Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

WielkaB fajnie że się odezwałaś, zagladaj częściej 🙂
Mra spokojnej pracy Wam życzę 🙂

A gdzie się podziewa reszta mam?
Kobzior pewnie zjada śniadanko bo wieczornej diecie 😁
Nikusia a Ty śpisz jeszcze?
Wychodźcie z ukrycia 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki!!!
Dobrze,że jesteści bo o wielu sprawach myśli się intensywnie a potem gdzieś uciekają!!!
Tak więc i ja od dzisiaj zaczynam myśleć intensywnie o kołysankach i moze nawet uda mi się namówić męża do grania na harmonijce 🙂.
Widziałam w takim filmie jak przyszły tatuś grał bąbelkowi do brzucha a po narodzinach maluch był zachwycony bo juz to znał 🤪
A co do cukru w ciąży podczas ostanich badań miałam 73,21mg/dl i mieszcze się w normach tzn.jest od 70-105.00 i tak się własnie zastanawiam czy łapie się na badanie krzywej cukrowej czy poszczęsci mi się i ominie mnie to ochydztwo!!! Może wiecie cos na ten temat bo nie wiem czy wytrzymam z ciekawosci do czwartku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
WielkaB fajnie że się odezwałaś, zagladaj częściej 🙂
Mra spokojnej pracy Wam życzę 🙂

A gdzie się podziewa reszta mam?
Kobzior pewnie zjada śniadanko bo wieczornej diecie 😁
Nikusia a Ty śpisz jeszcze?
Wychodźcie z ukrycia 😎


bede sie starac obiecuje okropnie chce mi sie spac chyba ide zrobić sobie kawkę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ja też już jestem.
Dziś później, ale może opowiem co mi się wczoraj przydarzyło. Rano sobie wstałam, synek jeszcze spał, to ja po cichy odpaliłam kompa i czekałam aż wstanie. A tu pukanie do drzwi. Idę zobaczyć a tam facet z TP. Ja na niego wielkie oczy, mówię, że mógł chociaż zadzwonić (bo mi linie mieli sprawdzić, ale dopiero za kilka dni). A ja w kusej satynowej piżamce, bo gorąco. W domu sajgon, w pokoju do którego musiał wejść łóżko niepościelone, pełno moich tabletek na stole. W kuchni jeszcze bałagan, który zostawił mąż po śniadaniu. Facetowi jak mnie zobaczył to chyba też się głupio zrobiło, bo się zapytał tylko czy ja z tej linii co miał sprawdzić, będę korzystać - a jak powiedziałam, że nie - to poprosił o podpisanie i poszedł. Do teraz mi głupio. Dziś pierwsze co wstałam to zrobiłam śniadanie, się ubrałam i posprzątałam. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie styczniówki!!! Głupio mi że tyle czasu nie pisałam, ale dopiero co powróciłam z 2 miesiecznego wyjazdu... tYle sie tu u Was dzieje , że nie wiem czy nadrobię.
Gratuluję wszystkim i córci i synków, moja dzidzia ciągle sie ukrywa, ale kopie strasznie. 2 razy mi sie śniło że to dziewczynka a ostatnio , ze na usg siusiaka zobaczyłam, więc już sama nie wiem :/
Wysłałam na fb prośbę o dołączanie do grupy: Anna O
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka Powiem Ci,że niektóre ciuszki są nawet z metkami nie używane, po prostu dla kogoś był to zły traf,a komuś może się przydać. 😉 Polecam,bo warto. Mam kilka cudownych komplecików zakupionych są nowiutkie,a cena w porównaniu ze sklepowymi jest niska 🙂 Wczoraj właśnie robiłam drobne zakupki dla synia, obejrzałam ubranka, taki komplecik cieplejszy na sam początek około 60zł. Także jak na razie mam dużo ciuszków, a w sklepie nie będę kupować,bo pewnie sporo tego przybędzie w prezencie 🙂. A maluszek szybko z tego wyrośnie. Właśnie z dnia na dzień widzę jak mój brzunio rośnie, wcześniej bałam się,że będzie taki malutki.. jest dobrze 🙂.

