Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pamii dziękuję za oklaski 😁

Mra ostatnio widzialam program dokumentalny na Discovery o izbie przyjęć w szpitalu. Przyjeli tam Amerykankę w amerykańskich rozmiarach, która przyjechała na izbę przyjęć z powodu bólu brzucha. Jak ją położyli to zaczęła rodzić; urodziła w jakieś 3 minuty! Kamera była z nią non stop. I pokazali jej maksymalnie zdziwiona minę jak zobaczyła dziecko. Była w zupełnym szoku. Więc myślę, że jest to możliwe, chociaż nie wiem jak ja mogłabym nie zauważyć np. zmiany wyglądu piersi.. ale może tak wielkie kobiety czują się zawsze gorzej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

no i znam z życia wzięty przykład kobiety, która do 6 miesiąca ciąży nie wiedziała, że jest w ciąży ale czuła bóle brzucha, poszła do lekarza i on ją leczył przez kilka miesięcy na gazy 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉
Skoreczko ja tez mam olbrzymi brzuch az sama sie boje co za olbrzum tam rośnie 😉 w pierwszej ciązy miałam o wiele pózniej taki brzuszek a teraz masakra 😉

No rzeczywiscie dopiero jak juz malenstwo bedzie z nami to nasze dzieciaczki pokaza nam na co je stac 😉

Pami ja mam 50 g glukozy do wypicia ciekazwe od czego to zalezy ze raz kaza 75 pic a raz 50 bo poprzednio piłam 75 g

MartaMay hehehe ale sie usmiałam z tą bierdonka 😉

Vespera gratiulacje postepów w kuchni 😉 i zycze dalszych udanych eksper6ymetów 😉

AAAA i dziewczyny byłam wczoraj u siostry 😉 jest w ciązy 5 tydzien 😉 ale jaja nie myslałam ze im sie tak szybko uda 😉 ale sie cieesze 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i jeszcze zapomniałam w koncu zaczelis,my z mezem myslec nad imieniem na ta chwile dla dziewczynki Kinga a dkla chłopca Jacek chociaz mi sie podoba bardziej Patryk ale mysle ze z tym chłopcem to jeszcze sie bedziemy namyslac bo mi jeszcze błazejek chodzi po glowie ale mój nie chce nawet słuchac tego 😉 teraz jeszcze musimy zaczekac co bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z rana 🙂
Dziś troszke wcześniej niż zwykle, bo ciocia przyjechała do nas i zabrała Mikołaja na spacer. pomoc dla mnie wskazana, nosić nie mogę a dziecko na rece się pcha i tuli. Źle się z tym czuje ze nie moge go podnieść jak płacze 🤢

Mra ja jakbym miała dziwne plamienia zamiast miesiączki to zaraz do gina poszłabym. Te baby to lekceważą sprawę z tych programów. Ciężko w to uwierzyć ale czasami jest to lekceważenie zdrowia z ich strony. Coś im się dzieje ale ona nie wie, a do lekarza nie pojdzie bo ona lepiej wie 🙃 🙃 🙃 🙃

Anabel Kinga bardzo ładnie, Jacek to mój tata, a Błażejek siedzi u mnie w brzuszku hehheh
No i oklask na znak równości w grubnieńciu hahahhahah

