Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczęta widzę, że już się niecierpliwcie na aktualną tabelkę 🙂 Już się za nią zabieram 🙂 Dlatego jak chcecie coś zamieścić w wersji II to piszcie. Mam też propozycję, żeby umieścić termin pierwszych ruchów Maleństwa więc jak akceptujecie to piszcie, a ja uaktualnię tabelkę.
A imiona podacie??? 🙃
No i nowe Mamusie też bardzo proszę o aktywne uczestniczenie i w dyskusjach i tworzeniu tabelki 🙂 Umówmy się że czekam do końca tygodnia no info 🙂 🙃
Buzia Mamusie, idę obejrzeć jakiś dobry filmik dla relaksu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Magditta myślę, że umieszczenie terminu pierwszych ruchów w tabelce to świetny pomysł. Zresztą przesłałam ci na priva moje dane do tabelki, by już tutaj wątku nie zaśmiecać.
Ostatnio dobrałam się do ubranek po moim synku i zdziwiłam się jak jest ich dużo. Cały karton w rozmiarówce 56 i 62. Także dużych zakupów ubraniowych robić nie muszę, ot jak mi się coś spodoba to kupię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta mam propozycję, żeby wszystkie dane, które chcemy w tabelce pisać w "lista wszystkich styczniówek.." Ty się z tym szybciej połapiesz niż tu a w dziale gdzie ma być tabelka będzie tylko aktualna tabelka?
Napiszcie co myślicie?
Zgadzam się, że dopisanie pierwszych ruchów kruszynek to świetny pomysł 😉
Kahira ja też przejrzałam ubranka po synku i też doszłam do wniosku, że mam ich bardzo dużo. 😁 😁
tylko jak się okaże, że córka to różowe dokupię i oczywiście jak mi coś w oko wpadnie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamusie 🙂
Znowu miałam ciężką noc, najpierw spać nie mogłam a potem mnie skurcz łydki dopadł. Muszę sobie magnez w aptece kupić. I to jeszcze dziś, bo te skurcz okropnie bolą. 😞
Jak tam wczorajsze wizyty i USG? Anetkamm napisz czy coś załatwiłaś na poczcie?
Czekam też na opis dzisiejszej od Skoreczki 😉.
Miłego dnia Wam, życzę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Dziś leżę dużo więcej niż wczoraj bo wczoraj trochę za dużo łaziłam.
Nikusia słonko wizyte mam na 19, więc trzeba czekać 🙂
WielkaB infekcje są czeste, położna mi mówiła zeby unikać:
- wkładek higienicznych, lepiej czesciej majtusie zmienić
- brac prysznic zamiast kąpieli, zeby nie siadac w wannie
- unikac publicznych wc
Będzie dobrze 🙂 🙂 🙂

A witam nową stycznióweczkę 😁 😁 😁
Ok, wracam do siebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 Jak się czujecie Mamuśki? byłam na usg i Maluszek waży 192g, więc jest duży 🙂 a ja przytyłam 2kilo 🙂 ale kreseczki jeszcze nie ma i pępek się nie zmienia.

Jadę jutro nad morze, bo już z nudów tu usycham. Mam już l4, bo się szybko męcze i muszę dużo odpoczywać.

Mierzycie sobie już obwód brzucha? Ciocia mi podrzuciła pomysł,żeby mierzyć co tydzień i zapisywać sobie,albo robić zdjęcia. Fajna pamiątka z tych zdjęc może wyjśc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej,

Ciocia Boja obwody mierzę regularnie, bo chcę widzieć gdzie i jak tyję :P mam obsesję od ostatniego zdrowego odchudzania... Chudłam 6 miesięcy jedząc mniej kaloryczne papu, zalecano mi cotygodniowe obwody... od jakiegoś 12 tygodnia sprawdzam raz na jakiś czas. Ale nie wpadłam w sumie na to, żeby zapisywać w kalendarzu 🙃 Pępek też bez zmian. Kreski nie ma, ale jakoś jej nie wypatruję 😉

Skoreczka miłego odpoczywania 🙂

Magditta pierwsze ruchy fajny pomysł - prześlę Tobie info na priva. Dzięki za aktualizowanie tabelki, jesteś wielka 🙂

WielkaB czekam na skan zdjęcia - pochwal się, jak odbierzesz zdjęcie od Cioci.