STRASZNY UPAŁ DZISIAJ, GOTUJĘ SIĘ.. Ufff..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny, jest juz nas na fb fajna grupa 🙂 Mam prośbę; wysyłajcie do mnie info kim jesteście (tj. swój nick) bo sprawdzam wszystkie osoby, żeby nikt obcy się nie dostał do grupy 🙂 Czekam jeszcze na potwierdzenie od dwóch brzuszków - AO i EU - odezwijcie się 😎

zapraszam pozostałe dziewczyny do grupy 😁

Nikusia, jak tam walka z fb? Mam nadzieję, że niedługo dołączysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicia napisał(a):
Witam wszystkie styczniówki!!! Głupio mi że tyle czasu nie pisałam, ale dopiero co powróciłam z 2 miesiecznego wyjazdu... tYle sie tu u Was dzieje , że nie wiem czy nadrobię.
Gratuluję wszystkim i córci i synków, moja dzidzia ciągle sie ukrywa, ale kopie strasznie. 2 razy mi sie śniło że to dziewczynka a ostatnio , ze na usg siusiaka zobaczyłam, więc już sama nie wiem :/
Wysłałam na fb prośbę o dołączanie do grupy: Anna O
Miłego dnia 🙂


czyli Ty to Ty 🙂 już cię dołączam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel numer gg mam 🙂. Ja u Ciebie też typuję dziewczynkę 😉 zobaczymy czy się sprawdzi 😜
Kahira u mnie też tak było, że sama zaczęłam mówić do brzuszka, a potem jak się urodził to do synka na ulicy. Chyba większość mam tak robi 😉. Teraz też mówię, to brzuszka albo ja stukam w brzuszek a maluch mi kopie. Tylko nie śpiewam, bo tego nawet maluch w brzuchy nie zniesie 😁 😁
Justynkaaaa kupowanie w Lumpeksach nie różni się zbytnio od kupowania na aukcjach rzeczy używanych. Czy tego jak się dostaje od kogoś ubranka. A jak jest coś ładnego to dlaczego nie.
Skoreczka co się dzieje w Twoim żołądkiem ? Mdłości?
Mra to jeszcze troszkę się w pracy pomęczysz i odpoczynek. I wtedy częściej pisz, bo ostatnio Cię tu trochę mało, więc czkamy 😉
WielkaB to czekamy na relację z USG 🙂
Kruszynka123 jeśli badanie cukru miałaś na czczo na początku ciąży to badanie jest standardowe, jeśli już miałaś test obciążenie glukozą(czyli piłaś ją) to wtedy Cie pewnie ominie. A tak to raczej nie.
Vesperka wczoraj mojemu mężowi nic się nie udało zrobić. Już tak myślałam, że jeśli chodzi o IP to może o od siostry z kompa spróbuję (ale to dopiero w okolicach weekendu) lub którejś z Was napiszę, żeby mnie zalogowała. A potem tylko hasło zmienię. Bo na razie jestem w kropce. 😮
Na tej aukcji co podoła Honoratka jest fajny kombinezon dla dziewczynki, ktoś go już zalicytował, ale mi się podoba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel napisał(a):
Hej dziewczynki staram sie dołączyc do grupy na fb na razie wysłałam wam zaproszenia Ewa Urbaniak 😉
Chociaz ja i tak jak mam sentyment do tego forum 😉


