Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej Dziewczyny,

właśnie wróciłam z usg połówkowego i.... będę mieć córeczkę 🤪 Także rośnie nam Rita Katarzyna. Nie wiem co prawda jak bardzo jest długa i ile waży, ale znam za to wymiary jej narządów wewnętrznych 😁 Wszystko wygląda bardzo dobrze, łożyska nie mam już blisko ujścia szyjki, więc póki co nie ma ryzyka cesarki. Mała ssała kciuk podcza badania, jak zwykle spała i... Położna była na tyle cierpliwa, że kazała mi zmieniać pozycje podczas badania (plecki, bok, potem poducha pod lędźwie) a na koniec kazała mi wyjść z kliniki i przejść się po schodach i wrócić. Podziałało, bo Rita zmieniła pozycję i się obudziła, troszeczkę nawet pokopała. Widzieliśmy mózg, serduszko, żołądek, pęcherz moczowy, źrenice, ręce i nóżki, pępowinę, ładny kręgosłup i nawet skórę dziecka (zamknięta nad kręgosłupem). Zdaniem położnej nawet wargi wyglądają dobrze i nie powinno być kiksu z zajęczą wargą (w sumie nikt w rodzinie jej nie miał).

Łaaaa, ale się cieszę 🙂 Okazuje się, że ten test ludowy był bardziej trafny niż moje przeczucia 😉

MartaMay wspominki to mam często - często odpływam gdzieś w myślach 😁 mąż na początku ciąży też jadł za dwóch 😉 potem mu przeszło.

Skoreczka miła niespodzianka z tym tygodniem na przód.

Magditta nie stresuj się kobieto - lekarz prawdę Ci powie; przede wszystkim spakuj się na wakacje i myśl o urlopie i relaksie 🙂

WielkaB fajny szef!

Ankasz wow, podziwiam - nie wytrzymałabym do porodu nie znając płci dziecka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Mra pierwsza córeczka u styczniówek 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Gratuluję!!! Najważniejsze ze wszystko dobrze 🙂
WielkaB to jednak dobrze zrozumiałam z ta infekcją.
Ciociaboja szybko daj znac jak wrócisz od lekarza 🙂
Magitta czekamy na wieści od Was po wizycie. bedzie dobrze, na pewno 🙂
Dziewczynki jaki termin porodu wpisujecie do suwaczka i do profilu? Ten z usg czy z miesiączki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciocia Boja wg nowej ustawy ciężarna powinna spisać preferencje porodowe - nie wiem jak to wygląda w praktyce (tzn. czy lekarze biorą preferencje pod uwagę itd.). Wiem, że w takim "dokumencie" podaje się informacje począwszy od tego, kto będzie Twoim partnerem rodzącym (może być to nawet przyjaciel czy przyjaciółka, nie muszą to być krewni), czy chcesz znieczulenie i jakie, czy chcesz być nacięta czy nie itd. Tyle, że taka karta traci na ważności w przypadku ryzyka okołoporodowego, kiedy ciężarna ma niskie szanse na fizjologiczny poród - wówczas decyzje zaczynają podejmować lekarze, podłączane jest ktg na stałe i rodzi się na płask na stole.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuski, no i pierwsza dziewczynka sie ujawnila, gratuluje 🙂 🙂
Sluchajcie na poczcie z rachunkami nic nie zalatwilam, ewidentnie mnie kobieta oszukala, sprawdzali wczoraj wg moich paragonow z wydrukiem w komputerze i powiedzieli ze wszystko sie zgadza, wiec dla mnie jasne jest ze babka sobie ta stowke dodala bo innego wytlumaczenia nie widze. Oby sobie sok za nia kupila i sie nim udlawila!.
W carreforze jest promocja na body w roznych rozmiarach po 6 zeta, ale tylko w wybranych miastach czyli tych duzych 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny.
Miałam problem z netem, próbowałam się kilkanaście razy połączyć i wreszcie się udało. 😜 Mam nadzieję, że na dłużej 😉.
Skoreczka ja myślę, że nowy wątek z danymi do tabelki to dobra myśl, ma to jeszcze dodatkowo ten plus, że dziewczyny, które mają mało postów też napiszą i potem będą mogły fotki wstawiać. 😉
A wszystko będzie uporządkowane w jednym miejscu. 😉
Super, że nie masz już takich rygorystycznych zasad do przestrzegania tzm że nie musisz ciągle leżeć. Wiedziałam, że tak będzie i cieszę się 😉
Ja mam w suwaczku datę z OM, ale z USG jest o dzień wcześniej.
Magditta mój maż na początku ciąży był okropny, normalnie jakby to on miał hormony ciążowe a nie ja 😉. Nawet rodzina zaczęła pytać co mu jest 😁 😁. Zazdroszczę Ci wakacji, ale odpoczywaj i wracaj z nowym zapasem energii 🙂 A tym, że dzidziusia nie czujesz się nie martw, w pierwszej ciąży pierwsze ruchy poczułam w 20tyg. 😉
MartaMay mnie też nachodzą wspomnienia, szczególnie jak wyjęłam malutki ubranka i przypomniałam sobie jak mój syn był taki malutki i jak go ubierałam. A teraz on ogląda malutki skarpetki i nie może uwierzyć, że dzidziuś będzie taki mały 😉
Ankasz nawet jak drugi termin masz na 02.02 to i tak pisz z nami, przecież jeden jesr na styczeń i nie wiadomo kiedy urodzisz. Ja polecam 01.02 bo to moja data urodzin i będzie mi bardzo miło 🙂 😁 😁. Podziwiam, że nie chcesz znać płci, bo ja jestem taka ciekawa, że chyba nie wytrzymam do 25.08 bo wtedy mam USG 😁 😁
Mra to ja chyba miałam niskie szanse na fizjologiczne urodzenie, bo miałam KTG i rodziłam na płasko na stole. I guzik do gadania, ale na szczęście mąż był ze mną. Może dlatego jestem takim niedowiarkiem jeśli chodzi o spis preferencji porodowych.
Anetkamm czyli oznacza to, że wiedziała i do własnej kieszeni wzięła. Żal bo to dużo pieniędzy, ale wyjdzie jej czkawką prędzej niż myśli. A Tobie współczuję tego stresu.
Gratuluję Ci córeczki, może ja też będę miała 😉

