Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ważne żeby było zdrowe dzieciatko 🙂 Może niedługo minie to złe samopoczucie. Ja od wczoraj nie mam mdłości i to tez mnie martwi. Jak są źle jak ich nie ma to dziwnie.
Od wczoraj strasznie duszno, ale słonko za chmurami. Oby już tylko nie padało.
Dodaj fotke maleństwa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Ważne żeby było zdrowe dzieciatko 🙂 Może niedługo minie to złe samopoczucie. Ja od wczoraj nie mam mdłości i to tez mnie martwi. Jak są źle jak ich nie ma to dziwnie.
Od wczoraj strasznie duszno, ale słonko za chmurami. Oby już tylko nie padało.
Dodaj fotke maleństwa 🙂

Zaraz muszę poprosić męża żeby mi je zeskanował i coś wrzucę. Mam osiem fotek z ostatniego usg. Pani gin zaszalała 🙂
Ja od początku ciązy nie miałam żadnych mdłości więc teraz jestem trochę zaskoczona tym złym samopoczuciem. Tobie mija a mnie coś sie zaczyna... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
A ja nie mam zadnej fotki, moze jutro bede mieć. Na razie robie zdjecia brzucha 🙂


u mnie jeszcze brzuszka nie widać, ale co w środku już mam udokumentowane 😉, ale to pierwsza ciąża więc to zawsze później... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki i brzuszki 😉
No prosze wiec mamy pierwszego chglopca na forum gratulacje synusia 😉 U nas lekarz jeszcze nie probował zgadywac co tam siedzi w brzuszku 😉
Co do prawka jak naj bardziej polecam ja sobie zycia bez niego nie wyobrazam czy zakupy czy lekarz czy chodzby wyskoczyc do kogoś na kawke ze smykiem jak mąz w pracy naprawde bez zastanowienia bym robiła
I powiem ze poprzednią ciąze do samego końca dobrze sie czułam za kierownicą tylko jak mąż prowadził to wyzywałam go za kazdą nawet małą dziorke która wjechal bo mi brzuchem bujało i synek po pęcherzu skakał 😉

Ja dzis zrobiłam pare kompocików z papierówek bo po porodzie bede jak znalazł 😉 trzeba za wczsu sie zabezpieczyc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia_Boja napisał(a):
Na miesiąc umowa o pracę, dzisiaj będę podpisywać. w tej firmie co miesiąc jest przedłużana umowa. Tyle tylko wiem niestety. 😞


Umowa o pracę zawarta na czas określony przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Tak więc w Twoim przypadku, jeśli umowa jest na równo miesiąc, to niestety nie przedłuża się do dnia porodu 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla Mamusi oczekującej na synka 🙂

ja jestem bardzo ciekawa jutrzejszego badania 🙃 Może będzie też coś widać! ale głównie mam nadzieję, ze wszystko okay tj dzieciaczek zdrowy, serduszko mocne itp.

Mam do was dziewczyny pytanie; w książkach jest napisane, że kobiety w ciąży mają problem z zaparciami. A ja mam dokładnie odwrotnie od samego początku i zastanawiam się czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dopadła mnie skleroza ciażowa - nie było w tym tygodniu obiadu, żebym nie zapomniała go posolić 😁 Wszystko solę na końcu jak już chce wyłączyć i próbuję czy dobre,a tu zonk niedobre 😜

A jak z waszą pamięcią?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera napisał(a):


Mam do was dziewczyny pytanie; w książkach jest napisane, że kobiety w ciąży mają problem z zaparciami. A ja mam dokładnie odwrotnie od samego początku i zastanawiam się czy to normalne?


Mam dokładnie tek samo! Teraz od paru dni łykam żelazo, bo niestety anemiczna jestem ;( i nastawiłam się na zaparcia ale nadal nic ,a wręcz, tak jak pisze Vespera, odwrotnie. Natomiast jeśli nie dochodzi do odwodnienia to jest to norma więc Vespera nie martw się tylko kontroluj żeby biegunki nie były zbyt intensywne! Zresztą mogę pocieszyć cie też tym że brak zaparć to zdecydowanie mniejsze ryzyko hemoroidów 🙂 A więc keep smile 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eve może w następnej ciąży będzie córka? 😉 gratuluję synka! niech rośnie zdrowo w brzuchu.
Skoreczka nie tak źle ze sklerozą, chociaż zaczynam łapać się na tym, że zapominam co chciałam zrobić w momencie, gdy zaczynam daną czynność wykonywać... Ale jak mówisz, że to ciąża, nie Alzheimer, to uff... 🙂 🙂 🙂