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka wiem co czujesz łacze sie w bólu bo tez uwielbiałam brac na rece synka i tulic a teraz trzeba uwarzac i to tak przykro choc wydaje sie ze mały riozumie ze nie moge go dzwigac to i tak mi przykro chioc powiem ze nie w kazdej sytuacji udaje sie obyć bez podniesienia go
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel ja to się już śmieję i mówie o sobie " Ja i ich trzech" 😁 😁 😁 😁 Nigdy tylu facetów w rodzinie nie było co teraz. Najważniejsze zdrowie a co masz w brzuszku to i tak samo szczeście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka powiem szczerze, że też zawsze myślałam, że to będzie czysta ignorancja... po 2 latach w Anglii - że wina także systemu zdrowotnego. Wspominałam kiedyś, że jak ponad rok temu poszłam do lekarza, że mam nieregularne miesiączki i jakieś dziwne, to powiedział mi, że nie muszę się widzieć z ginekologiem, że problem byłby gdybym nie miała okresu pół roku, a nie przerwy po 40+ dni o.O a ja mu na to, że się martwię, bo się odchudzałam 8 miesięcy i nie wiem, czy w ogóle coś z hormonami mam teraz nie tak. A on - że jak nie dostanę okresu w ciągu 3 miesięcy to mam się zgłosić. I tyle o.O i nic nie zrobił z fantem, że skarżyłam się na ból w podbrzuszu. Badanie po wywiadzie wyglądało tak, że lekarz kazał mi się położyć na płask i... ponaciskał mi na brzuch i stwierdził, że wszystko jest ok, że widocznie okresu nie mam ze stresu. Załamka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż - z drugiej strony nie pofatygować się do innego lekarza czy nie zrobić testu ciążowego? Nie wiem, system, ignorancja, brak wiedzy? Jedna znajoma Angielka z dumą mi opowiadała, że do 5 miesiąca ciąży nie poszła do lekarza, bo "dopóki nie zacznie się 5 m.c. ona wie, że może ciążę stracić". Cóż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny
Ja znowu wpadam na chwileczkę. Przeczytanie Was zabiera sporo czasu, ale nie mogę sobie tego odmówić 😁 😁
Wczoraj byłam na kolacji z mężem z okazji rocznicy, dziś czekają mnie ogórki do zaprawiania (pisałam, że kolega nas uszczęśliwił i chyba z 7kg będzie) a mi się nie chce. Wszystko by było u mnie ok, jakby nie to ciągłe zmęczenie. W nocy chodzę a w dzień zasypiam na stojąco. Ale już nie marudzę 😉
W poniedziałek ma przyjechać facet sprawdzić, czy mogę mieć net z TP a potem zanim jeszcze umowa itd to pewnie jeszcze trochę mnie nie będzie 😞. We wtorek rano jadę na krew i mocz (mam nadzieję, że nie wyskoczy mi anemia) a w czwartek na USG 😉
Mra co do ciąż z zaskoczenia to ja też sceptycznie do tego podchodzę, testy ciążowe są pierwszą możliwością sprawdzenia, już nie wspomnę o zmianach w organizmie, same to wiemy 😉
Skoreczka i Anabel dzieci chcą być noszone, ale to pierwszy krok w nauce empatii 🙂 chociaż ciężko maluchowi wytłumaczyć, że mama go na rączki nie weźmie.
sorki, że wszystkim nie odpisałam, ale poprawię się, obiecuję 😁 😁
pozdrowienie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 Mam pytanie co czułyście jak dziecko kopało was po raz pierwszy?? Wczoraj po raz pierwszy chyba maleństwo mnie kopnęło (to moja pierwsza ciąża i nie bardzo wiem jak to jest) czułam jakby ktoś mnie łaskotał po brzuchu, dzisiaj zaś to samo uczucie 🙂 🙂 Czy to były pierwsze ruchy mojego maleństwa? Jak było u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel, skoreczko może już taki jest urok brzuszków przy drugiej ciąży w niewielkim odstępie czasu. Ja od początku mam wielgaśny brzuch. Dużo większy niż poprzednio. Gabrysia też nie biorę na ręce, ale on już się chyba przyzwyczaił do tego. Wcale nie woła, tylko jak chce na ręce to idzie do taty lub kogoś innego kto się nawinie. Jakiś taki samodzielny i zaradny się ten mój syn zrobił odkąd jestem w ciąży.
myszko21 myślę, że to mogą być właśnie pierwsze ruchy maleństwa. Ja na początku właśnie łaskotki czułam i takie przesuwania jakby mała rybka mi w brzuszku pływała. Po jakiś 5-6 dniach od tego momentu poczułam pierwsze kopniaczki.
Wczoraj do was nie zajrzałam, bo pojechaliśmy z mężem i synem na zakupy. Kupiliśmy w ikei szafę do garderoby. Normalnie kompletowania tych wszystkich pudeł w towarzystwie 1,5 rocznego marudzącego malucha to niezła lekcja cierpliwości. Byliśmy też u znajomej męża obejrzeć szczeniaczka i się w nim zakochaliśmy. Za jakieś dwa tygodnie piesek będzie z nami 🙂 A dziś idziemy na wesele. Ciekawe jak Gabryś to zniesie, bo to będzie jego pierwsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia wracaj jak najprędzej do wirtualnego świata 🙂 Co do empatii to troszkę za wcześniej, tym bardziej ze nie chodzi tu o noszenie dziecka cały czas ale choć przez chwilkę. Nigdy nie nosiłam przez cały czas bo osobiście nie dałabym rady 🙃
Kahira Gabryś dzielny 🙂 🙂 🙂 Życzę udanej imprezki!!!
Myszko u każdej róznie z tymi ruchami jest, czasem możesz czuć przemieszczający się punkcik a czasem mozesz czuć dolikatne dotknięcia - niczym dotknięcia motyla 🙂
Mra tak, trzeba przyznać ze lekarze też potrafią zlekceważyć pacjenta. Jednak test zawsze można kupić, no nie wiem ale jestem zaskoczona tymi Paniami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ napisał(a):
Chociaż - z drugiej strony nie pofatygować się do innego lekarza czy nie zrobić testu ciążowego? Nie wiem, system, ignorancja, brak wiedzy? Jedna znajoma Angielka z dumą mi opowiadała, że do 5 miesiąca ciąży nie poszła do lekarza, bo "dopóki nie zacznie się 5 m.c. ona wie, że może ciążę stracić". Cóż.


Anglicy to całkowicie sa inni pod tym względem...właśnie tak jak piszesz. Przykre 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nieśmiało... ☺️
Krążyłam po necie w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i trafiłam na to forum 🙂 Postanowiłam dołączyć bo... co dwie głowy to nie jedna, a w grupie zawsze raźniej 😉 Liczę na to, że znajdę tutaj większe wsparcie i zrozumienie niż ze strony duńskiego personelu medycznego....