dodałam Cię 🙂 witaj z nami 🙂 Ja to forum też lubię; będziemy mieć dwa miejsca. w Tamtym bedziemy się wymieniać fotkami i bardziej prywatnymi rzeczami bo bezpieczniej. Zajrzyj do naszej grupy 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Anabel numer gg mam 🙂. Ja u Ciebie też typuję dziewczynkę 😉 zobaczymy czy się sprawdzi 😜
Kahira u mnie też tak było, że sama zaczęłam mówić do brzuszka, a potem jak się urodził to do synka na ulicy. Chyba większość mam tak robi 😉. Teraz też mówię, to brzuszka albo ja stukam w brzuszek a maluch mi kopie. Tylko nie śpiewam, bo tego nawet maluch w brzuchy nie zniesie 😁 😁
Justynkaaaa kupowanie w Lumpeksach nie różni się zbytnio od kupowania na aukcjach rzeczy używanych. Czy tego jak się dostaje od kogoś ubranka. A jak jest coś ładnego to dlaczego nie.
Skoreczka co się dzieje w Twoim żołądkiem ? Mdłości?
Mra to jeszcze troszkę się w pracy pomęczysz i odpoczynek. I wtedy częściej pisz, bo ostatnio Cię tu trochę mało, więc czkamy 😉
WielkaB to czekamy na relację z USG 🙂
Kruszynka123 jeśli badanie cukru miałaś na czczo na początku ciąży to badanie jest standardowe, jeśli już miałaś test obciążenie glukozą(czyli piłaś ją) to wtedy Cie pewnie ominie. A tak to raczej nie.
Vesperka wczoraj mojemu mężowi nic się nie udało zrobić. Już tak myślałam, że jeśli chodzi o IP to może o od siostry z kompa spróbuję (ale to dopiero w okolicach weekendu) lub którejś z Was napiszę, żeby mnie zalogowała. A potem tylko hasło zmienię. Bo na razie jestem w kropce. 😮
Na tej aukcji co podoła Honoratka jest fajny kombinezon dla dziewczynki, ktoś go już zalicytował, ale mi się podoba 😉


założę ci konto jak chcesz. Napisz tylko jak się masz nazywać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, wczoraj wyszlam ze szpitala, jest tak sobie, mam o siebie dbac , nie moge doprowadzic do przeziebienia pecherza ani przewiania po plecach bo jesli dostane ataku bolu nerki to bede miala dwa wyjscia albo operacja co bedzie sie wiazalo z utrata dziecka ( lub wczewsniejszym porodem cc) lub co oczywiscie w pierwszej kolejnosci bedzie obierane leczenie jakims lekarstwem-antybiotykiem po ktorym znienawidze swojego lekarza bo wydam fortune na to lekarstwo! no ale licze ze donosze malenstwo bez zadnych ekscesow nerkowych.
Ponizej wklejam wam liste rzeczy do zabrania z domu na porod ktora przepisalam sobie w szpitalu moim :
Wyprawka do szpitala dla mamy i dziecka
1.Dokumenty
Dowod osobisty
Ubezpieczenie
Karta ciazy
Ksiazeczka rum

2.wyniki badan
Grupa krwi
Usg
Hbs
Wr
Inne

3.Dla mamy
Koszula lub podkoszulka x2
Skarpetki
Kapcie
Szlafrok
Majtki jednorazowe lub bawełniane
Przybory toaletowe
Recznik
Woda niegazowana
Cos do jedzenia
Duze wkładki x2
Chusteczki higieniczne
Wkładki laktacyjne
Odciągacz pokarmu
2 staniki do karmienia
Mydlo bialy jelen
Podklady jednorazowe x3

4. dla dziecka
Pieluszki jednorazowe
3 bawelniane koszulko
2 bawelniane czapeczki
3 kaftaniki
3 pary śpiochów
Skarpetki
Chusteczki pielęgnacyjne

DODATKOWO:
Fartuch jednorazowy
Ochraniacz na buty
Podklady na lozko
Elektrody do Elle tens babycare.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicia dawno Cię nie było, super, że już wróciłaś. Teraz pisz częściej 🙂