brzuszek dopiero zaczyna mi wyskakiwać, też ostatnio bardziej mnie mdli niż w pierwszym trymestrze (a przecież w drugim miało być lepiej, nie gorzej!!! protestuję 😉) i kurczę, dopiero za miesiąc mam następne usg - tyyyle muszę czekać na poznanie płci Bąbla. serio, w UK system zdrowia działa słabiej niż w Polsce, grrr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!
Ja już jestem po usg. maluszek zdrowy, ruchliwy i po prostu przecudowny. Mierzy 5,3 cm, a termin porodu co do dnia zgadza się z terminem z miesiączki (21.01.2012). Doktor powiedział, że na 70% będzie chłopak. W sumie to chyba nawet się cieszę, bo po synku mam mnóstwo ubranek i zabawek, a i maluchy będą się ze sobą lepiej bawić 😁 No chyba, że się okaże, że te 30% zaważy to też będzie fajnie, zawsze byłoby to jakieś wyzwanie 😜 Dostałam kilka fotek i 12 minutowy film. Po południu postaram się wrzucić fotkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny wracam z urlopu a tu ok 20str. do przeczytania.
Podroż przetrwałam bez wymiotów, wypoczęłam, tylko do wc co chwilkę biegałam, opaliłam się (poza brzuszkiem oczywiście) i jestem zadowolona 😎
mra pisałaś, że niewygodnie Ci się siedzi. Mi się robi fałdka skóry pod stanikiem i strasznie mi to przeszkadza. Chociaż przyznaję, że też nigdy nie siedziałam całkiem prosto.
Jeśli chodzi o teściową to mieszka jakieś 7km, na początku wojowałyśmy, ale ja jestem dość zdecydowana i pokazałam, że nie pozwolę sobą rządzić. Potem jak po 3 latach małżeństwa urodził się Kubuś to stosunki nam się ułożyły. Teraz mogę powiedzieć, że mam super kontakt z teściową-ale wymagało to pracy 😉
Jeśli chodzi o pytanie co czytam to w pierwszej ciąży wszystko co mi w ręce wpadło. Teraz bardziej w necie szukam, chociaż przypuszczam, że jak będę wyżej w ciąży to coś poczytam, bo od poprzednie ciąży dużo się zmieniło 😉 w końcu 8 lat minęło 😉
Dziewczyny ja też mam kłopoty ze snem, ale miała je też przed ciążą
A tak czuję się dobrze, mdłości mi minęły i złapałam dużo pozytywnej energii, bo ten wyjazd to był trochę jak miesiąc miodowy z moim mężem. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia wow, nie ma to jak kolejny miodowy miesiąc 🙂 po cichu zazdroszczę opalenizny i słonecznej pogody, też chciałabym jakiegoś koloru nabrać 🙂 ekstra, że wyjazd się udał!

Te problemy z siedzeniem na razie się nie powtórzyły - męczyłam się jeden dzień, potem mi minęło. Może się przyzwyczaiłam? 😉

Kahira wow, nie wiedziałam, że filmy też nagrywają. Ale świetne! Może w okolicach badania połówkowego uda mi się coś takiego zamówić 🙂 Przepraszam, że pytam o pieniądze, ale czy taki film w Twoim przypadku wchodzi w standardowe koszta wizyty czy płacisz dodatkowo za to?

A tak w ogóle, to chcę przed Wami wyrzucić z siebie to, że miałam wczoraj stresujący wieczór. Mieliśmy z mężem przeprowadzić się za 2 tygodnie do innego domu i... właśnie wczoraj zostałam poinformowana o znacznie większych kosztach mieszkania tam, niż o których była mowa. Finał taki, że zostajemy w obecnym mieszkaniu. Wymiana mailowa i rozmowy telefoniczne z właścicielką domu mocno mnie zdenerwowała. Ugh... całe szczęście, że kupiliśmy wcześniej ciasto rabarbarowe i wypożyczyliśmy film. Po czasie stresu przyszła pora relaksu 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mra_ napisał(a):

Kahira wow, nie wiedziałam, że filmy też nagrywają. Ale świetne! Może w okolicach badania połówkowego uda mi się coś takiego zamówić 🙂 Przepraszam, że pytam o pieniądze, ale czy taki film w Twoim przypadku wchodzi w standardowe koszta wizyty czy płacisz dodatkowo za to?

