Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gosik ja od początku ciązy mam nisko brzuszek. W 15 tyg nawet z tego powodu zaczęło odklejać mi sie łożysko i leżałam w szpitalu a potem w domu. Teraz juz tak nie zwracaja lekarze mi na to uwagi bo szyjka póki co dobrze się trzyma. Jednak swego czasu słyszałam tylko: trzeba poczekać aż brzuszek sie podniesie. Też to było zmartwienie 🤢

Dziś mam dużó czasu dla siebie i właśnie przegladam allegro, znalazłam takie staniki http://moda.allegro.pl/listing/user.php?us_id=2609733
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
ach...nie da sie Was nadrobic, tak klikacie... Fajnie,ze macie cczas by gadac ze soba...

Ja tylko chcialam napisac, ze wczoraj w skozle rodzenia dowiedzialam sie nowej rzeczy,ze przy drugim dziecku nie nalezy czekac az skurcze beda regularne co 5 minut. Juz przy regularnych skurczach co 10 minut nalezy kierowac sie do szpitala...
A i byly fajen cwiczenia na tej duzej dmuchanej pilce! Polecam, by ja kupic. Bardzo ulatwia przy porodzie i usmierza bol. Pzoawala siedziec prosto i wygodnie... Fajna sprawa i ja sobie chyba sprawie.

Poza tym orzmawialam z szefem i ustalislimy ze zebym nie miala takiego potracenia z pensji to zaplaca mi 200 %, a bede mogla czesciowo pracowac z domu, a w dniu badan po prostu nie przychodzic wcale.. wiec w sumie policzylam,ze do 19 grdnia przyjde jeszcze tylko 8 dni do pracy. Wiec dam rade... Potem juz zwolnienie, ale platne 100%

no i tyle... sprobuje cos was nadrobic, chcoc to chyba niemozliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna no ja chyba też będę sie musiała na allegro zaopatrzyć, bo u siebie to już nie wiem gdzie. No chyba, że chciałabym fortunę wydać, a nie zamierzam. Przymierzyłam jeden stanik za 9,99 rozmiarówka zaczynała się od 80 i był bardzo szary, zobaczyłam to dopiero jak wyjęła drugi za 39,99- z tego niby była rozmiarówka na mniejszy obwód a większą miskę, ale jak bym dziś zamówiła to bym miała na ok 15.12. Więc jak masz to też możesz dać linka do Twojego sprzedawcy.
Gosik tak jak muszę leżeć od 26tyg, też szyjka za krótka. Jak byłam pierwszy raz w szpitalu to leżenie i leki pomogły, ale jak poszłam na kolejną wizytę to problem wrócił i znowu szpital. Tym razem to już nawet leżenie nie pomogło, dostałam więcej leków i do domu. Teraz jak byłam u gina to powiedział, że szyjka nadal krótka. I skurcze mam, ale czas leci a ja nadal w dwupaku więc jest ok. No i leżę 😉
Co do wzrostu to mam 155cm. Na początku ciąży poszło mi w tyłek, biodra i biust a teraz tylko w brzuch.
Skoreczka ja się tak denerwowałam jak wszystkie brzuszki miały a u mnie ledwo co.
Bichito to super, że masz wyrozumiałego szefa, zawsze w domu inaczej 😉
Dziewczyny dzięki za linki, potem sobie na spokojnie pooglądam i pomierzę się 😜 teraz idę na kawkę z mężem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna!!!Wszystkiego najpiekniejszego!!!!