Nie wiem czy pamiętacie jak pisałam, że nie chcę baldachimu, bo to tylko łapacz kurzu. I tak wczoraj rozmawiamy z mężem. Najpierw na temat wózka, że jak kupimy ten matrix a nie tako to jeszcze na łóżeczko zostanie. I mąż mówi, że jeszcze trzeba baldachim dokupić z pościelą. Ja do niego, że po co baldachim. A on mi przypomniał, że jak w zimie było ciepło i sucho od kaloryferów to baldachim zraszaliśmy takim zraszaczem do kwiatów, żeby synowi było chłodniej i żeby powietrze miał bardziej wilgotne. A potem dodał, że tak jak dla syna to on chce i dla córki mieć ładne łóżeczko z baldachimem. 🤪 Trochę byłam w szoku, ale skoro tak sobie zażyczył to córcia będzie miała łóżeczko z baldachimem 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anetkamm super, że się odezwałaś!! dbaj o siebie i siedź w domu z dobrą książką. Mam nadzieję, że nie msisz pracować? Moja koleżanka też miała wielki problem z nerką w ciąży ale antybiotyki pomogły. Trzeba być dobrej myśli!!!

wrzuć swoją listę do wątku "wyprawki". na pewno się przyda 🙂

zapraszmy do naszej grupy nr 2 na fb. Będziemy i tu i tu 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Wicia dawno Cię nie było, super, że już wróciłaś. Teraz pisz częściej 🙂

Nie wiem czy pamiętacie jak pisałam, że nie chcę baldachimu, bo to tylko łapacz kurzu. I tak wczoraj rozmawiamy z mężem. Najpierw na temat wózka, że jak kupimy ten matrix a nie tako to jeszcze na łóżeczko zostanie. I mąż mówi, że jeszcze trzeba baldachim dokupić z pościelą. Ja do niego, że po co baldachim. A on mi przypomniał, że jak w zimie było ciepło i sucho od kaloryferów to baldachim zraszaliśmy takim zraszaczem do kwiatów, żeby synowi było chłodniej i żeby powietrze miał bardziej wilgotne. A potem dodał, że tak jak dla syna to on chce i dla córki mieć ładne łóżeczko z baldachimem. 🤪 Trochę byłam w szoku, ale skoro tak sobie zażyczył to córcia będzie miała łóżeczko z baldachimem 🤪


wrzuć link do wózka bo jestem bardzo ciekawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia szczerze to ciekawe co sobie ten pan pomyslał jak zobaczył te tabletki i ciebie w takim negliżu 😁 A co do gadania do dziecka na ulicy to kiedys jakaś babka zapytała czemu ja mówie do bobasa a ja do niej mówię: przecież on wszystko rozumie 😁
Pytasz o zołądek. Mam jakąś biegunkę i boli mnie wszystko w okolicach żołądka. myślę ze coś zjadłam 🤨

Justynka
wrzuć czasem jakaś fotke ciuszków które kupujesz. A brzuch rzeczywiście masz juz inny niz na poprzednim avatorku 🙂

Wicia
fajnie ze sie odezwałaś, prosimy o wiecej ciebie na forum 😁

A jak ktos chce moje gg to tez sie zgłaszać, bo juz mam kilka waszych gg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetkamm życzę Ci zdrówka, dbaj o siebie!!! Leki są drogie, ja też zostawiam po 150zł w aptece na miesiac, ale trzeba!

