Skocz do zawartości

czkawka | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Moja ma co jakiś czas, nie miewa jej często, albo po prostu nie wyczuwam tego, prawie pewne, że będzie ją mieć jak wcinam jakieś słodkie owoce (np. ostatnio przy śliwkach zaczęła świrować) no i jak słodycze 🙂 mały łakomczuch!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nanusia69 czkawki nie da się raczej pomylić z kopniaczkami i innymi wygibasami wewnątrz brzuszkowymi. 😉 Jak ktoś napisał czkawka to dość systematyczne podskakiwania. 🙂
Nasz Witek miał bardzo często i całkiem długie czkawki w brzuszku... I po urodzeniu też mu to zostało... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadam się z Poprzedniczką, że czkawki nie da się pomylić z kopniakami, ponieważ podskakiwanie dziecka jest wtedy bardzo systematyczne 🙂 Moja Alicja jest już główką do dołu i ma baaaardzo często czkawkę i wtedy dół brzucha podskakuje hihi 😁 Ale czkawka jest dobra dla Naszych Maleństw także nie ma się czym martwić 😉 😉 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mojej córci też czkawka się często pojawiała w czasie ciąży, ale i teraz nie ma dnia by nie miała, ale powiedziano mi w przychodni, że to nic złego, że to naturalne. Moja córeczka po czkawce usypia, bo tak jak już ktoś wcześniej wspomniał jest to męczące, ale co zrobić, trzeba to po prostu przeczekać ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hehe... ja tylko raz czulam a nawet widzialam jak sie zachowuje jak ma czkawke.. bo miala akurat na USG i ciezko bylo zbadac serduszko, bo skakaala jak oszalala 😁

Po porodzie dobre sposoby na czkawke..albo ogrzac maluszka albo polozyc na brzuszek.. takie przyajmniej stosujemy w szpitalu.. czasem pomagaja 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Można zawsze przy czkawce sprawdzić czy to też nie objaw mokrej pieluszki, albo, że maleństwu zrobiło się chłodniej (stąd to ogrzewanie o którym pisze Sandroos 🙂). Choć np. u nas czkawki były (i są, ciut może mniej) bardzo częste i bez powodu. 😉 I niestety nic na nie nie pomaga, musi małemu sama przejść. Jednak mimo wszystko nie zauważyłam by Witkowi przeszkadzały. A trochę sie tego bałam, bo gdy był w brzuszku to po dłuższym czkaniu zaczynał się strasznie gwałtownie wiercić. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
sandroos napisał(a):
hehe... ja tylko raz czulam a nawet widzialam jak sie zachowuje jak ma czkawke.. bo miala akurat na USG i ciezko bylo zbadac serduszko, bo skakaala jak oszalala 😁

Po porodzie dobre sposoby na czkawke..albo ogrzac maluszka albo polozyc na brzuszek.. takie przyajmniej stosujemy w szpitalu.. czasem pomagaja 😁


A gdzie czułaś to skakanie a ona jak była ułożona?
Moja ma teraz praktycznie z 2 razy dziennie czkawkę i nie raz czuję ją tuż pod spojeniem łonowym jak skacze, a nie raz tuż pod pępkiem, więc mniemam, że się przemieszcza tylko kiedy jest główką w dół?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...
  • 3 miesiące później...
Leer napisał(a):
a ja nie odróżniam jeszcze tego od zwykłych ruchów maleństwa.. co prawda czuje te szybkie ruchy co piszą ale nie wiem czy to to czy nie.


Nie musi być szybkie, ale jest rytmicznie mniej więcej coś takiego "puk, puk,puk" itd. 😁 i trwa z kilka min. w jednym miejscu 🙂 a ruchy malucha takie nie są , są bardziej niespójne, moja ma czkawkę do teraz i z jakiego powodu?? jak się śmieje 😁 jak zaczynam ją rozśmieszać to czkawka będzie na bank! w ciąży ciągle miała czkawkę, po urodzeniu także po kilka razy dziennie dzień w dzień, teraz na szczęście to się osłabiło i jest tylko podczas śmiechu, albo po prostu "od tak sobie" ale raz na kilka dni. Ponoć przepona nie pracuje tak jak powinna, dlatego takie maluszki mają z czkawką problemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesiące później...
ja rowniez czulam kiedy maly mial czkawke byly to lekkie udezenia w tym samym miejscu i w tej samej odleglosci czasu trwaly nawet po 10 minut maly sie strasznie denerwowal z tego powodu
w tej chwili ma zadko ale jak go zlapie to caly dzien go meczy co chwilke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...