Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
AngelFire przezierność karku to to samo co USG genetyczne. Natomiast o teście Pappa możesz przeczytać wiele rzeczy w internecie. Robi się go z krwi. O pozostałych testach nie słyszałam, więc nie pamiętam ich nazw 😞 Ale zdecydowałam się już na nie. Jeśli może pomóc to jestem za. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć kobietki co tam u wass...

dziś rano jak wstałam załamałam sie dostałam jakiś dziwnych przebarwień na dloniach tak jak bym sie posmarowała kremem samoopalajacym sie w łatki.. o dziwo po długim szorowaniu zeszło ale teraz pojawiły się znowu .. i bądz człowieku mądry. o co tu może chodzić..


pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
here we go... PRZEBARWIENIA...

Jak zapobiec przebarwieniom
Archipelag na czole, na policzkach plamy jak wybrzeże fiordu. Tak mogą wyglądać przebarwienia na twarzy, często pojawiające się w ciąży.

Co zrobić, by ten problem nie dotyczył ciebie?
Przebarwienia to nierówno nagromadzone duże ilości melaniny, czyli barwnika produkowanego przez komórki skóry pod wpływem promieni ultrafioletowych. Melatonina gromadzi się zwykle w komórkach naskórka, choć zdarzają się przebarwienia w skórze właściwej.

Winne słońce i hormony
Przebarwienia pojawiają się podczas ciąży zwykle w okresie większego nasłonecznienia, czyli już od marca, kwietnia. Plamy mogą być jasno- lub ciemnobrązowe. Ich przyczyną są zaburzenia hormonalne. Pod wpływem nadmiaru estrogenów intensywniej pracuje część melanocytów, czyli komórek produkujących melaninę. Nadmiar barwnika gromadzi się zwykle wokół ust, na czole i skroniach. Zmiany często są umieszczone symetrycznie po obu stronach twarzy, stąd nazywa się je również „maską ciążową”, bo kobieta wygląda, jakby na twarzy miała maskę. Czasem jednak przebarwienia zaczynają się od mniejszych plamek, które dopiero potem zlewają się w większe i wtedy ta symetryczność może być nie do końca zauważalna.

Cel: uniknąć kłopotów
Przebarwieniom można zapobiegać, choć nie ma stuprocentowej gwarancji, że to się uda. Najważniejsza zasada: unikaj słońca. Staraj się nie wychodzić na dwór pomiędzy godziną 11 a 15, kiedy promienie prażą najsilniej. Kupując krem do twarzy na dzień, wybierz taki, który nie jest perfumowany (bo składniki zapachowe kremów mogą powodować reakcje fotouczulające) i oczywiście ma także filtr. Wartość minimalna to SPF 15, ale dermatolodzy zalecają, by wiosną i latem był to filtr SPF 30.
Przebarwień nie leczy się w ciąży. W tym okresie nie są zalecane żadne kremy wybielające, nie wolno też robić żadnych silnych peelingów czy wybielania plam laserem. Takie zabiegi są w ciąży niedozwolone, poza tym skóra jest po nich wrażliwa na słońce, a więc przebarwienia nie tylko wrócą, ale mogą się stać bardziej widoczne. Po ciąży i okresie karmienia silne przebarwienia można usunąć w gabinecie dermatologii estetycznej, a słabiej widoczne – wybielić za pomocą kremów. Ważne: kuracja zalecana jest jesienią, kiedy słońce nie praży już tak mocno.
Gdy słońce mocno przygrzewa, ideałem jest ochrona „na cebulkę”, czyli krem na dzień z filtrem plus preparat przeciwsłoneczny z SPF co najmniej 30 i dodatkowo podkład, również zawierający filtr. Smaruj nim skórę nawet wtedy, gdy wychodzisz rano do sklepu po chleb. I obowiązkowo do biura, jeśli oświetlają je lampy jarzeniowe. Oprócz wysokości faktora zwracaj uwagę na rodzaj filtra. Kobiety w ciąży powinny używać preparatów z dwoma rodzajami filtrów: chemicznymi i mineralnymi. Pierwsze pochłaniają niebezpieczną energię świetlną i przetwarzają ją w nieszkodliwą dla skóry energię cieplną, drugie zaś odbijają promienie ultrafioletowe, nie dopuszczając ich do skóry. Możesz kupić kosmetyk zawierający oba rodzaje filtrów (taką mieszankę zawiera już większość kremów dobrych firm) albo chronić skórę dwoma preparatami: kremem z filtrem chemicznym i dodatkowo podkładem zawierającym filtr mineralny. Niezależnie od rodzaju filtru, pamiętaj, że chroni on skórę nie dłużej niż przez 1,5–2 godziny – dlatego jeśli planujesz dłuższy pobyt na dworze, zabierz ze sobą krem, by ponownie nasmarować nim skórę. Noś też kapelusz – chroni przed słońcem i jest modnym dodatkiem do letnich strojów.

zrodlo: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/jak-zapobiec-przebarwieniom_35118.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Aniołku za oświecenie mojej ciennej główki ja własnie mam te ciemno brazowe ale na dłoniach cyba dla tego że sa najbardziej odsłoniete i stopy bo na głowie nisze czapusie z daszkiem to na buzi narazie nic nie wypełzło i oby nic nie było.