Skoreczka... ciesze sie ze dzidzia rosnie prawidlowo...
Ja tez drze przed nastepna wizyta.Dopiero 12 grudnia.. a jak pamietaci moje malenstwo wazylo bardzo malo....w 31 tygodniu zaledwie 1360 gr.... =( oby bylo dobrze. w piatek mam usg to sie dowiem co i jak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bichito super że udało Wam się znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie 🙂 teraz czas najwyższy trochę odpocząć 🙂
Nikusia ja też na allegro kupiłam , trochę w ciemno, ale jak na razie jestem zadowolona 🙂 aromatycznej kawki życzę 🙂
Co do tycia to ja mam ważenie, że wszystko mi w pupę , uda i brzuch poszło 😞 obrzęki to mam dłoni, kostek i twarzy!!!
No dobra czas pomyśleć o obiadku...a może placki ziemniaczane???
A jeszcze jedno jutro idziemy z mężem wózki oglądać 🙂 myślę, że to dobry czas 🤪 🤪 🤪 bo reszta wyprawki w 100% skompletowana tylko teraz muszę poczekać na ostatnią paczkę i w torby szpitalnej wszystko wrzucić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bichito od Dziewczyn dzieci nadrobiły wagę wiec Twoje pewnie też nadrobi 🙂 A do tego istnieje jeszcze błąd pomiaru, więc spokojnie.
Magditta placki ziemniaczana to bym zjadła, 🙃 takie z dużą ilością cebulki i czosnku. 😜
Ciekawe czy kupicie jutro wózek? Czekamy na relację 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna, wszystkiego najlepszego z okazji urodzin- przede wszystkim zdrówka dla Ciebie i Kruszynki 🙂
Bichito, Maluszek na pewno nadrobi, więc bądź dobrej myśli 🙂
A ja siedzę sama i czekam na męża- cały tydzień robi nadgodziny- oczywiści za darmo, i jeszcze do domu przynosi "papiery" 😠
Trochę posprzątałam, ale w żółwim tempie 😉 nawet jeśli sama bym szybciej chciała to nie daje rady 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia pomyślałam o plackach bo dziewczynki o nich pisały, ale dziś ich nie będzie więc zapraszam na mintaja w sosie śmietanowym z ryżem i z surówką z kiszonej kapustki 🙂 Obiadek gotowy, pies nakarmiony, domek ogarnięty, wiec do pełni szczęśliwego piątkowego wieczoru brakuje tylko mężorka 🙂 a więc czekamy... 🙂
Co do wózka to zobaczymy ale liczę na to że coś się znajdzie ciekawego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika takie darmowe nadgodziny to mnie też by zdenerwowały. Czasem trzeba powiedzieć "nie" tylko to nie jest łatwe. Wiem jak ja kiedyś ciągle późno do domu wracałam 🤢
Magditta wiem że dziewczyny o plackach pisały, marzą mi się, ale ja ostatnio po wszystkim mam zgagę wiec na razie i tak zostaną w sferze marzeń. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was! 🙂

Wczoraj miałam masakrę - czymś się przytrułam i okupowałam toaletę około godziny 🤢 I jeszcze mnie brzuch tak bolał, jakbym okres miała dostać i kręgosłup, no i zaczęłam już panikować, czy to nie poród 😜 Bo w sumie nawet nie wiem jakie będą te bóle jak zacznie się poród... Taki ból brzucha jak przed miesiączką, czy jakiś inny?

Fajne macie te szkoły rodzenia - na to co ja z mężem chodzimy, to jest tylko teoria... Żadnych ćwiczeń, żadnych praktyk np. z lalką... A szkoda 😞

Mi też dłonie puchną, ale ja nie zdejmuję nigdy obrączki, więc z niczym się nie męczę 😉

Kruszyna i ode mnie wszystkiego co najlepsze, a przede wszystkim bezproblemowego porodu i zdrowego dzidziusia 😘

Nic mi się nie chce, jestem zmęczona, pobolewa mnie brzuch, a zaraz w gości muszę z mężem iść 🥴 Dobrze, że zaczął się weekend!

Gorąco pozdrawiam Was wszystkie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beata też się zastanawiam jak wyglądają bóle zwiastujące poród. A co do bólów związanych z zatruciem to ja tez tam mam; kilka razy bolał mnie bardzo żołądek, a potem bardzo brzuch bo zapewnie jelita byly pelne i naciskały na macicę.. taka mam amatorską teorię w każdym razie.

mnie to w ogóle ostatnio bardzo twardnieje brzuch i ciągnie. Nie wiem czy to normalne czy powiam się martwić... może to te skurcze przepowiadające? 🤨 w każdym razie torbę musze mieć spakowaną bo teraz to naprawdę zrobiło sie malo czasu.

w środę idę na wizytę na porodówkę wszystko dogadać 🙂 i zdecydowac z mężem i połozną czy cc czy sn... muszę też sprawdzic czy mam wszystkie badania i wziąć dokumenty potrzebne do wypełnienia przy przyjęciu żeby to zrobić na spokojnie w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczko wiem bo uczciła bym to w ten sam sposób 😉
Moze u ciebie tycie to tez wynik tylko zatrzymywania wody w organiozmie 😉

Ja nie chce jechac pierwsza na porodówke...