Ja tez idę pod kołderkę, obejrze Ulę Brzydulę i poleżę póki moje dziecko włączyło sobie drzemkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak wogole to powiem Wam o kilku spostrzerzeniach z mojego szpitala i z porodow ktore odbywaly sie w minionym tygodniu. Duzo - naprawde duzo dziewczyn przychodzilo z ciazami po 40 tygodniu ciazy i ciezko im bylo je wywolac, czasami po dwa, trzy dni trwalo wywolywanie. Dziewczyna z mojej sali chodzila na porodowke i wracala z piec razy najpierw na balonik, potem na zel potem na kroplowki, jakies masarze, przebicie pecherza ..szok a na koniec i tak zrobili cc bo wypadala pepowina czy cos takiego, wogole strasznie duzo bylo cc, a sala porodowa dla cc byla na naszym oddziale i nie bylo dnia by dwa takie porody mialy miejsce, ale mamuski w wiekszosci jak przewozili byly zadowolone, a zwykle porody to byly rozne ale na caly tydzien tylko jedna mamuska sie zdarzyla ktora wszystkie slyszalysmy bo tak nadawala, a byla tak jedna co ja do nas na sale przywiezli ok 6 rano, miala lekkie skurcze, wody jej odeszly przed sniadaniem okolo 8 i wtedy miala konkretne bole, jak zawolalysmy polozne i jak ja zabrali to za jakis kwadrans polozna nasza wrocila i powiedziala ze dziecko juz sie urodzilo - super szybki porod byl , wczoraj rano z ta dziewczyna widzialam jak do mojego lekarza szlam na polozniczy oddzial i powiedziala mi ze po porodzie boli ja tylko noga bo zle stanela jak miala skurcz!!! Dobre co? a ogolnie to my wszystkie tak przezywalysmy te porody ze nam lekarze zabronili na karytarz wychodzic bo ten korytaarz byl wspolny z porodowka wlasnie heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie (bo dzień dobry póki co nie mogę napisać 😮 )
Rano pojechaliśmy do szpitala bo o 7:15 miałam mieć badanie. Byłam w laboratorium jako 5 osoba. Dałam swoją kartę ubezpieczenia i numerek z kolejki i usiadłam w poczekalni. Za chwilę słyszę, że jakaś piguła drze się po duńsku i wymienia liczebnik - skoro z 6 osób nikt się nie ruszył domyśliłam się że chodzi o mnie 😁 Wstałam więc i podeszłam do niej i ona mi mówi, że niepotrzebnie brałam numerek bo mnie po imieniu zawołają. I tak czekałam od 7:00 rano a zawołali mnie o 8:00 !!! Poproszono mnie do sali w której siedziało chyba z 10 czy 12 kobiet w kółeczku na krzesełkach (jak na grupie aa) i wjechał wózek z kubeczkami i glukozą. Jak zobaczyłam jaka ilość jest wsypywana do niewielkiego kubka to myślałam, że zejdę na miejscu (nudności czuła już od rana z głodu). I każda z nas po kolei dostawała kubek i musiała sobie mieszać glukozę. Potem nastąpiło zbiorowe wypicie i kazano nam wrócić do szpitala za 2 godz. Czas ten spędziłam śpiąc w aucie na parkingu bo czułam się tragicznie 🤢 Wymiotki cisnęły się prawie przez uszy 😁 Ale jakoś dotrwałam i udałam się na zbiorowe pobieranie krwi do sali w której wcześniej piłam glukozę. Gdy zapytałam kiedy mogę odebrać wynik pielęgniarka powiedziała mi, że jak będzie źle to do mnie jutro zadzwonią a jeśli wynik będzie OK to nikt do mnie nie zatelefonuje 😮 Szczerze mówiąc było to moje pierwsze badanie z glukozą i nie wiem jak to wygląda w Polsce (czy najpierw badają przed wypiciem i później 2 godz. po, czy tylko po wypiciu jak tutaj). Ogólnie rzecz biorąc fanką glukozy nie zostałam i modlę się, aby wynik był dobry. Póki co czuję się jeszcze jak "świnia po pierwszym szlagu" i w końcu po 14 godzinach jem jakiś posiłek. Zaraz odczytam zaległe posty 😉