Chyba dopisałam wszystko co chciałam i elaborat się zrobił 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do anetkamm - szkoda że wcześniej mnie nie było i nie przeczytałam twojej wiadomości o tym jak pani na poczcie Cię oszukała. Miałam podobną sytuację! Poszłam na pocztę i powiedziałam jej że byłam u niej wcześniej i ona źle mnie skasowała, a on że nie możliwe, ja zaś na to, że jestem pewna i chce rozmawiać z kierownikiem. I babeczka policzyła kasę i miała nadwyżkę w moim przypadku 80zł i oddała mi pieniążki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak ogladam Wasze fotki i chyba ja zrobie sobie dzis rowniez jakas sesje, albo jutro swojego poprosze to moze w plenerze mi popstryka kilka, a ze brzusio juz nawet calkiem fajnie widac to jest co pstrykac, ale powiem Wam ze moja taka starsza dalsza znajoma zobaczyla mnie wczoraj na miescie jak siedzialam na lawce ( odpoczynek sobie zrobilam) spojzala na moj biust i pierwsze pytanie : Anetka urodzilas czy w ciazy jestes? hahahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moze jakbym tego samego dnia wszystko zalatwila to pewnie tak by bylo, ale ja mam daleko do poczty, bo mieszkam na obrzezach miasta wiec nie mialam jak tam znowu dojsc, a jak dzwonilam tak jak mi dziewczyny napisaly to mi nikt nie odbieral tel , ale mowi sie trudno, nastepnym razem bede dokladnie liczyc ile mam do zaplaty i na ile mnie kasuja, jak to sie mowi gapowe sie placi, a tej kobiecie i tak pewnie beda teraz patrzyli na rece i napewno bede o niej mowila wszystkim moim znajomym jak to mnie oszukala i okradla, bo jak sobie pomysle ile moglabym ubranek , czy pielusze czy innych rzeczy kupic dla malenstwa to mi przykro sie robi ale coz zawsze taka jakas naiwna jestem ze nawet reszty od sklepowych nie przeliczam, moj A to czasem na mnie zly ze wszystkim ufam i chyba ma racje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ napisał(a):
Nikusia ta ustawa to świeżynka - w tym roku zalegalizowana, na mocy prawnej od kwietnia/maja?

