Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Eve28, ginekolog Ci tylko tyle przepisał?? Całe szczęście, że się nic nie stało. Ja byłam chora w pierwszej ciąży, nie dostałam leków tylko herbatkę i skonczylam w szpitalu 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
A ile masz lat skoreczka jeśli wolno zapytać? Ja mimo, że nie orzekroczyłam 30-ki chcę zrobić te badania nieinwazyjne dla świętego spokoju. To podobno badania z krwi także nie ma co się denerwować :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak delektowanie sie takimi zakupami jest super 🤪 Ja jednak dużo mam, bo niedawno rodziłam więc zakupów już mniej mnie czeka. Gdyby była dziewczynka to będę mieć troszkę wiecej zakupów a jak chłopczyk to tylko podstawowe. A pranie pierwsze warto zrobić w specjalnym proszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eve28 napisał(a):
A ile masz lat skoreczka jeśli wolno zapytać? Ja mimo, że nie orzekroczyłam 30-ki chcę zrobić te badania nieinwazyjne dla świętego spokoju. To podobno badania z krwi także nie ma co się denerwować :-)


Ja mam 30 ale robię je tylko dlatego ze lekarz nagadał mi ze w kazdym wieku kobieta powinna je robic i ze w Polsce złe jest podejscie ze tylko po 35 roku zycia. No więc przewrażliwiłam się i pójdę choć to też wymaga ode mnie odwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Ja mam 30 ale robię je tylko dlatego ze lekarz nagadał mi ze w kazdym wieku kobieta powinna je robic i ze w Polsce złe jest podejscie ze tylko po 35 roku zycia. No więc przewrażliwiłam się i pójdę choć to też wymaga ode mnie odwagi.

Ja też wolę zrobić, żeby mieć pewność, że wszystko jest o.k. W ogóle to moja pierwsz ciąża i wszystko jest takie nowe, boję się tylu rzeczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli chodzi o zakupy dla dzidzi to mam już listę przygotowaną- byłam w Ikei i wybrałam mebelki, pościel, baldachim i wiele fajnych rzeczy. Te zakupy będzie robił mąż z kuzynką, która była z nami oglądać to wszystko. A ubranka to już sama kupię, może zacznę tak w październiku. Wiadomo, chciałabym już, żeby je mieć i poprzytulać, ale poczekam. A co do budżetu to my odkładamy po 400 zł miesięcznie- chcemy uzbierać 4000, 100 zł na każdy tydzień. Do tego z ubezpieczenia i becikowe, trochę tego będzie. Wystarczy na wszystkie zakupy dla dzidzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika1985 napisał(a):
Jeśli chodzi o zakupy dla dzidzi to mam już listę przygotowaną- byłam w Ikei i wybrałam mebelki, pościel, baldachim i wiele fajnych rzeczy. Te zakupy będzie robił mąż z kuzynką, która była z nami oglądać to wszystko. A ubranka to już sama kupię, może zacznę tak w październiku. Wiadomo, chciałabym już, żeby je mieć i poprzytulać, ale poczekam. A co do budżetu to my odkładamy po 400 zł miesięcznie- chcemy uzbierać 4000, 100 zł na każdy tydzień. Do tego z ubezpi
eczenia i becikowe, trochę tego będzie. Wystarczy na wszystkie zakupy dla dzidzi 🙂


Monia ja tak samo w Ikei wszystko upatrzyłam. Chcemy kupić mebelki w białym kolorze, tak będzie pasowało do wszytkiego, ale kasy pójdzie na to!!! szok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eve28 napisał(a):
Skoreczka Tobie już widać brzuszek. A u mnie jeszcze nic... Schudłam 2 kg ostatnio


Eve w drugiej ciąży szybciej widać brzuszek ( tak mówią ). U mnie się zgadza, bo wieczorami to w ogóle jest olbrzym 😉 Pamiętam jak lekarz mi mówił że niektóre kobiety brzuszek mają dopiero po 20 tygodniu. Zaraz i ty będziesz miała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
eve28 napisał(a):
Skoreczka Tobie już widać brzuszek. A u mnie jeszcze nic... Schudłam 2 kg ostatnio


