Skocz do zawartości

Bóle krzyża i skurcze ... | Forum o ciąży


Ineczka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie !

To mój pierwszy temat, który postanowiłam poruszyć na forum ponieważ nie daje mi spokoju. Czytałam o tym w google,ale szczerze przyznam,że nie bardzo zaspokoiłam swoją ciekawość i nie dowiedziałam się nic szczególnego. A teraz do rzeczy ;-)
Chodzi mi o to,że od tygodnia czuję coraz częstsze i silniejsze skurcze na dole brzucha. Zapewne są to skurcze przepowiadające o których czytałam wcześniej. Ponoć występują nawet 3-4 tygodne przed porodem.Od wczoraj zauważyłam,że dołączył do nich ból krzyża.Wczoraj kładąc się spać sądziłam,że to może przemęczenie,ale dzisiaj rano wstałam i jest to samo. Taki tępy ból, dośc dokuczliwy i nieprzyjemny.
Czy to oznacza,że poród już blisko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INECZKA JA OSOBIŚCIE NIE MIAŁAM BÓLI KRZYŻOWYCH PRZY PIERWSZYM PORODZIE ALE MOŻLIWE ŻE JUŻ ZACZYNASZ MIEĆ BÓLE PRZEPOWIADAJĄCE. MNIE TEŻ NA POCZĄTKU BOLAŁO NA DOLE POD BRZUCHEM, TO SĄ BÓLE PODOBNE DO MIESIĄCZKOWYCH I NA DRUGI DZIEŃ URODZIŁAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
prawdopodobnie to już blisko 🙂 .... ja nie miałam bóli krzyżowych tylko samych z brzucha. i jak je miałam coarz częściej i dłużej trwały wiedziałam że zaczeła się akcja porodowa. na pewno to lada dzień. zwaracaj szczególnie uwagę na ból brzucha bo to te skurcze są istotne, ból krzyża dodatkowo niestety czasem temu towarzyszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ineczka też rodzę w sierpniu i mam podobnie jak Ty...bóle w okolicach podbrzusza są u mnie coraz bardziej dokuczliwe...oprócz tego twardnieje mi też brzuszek i często mnie kluje w kroczu. Prawie każda "sierpnióweczka" ma podobne objawy więc to chyba normalne. Bóli krzyża nie mam...ale zapraszam do nas na sierpniowe forum 🙂 Tam wymieniamy się wszystkimi spostrzeżeniami 🙂
Pozdrawiam i życzę powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka dzięki,że chociaż TY okazałaś zainteresowanie tematem ;-)Ja takie bóle na dole brzucha mam od tygodnia.Ten ból krzyża od jakieś 2 dni. Jestem w 36 tygodniu ciąży dlatego myślę,że to chyba jeszcze za wcześnie na poród. Brzuch też mi się nie obniżył,ale ponoć nie wszystkie kobiety pod koniec ciąży mają brzuch nisko. Sama już nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE MA ZA CO 🙂 TYLKO BÓLE PRZEPOWIADAJĄCE MOGĄ TRWAĆ 3-4 TYGODNIE A MOŻE I KRÓCEJ 😉 😉 😉 😉 JAK PRZYJDZIE TEN CZAS TO SAMA BĘDZIESZ WIEDZIAŁA ŻE TO JUŻ 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Syla - spróbuj wziąć nospę jeżeli już tak bardzo będzie Cię bolało. Być może tam się conieco rozciąga, maluszek jest coraz większy i to nie koniecznie mogą być jajniki, może to być rozciągająca się macica. Wpisz w goglach: ból jajników w ciąży - zobaczysz wypowiedzi z różnych for. Wychodzi na to że nie tylko Ty masz taki problem.
Głowa do góry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuję Ci Kasiuuu 😉 wpisałam no i widzę że dziewczyny piszą że to normalne, i mam nospę ale to jest ból do zniesienia więc wolę jednak nie brać chyba że zacznę bardzo się denerwować że coś jest nie tak wtedy łyknę. Dziękujee 🙂

I życze wszystkim dobrego rozwiązania no i bez bóli krzyzowych bo wiem że to okropnee 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wszystkich, dziewczyny czy ktoras z was spotkala sie z czym takim jak ostry, tepy bol w boku, mniej wiecej na wysokosci pasa, jakby nad bodrem. Jestem teraz w 16 tyg, zdarzylo mi sie to kilka tygodni temu, w nocy, kiedy musialam wstac na siusiu 🙂 Bol byl dosc mocny i tylko z jednej strony, prawej. Bede wdzieczna za odpowiedz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a dodtakowo mam od jakiegos sporego juz czasu, bole w krzyzu, dosc nosko, zaraz nad pupa. Bole te sa bardzo mocne i zdarzaja sie szczegolnie po tym jak odkurzam albo kiedy nastoje sie za dzuo badz siedze dosc dlugo na krzesle. Te bole sa dosc silne, zdarza sie ze bol jest czasem bardziej po prawej stronie a czasem po lewej, kiedy wstaje i powiedzmy ze boli bardziej po prawej to nie dam rady stanac na prawej nodze, musze wspierac sie rekoma na udach 🙂 lekarz powiedziala mi ze to oznacza ze porod bedzie latwiejszy i ze bole porodowe beda wlasnie w tym miejscu. Czy ktoras z was wie cos wiecej na ten temat, moze przeszla cos takiego? pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 rok później...
  • Mamusia
Mnie też bolało z boku, cos w rodzaju kłucia, bardzo nieprzyjemne, zaczęło sie około 20 t, teraz jestem w 30 i na szczęście ustąpiło, pojawia się sporadycznie, lekarz po upewnieniu sie że nerki są w porządku, twierdził że to ucisk łuku biodrowego, zauważyłam że pojawiał się gdy dużo zjadłam, mało piłam płynów lub mało się ruszałam.
Oddanie moczu choć bolesne w bok przynosiło ulgę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
"objawy zbliżającego się porodu" ...dobre sobie, a co mam powiedzieć jeśli bóle w krzyżu i skurcze mam od 20 tygodnia...? To tyczy się tylko ciąży, która przebiega książkowo. Niestety z tego co słyszę i widzę u koleżanek rzadko która ciąża jest taka zdrowa 😞

Tak czy inaczej życzę łagodnie przebiegających ciąży, krótkich porodów i owocnych rozwiązań 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...