Mra ja wiem. Tylko wtedy też się mówiło o rodzeniu w innej pozycji niż na płasko. O "rodzeniu po ludzku" itd a w praktyce było coś innego. Ja się wtedy naczytałam w gazetach artykułów jak można rodzić, w szkole rodzenia też położna opowiadała. A przyszło co do czego to było jak było 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia dobrze ze jesteś 🙂
Co do rodzenia to niby cięzarne mają mnóstwo przywilejów np. wybór poród naturalny albo cesarka...w rzeczywistości jest inaczej 🥴 Szpital rządzi 🥴 a my musimy milczeć i tylko urodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczyny, ja w końcu po pracy, mam wielki problem, jak powiedzieć szefostwu że jestem w ciąży, ogólem dziwna sytuacja bo przyjęłam się na staż jak byłam już w ciąży, ale nie odważyłam się powiedzieć, teraz zaczyna już być to widoczne więc powinnam im powiedzieć ale sie boje .... 😞... ja wizytę mam dopiero 13.09 i wtedy chyba sie dowiem jaka plec bedzie... Co do porodu, to ja się nie znam, to moja pierwsza ciąża... :] słyszzałam że poród w wodzie jest o niebo lepszy niż na stole, a wy jak uwazacie??

POzDRAWIAM CIEPLUTKO 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 ja bym powiedziała szefowi, że jak się przyjmowałaś to nie wiedziałaś. Teraz już wiesz, ale głupi Ci o tym mówisz, bo źle się czujesz z poczuciem, że mogą pomyśleć, że chciałaś ich oszukać. Chyba jedyne co możesz teraz powiedzieć. 🥴
Jeśli chodzi o poród w wodzie, to jest mniej bolesny dla mamy i mniej stresowy dla dziecka. Tylko, żeby taki mieć to musisz spełniać wymagania medyczne i jeszcze znaleźć szpital w którym się tak rodzi. 😉 tu masz dodatkowe informacje http://www.baby-shower.pl/CIAZA/Porod/Porod-w-wodzie-zalety-korzysci-przeciwwskazania.html
Jak ja rodziłam syna to w czasie szkoły rodzenia odwiedzaliśmy porodówkę. Położna pokazywała wannę, gdzie mama siedzi sobie w pierwszej fazie porodu i relaksuje się, pomaga to zmniejszyć ból itd. W naszym przypadku miałam z tego korzystać w asyście męża. W praktyce położna mężowi kazała iść od domu, mi spać a jak zapytałam o wannie to powiedziała, że już mi się sączą wody i do wanny wejść nie mogę. Dodam, że to ta sama położna co była wcześniej na szkole rodzenia. Dobrze, że przy porodzie była inna 😁 😁

Sorry, że jestem taka sceptyczna, ale to moje wspomnienia przemawiają. Może po drugim porodzie będzie inaczej 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mąż był w aptece wykupić dla mnie leki i witaminy i zostawił tam 150zł 🤢 no nie da się w tym kraju, wszystko drogie. Feminatal 2 kosztuje 54zł.

Nikusia ja też jestem taka sceptyczna w tej kwestii. Słuchajcie mnie kazali podczas porodu isc pod prysznic, maz miał mi polewać wodą krzyź - a ja wpadłam w taką furię pod tą wodą bo jeszcze gorzej mnie bolało.
No i źle wspominam piłkę do skakania. Kazali mi skakać a ja nie mogłam, chciałam lezec.
Poród tylko z meżem, sama czułabym się źle.
Witaj Pamii 🙂 Pamiętaj jedno, zachowaj spokoj w rozmowie z szefostwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka a mi najpierw kazali spać, potem kazali iść pod prysznic tzn mój lekarz schodził ze zmiany i powiedział, żebym teraz poszła bo potem to już dostanę kroplówkę z oksytocyną. Potem golenie, lewatywa, kroplówka i jakiś bardzo bolesny zastrzyk w tyłek. Potem miałam czekać i leżeć. Potem przenosiłam się z łóżka na łóżko (po położna drugiej nie przekazała, że to poród rodzinny i jak powiedzieliśmy to się okazało, że na innym łóżku rodzę) To chwilę stałam a potem znowu na łóżku.
Położna przychodziła tylko na badanie a tak byłam sama z mężem. Dopiero na tym drugim łóżku to już przyszła położna i lekarz. Pocieszam się, że to było tyle lat temu i teraz coś się zmieniło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...