Eve w drugiej ciąży szybciej widać brzuszek ( tak mówią ). U mnie się zgadza, bo wieczorami to w ogóle jest olbrzym 😉 Pamiętam jak lekarz mi mówił że niektóre kobiety brzuszek mają dopiero po 20 tygodniu. Zaraz i ty będziesz miała 🙂


Aaaa! Bo to druga Twoja ciąża! 😆 Nie doczytałam. A jak się czujesz? Miałaś jakieś dolegliwości czy wszystko o.k?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoreczka napisał(a):
eve28 napisał(a):
Skoreczka Tobie już widać brzuszek. A u mnie jeszcze nic... Schudłam 2 kg ostatnio


Eve w drugiej ciąży szybciej widać brzuszek ( tak mówią ). U mnie się zgadza, bo wieczorami to w ogóle jest olbrzym 😉 Pamiętam jak lekarz mi mówił że niektóre kobiety brzuszek mają dopiero po 20 tygodniu. Zaraz i ty będziesz miała 🙂


Ja jestem w 2 ale pierwszą straciłam bardzo szybko więc jej nie liczę. A brzuch mam ogromny. Co najmniej 5-6 miesiąc 😮 Wszystkie ciuchy mam nowe. ale bym chciała, żeby już był styczeń 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eve mam mdłości rano i wieczorem i goryczke w gardle, której nie znoszę 😠 Czuję się tak jak większość stycznióweczek 🙂 Zastanawiam się tylko czy poród jest łatwiejszy niż pierwszy hihi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera napisał(a):
skoreczka napisał(a):
eve28 napisał(a):
Skoreczka Tobie już widać brzuszek. A u mnie jeszcze nic... Schudłam 2 kg ostatnio


Eve w drugiej ciąży szybciej widać brzuszek ( tak mówią ). U mnie się zgadza, bo wieczorami to w ogóle jest olbrzym 😉 Pamiętam jak lekarz mi mówił że niektóre kobiety brzuszek mają dopiero po 20 tygodniu. Zaraz i ty będziesz miała 🙂


Ja jestem w 2 ale pierwszą straciłam bardzo szybko więc jej nie liczę. A brzuch mam ogromny. Co najmniej 5-6 miesiąc 😮 Wszystkie ciuchy mam nowe. ale bym chciała, żeby już był styczeń 🙃


Ja chodzę w swoich normalnych ciuchach. Nie mam jeszcze nic nowego, ale to wszystko indywidualna sprawa... Każda z nas ma inaczej, niby stan podobny ale.... nie do końca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Eve mam mdłości rano i wieczorem i goryczke w gardle, której nie znoszę 😠 Czuję się tak jak większość stycznióweczek 🙂 Zastanawiam się tylko czy poród jest łatwiejszy niż pierwszy hihi


Ja to jakiś wyjątek jestem bo w ogóle nie miałam żadnych mdłości ani wymiotów. Tylko bardzo bolały mnie piersi. Więc jedynie co to to przeziębienie mnie umęczyło a tak to luzik. Chciałabym żeby tak było do końca i żeby poród trwał szybko. Podobno drugi jest zdecydowanie szybciej.... Ile rodziłaś pierwszy raz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojniew spokojnie zawsze mozna aktualizowac liste 😉
Bochito ja bym nie czekała tygodnia tylko zasówała odrazu do gina lepiej dmuchac na zimne...

Nikusia zadzwon do gna on ci powie czy mozesz wziąsc ten lek a moze w instrukcji coś pisze 😉?