Kahira mogę powiedzieć, że jesteś szczęściarą, że masz karton ubrań dla noworodka 🙂 Okazuje się, że być może dostanę kilka ubranek od koleżanki, która ma termin na październik - ale to się jeszcze okaże po porodach i rosnących dzieciaczkach.

Nikusia A! A! Skurcze w łydkach, koszmar!

Zjadłam mega zupę na śniadanie 🙂 Dzisiaj mam wolne i chyba pofarbuję sobie włosy, nie farbowałam w końcu jakieś 5 miesięcy. Chciałam odejść od farbowania, naturalnie mam bardzo ciemno-czarne włosy a ostatnio zrobił mi się jakiś rudy brąz, zwłaszcza na końcówkach. Masakra 😉 jak tak można, heheh. Może zaszaleję i pomaluję wreszcie paznokcie u nóg 😉 od 3 tygodni się przymierzam i jakoś mi się nie chce. Dziś jest ten dzień 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka to czekamy do 19 🙂
WielkaB wstaw fotkę jak ją będziesz miała. 🙂
Ciocia_Boja mąż mi powiedział, że już mam kreseczkę 🙂 Życzę Ci udanego urlopu i wypoczywaj 😉
Mra ja już też długo nic z włosami nie robiłam. Kiedyś często pasemka i potem moje długie włosy się w połowie połamały i musiałam obciąć. I teraz nie farbuję, żeby trochę odrosły. Chociaż korci mnie. 😜
Ja wczoraj na podwieczorek zrobiłam sobie sałatkę owocową i teraz też mi się marzy 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciocia Boja ja w pierwszej ciąży co tydzień mierzyłam obwody i wagę zapisując to wszystko w kalendarzu. Teraz ma świetne porównanie dzięki temu. W tej ciąży już tak skrupulatnie się nie mierzę, ale co tydzień mąż robi mi fotkę na pamiątkę.
Skoreczko czekamy więc do 19 na wieści od ciebie.
WielkaB z tymi infekcjami w ciąży to już tak jest ja w poprzedniej ciąży począwszy od 14 tygodnia non stop coś łapałam. Co się wyleczyłam, to po 2-3 tyg znów do mnie dziadostwo wracało mimo iż bardzo o siebie dbałam. Gin mi mówił, że to już taki urok ciąży.
A ja mam wreszcie chwilkę dla siebie 🙂 Młodzież śpi, mąż poszedł siostrze pomóc przy remoncie więc mogę się wreszcie troszkę polenić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂 Też byłam dziś na zakupach, zamówiłam firanki do salonu i sypialni i do pokoju dla dzidzi. 23.08 jak odbiorę to zrobię zdjęcie tych dla dzidzi i wrzucę do galerii.
Oglądałam też wózki i już wybrałam. Byłam z rodzicami bo to oni kupują nam wózek- sami się zdeklarowali 🙂 Więc jeden wydatek mniej. Ja dla dzidzi jeszcze nic nie mam ale od dnia, gdzie test pokazał 2 kreseczki odkładam kasiorkę. Mam kopertę z napisem "Dla dzidzi" i tam odkładam. Mam już sporą sumkę, więc wydatki przed świętami mnie nie zaskoczą 🙂
Polecam dla kogoś kto tak jak ja jeszcze nie kupuje.
Skoreczka ja też czekam na dobre wieści i trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewwczynki
Coś mam dzis kiepski nastroj byłam w pracy wrociłam tak padnieta ze omal nie zasnełam prze telewizorem ugh... ciekawe co by wtedy robił mój synek...
Super ze wasze dziedzie rosną 😉
Skoreczko trzymam kciuki za Twoja wizyte 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
na 20 stycznia 🙂... Pewnie, że możesz dopisać 🙂 będę bardzo zaszczycona 🙂... czuję się już dobrze, wcześniej dopadały mnie nudności....bleee.. 🙂 teraz jest o wiele lepiej :] wczoraj byłam na wizycie i wszystko jest ok 🙂 całe szczęście 🙂 a maleństwo juz coraz większe 🙂 cmokało sobie paluszki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pamii 18! Witaj na naszym forum 🙂

