Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

My po spacerze. A teraz tyle do przeczytania, troszkę juz wyczytałam.

Nikusia
- nienawidzę jak ktoś dotyka mój brzuch z nienacka. W ogóle ja tak nie robiłam nigdy nikomu!!!!!!!!!!!! A tu ostatnio dwie osoby na raz, w tym jedna zupełnie obca. To jest dla mnie coś dziwnego, nie lubię!
Witaj Kani86 🙂
Kobzior możemy sie licytować na te dolegliwości ciążowe 😉 😉 😉

A ja kupiłam dziś pudełeczko na smoczek i sprawdzałam ceny smoczków do ssania które lubimy, to te same co kiedyś wstawiała Kahira.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

a ja skoczyłam do sklepu i zmokłam. Zaraz się za obiad zabieram, bo o 15 wyjeżdżamy do lekarza z synem, a że mamy ponad 100km (bo to specjalista) to oczywiście cała wyprawa się szykuje. Tam pewnie swoje odsiedzimy, bo tak zawsze jest. a potem jeszcze do koleżanki, bo mieszka po drodze 😉
i to będzie ta przyjemniejsza cześć wieczoru 🤪
Za to teraz muszę się zorganizować, zrobić wszystko na obiad, jak syn wróci to zaraz lekcję tak, że potem mąż wróci, jemy obiad i w drogę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ajć dziewczyny chyba macie dziś pracowity dzień 🙂... myślałam że pojadę z mężem oglądać mieszkanko 3 pokojowe do wynajęcia... ale mąż musi sam jechać bo ja niestety siedzę w pracy i szef mi nie pozwolił bo gdzieś tam się spieszył 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam nic dzisiaj nie zrobiłam bo cały dzień leże chce mi się spać ale nie mogę zasnąć muli mnie cały czas po prostu mam dzisiaj horror 😞 😞 😞 siedzę i czytam wszystko po kolei na necie i trafiłam na ten artykuł
http://wiadomosci.onet.pl/waszymzdaniem/41615,ile_bog_zechce_najliczniejsza_rodzina_swiata,1,artykul.html
co o tym sądzicie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii ja nie mam pracowitego dnia, ale pogoda mnie przygniotła 😁 Pada i pada. Koszmarność.
W ogóle to nawet na necie dziś sie nie dzieje. Szukałam czegoś fajnego ale nici. Czekałam tez na listonoszkę bo mają przysłać zakupy z allegro ale sie nie doczekałam. Może zmokła i poszła do domu 😁 😁 😁

WielkaB taki dzień marny, zdrowiej 🙂

Co do takiej licznej rodziny to ja nie jestem "za". Kiedyś słyszałam wypowiedzi dzieci z polskiej rodziny (16 dzieciaczków) i szkoda mi ich było. No ale każdy ma prawo wyboru i rodzenia do woli 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no tak z tą pogodą to marnie... u nas ostatnio taki grad był jak mandarynki i koleżance szybę rozwaliło i auto w ogóle pogniecione... masakra... ja nie wiem jak jest w rodzinach aż tak wielodzietnych... wiem jedno u mojego taty gdzie jest 9 dzieci w tym on.. było dobrze dopóki dziadek żył, bo trzymał wszystkich przy sobie, a po śmierci dziadka wszystko się rozluźniło, już nie ma wielkich wspólnych świąt itp... i też mam wrażenie że najmłodsze rodzeństwo mojego taty jest najbardziej rozpieszczone....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia – ja jestem bardzo niedotykalska, dlatego nie cierpię, gdy nie tak bliskie mnie osoby chcą mnie za brzuch łapać. No halo, to jest moje ciało, mój brzuch i moje dziecko. Ostatnio jeden koleś, techniczny, ot tak przyłożył mi w pracy rękę do brzucha. Byłam w totalnym szoku, koleś się cofnął, chyba było widać po minie że mi to nie odpowiadało. Myślę, że to normalna reakcja – wszak ile osób chwyta nas za inne części ciała?

