Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć dziewczynki 🙂
My po dosyć dobrej nocy, mała jest tylko na butli dziś, cały czas wymiotuje moim pokarmem, echh...

Kasenn trzymam Cię za słowo i czekam dziś na prezent, ten od Ciebie będzie najbardziej wyczekiwany 🙂
Zatem nie płacz mi tutaj męża olej na chwilę i zbieraj się z Tymusiem dla cioci Agi niespodziankę zrobić 🙂 😆 😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam!

Widze ze samopoczucia takie sobie...jakis taki dziwny dzien ze na nic czlowiek nie ma ochoty...
Ja musialam sie zwlec z lozka bo mialam sie zajmowac chrzesniakiem a teraz muli mnie na spanie...nawet kawusia i kawalek babeczki nie pomogl sie rozbudzic...
Dzis mam niby termin ale nic cisza...no moze malutkie uwieranie to tu to tam ale nic powaznego....trzeba sie uzbroic w cierpliwosc... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulabku może być po antybiotyku, ale nadal go zażywasz??
No i pytanie jak bardzo ulewa, bo to że ulewa to naturalne ale jeśli prawie wszystko co zje no to nie jest dobrze.
Od kiedy jest taka apatyczna??
To że nie chce spać w dzień to może wynikać z tego że rośnie i mniej już potrzebuje. Moja też już mało w dzień chce spać.
Na kupkę spróbuj jej coś podać np herbatkę koperkową albo Ty sama pij ok 2 filiżanki dziennie wywaru z kopru włoskiego, powinno jej rozluźnić kupki, a przede wszystkim przeanalizuj swoje menu, może np nabiału zjadłaś on jest zapierający bardzo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wczoraj wzięłam ostatnią tabletkę. Mała ciśnie i ciśnie aż czerwona się robi 😞 Podałam jej już herbatkę, zobaczymy czy pomoże... A ulewa normalnie, choć do tej pory jej się to nie zdarzało i powiązałam to też z kupcią... Jeeeej, normalnie żal mi jej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cruella z chcecia tym bardziej że dziś kazimierza jest a własnie planuje małemu dac na 2 jednak po dziadku by miał bedzie zadowolony 🙂


jestem jakaś zakrecona
własnie pochowałam troche rzeczy do szaf które miał schowac krystian ale na niego nie moge liczyć on pamieta o wszystkim innym niż o tym
😁

cos mały dziś szaleje wczoraj też miał napad szału a potem ciiiszaaaaaa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulabku może ulewa dlatego ze bardzo się pręży przy kupie.
Jeśli się naje i zaraz potem gniecie, a pewnie tak jest bo jedzenie wypycha jedzenie to myślę że tu jest przyczyna.
Jeśli wczoraj wzięłaś ostatnią to dziś może jeszcze być taka sama, jutro ją obserwuj jeśli minie to wiesz że od leku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie
Mój mały na razie tylko je i śpi. Ma problem ze złapaniem mojego cycka ale to pewnie przez to że jet taki mały a moje cycki ogromne:p ściągam trochę pokarmu i się udaje ale zdąży się zdenerwować :/
po kąpaniu spał prawie 6 godzin. Na razie mam dużo siły ale ale jak on tak strasznie zaczyna płakać przy tym cycku i nie umie go złapać to serce mi pęka i też chce mi się ryczeć.