Pytanie do wszystkich styczniowych mamus - jak Wasze samopoczucie? Czy miewacie moze cos w stylu naglych przyplywow wspomnien? Ja mam cos takiego - siedze sobie w pracy i nagle przypomina mi sie okreslona ulica z miasta, w ktorym kiedys mieszkalam, jest to takie wyrazne, ze mam wrazenie jakbym ogladala film - wszystko wiernie oddane tak jak to wygladalo kiedy tam mieszkalam. I codziennie przypomina mi sie inne miejsce/wakacje/dom/obrazy z dziecinstwa! Nigdy czegos takiego nie mialam!
Najciekawsze jest to, ze moj maz ma to samo - i smieje sie, ze to przez 'hormony' ktore 'rozsiewam w powietrzu 🙂 a brzuszek tez mu rosnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super dziewczęta, że napisałyście priva bo już szybciorem zmiany naniosłam w naszej tabeleczce 🙂 Czekam na kolejne info. Może umówmy się, że poczekam do poniedziałku i wieczorkiem wrzucę nową wersję tabelki 🙂 tak świątecznie 🙂 A więc czekam Mamusie na wiadomości z Waszych wizyt 🙂 no i trzymam ocvzywiście kciuki 🙂
Buzia:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magitta a ja utworzyłam nowy watek zeby tam kazda napisała dane ale nikt nic nie pisze wiec moze to był głupi pomysł 🙃 🙂

Jestem po wizycie. Pani doktor stwierdziła ze wg usg termin wypada mi na 12 stycznia, i wychodzi mi 18 tydzień a nie 17 🙂 To mnie bardzo cieszy. Mam sie jeszcze oszczedzać, nie podnosić ale na dwór mogę wyjść i pooddychac spokojnie świezym powietrzem, moge isc na herbate do sąsiadki. No i mam sie kłasc na drzemki wciagu dnia 4godzinki. Mam niską hemoglobinę wiec zelazo bede brac. No i nastepna wizyta za 3 tygodnie.
I potwierdziło sie ze bedzie synuś 😘

Magitta ja Ci chyba nie bede mogła przesłac prywatnej wiadomości bo mój mail jest nieaktywny 🥴

MartaMay ja nie mam takich chwil wspominkowych hihi Fajnie masz 🙂

Nikusia gdzie się podziewasz????? Mało dziś pisałaś. Tesknimy 😘

AAAAAAAAAAAAAA zapomniałam ja juz waze 53 kg ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spoko możecie pisać na priva albo w nowym wątku stworzonym przez Skoreczkę 🙂 Chodzi o to żeby dane nam się nie pogubiły :0
Ty Skoreczka odpoczywaj i się relaksuj na kawce u sąsiadki 🙂 Ja idę na wizytę w czwartek i aż się martwię co mi lekarz powie w sprawie mojej szyjki !!! brzuch mi na okrągło twardnieje a ruchów maluszka nie czuję w ogóle. Chyba zacznę się zaraz zamartwiać. Oj jak dobrze, że mój mąż już jutro do mnie przyjeżdża mi jedziemy na wakacje. chyba normalnie się stęskniłam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczko bardzo się cieszę, że u was lepiej. Relaksuj się ile możesz. Gratuluję synusia, musi być już całkiem duży skoro doktor przesunęła ci o tydzień termin.
Magdittko nie zamartwiaj się. Ostatnio przeczytałam w necie coś takiego w kalendarzu ciąży 17 tydzień "W tym tygodniu możesz zacząć odczuwać twardnienie i napięcie mięśnia macicy. To prawdopodobnie skurcze Braxtona Hicksa, które przygotowują mięsień do porodu. Skurcze są niebolesne i zazwyczaj trwają około 30 sekund. W czasie kiedy występują, spróbuj zmienić pozycję: położyć się, odpocząć lub wstać i pospacerować. Powinno pomóc. Jeśli skurcze występują często (więcej niż 4 na godzinę), towarzyszy im ból pleców, podbrzusza czy jakiekolwiek upławy pochwowe, skontaktuj się bezzwłocznie ze swoim lekarzem." myślę, że w twoim przypadku mogą to być właśnie te skurcze przepowiadające. I miłego wypoczywania na wakacjach. Nic tylko ci pozazdrościć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bylam wczoraj u lekarza(u innego niz za pierwszym razem) i przesunal mi date na 2 lutego.Szkoda bo ten styczen mi jakos ba...rdziej odpowiadal...ale czas pokarze i dzidzia sama zdecyduje i pewnie jak znam zycie to nie bedzie to zadna z tych dat....
Nie wiem czy wspominalam to moja druga ciaza i tym razem natomiast nie chce znac plci az do porodu...jesli wytrzymam to bedziemy miec niespodzianke... 🙂
Zadnych twardnien u mnie niet...przynajmniej na razie...
Dobranoc dziewczeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczko gratuluje synka i odpoczywaj

