Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Co do pracy - pracuję w kawiarni i raz po raz w cateringu przy obsłudze konferencji etc., więc większość czasu stoję lub chodzę, rzadko kiedy mogę usiąść. Pal sześć jak mam tylko 3 godziny dziennie pracy, ale bywają zmiany, że 6-7 godzin jestem i... wtedy już nie jest mi do śmiechu. Na szczęście mam wyrozumiałe koleżanki i kolegów w pracy na czele z szefem; jak robi się luz to proponują mi, żebym coś przekąsiła i trochę posiedziała :-)

Co do żylaków - też słyszałam, że geny mają spory wpływ. Położna powiedziała mi, że jak tylko zauważę, że robią mi się żylaki bądź przypuszczam, że mi wyskoczą (bo np. mama je miała podczas ciąży) to zasugerowała, żeby kupić rajstopy antyżylakowe. Opieranie nóg na stołku kiedy się siedzi też może ulżyć nogom. Podejrzewam, że delikatny masaż chłodną wodą pod prysznicem też - ale wiadomo, bez hardkoru, żeby nie zmarznąć ;-)

Co do jedzenia - mój ginekolog w Polsce powiedział mi, że mogę jeść wszytko na co mam ochotę, byle bez przejadania się. Co prawda surowe jedzenie (sushi, tartar, jaja) czy niedopieczone/niedogotowane mięso są niewskazane. Z własnego dośiwadczenia - unikam grzybów, nawet pieczarek :P A miętę (!) piłam do tej pory na zgagę, podobnie jak rumianek, i... nic na szczęście mi nie było. Teraz nie wiem, może zrezygnuję z mięty.

-> wygooglałam miętę w ciąży, wyskoczyło z edziecko. pl/ciaza_i_porod/ 1,79334,3354036. html:

"Co do picia - ginekolog radzi
lek. med. Agnieszka Kurczuk-Powolny2006-05-18, ostatnia aktualizacja 2006-05-18 14:36
Co można pić w ciąży? Jestem kawoszem i kiedyś wypijałam hektolitry kawy. Teraz muszę znaleźć jakąś alternatywę. Strasznie smakuje mi mięta - mogłabym wypić dwa, trzy kubki dziennie. A co z innymi ziołami? Z zieloną herbatą? Ile powinnam pić na dobę?

Jedna, dwie filiżanki słabego naparu zielonej lub czarnej herbaty w czasie ciąży nie zaszkodzą. Co do ziół - jest różnie. Istnieje grupa zdecydowanie przeciwwskazanych: kasztanowiec, jemioła, korzeń rabarbaru, piołun, bylica, lubczyk, mniszek lekarski, ruta, żywotnik. Bezpieczne wydają się: mięta, melisa, rumianek, lipa. Lekarze zalecają picie niegazowanej i niskozmineralizowanej wody źródlanej. Wszystkich płynów powinno być od czterech do sześciu szklanek na dobę."

A tak przy okazji - kofeina znajduje się też w herbacie (teina właściwie) i czekoladzie/czekoladowych batonach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

ja jestem w domu, więc nie mam problemu z pracą. Jakbym pracowała w poprzedniej to już bym na chorobowym była, bo o zjedzeniu śniadania najczęściej mogłam zapomnieć.
Jeśli chodzi o teinę to jest w czarnej herbacie a podobno w owocowych nie ma. I takie teraz piję.
Niech mi to zmęczeni już mija, bo mam dość. W nocy nie mogę spać, rano problem ze wstaniem a potem chodzę jak "śnięta".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam tu coś o wadze w ciąży więc wrzucam 😉

I trymestr
Przeciętnie w I trymestrze Twoja waga może wzrosnąć o 1-2 kg. Często zdarza się, że w pierwszych tygodniach ciąży tracisz na wadze od 1-5kg. Spowodowane to jest głownie mdłościami i dużym zapotrzebowaniem na energię.