Magditta – dobre, wykorzystam ten sposób

Skoreczka – rozbawilas mnie zmokla listonoszka

WielkaB – takie podejście to dla mnie patologia. Jest wiele metod planowania rodziny – od antykoncepcji (której sama od ślubu nie stosuję) po naturalne planowanie rodziny. Nie tak trudno dojść do tego, kiedy wypada owulacja. I uważam, że w tym przypadku to bezmyślność, a nie oddawanie miejsca na działanie Boga. Nie wydaje mi się, że mając tyle dzieci rodzice są w stanie poświęcić im dostatecznie dużo uwagi i czasu, i do tego jeszcze znaleźć czas dla siebie. Mnie marzy się czwórka dzieci, ale jeszcze za wcześnie dla mnie, by o kolejnych dzieciach decydować. Jeśli nasza sytuacja będzie dobra, to może zdecydujemy się kiedyś na trzecie dziecko. Czwarte pojawi się pod warunkiem, że będziemy żyć wystarczająco komfortowo (i nie mam na myśli luksusów czy corocznych rodzinnych wyjazdów zagranicznych). Chcę mieć możliwość posłania dzieci do dobrych szkół, rozwijania ich zainteresowań i postarania się o to, że dostaną się na dobre studia. A do tego trzeba miłości, czasu, uwagi i pieniędzy.

Odkryłam, że moje dziecię całkiem wesoło kopie do melodyjnych, spokojniejszych kawałków Red Hot Chilli Peppers. Jestem zachwycona, bo ich uwielbiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje drogie mamusie 😉 Dawno mnie nie tutaj u was nie było, miałam dużo stron do przeczytania 😉 Mam pytanie, jak tam u Was z ruchami maleństwa??? Czy są one mocne czy słabsze? to moja 1 ciąża i nie wiem jak powinny wyglądać ruchy. Moje są takie delikatne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka21 czytałam rano, że do 26 tygodnia ciężarna powinna zacząć odczuwać kopniaczki, choć często już w okolicach 20 większość ciężarnych je czuje. W ciągu nadchodzących tygodni powinnaś zacząć odczuwać częściej ruchy dziecka. Nie martw się, jeżeli nie czujesz ich bardzo często czy regularnie. Dopiero za jakiś czas, jak dziecko nabierze masy ciała aktywność maluszka będzie bardziej wyczuwalna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu spokój hihihi jak w tej weselnej piosence 😁

Mra 🙂
Myszko21 różne są te ruchy: raz delikatne, raz boleśniejsze. ciesz sie ze są delikatne bo pod koniec ciaży bedą to kopniaki na miarę piłkarza lub piłkarki 🙂

A ja wypiłam 2 szklanki maślanki 😎 No i jakos dzień minął choć strasznie nudny. W takie dni to tylko kłaść sie spać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałam wypożyczyć jkiś film z biblioteki. Po 15 minutach szperania okazało się, że wszystkie dobre (na oko) filmy już widziałam i pozostały jakieś nieciekawe dvd. No i nic, znowu coś na necie poszukam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mra_ napisał(a):
Ja chciałam wypożyczyć jkiś film z biblioteki. Po 15 minutach szperania okazało się, że wszystkie dobre (na oko) filmy już widziałam i pozostały jakieś nieciekawe dvd. No i nic, znowu coś na necie poszukam.