ja dzisiaj idę do pracy po 3 miesięcznej przerwie tylko na 2 dni po 4 godzinki szefuncio pojechał na wczasy bardzo mnie prosił żebym przypilnowała sklepu. Bo na moje miejsce przyszła pani taka starsza i mota się na kasie i totolotku tego mam przypilnować Słowa mojego szefa Paulinka ty nic nie musisz robić tylko usiądziesz sobie kolo kasy będziesz obsługiwać klijetów poczytasz sobie gazety. Powiem wam że nie wierze że usiede w jednym miejscu bo będzie mnie nosić. Zaraz wstawię foteczkę mojego brzuszka słabej jakości bo z kamerki internetowej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB uważaj na siebie i czytaj gazety. A ja wczoraj chyba nie zrozumiałam chyba o jakiej infekcji pisalas : czy intymniej czy przeziębienie 🤢 Pozniej tak sie nad tym zastanawiałam. Ślicznie wygladasz, brzusio zgrabny 🤪
Magitta spokojnie, to twój pierwszy dzidziuś i ruchy moze poczujesz troszke pozniej, ale juz niedługo. Dziś napisze swoje dane do tabelki w nowym wątku 🙂
Kahirko usg wskazuje ze dzidzius ma 18 tygodni, jest duzy 🙂 Ordynator w szpitalu mówił to samo 🙂 Dla mnie to dobrze bo czym dalej to lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczko Gratuluje 🙂

Dzisiaj nie przespana noc. Ach ta pełnia dobrze,że do księżyca nie wyłam 🙂 za chwilę jadę do lekarza zobaczyć malucha. Może dzisiaj mi powie Doktorek kto tam się chowa 🙂 Mam pytanie czy wypisywałyście jakąś kartę preferencji porodowych? bo nie wiem czy to jest tak jak w niemczech,że możesz wybrać czy chcesz mieć znieczulenie i jak chcesz rodzić? bo wiem,że ustawa jest o tym, a jak to wygląda w praktyce? 🙂 odezwę się po wizycie 🙂 Trzymajcie kciuki za synkiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
WielkaB uważaj na siebie i czytaj gazety. A ja wczoraj chyba nie zrozumiałam chyba o jakiej infekcji pisalas : czy intymniej czy przeziębienie 🤢 Pozniej tak sie nad tym zastanawiałam. Ślicznie wygladasz, brzusio zgrabny 🤪
Magitta spokojnie, to twój pierwszy dzidziuś i ruchy moze poczujesz troszke pozniej, ale juz niedługo. Dziś napisze swoje dane do tabelki w nowym wątku 🙂
Kahirko usg wskazuje ze dzidzius ma 18 tygodni, jest duzy 🙂 Ordynator w szpitalu mówił to samo 🙂 Dla mnie to dobrze bo czym dalej to lepiej 🙂


intymnej kochana miałam ja również przed ciążą przez nią nie mogłam zajść w ciąże
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...