Nikusia ja biore fenoterol 😉 no rzeczywiscie chyba obie mamy pietra u mnie zaczeło sie jak sie dowiedziałam o rozwarciu wczesniej nie myslałam o tym ....A co do piatkowego obiatdu to u mnie ostatnio w czwartek był piatkowty obiad bo mi sie pomyliło w dróga strone 😉

Talia bąka jest niezła A ze mnie szfagier ostatnio poewiedział ze jak wszedł do nas to najpierw brzuch widzał a potem mnie 😉ale mnie to nie stresuje bo i tak przytyłam duzo mniej jak w pierwszej ciązy ...

Gosik i ja mam szyjke krytką i do tego rozwarcie wiec nie jestes sama...

ja mam 164 cm wzrostu 😉 wiec tez olbrzymką nie jestem 😉

Bochito ciesze sie ze udało ci sie rozwiazac problem ze zwolnieniem 😉no i dobry szef 😉pochwała dla niego






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co mam cholerne uczucie 😞 W sumie to podobnie jak ty Beata wczoraj. boli mnie brzuch a raczej jest to ból przypominający ból jajników. Najprościej mówiąc jakbym nie wiedziała , ze jestem w ciąży to byłabym pewna, ze zaraz dostanę okres...boliiiii... idę się wykąpać i kładę się do łóżka 🤢 a Wam Mamusie życzę dobrego wieczoru i spokojnej nocki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra ja mam się dobrze 😉, na ile to możliwe 😜
Beata jak zacznie się poród to albo odejdą Ci wody, albo zacznie boleć tylko skurcze będą regularne lub coraz częściej.
Vespera to ja też mam podobną teorię ostatnio, wydawało mi się, że boli jakbym miała niestrawność, ale teraz ciężko stwierdzić gdzie które narządy są, skoro dziecko wszystkie podniosło do góry.
Anabel ja już sama nie wiem czego chcę w związku z porodem. Na jedno jestem samolubna i męczą już mnie te skurcze, bóle, problemy z chodzeniem do tego dochodzą myśli, że jakby się urodziła wcześniej to by troszeczkę mniejsza była i może bym nie miała takiego problemu z urodzeniem- i bym chciała już. A potem odzywa się druga strona, że przecież jeszcze trochę wytrzymam, że już prawie grudzie a dla Emilki lepiej, żeby jeszcze trochę w brzuchu posiedziała bo przecież nie wiem ile waży i czy wszystko się rozwinęło. Skoro dałam radę tyle czasu to dam radę jeszcze trochę a skoro urodziłam Kubę to z Emilką sobie też poradzę. I tak naprzemiennie 😉 no,ale i tak nie mam wpływu na to kiedy zacznie się poród. 😉
Magditta to mnie wczoraj wieczorem też bolały jakby jajniki. Nie wiem dlaczego, ale udało mi się zasnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel napisał(a):
Skoreczko wiem bo uczciła bym to w ten sam sposób 😉
Moze u ciebie tycie to tez wynik tylko zatrzymywania wody w organiozmie 😉

Ja nie chce jechac pierwsza na porodówke...

Nikusia ja biore fenoterol 😉 no rzeczywiscie chyba obie mamy pietra u mnie zaczeło sie jak sie dowiedziałam o rozwarciu wczesniej nie myslałam o tym ....A co do piatkowego obiatdu to u mnie ostatnio w czwartek był piatkowty obiad bo mi sie pomyliło w dróga strone 😉

Talia bąka jest niezła A ze mnie szfagier ostatnio poewiedział ze jak wszedł do nas to najpierw brzuch widzał a potem mnie 😉ale mnie to nie stresuje bo i tak przytyłam duzo mniej jak w pierwszej ciązy ...