Ja lubię serial Przepis na życie. Filmy to ostatnimi czasy takie marne są w tv, ze ja juz dawno zadnego nie obejrzałam. A miałabym ochotę na jakiś fajny filmik z półki romantycznych 🙂
Miłego ogladania 🙂 Ja mówię DOBRANOC 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszki, kupiłam dziś wspaniałą komodę & przewijak. Sam przewijak jest na komodę i jest bardzo duży 1,20 x 1 m 🙂 ale bedzie masa miejsca na przewijanie 🙃 W ogóle to cały dzień spędziliśmy w sklepach i padam 😁

Miłego wieczoru 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry śpioszki 🙂

Ja dawno wstałam, zrobiłam porządki w kosmetykach a teraz zajrzałam na nasze forum. A tu pustki 😮
Vespera na pewno piękna ta komoda. A przewijanie do pewnego czasu jest fajne, ale później to jeden drugiegi prosi o pomoc, bo dzidzia ucieka, turlika się i ma ubaw po pachy z rodziców 😁

No i pada. Przydałyby się nowe emotikonki na forum: ludzik z poranną kawką i ludzik pod parasolem i jeszcze parę innych 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Mamusie 🙂
A my wczoraj wróciliśmy późno, poszłam od razu spać.
Pisałam, że byliśmy z synem u specjalisty, ale lekarka jest też pediatrą i poprosiłam ją, żeby zobaczyła gardło Kuby, bo ostatnio kaszle. I co się okazało, ma zapalenie oskrzeli. Dziś idziemy do naszej pediatry. Najlepsze tekst Kuby w gabinecie "super, będę spał do 10" 🤪 no i na razie śpi. 😉
Pisałam Wam wczoraj, że czakan na wieści od koleżanki, bo miałam mieć cc. Napisałam jej sms-a o 9. I nic. I tak ok 12 weszłam na forum a tam informację, że ona urodziła o 9:45 i wymiary córeczki. Mi napisała sms-a dwie godziny późnej. Poczułam się dotknięta- napiszcie czy przesadzam, bo już sama nie wiem czy to moje hormony ciążowe, ale do teraz mi przykro.
WielkaB co do tego artykuły to na jestem na "nie". Posiadanie dzieci nie polega tylko na ich urodzeniu, a nie wierzę, że mając ich 19 są w stanie każdemu poświecić odpowiednią ilość czasu, uwagi itd. Już nie mówiąc w jakim stanie jest organizm tej mamy po tylu porodach, jej zęby itd. Może to nie jest sprawiedliwe, ale ja mam wrażenie, że oni gonią w ten sposób za pieniędzmi, starają się, żeby o nich było głośno i w ten sposób żyją w dobrobycie, nie myśląc jak taka popularność wpływa na dzieci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia zdrówka dla synka!!! Jak moja kolezanka rodziła to też długo czekałam na smsa i na następnego też, ale czekalam cierpliwie bo wiem ze człowiek nie ma siły podnieść nawet reki i sięgnać po telefon 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pospałam sobie słodziutko 🙂 nawet mąż mnie rano nie był w stanie zbudzić jak sam robił sobie śniadanko 🙂 dopiero przed 9 siusiu zmusiło mnie do wstania z łóżka i przy okazji wyszłam z psinką na spacerek. Qrka u nas znowu pada deszcz 😠 Tak więc kawka, kocyk, laptop a za moment jakiś filmik obejrzymy i pewnie drzemka 🙂 Uwielbiam takie poranki 🙃

Nikusia nie denerwuj się na koleżankę 😜 Myślę, ze trochę twoja wyobraźnia, a może i hormony przekoloryzowały sprawę. Koleżanka na pewno nie miała złych intencji tylko stres i zmęczenie spowodowały, ze zupełnie nie myślała o kontaktach z innymi 🙂 Myślę, ze nie było to złośliwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w chłodny i pochmurny dzień!!!
Ja też od rana na nogach i nie jest żle bo mam zapał dzisiaj do roboty 🤪 zobacze na jak długo.
Właśnie zajadam borówki amerylańskie pycha takie słodziutkie!! Dostałam je od rodzinki bo mam dbac i zdrowo się odzywiać dla maluszka tylko ciekawi mnie czy cukier po nich mi nie skoczy. Tak ogólnie to wyniki glukozy mam ok tylko w ciąży wiadomo róznie z ty jest a na sama mysl o piciu tego swiństwa to ,aż mnie muli. Mam nadzieje,ze nie będzie ,aż tak źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...