Skocz do zawarto艣ci

Hemoroidy po porodzie | Forum dla mam


beti22

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tez sie z tym mecze:/ Teraz jest juz o wiele lepiej, bo na poczatku bylo strasznie- bol byl taki, ze nie umialam poruszyc sie na lozku- autentycznie. Robilam tzw. nasiadowki z czarnej brzozy (dostepne jest to w aptece), smarowalam mascia Posterisan. Musze powiedziec, ze owszem- zmniejszyly sie i juz nie bola, ale nadal sa :/
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
musz膮 si臋 wch艂on膮膰. ja jeszcze mam ma艣膰 kt贸ra mog臋 przyjmowa膰 w ci膮偶y,wi臋c pewnie i po porodzie bez problemu, mo偶e warto by by艂o j膮 stosowa膰 by przyspieszy艂o wch艂anianie. ale podobno s膮 te偶 czopki o takiej samej nazwie i nie wiem czy rzeczywi艣cie nie by艂y by lepsze. nazwa to posterisan
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Szczerze mowiac, po porodzie hemoroidy sa tak wielkie, ze nawet nie daloby sie jak wlozyc tego czopka... pierwsze dni to byl koszmar, teraz jest troche lepiej- przynajmniej nie bola. Ja tez uzywam posterisan, ale w masci. To ja mam jak nic IV stopien.

Wyczytalam
"Mo偶na wyr贸偶ni膰 cztery stopnie zaawansowania choroby:

I.stopie艅 - przenikanie do 艣wiat艂a. Pojawiaj膮 si臋 ma艂e 偶ylaki, nie powoduj膮ce problem贸w. Obserwuje si臋 艣lady krwawienia.
II. stopie艅 - dochodzi do wypadania bez powrotu do 艣ciany kana艂u. Pojawiaj膮 si臋 wi臋ksze guzki, kt贸re powoduj膮 b贸l i krwawienie. Wypadaj膮 podczas oddawania stolca i spontanicznie wsuwaj膮 si臋 do 艣rodka.
III. stopie艅 - 偶ylaki wysuwaj膮 si臋 na zewn膮trz ale mo偶na tkank臋 z powrotem umie艣ci膰 w kanale analnym.
IV. stopie艅 - zachodzi w przypadku wypadania tkanki bez mo偶liwo艣ci umieszczenia jej z powrotem.

Od II stopnia przypad艂o艣膰 jest bardzo bolesna, nie tylko przy korzystaniu z toalety ale te偶 przy pozostawaniu w pozycji siedz膮cej."
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
straszne sa, ja po porodzie tez nawet siedziec nie moglam 馃槥
ja smaruje mascia avenoc, lekarz mi ja przepisal bo karmie piersia, smaruje ja ale za bardzo nie pomaga 馃槥 znajoma mowila zebym robila nasiadowki z roznych ziol, kupilam wczoraj kore debu i tak zrobilam, moze pomoze i to w koncu zniknie oby...
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
pije duzo wody, nie jem nic slodkiego a nadal mam zaparcia, chociaz nigdy nie mialam tego problemu 馃槥 nie mowilam o tym lekarzowi bo nie pytal a sama nawet niewiedzialam ze mam hemoroidy dopiero jak poszukalam informacji w internecie ze to co peka to zylaki to juz wiedzialam ze to mam i o tym mu mowilam ale niewidzialam ze zaparcia moge dodatkowo utrudniac wygojenie, tylko jak zlikwidowac te zaparcia,powinnam isc do lekarza czy sama probowac cos innego jesc (jablka albo cos?)
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
na tragiczne zaparcia w czasie ci膮偶y spowodowane przyjmowaniem dodatkowego 偶elaza jad艂am suszone 艣liwki- naprawd臋 mi pomaga艂y a m臋czy艂am sie na toalecie przez wiele godzin i czasami bez widocznego efektu 馃槈 Z tego wszystkiego tez mam hemoroidy ale ma艂e- mam nadzieje ze sie wch艂on膮.
beti22- suszone 艣liwki sa dobre ale nie wolno przesadza膰 bo jesli karmiesz piersi膮 to i pewnie 艣liwki przenikn膮 do mleka a nie chcemy 偶eby Hania mia艂a biegunk臋 czy cos takiego. Najlepiej poradzic sie jeszcze lekarza.

Aha, i b艂onnika du偶o jedz- pe艂noziarniste makarony, kasze, chlebek czarny 馃檪
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Beti, naturalnie chyba sie nie da tylko operacyjne.Podam ci nazwe masci, ktora super dziala Tronothane, i Proctolog( masc i czopki), kupilam je we Francji, ale jesli podasz nazwe powinny Ci odnalezc w spisie. Pierwsza super dziala na ataki hemoroidalne, druga + czopki -leczy
Powodzenia
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Domi pyta艂am o te ma艣ci, ale ci臋偶ko... nic o nich babka nie wiedziala, ale by艂am tylko w jednej, podrz臋dnej aptece:/ Proctolog podobno jest dost臋pny czasem w innych aptekach lub ewentualnie mo偶na zam贸wic.
Ja smaruje dalej Posterisanem czy jako艣 tak- nie bol膮 ju偶, s膮 mniejsze, ale raczej nie wierze w ich wch艂oni臋cie...nie wspomn臋 juz o tych wewn臋trznych...O operacji to narazie nie chc臋 nawet my艣le膰:/ale nie wiadomo czy tak to wla艣nie si臋 nie sko艅czy:/
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi znajoma powiedziala ze powinny zniknac, bo wyszly od porodu wiec mam taka nadzieje ze tak bedzie, do lekarza narazie nie umiem isc bo jest caly miesiac na urlopie,a do innego niechce isc wiec poczekam az wroci ( po nasiadowkach i masci troche sie polepszylo) a o operacji tez nawet niechce myslec, duzo slyszalam ze to sa bardzo bolesne operacje 馃槥
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

  • 2 tygodnie p贸藕niej...
  • Mamusia
Dziewczyny musze powiedzie膰, ze te czopki Hemorectal, tanie bo tanie-7z艂, ale jak dla mnie s膮 rewelacyjne. Sorki za opis 馃榿, ale idealnie wszystko si臋 wch艂ania, robi si臋 mi臋kkie, pomniejsza i nie boli 馃檪 Wcze艣niej z艂u偶y艂am 2 tubki Posterisanu,spoko jest, ale ma艣膰 jest do艣膰 droga a efekt贸w takich a偶 nie zauwa偶y艂am. Zatem czopki Hemorectal bardzo polecam.
Odno艣nik do komentarza
Udost臋pnij na innych stronach

Je艣li chcesz doda膰 odpowied藕, zaloguj si臋

Komentowanie zawarto艣ci tej strony mo偶liwe jest po zalogowaniu



Zaloguj si臋
×
×
  • Dodaj now膮 pozycj臋...