Skocz do zawartości

Który szpital wybrać na poród??? | Forum o ciąży


aasia

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny jestem w 22 tygodniu ciąży i powoli zastanawiam się który szpital wybrać we Wrocławiu na poród. Niestety mój lekarz prowadzący nie pracuje w żadnym z wrocławskich szpitali i muszę coś znaleźć. Chociaż on polecał mi Kamińskiego lub Brochów. A Wy macie już wybraną placówkę? Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
Ja rodziłam na kamieńskiego, również w sierpniu, ale 2010. Miałam cesarkę planowaną. Szpital ładny, odnowiony, zadbany, aż przyjemnie leżeć (mam na myśli porodówkę, i oddział poporodowy). Trafiłam na same przemiłe położne, które beż żadnego ale pomagały mi przy dziecku. Niestety mały złapał gronkowca i trafiliśmy na septyk na 2 tyg. a tam już tak ładnie nie jest, ale kwestia przyzwyczajenia. Długo nie mogliśmy dowiedzieć się na co choruje- taka choroba tabu w szpitalach. Wielki minus za przepływ informacji lekarz-pacjent, za zatajanie wyników badań itp Mimo wszystko jak bym znów miała rodzić, to chyba jednak bym tam wróciła.

Niestety okres wakacyjny to czas remontów szpitali. Jak ja rodziłam to porodówka na Brochowie była właśnie zamknięta, a tez brałam ją pod uwagę bo mi ją polecano. W związku z tym na kamieńskiego był ogromny tłok. Niektóre dziewczyny leżały na korytarzach przed i po porodzie, więc mogą nie podzielać mojej pochlebnej opinii na temat tego szpitala. Dowiedz się jak będzie w tym roku.

Wszystkiego dobrego życzę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Mamusia
Hej dziewczęta, mój lekarz pracuje w ASK na Borowskiej czyli dawny zespół z Dyrekcyjnej wiec to pewnie bedzie mój docelowy szpital. Tym bardziej, że do niego mam najbliżej. Poza tym w związku z moją profesją mam pewne zdanie o każdym ze szpitali /odzdz.gin-poł/ dlatego uważam, że najważniejszy jest lekarz prowadzacy ciążę i najblizsza porodówka. Do każdej wrocławskiej porodówki można mieć spore uwagi, ale wszedzie są też plusy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam,
ja rodzilam na Brochowie i jestem zadowolona. Mialam cesarke, operowal mnie dr Saczko, swietny i bardzo mily lekarz..Lekarz, ktory prowadzil moja ciaze tez nie pracuje w szpitalu..Dodam jeszcze, ze na Brochowie sa 2 sale o podwyzszonym standardzie z wlasna lazienka..megawygodne lozko, lodowka, wielka szafa, waga i przewijak dziecka. personel tez mily, aczkolwiek zdazyly sie 2 niemile polozne, ale tak chyba jest wszedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesiące później...
  • 1 rok później...
  • Mamusia
Ja rodziłam w listopadzie 2012 w ASK na Borowskiej. Moje dzieciątko miało urodzić się dopiero w styczniu 2013, a że 11.11 mój maluszek był bardzo leniwy, profilaktycznie poszłam na KTG. Lekarz dyżurny po godzinnym KTG już mnie nie wypuścił do domu. Po 2 tyg obserwacji Profesor zadecydował że nie ma na co czekać trzeba zakańczać ciąże puki nie jest za późno dla mojego dziecka. Byłam przerażona bo to dopiero 34 tc, a moje dziecko było za małe jak na swój wiek.

Miałam cesarkę, wykonaną przez dr Gosztyłe, który zresztą opiekował się mną przez 2 tyg jak byłam na obserwacji. w szpitalu w sumie spędziłam 1,5 miesiąca, bo miesiąc czekałam tam na synka który był w inkubatorze przez pierwsze 2 tyg a później musieliśmy czekać aż dobije do 2 kg (urodził się 1500g).

Cóż mogę powiedzieć. Byłam i jestem bardzo zadowolona z opieki nade mną i moim maleństwem. Lekarze są naprawdę dobrzy. pielęgniarki i położne wiadomo mają lepsze i gorsze dni ale ogólnie były ok. Może te młode były trochę leniwe ale jak miałam problem z piersiami to korzystałam z pomocy tych starszych bardziej doświadczonych położnych, które kazały się wyluzować i myśleć tylko o dzieciątku, które mnie potrzebowało.

Przez 1,5 miesiąca zdążyłam się tam zadomowić. A mój synuś jest cały i zdrowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...