Na usg chodzę do doktora który specjalizuje się wyłącznie w robieniu usg ciąży. Do każdego usg doktor daje opis badania fotki i płytę dvd z filmem w cenie badania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie i dzidziusie 🙂

Ja zacznę od siebie i mojego maleństwa. Dziś jesteśmy po badaniu prenatalnym. Pani doktor powiedziała, że wszystko super...no i będzie chłopczyk 🙂 Teraz ja wymyslam imię a nie mąż 🙂 I tak się zastanawiam nad Błażejem 🙂 Moje maleństwo spało, pokazało języczek i ssało kciuka. Miałam uśmiech na buzi przez całe badanie 🙂J a też dostałam 8 zdjęć a filmu nie nagraliśmy, ale wiem ze koszt takiego filmu to 30zł.

Kahira
gratulacje 🙂 🙂 🙂 To możemy przybić piątkę, a i mój mały identycznie mierzy co twój 🙂

Nikusia fajnie ze juz jesteś 🙂 Na pewno taki miesiąc miodowy to relaksujące przeżycie 🙂

Mra bo ja to myślę że tak musiało być i teraz znajdziecie jeszcze lepsze mieszkanie i o wiele tańsze! Wszystko przed wami 🙂

Co do zaparć, biegunek itp. to ja raczej mam zaparcia.

Pewnie zapomniałam czegoś dopisać ale jak sobie przypomnę to z pewnością napiszę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra ja tez myślę, że znajdziecie lepsze mieszkanie, czasem tak jest, że coś idzie nie pp naszej myśli a potem z perspektywy czasu okazuję się, że tak miało być- u mnie w życiu się sprawdza 😉
u mnie też można nagrać filmy z USG, ale ja nie chciałam. Wiem z pierwszej ciąży, że fotkę zabieram i pokazuję a różnych filmów rodzinnych mamy dużo i tylko okazyjnie się je ogląda.
skoreczka gratulacje chłopczyka i cieszę się, że badanie wyszły ok 😉 to zawsze będziesz spokojniejsza.
Dzięki za miłe słowa, przydał mi się ten wyjazd 😉, jestem ze swoim mężem bardzo długo a tam wieczorami chodziliśmy na spacery nad wodę, w świetle księżyca (koleżanka miała oko na syna-który już spał) wrócił ten romantyzm z czasów nastu lat- a same wiecie jak go mało w codziennym życiu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje kolejnego synusia 😉 no i suuuper ze wyniki wyszły ok 😉
Nikusia jak mi sie mazy taki spacerek nad woda ehhhh my to teraz nie mamy nawet kiedy telewizora razem poogladac a gdzie tu spacerki mam nadzieje ze uda nam sie gdzies na jakiś weekend wyskoczyc zeby pobyć razem ...
Mra widzisz uszy do góry jesteśmy z wami 😉 dobrze ze po wszystkim udało ci sie odstresowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczko cieszę się że u was wszystko w porządku.
No to puki co mamy wysyp styczniowych chłopaków 😜 Czekam na ujawnienie się pierwszej dziewczynki.
Nikusia zazdroszczę ci takiego wypoczynku. U mnie na razie nie zanosi się na żadne wakacje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczynki 🙂
O tak brakuje mi jakiegoś wyjazdu z relaxem. Ostatnio bylismy we wrześniu w Tatrach i znów chętnie bym tam pojechała ehhh no cóż marzyć zawsze można a z czasem marzenia sie spełniają 🙂

hihi chłopaki są bo pokazują co mają, a dziewczynki pokażą później 🙂 Śmiesznie bedzie jak lekarze sie pomylą co do płci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Śmiesznie bedzie jak lekarze sie pomylą co do płci 😁

Moja kuzynka tak miała. Oczekiwała dziewczynki, urodziła przez cc w znieczuleniu ogólnym. I gdy się ocknęła pyta się położnej "Jak moja córeczka?". A gdy ta jej odpowiada, że syna urodziła to jeszcze długo uwierzyć nie mogła, bo się tak mocno na dziewczynkę nastawiła. Ze szwagierką natomiast leżała na sali dziewczyna w tej samej sytuacji (miała być córka urodził się syn) i szwagierka po dziś dzień wspomina jak tatuś przyszedł zabrać rodzinkę do domu z wielkim falbaniastym różowym betem w kwiaty. Także nie ma się co za mocno nastawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka mam brata Błażeja 🙂 także lubię to imię 🙂 🙂 🙂 ze zdrobnień młody upodobał sobie Błażka.

Nikusia ale romantycznie 🙂 🙂 🙂 mąż pewnie na nowo zakochany?

I dobrze słyszeć, że Wasze ciąże rozwijają się prawidłowo. Coś czuję, że też będę miała synka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahira nie nastawiać się tak bardzo albo nie kupować wszystkiego pod syna/córkę 😁 mój brat miał być moją siostrą... to dopiero było rozczarowanie dla mnie 😉 na szczęście rodzice nie kupowali wszystkiego w kolorze różowym 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...