Ktoś tam pytał czy miałam jakieś wcześniejsze objawy porodu 🙂 no więc czop odchodził mi po kawałeczku przez ponad 5 tyg, na około tydzień przed porodem zauważyłam że mam coraz więcej takiego luźnego śluzu zwłaszcza jak rano wstałam i chwile pochodziłam to pewnie resztki tego czopu były. Czułam takie jakby drętwienie brzucha i to liczyłam myśląc że to skurcze dopiero w szpitalu poczułam co to prawdziwy skurcz. Bóle takie menstruacyjne towarzyszyły mi prawie cały czas. No a w dzień odejścia wód to praktycznie nic inaczej nie było 🙂 byłam jeszcze po sklepach pochodzić i nawet na godzinę przed nic nie podejrzewałam.
Rodziłam 12,5 dla tego, że jak zaczęły się skurcze to ja już nie miałam siły chodzić tylko pod prysznic, który przynosił ulgę ale po nim skurcze były jeszcze mocniejsze. Szyjka rozwierała mi się wyjątkowo szybko jak na pierworódkę ale co z tego jak miałam już całkowite rozwarcie a głowa małego była jeszcze wysoko. Przechodziłam z jednego fotela na krzesło po pół godz znów na fotel przy skurczach już mega bolesnych darłam się jak głupia ale wszystko było mi jedno chciałam już urodzić. Jak mi po godz powiedzieli że głowa bez zmian dalej wysoko to zaczęłam tak beczeć mój mąż też bo nie wiedział jak mi pomóc :/ na szczęście miałam dobrą opiekę wyjątkowo był przy mnie lekarz ginekolog położnik i położna i to lekarz przy skurczach jakoś tam mi rękami coś poszerzał że czułam taką ulgę i jakoś poszło. Skurcze parte prawie nie bolały w ogóle nie wiedziałam kiedy idzie skurcz i kazali mi bez skurczu przeć i się udało. Potem pół godz mnie szyli na szczęście lekarz a nie położna chyba z 20 szwów mam albo jeszcze więcej nie powiedziała mi :p na szczęście się rozpuszczają 🙂 ja jej powiedziałam, żeby mnie zaszyła do końca żeby mi się przypadkiem drugiego dziecka nie zachciało :p
teraz mam lekką anemię i biorę żelazo mały jest dalej żółty i muszę mu dawać czopki.
Muszę tu uchwalić mojego męża jestem z niego taka dumna 🙂 nie wyobrażam sobie tych 12 godzin gdybym była tam sama.
Rozpisałam się 🙂
Gratuluję kolejnym mamuśką. Przez te pierwsze tygodnie tyle trzeba się nauczyć z takim maleństwem. Życzę cierpliwości i wiosennej energii 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej 🙂
ruch się na forum zrobił, powracają do nas Mamusie , a nas nierozpakowanych coraz mniej 🙂
Ja już po krótkim spacerku z zakupami 🙂 a że dziś mam wyjątkowo leniwy dzień, to wybrałam maksymalnie krótką drogę 🙂
Cruella - sto lat 🙂 spełnienia marzeń 🙂 🙂 🙂
Ola - dobrze,że jesteś już w domku 🙂 🙂 🙂
Anulabku - głowa do góry, może jest tak jak pisze Cruella 🙂
Monisiaczek - przeszłaś troszeczkę ale masz już niunię przy sobie 🙂
Kasenn - jesteś bardzo dzielną i twardą kobitką , pomimo tylu przeciwności losu, nic a nic się nie poddajesz, zuch dziewczyna, taka młoda a tak twardo stąpa po ziemi , nic tylko brać z Ciebie przykład 🙂 🙂 🙂
Olamat - już pewnie w szpitalu się nią zajmują 🙂
Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monixa85 napisał:
Witajcie mamusie i brzusie!!!!
mam pytanko co ile karmicie malenstwa piersia??
i czy budzicie je specjalnie do karmienia co 3 godzinki ??


ja właśnie nie budziłam mała spała nawet po 5-7 godz ja szczęśliwa bo wyspana byłam jak sie okazało ze mało je , mało sika mocz się zagęszczał i stad te bakterie w moczu u niej były. wiec karmić jak najczęściej -mam wyrzuty sumienia teraz 😞 a w szpitalu dostałam przykaz karmić mieszanka po 70 ml. co 3 godz i oprócz tego piers na żądanie i jeszcze odciągany pokarm jej dawac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kochane Brzusie i Mamusie 🙂

A ja dziś się nawet wyspałam, powoli chyba wracam do sił, już nawet jakiś kolor na twarzy mam 😁

Nikoś bardzo grzeczny, śpi, je i tak w kółko:P Oby taki był już zawsze:P Dzisiaj ma być u nas położna, troszkę się stresuję:P Na razie do końca tygodnia Mąż ma wolne więc radzimy sobie nieźle, boję się przyszłego tygodnia kiedy zostanę sama 😞 Zwłaszcza że na razie boję się nosić Małego ze względu na tego krwiaczka i staram się żeby to Mąż go nosił.

Pogubiłam się troszkę z tymi porodami więc ciężko mi uzupełnić tabelkę:P Napiszcie jak możecie kto w między czasie urodził, kogo trzeba dopisać a ja w wolnej chwili postaram się wrzucić tabelkę na NK 🙂

No i Dziewczynki sprężajcie się bo czekam na te Maluszki Wasze 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.

Anulabku moj Oliwierek tez jest taki apatyczny. W dzien prawie nie spi, czesto placze, duzo je i zawsze mu sie ulewa a od wczoraj jak robi kupke to strasznie sie napina i robi sie az bordowy i przy tym zaczyna plakacjakby go cos bolalo. To jest straszne 😞 ale zatwardzenia nie ma, robi normalne kupki. Nie wiem co mu moze byc 😞

Noc mialam nadzwyczaj spokojna. Maly budzil sie co 1,5 godzinki na cyca po czym od razu zasypial po 10-15 minutach. jak nigdy. i spalismy tak sobie do 8 rano. A zawsze wstawalismy juz po 5.00 a w nocy to po jedzeniu jeszcze trzebabylo go z godzine nosisc zeby zasnal. Kochany robaczek.