POZDRAWIAM SERDECZNIE ze skandynawii 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Owszem - mieszkam w Kopenhadze ale wracam do Polski w grudniu. Nie wyobrażam sobie porodu tutaj, a zwłaszcza wychowywania dziecka... To co proponuje duńska służba zdrowia kobietom w ciąży to po prostu kpina - i temat na dłuższy post... Dlatego cieszę się, że będę mogła wzbogacać swoją wiedzę o WASZE doświadczenia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior_wife witamu u nas 😉

Mój synek tez nie nelezy do dzieci które były cały czas noszone tylko tak jak u skoreczki .czaem poprostu trzeba wziasc i przytulic coś pokazac czy chodzby włozyc do wózka w markecie w sumie to teraz wklasnie małego podnosze tylko w marketach jak wkładam go do wózka 😉 ale Jakub ma juz prawie 3 latka i rozumie to ze n9e wolno mi dzwigac 😉

Hehehe a co do 3 latek to Nikusia Twoj synek ma w piątek mój w sobote 😉 no i jeszcze pisałyscie o rocznicach slubu ma mamy 8 wrzesnia 😉 czyli tez niedługo 😉

Myszka no to raczej napewno ruchy malenstwa 😉 jeszcze pare dni i nie bedziesz miała watpliwosci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh... skoreczka cóż mogę powiedzieć 🥴 napiszę w największym skrócie jak się da 😜 o tym, że jestem w ciąży dowiedziałam się w DZIEŃ DZIECKA 😁 czyli 1 czerwca i pewnie żyłabym w niewiedzy gdyby nie moja teściowa 😉 bo to ona poszła do apteki po test. Byłam sporo "spóźniona" ale skoro 3 lata wcześniej dowiedzieliśmy się od lekarzy, że potomstwa raczej nie będzie (co potwierdzał każdy miesiąc i rok) stawiałam na jakieś zaburzenie miesiączkowe. A tu niespodzianka 😆 z wrażenia zrobiłam 4 testy aby się upewnić 🤪 😁 I po tej olbrzymiej radości zaczęły się "schody". Okazało się, że w Danii ciążę prowadzi lekarz rodzinny a nie ginekolog. Na wizytę lekarka umówiła mnie na 20 czerwca. Wcześniej poczułam się źle (silne bóle w podbrzuszu) więc pojechaliśmy z mężem do szpitala i co się okazało, że mnie nawet nie zbadali. Odesłali mnie do domu z izby przyjęć i powiedzieli, że za wcześnie się zgłosiłam i badanie i tak nic nie da bo nic nie będzie widać. Zajefajne podejście! (a gdyby były to pierwsze objawy ciąży pozamacicznej?) Przeleżałam z bólami w domu i nadszedł wyczekiwany 20 czerwiec. A tu kolejne rozczarowanie - bowiem lekarka rodzina zapytała mnie jedynie o podstawowe dane, zważyła, zmierzyła ciśnienie, zebrała wywiad o chorobach w rodzinie, dała mi duńskie broszury o ciąży i powiedziała mi, że mam sobie zadzwonić do szpitala aby się umówić na usg. A do niej na kolejną wizytę mam przyjść... w 25 tygodniu ciąży!!!! Wróciłam wkurzona do domu i dzwoniłam umówić się na to usg - i umówili mnie, ale na 28 lipiec. Byłam już tak zdesperowana, że postanowiliśmy skorzystać z usług prywatnej mini kliniki która specjalizuje się w usg (koszt usg 320zł). Ale dzięki temu zyskałam spokój wewnętrzny i po raz pierwszy usłyszałam bicie serca naszego dziecka 😆 Na usg do szpitala 28 lipca oczywiście poszłam - było to badanie 3d pod kątem ryzyka wystąpienia wad genetycznych połączone z testem PAPP-A (wszelkie wyniki były zadowalające). Następne usg (i ostatnie - bo więcej dla kobiet ciężarnych nie przewidziano) mam 9 września. Nie robią tutaj usg nawet przed porodem by upewnić się co do ułożenia dziecka. Aaa... i na początku sierpnia miałam wizytę u położnej 😮 która pytała mnie ogólnie jak się czuję, czy po urodzeniu chcę karmić piersią itd. itp. i dała kolejne broszury ciążowe, których z wiadomego względu nie jestem w stanie odczytać 😁
Reasumując - nie jest mi więc łatwo... prawie 1000km od rodziny i przyjaciół, pierwsza ciąża i to z taką "opieką". Mąż wspiera mnie jak może 🙂 a ja wyczekuję powrotu do Polski...

Miłej niedzieli brzusie 🙂 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry brzuszki 🙂
Oprócz Kozior_wife nikt sie dzis nie wita 😁 No cóż weekend 🙂
Kozior_wife życzę Ci aby było już tylko lżej, wazne ze tez są prywatne kliniki w razie potrzeby. Nie rozumiem tego ze nie robia usg nawet przed porodem 😞 Jakieś nietypowe podejście!!!! Oby do grudnia 🙂
Ja idę leżeć bo za duzo juz dziś chodziłam. Miłego dzionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...