Gosik i ja mam szyjke krytką i do tego rozwarcie wiec nie jestes sama...

ja mam 164 cm wzrostu 😉 wiec tez olbrzymką nie jestem 😉

Bochito ciesze sie ze udało ci sie rozwiazac problem ze zwolnieniem 😉no i dobry szef 😉pochwała dla niego









hej dziewczyny 🙂
oj dzis ciezki dziem robilam nalesniki z nadzieniem ruskim troche zeszło:P
Kochane mi tez sie szyjka skaraca:/
biore tez 4 razy dziennie fenoterol, w poniedzialek mam wizyte ciekawe co powie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna moja obraczka się tak jakoś ułozyła ze nie dokucza ale kiedys próbowałam zdjąć i nie dało rady, stąd wiem. Beata ja tez nosze i nie zdejmuję nawet przy pracach domowych 🙂
Beata co do bóli które rozpoczynaja poród to u mnie zaczęło sie to od bóli brzucha jak na okres, poźniej sie dopiero rozwineło w inny ból 🤢 Jednak duzo razy juz pisałyśmy ze każda przezywa to inaczej, więc ciężko doradzić.
Magditta odpocznij, rano na pewno ból minie!!!
Anabel pierwsza to chyba pojedzie Anetkammm skoro ma termin na grudzień 😉
Nikusia to mi kobieta tez naobiecywala ze sprowadzi dla mnie staniki do karmienia i koszulkę i tak czekam, pewnie sie nie doczekam. A stanik który kupiłam trafił mi sie bo w sklepie była wyprzedaż towaru po starym właścicielu i z 36zł na 18 zł był przeceniony 🙂 I spodobał mi się 🙂
Bichito na pewno synek juz podrósł. Trzymam kciuki!!!

A co do torby to ja sie nie spakuję. Mam za dużo rzeczy na liście a za mało miejsca w torbie 🙃 🙃 🙃

Humor dziś straciłam, ale trzymam sie, nie dam sie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magditta ja wczoraj pisałam właśnie o takim bólu brzuszka, jak w środku cyklu jajniki bolały albo przed okresem... do tego dochodzi ból z tyłu na dole i nospa mi nie pomaga 😞

Byłam dziś u lekarza i kazał zakupić coś mocniejszego niż no spa czyli Buscopan i więcej odpoczywać... (gada tak jakbym w kamieniołomach pracowała :silly 🙂 Chyba bardziej odpoczywać już się nie da.......... 🙃

Waga dzidziusia
lekarz kazał się nie martwić i mówił, że to nie jest jakaś strasznie niska waga, ale jak czytam jaka waga u Was jest to troszkę się martwię. Wyszło mi dziś, że moja Natalka waży 1500.

A to co dziś pozytywnego się u mnie działo to zamówiliśmy w końcu wózek 🙂 i fotelik 🙂 i wybraliśmy łóżeczko, które zakupimy na początku grudnia. Achhhh 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elka ja nawet się za naleśniki nie biorę, to za dużo stania. Mnie faszerują luteiną, bo fenoterolu nie mogę brać. Wcześniej miałam jeszcze inne leki ale musiałam odstawić. 😉
Skoreczka ja noszę obrączkę i pierścionek, jestem w stanie ściągnąć bez problemu. No, ale jak nie mam z jednym problemu to jest z czymś innym. Co do staników to nie zamawiałam. Będzie w połowie grudnia a ja wolę mieć wcześniej. A kto urodzi pierwszy to nie byłabym pewna, ze to będzie Anetkamm, a druga sprawa czy jak urodzi to da znać?
Kacha ostatnio dużo z nas ma małe dzieci, skoro lekarz mówi, że nie masz się martwić to chyba wie co mówi. Jaki wózek zamówiliście??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elka144 napisał(a):
no ja se musialam siadac 🙂
ale to juz chyba ostatnie w tym roku 🙂
a czemu nie mozesz?


cukrzyca jest przeciwwskazaniem, ale doczytałam to dopiero teraz http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=865
Co chwilę jakaś koleżanka pisze, że bierze i już byłam ciekawa dlaczego ja mam inne leki, skoro problemy te same 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zamówiliśmy ten, o którym pisałam czyli TAKO captiva slide... Dokładnie taki, jak na zdjęciu:

[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/847/takowozekcaptivaslide3w.jpg/][IMG]http://img847.imageshack.us/img847/225/takowozekcaptivaslide3w.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]]Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...[/url]

a fotelik coś w tym stylu:

[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/573/fotelikmaxicosicitienzo.jpg/][IMG]http://img573.imageshack.us/img573/4109/fotelikmaxicosicitienzo.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]]Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...[/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...