II trymestr
Twoja waga powinna wzrosnąć o ok. 6-7kg - mniej więcej 0,5 kg na tydzień.

III trymestr
W III trymestrze przyrost wagi jest mniejszy i wynosi ok. 4-5 kg

Ile możesz przytyć
BMI przed ciążą Powinnaś przytyć

poniżej 19 - niedowaga 13-16 kg
19-26 - waga prawidłowa 11-13 kg
26-29 - nadwaga 10-11 kg
powyżej 29 - otyłość do 10 kg


Jeżeli chcesz sprawdzić czy przybieranie na wadze jest tylko wynikiem ciąży, mierz raz na dwa trzy tygodnie obwód górnej części uda. Jeśli utrzymuje się na tym samym poziomie Twój przyrost masy ciała powinien być prawidłowy.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, tak czytam o tych waszych wagach i stwierdzam ze wy chudziny jestescie 🙂
ja przed ciaza 164 cm wzrostu i 66 kg wagi ☺️, w pierwszym miesiacu weszlam na 69 bo ciagle jadlam a jeszcze nie wiedzialam dlaczego, a potem spadlam na 67 niecale a na dzien dzisiejszy waga 68 no a wzrost raczej ten sam 🙂
Tak wiec kawal baby ze mnie byl ( najbardziej mialam i mam duzy brzuszek i duze piersi 😉)
Choc powiem Wam ze po pierwszym porodzie po 3 miesiacach stracilam bardzo duzo na wadze, bylam chudsza niz kiedykolwiek jako panienka, bez oponki na brzuchu i zbednej skory i dlugo sie w formie trzymalam, poki 5 lat temu nie zmienilam pracy i wyjechalam na slask , dlatego teraz mam nadzieje ze tez tak pieknie zrzuce wage i ten tluszczyk co mi sie nazbieral :d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IzabelaMaria według Twojej tabelki to ja pierwszej ciąży poniżej wszelkich norm przytyłam 😉
bo tylko 7kg. tylko w sumie wzrost i wagę też mam poniżej norm 😁
anetkamm no ja raczej z tych chudzin jestem, ale to ma też swoje minusy. Jak kupuję spodnie to zawsze muszę skracać. No chyba, że kupuję na dziale dziecięcym - raz mi się zdarzyło 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IzabelaMaria taki mały przyrost wagi, bo w ciąży wyszło że jeszcze dodatkowo choruję, musiałam przejść na dietę i "włóczyłam" się po specjalistach. Chociaż po ciąży to było ok, bo nie miałam co zrzucać. Teraz przypuszczam, że nie pójdzie tak dobrze i trochę więcej mi przybędzie, ale uważam na to co jem. Zamiast słodyczy owoce itd, ale od czasu do czasu i tak sobie pozwalam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! Oglądałam zdjęcia Waszych pociech-są prześliczne 🙂 Zaraz umieszczę też zdjęcie mojej dzidzi 🙂 Miałam już drugie USG, moja dzidzia ruszała rączkami i nóżkami, łapała się za główkę- taka mała tancerka albo bokser 😉 Ma 44,3mm, jak się dowiedziałam to długość od czubka głowy do krocza, nóżki nie są mierzone. Położna założyła mi kartę, zważyła, zmierzyła i okazało się, że przez miesiąc schudłam 2,2 kg. Przytyłam 4,5 kg, schudłam 2,2 kg więc saldo wynosi 2,3 kg. Przy wzroście 165cm ważę 62,3kg więc jak czytam Wasze wypowiedzi to wydaje mi się, że jestem jedną z grubszych przyszłych mam 😉 Ostatni tydzień był bardzo ciężki dla mnie, nasiliły się mdłości, nie ma dnia bez wymiotów i zawrotów głowy. Wczoraj prawie zemdlałam w kościele, a raczej koło kościoła bo do środka już nie wchodzę. W domu mogę robić wszystko, ale stać przed kościołem to już nie. Co do przesądów to słyszałam jeszcze, że paska w spodniach też nie można nosić bo pępowina będzie cisła dzidzię. No i ja nie noszę- jestem bardzo podatna 😉 Jeśli chodzi o pracę to ja już jestem na chorobowym. Zdecydowaliśmy razem z mężem, że dzidzia jest najważniejsza. Pracowałam jako księgowa, więc stres i nerwy miałam na porządku dziennym, do tego bieganie z raportami- teraz to byłby koszmar.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witaj Seva! Ja urodziłam się właśnie 26 stycznia, więc jeśli urodzisz w terminie to będę razem z twoją dzidzią urodziny obchodzić 🙂 Ja mam termin na 21 stycznia, więc może moja dzidzia się wstrzeli jako prezent urodzinowy, bo synowi się nie udało. Termin miałam na 28 stycznia a urodził się 6 lutego.
Wrzuciłam do galerii zdjęcie brzuszka, bo jest on dość pokaźny jak na 9 tydzień. Dziś byłam na badaniach okresowych u lekarza medycyny pracy. Lekarka spojrzała na mnie i mówi "O w ciąży jesteś". A jak się dowiedziała który to tydzień to uwierzyć nie mogła, że brzuszek już tak widać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seve serdecznie witamy
jak się czujesz? To Twoja pierwsza ciąża? napisz coś więcej o sobie.
Monika1985 w temacie fotek naszych kruszynek napisałam Ci jak dodać zdjęcie 😉
a ja na swojej wadzę ważę 48kg u ginekologa 48,5 a dziś byłam u jeszcze jednego specjalisty i było 50kg. Normalnie jak tak dalej pójdzie to wcale nie będę wiedziała ile przytyłam 😆
Kahira gdzie wrzuciłaś brzuszek do galerii, bo ja znaleźć nie mogę? Do naszych zdjęć kruszynek, ubranek itd????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuje za przyjęcie 🙂