Wicia ja mam nadzerka nie wiem zkad sie wzieła bo wczesniej nie miałam ale gim mówił ze jest mała i to nie problem u mnie nie ma zadnych pplamien i krwawien

a na przziębienie polecam mleczko z czosnkiem moze nie brzmi słodziutko ale pomaga no i herbatki z cuyrynką w sumie to ja to mleko z miodem piłam gin mi nie zabraniała w pierwszej ciązy ..

co do brzuszka u mnie tez sie zgadza ze w drógiej cioązy widac go szybciej w pierwszej ciązy dopierio w 5 miesiacu mi wyskoczył a teraz przez wzdecia to juz w 2 był podejzanie duuuuuzy 😉 teraz nie ma wzdec ale brzuszejk jest duuzy juz ;0

Skoreczka to ty miałas szybki poród co jak bym dała zeby drógi taki był hmmm no ale zobaczymy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel. ale ja nie bede czekala tydzien ,bo we wtorek rano mam wizyte, a moj gin juz dzis nie przyjmuje a w weekend to moge sobie tylko na ostry dyzur pojechac.. ale mysle,ze skoro nie krwawie od poniedzialku to nic groznego.
Ja tez uzywam rzeczy normalnych, ale mam juz zaokraglony brzuszek... I to wlasnie duzo wiecej niz w tym samym czasie w pierwszej ciazy. Taki to ja mialam w jakims 18 tygodniu.
ciuchow mam caly karton po pierwszej ciazy, plus rzeczy pozyczone od siostry meza i jeszcze jakies dojda od kolezanki. Kupilam tylko pare letnich szmatek w HM, bo moja ciaza byla bardziej zimowa.

Ja tez nie mam i nie mialam zadnych mdlosci, ani wymiotow... wiec zalezy od osoby. I tylko bolal mnie biust i strasznie mi sie spac chcialo... i jeszcze chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bichito napisał(a):
moj porod tez trwal jakies 7 godzin,a ostatnia akcja jakies 15 minut (parcie itd)


Właśnie miałam się pytać ciebie Bichito o poród. hhaaahaha prawie identycznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko chwilkę mnie nie było a tu 5 stron do przeczytanie 😁 😁 😁
nie mam opakowania od tego leku, bo mam go już dość długo, mojego gina dziś nie ma, ale chyba nie będę tego brała, bo się boję. Najwyżej będzie podróż z atrakcjami.
Mój poród trwał w sumie jakieś 12 godz, ale wszystko by się dało przeżyć jakby nie to, że bóle parte trwały w nieskończoność a nie umiałam urodzić. Mam nadzieję, że faktycznie drugi poród będzie lżejszy.
Jeśli chodzi o drugą ciążę to mi też brzuszek bardziej widać, niż w pierwszej-choć i tak jeszcze jak ktoś nie wie to nie widzi.

Dla koleżanki, której teściowa radzi, że ma poczekać do urodzenia (sorry, że nie pamiętam nicku, ale po przeczytaniu 5str mi się pomyliło) nie pozwól zaraz na wstępie życia, żeby teściowa za Ciebie decydowała, bo jak pozwolisz w małych sprawach to potem będzie chciała i w większych-ale oczywiście zrobisz jak zechcesz-to tylko rada. 😉
Pokój już mam gotowy, bo syn w nim mieszka. Na razie jest w kolorach chłopaka, ale zanim się tam dzidzia wprowadzi to się dawno zmieni. Muszę kupić takie rzeczy jak łóżeczko, wózek, wanienka, jakieś ubranka itd. Nie zostawię tego na ostatni moment, bo to będzie super przyjemność, ale też nie teraz, bo jak ciąża zacznie być widoczna to na pewno jakieś ubranka itd od koleżanek podostaje-tak miałam w pierwszej ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej wreszcie ogarnęłam wszystko
Monika ja byłam chora w 7 tygodniu lekarz kazał mi pic dużo lipy i moczyć nogi w soli i leżeć szybko przeszło

ja miałam do przeczytania 20 stron i przyznam szczerze w rożnych sytuacjach nie umiem wam pomóc bo nie znam odpowiedzi to moja pierwsza ciąża
Co do dziewczyny co pisała ze teściowa jej radzi zgadzam się z Nikusia bo jak się pozwoli raz to potem chcą żądzić wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...