[size=4]
Agnieszko sto lat i spelnienia marzen:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,ja tez karmie małą co 2,5 3 godz bo tak sie wlasnie domaga.wlasnie sobie slodko spi i pomrukuje ciagle jak by sie jej cos snilo 🙂po karmieniu wezme ja na spacerek bo tak cieplo na polu.juz ponad 2 tyg od porodu a mnie nadal bolą brodawki przy karmieniu,przez pierwszą minute jak zaczna ssac,tez tak macie czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki dziękuję za życzenia 🙂

Ja małą dokarmiam butlą, dziś jest cały dzień na sztucznym bo strasznie mi ulewa wręcz wymiotuje piersią. Po butelce jest grzeczna śpi po 3 godzinki ( jeśli śpi) choć teraz raczej woli towarzystwo i lubi jak się do niej mówi. Mamy już za sobą pierwszy świadomy uśmiech, zdarza jej się to już coraz częściej, najpiękniejsza chwila w życiu 🙂

Kupiłam tą kołyskę co się Asia kiedyś zastanawiała, słuchajcie to najlepsza rzecz jaką mogłam kupić, nie huśta tylko wibruje, małą jest jak aniołek w tym, przy tym nie siedzi wygięta tylko jest jej wygodnie, mięciutko i do tego czuje się jak w aucie. Marzenie 🙂 Polecam wszystkim mamom.

o to link:
http://www.allegro.pl/item950265660.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamis ja też tak mam, ale to tylko do momentu kiedy zaczyna lecieć mleczko, wtedy jakby lżej łapała. Ale pierwsze pociągnięcie aż w nogi idzie hihihi a my jesteśmy 5 tygodni po porodzie.

A właśnie my dziś zaczynamy 6 tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cruella wszystkiego naj 🙂)

Nadia ma kolki i tez wtedy płacze jest nieobecna - w tam tym tygodniu wzywalismy prywatnego lekarza i zaleciła zrobić badanie moczu i usg jamy brzusznej - dzis idziemy zrobic usg ciekawa jestem jak to bedzie.

Na kolki mamy Sab simplux no i suszarke masaze i spanie na brzuszku - teraz spi od 1h na brzuszku i nawet sie nie wierci tylko spi bardzo spokojnie. Bo jak normalnie ja kladlismy to czasami az w klebek sie zwijała tak jej brzuszek dokuczał 😞

jak zjem obiad i mala sie obudzi ide na spacer a pozniej do lekarza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja nie moge siedziec tak mnie żebra za raz bola
łaże i sprzatam
i tam takie inne gułpoty wkóńcu może jutro mnbie zostawia w tym szpitalu.. okaze sie jaak to bedzie

musze kuriera z gls zdybac i ochrzanic lenia nie chcialo sie wejsc do góry i przyniesc paczke i zostawili awizo z uzasadnieniem że nikogo w domu nie ma jak ja tu po prostu kisne!!

Magdulka miałam niezla szkołe przetrwania ale ja jestem niezłym trzepunem i co chwila mi sie coś odmienia 🙂 raczej do rozważnych ludzików to ja nie należe 🙂 ale bardzo miło było to przeczytać


Cruellaaaa prosze o kolejny pakiet kopniaków bo cisza jak makiem zasiał

Olcia ja na Twoim miejscu też tak bym miała, że bym cieszyła sie spokoinym dzieckiem ale teraz mamy wszystkie przestroge niestety Majki kosztem 😞 ale ważne że już dobrze 🙂



MONI co z olamat??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasenn a masz jakies skurcze??

Bo jesli masz to poloz sie na lewym boku bo na tym boku malenstwo sie lepiej wciska w kanal, a i przy skurczu musisz zaczac przec z calej sily, tak ze 2-3 razy. i zaraz maly ci zejdzie nizej i rozwarcie ci sie powiekszy. A jak dziecko juz bedzie wystarczajaco nisko to zaczna ci sie mocniejsze skurcze. Sluchaj dziewczyno nic tym nie stracisz a naprawde jak zalezy ci na tym zeby jak najszybciej miec juz za soba to zrob to. Ja tak zrobilam i naprawde dziala.

Trzymam kciuki zebys sprobowala i zeby sie udalo. Ta rada jest od mojej poloznej ktora mi porod odbierala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...