to jest moja druga ciąża,pierwsza niestety obumarła rok temu,29 czerwca bedzie rok.
w tamtym roku robiłam 18 maja test i w tym roku też 18 maja 🙂
i co by tu jeszcze hm... a była szansa na bliźniaki,ale jest jeden maluch tylko,a drugie puste jajo.
Jutro do gina ide na kontrole,zobaczymy co slychać u naszego Bąbelka 🙂
czuje sie w miare ok,czasem mnie zamuli,już miałam pare spotkań z kibelkiem he he 😁 i
biore duphaston,aspirin protect no i witaminki,które chyba musze zmienić bo ciężko mi przechodzi ich połykanie 😮
a tak to ok sie czuje 🙂
i 1 października wychodzę za mąż 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja równiez mam urodziny 26 stycznia 😁 a moja polowica 24 grudnia, ja nie mam szans ze dzidzia zrobi mnie prezent urodzinowy ale tatusiowi tak, mnie sie marzy aby dzidzia przyszla na swiat 3 stycznia to jest dzien urodzin mojej mamy ktora zmarla kilka lat temu wiec byloby to dla mnie bardzo znaczace
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seva napisał(a):

witaminki,które chyba musze zmienić bo ciężko mi przechodzi ich połykanie 😮
a tak to ok sie czuje 🙂
i 1 października wychodzę za mąż 🤪

jakie bierzesz witaminy? Bo ja brałam prenatal i mi w gardle stawały. Tylko lekarz mi uwagę zwrócił, że są bez jodu i teraz mam femibion i łyka się ok, ale cena 😮
gratulacje z okazji ślubu i ciąży 😉
już doczytałam jakie bierzecie 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 zdjęcie brzuszka jest w mojej galerii, bo puki co mam za mało postów i nie chciało mi wrzucić do wątku ze zdjęciami.
anetkamm fajnie, że mamy tego samego dnia urodziny.
A co do witamin to ja na razie biorę folik i b6. Gin stwierdził, że morfologię mam super i puki co nie muszę nic innego brać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...