JESZCZE RAZ BARDZO DZIEKUJE.

a ja oglądam wózki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sluze pomoca.

A tak w ogole to wlasnie sobie uswiadomilam ze mnie to tez bedzie dotyczyc. 5 wrzesnia jedziemy w podroz poslubna na greacka wyspe RODOS. W prawdzie sezon sie konczy ale podejrzewam ze bedzie oklo 27stopni, takze chyba bede musiala uciekac do cienia. E tam... kupie sobie soczek z parasolka i bede cieszyc sie moim dzidziusiem.

Dzisiaj moj zarodek oficjalnie stal sie plodem! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Tylko poGratulować mój robaczek już się palców dorobił 😁 jaka do jest frajda ogladac pokolei co i jak ehhh szkoda ,że usg nie można robić co tydzień 😞 .. ale wiadomo co za dużo to nie zdrowo.. a co Tyczy się Rodos nie no wiem fajnie ale uważaj tam na siebie.. tym bardziej ,że jesteś śliczna blądynka. Ja wogóle wszystko za bardzo przeżywam .. oglądałam wiadomości i z tych wszystkich emocji zaczełam płakać bo mi się kogoś szkoda zrobiło...


a zobaczcie jaki sliczny i tani wózek znalazłam
http://ogloszenia.trojmiasto.pl/dla-dziecka/wozek-wielofunkcyjny-firmy-jedo-classic-collection-ogl1760073.html


słoodki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Apropos wozkow. Ja chyba kupie X-Landera XA.
Bardzo zachwalany...A poza tym ma wszystko to na czym mi zalezy i mialam okazje go kiedys wyprobowac...

Na allegro jest pelno ofert (oto jedna z nich)
http://allegro.pl/item716483237_x_lander_xa_08_spacerowka_gondola_torba_folia.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja się bałam wyjechać w podróż poślubną... Tyle moich koleżanek już poroniło, że boję się wyjechać gdzieś dalej. Ale Tobie AngelFire życzę udanego wypoczynku 🙂 Ja za niecałe 2 tygodnie wybieram się do Berlina na tropikalną wyspę, słyszeliście o niej?
P.S.Co do wózków, to ja się jeszcze nie rozglądałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dziś z nudów juz oglądam.. ładny jest a ja jakaś staroswiecka się zrobiłam.. ale ten o którym piszesz Aniołku to tak jest fajny moja chrześnica go ma i jest naprawde fajny.. tylko nie te na 3 kołach bo to zgroza 🙂

Anulab84 Baw Tam się dobrze słyszałam ,że miejsce jest rewelacyjne no i prawda tropiki nie daleko i bardzo przystępne cenowo 🙂) można na weekend wyskoczyć nawet ja z moja pasierbica o ile jej (puknieta) mamuska pozwoli hihi .

Buziaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze molek to wam się nieźle udało bo u mnie choć było to .. ehh szkoda wspominać ale potem dopiero po 2 miesiącach nie wiem co ten moj sobie wyobrażał 😁 ale ważne że jest silne i zdrowe ..przynajmniej ja tak uważam..


niiieee ja jadłam poł godziny temu i zaczeło mi teraz burczeć w brzuchu .. ten moj Robaczek chce bym pod koniec Ciąży była na taczce wożona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>kasenn88 napisał:
Ja dziś z nudów juz oglądam.. ładny jest a ja jakaś staroswiecka się zrobiłam.. ale ten o którym piszesz Aniołku to tak jest fajny moja chrześnica go ma i jest naprawde fajny.. tylko nie te na 3 kołach bo to zgroza 🙂


No wlasnie model XA jest na 4 kolach.


anulab84 - dzieki za link.
Co do mojego wyjazdu - to bedzie juz poczatek 12 tygodnia takze mam nadzieje ze nic nie bedzie grozillo mojemu malenstwu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Caly czas mysle o pli dziecka. Bardzo chcemy miec chlopczyka i zreszta zrobilismy wszystko co z naszej strony mozliwe, zeby urodzici synka... No i tak szukam sobie informacji na ten temat ludzac sie ze moze w 14 tyg podczas wizyty kontrolnej, dowiem sie uz conieco na ten temat.
Ciekawy artykul na ten temat: http://babyonline.pl/ciaza_i_porod_ciaza_artykul,3705.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...