POZDRAWIAM i spokojnego dnia dla nas wszystkich!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetkamm dzięki za listę, mam pytanie co to jest \"Elektrody do Elle tens babycare\" bo mi to nic nie mówi, 🙃 Dbaj o siebie, bo sprawa jest poważna. Dobrze, że już ze szpitala wyszłaś. Trzymamy kciuki, żeby wszystko dobrze było.
Vespera pisałam do Ciebie przez brzuszka, ale mi błąd wyskoczył. Masz może gg, bo ja mam swoje w profilu podane. Bo tam poza imieniem i nazwiskiem czyli w moim przypadku Nikusia Kowalska, będzie jeszcze data urodzenia potrzebna, mail i nie wiem czy nie czasem coś jeszcze. To bym Ci wszystko przez gg podała. I dzięki 😉
Wózek wrzuciłam w liście zakupów ale mogę jeszcze raz. teraz znalazłam aukcję bez fotelika (ale nas interesuje z fotelikiem i na pompowanych kołach) http://allegro.pl/darex-matrix-na-piankowych-kolach-nowosc-i1786868675.html tak, żebyś sobie zobaczyła o czym mniej więcej piszę 🙂
Skoreczka ten pan to sobie pewnie pomyślał, że ja jakaś lekomanka jestem. 😁 Tam leżały witaminy dla ciężarny, żelazo,magnez i jeszcze tabletki syna, które musi brać rano.
Kobzior to niezłe przeżycie z tą glukozą. Ja nie pamiętaj jak kiedyś czy przed mi też mierzyli cukier. Wiem, że czasem mierzą a czasem nie. Mam nadzieję, że wyniki będą dobre, ale w szoku jestem, że ich nie dostaniesz.
Anetkamm jak ja kiedyś byłam w szpitalu to patologia ciąży była na drugim piętrze a porodówka na parterze a w tym szpitalu gdzie teraz jestem jest po przeciwnej stronie korytarza, ale z tego co wiem to raczej nie słychać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia102 napisał(a):
Anetkamm dzięki za listę, mam pytanie co to jest \"Elektrody do Elle tens babycare\" bo mi to nic nie mówi, 🙃 Dbaj o siebie, bo sprawa jest poważna. Dobrze, że już ze szpitala wyszłaś. Trzymamy kciuki, żeby wszystko dobrze było.
Vespera pisałam do Ciebie przez brzuszka, ale mi błąd wyskoczył. Masz może gg, bo ja mam swoje w profilu podane. Bo tam poza imieniem i nazwiskiem czyli w moim przypadku Nikusia Kowalska, będzie jeszcze data urodzenia potrzebna, mail i nie wiem czy nie czasem coś jeszcze. To bym Ci wszystko przez gg podała. I dzięki 😉
Wózek wrzuciłam w liście zakupów ale mogę jeszcze raz. teraz znalazłam aukcję bez fotelika (ale nas interesuje z fotelikiem i na pompowanych kołach) http://allegro.pl/darex-matrix-na-piankowych-kolach-nowosc-i1786868675.html tak, żebyś sobie zobaczyła o czym mniej więcej piszę 🙂
Skoreczka ten pan to sobie pewnie pomyślał, że ja jakaś lekomanka jestem. 😁 Tam leżały witaminy dla ciężarny, żelazo,magnez i jeszcze tabletki syna, które musi brać rano.
Kobzior to niezłe przeżycie z tą glukozą. Ja nie pamiętaj jak kiedyś czy przed mi też mierzyli cukier. Wiem, że czasem mierzą a czasem nie. Mam nadzieję, że wyniki będą dobre, ale w szoku jestem, że ich nie dostaniesz.
Anetkamm jak ja kiedyś byłam w szpitalu to patologia ciąży była na drugim piętrze a porodówka na parterze a w tym szpitalu gdzie teraz jestem jest po przeciwnej stronie korytarza, ale z tego co wiem to raczej nie słychać 😉


nie mam niestety gg. ale napisz do mnie na tego maila bo już go nie używam (więc nie boję się podać w miejscu publicznym), a poza tym zaraz skasuję z tego posta jak do odczytasz: ************ adres wykasowany 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...