Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

nightmare1980 napisał(a):
w dzien wcale go nie czuje a bywaja dni ze ani rano ani wieczorem w noc tez nie czuje ruchow.troche to dziwne martwie sie ze cos nie tak jest z malenstwem


Jeżeli bardzo sie martwisz to masz prawo zadzwonić do lekarza. Jednak ja też przez dłuższy czas odczuwałam ruchy rano i wieczorem. Wczoraj np. mało i to mnie martwiło, jednak dziś sie obudził i juz czesciej daje znać. Nie mozemy wymagać aby dzidziusie kopały nas cały czas 😉 Jak śpia to rosną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

No, dokładnie, to już końcówka 🙂 nie ma się co łamać 😉 zaraz święta i w ogóle, magiczny czas 😁 uwielbiam grudzień tak w ogóle!

Nightmare, tak jak piszą Nikusia i Skoreczka, wszelkie wątpliwości najlepiej zgłaszać lekarzowi prowadzącemu. Nie pamiętam jak to było z ruchami koło 23 tc, ale podejrzewam, że dziecko nie ma takiej masy, żebyś czuła wszystkie ruchy. W macicy na tym etapie jest jeszcze sporo miejsca. Jeśli więc odczuwałaś ruchy z pewną regularnością i jest ich mniej niż ostatnio, skonsultuj się z lekarzem.

No jestem ciekawa jak to będzie z naszą Nikusią 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie juz o biegunkach, w poprzedniej ciąży rzeczywiście miałam tuż przed porodem. Teraz nie mam jeszcze, pewnie wystraszyłabym się pamietając przeszłość. No ale nic dwa razy się identycznie nie zdarza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta w ogóle, w sklepach internetowych mają tańsze AGD. Nawet w tej samej firmie/sklepie - to co online, potrafi być przynajmniej o stówę tańsze. Ambitna aż tak nie jestem 😉 zawsze chciałam pisać, łatwiej opisywać badania i jakiś wycinek rzeczywistości niż wymyślać historie 😉 no i nie mam pomysłu na siebie poza uczelnią... jakieś takie mgliste wyobrażenie, że dobrze czułabym się organizując festiwale 😉 a do takiej pracy też jest ciężko się wkręcić. W ogóle - wszędzie ciężko się wkręcić i trzeba udowodnić swoją wartość 😉

Wzięło mnie na przemyślenia 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane,
Nie mialam dopstepu do kompa w ciagu weekendu, ale juz jestem w pracy i mam. W domu problem tez powienien sie wkrotce rozwiazac.
Przede wszystkim chce siep odzielic dobrymi newsami z piatkowego usg. Tak gdakali, ze dziecko o niskiej wadze, jakies polozne, ginekolog, ktory zmierzyl od tak na szybko i wk oncu co!!!???
Okazuje sie,ze Pedro to duzy i zdrowy chlopak i ze w 34 tygodniu swojego zycia wazy juz ponad 2,500 gr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wg. lekarki dziecko urodzi sie minimum 3,700, 3.800 gr, a wiec dosc spore! Jest zdrowy, wszystko w porzadku, lozysko, wody plodowe... Normalnie wszystko cik cak!
Ciesze sie bardzo i ciesze sie,zem oge sie tym podzielic z Wami!!!!!

Poza tym ja tez troche lepiej. Mam jeszcze zatkany nos i churchlajacy kaszel. W sobote mialam kryzys, ale dzis jest juz lepiej. Moja corka jeszcze na natybiotyku, ale tez lepiej.Dzis poszla do zlobka...
Poza tym to moj ostatni tydzien pracy. Od przyszlego tygodnia jeszcze dwa tygodnie popracuje z domu, ale nie bede musiala juz jezdzic i tak rygorystycznie siedzxiec przed kompem 8 godzin dziennie....
Ufff...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę bichito że ten przełom 30-34tc był dla naszych chłopaczków istotny jeśli chodzi o nabieranie ciałka 🙂 super że się cieszysz i życzę dużo zdrówko tobie i córci 🙂
Mra_ ja lubię takie marzonka 🙂 tym bardziej trzymam kciuki żeby wszystko było po twojej myśli 🙂 sama mam nadzieje wrócić szybko do pracy no ale właśnie tej naukowej 🙂 już mi mąż obiecał że będę mogła jeździć na kursy i dalej kontynuować specjalizacje... mam nadzieję, ze zycie i los okażą się na tyle łaskawy dla nas, ze uda mi się to 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiulka i WielkaB zobaczyłam jakie imiona chcecie dać swoim synkom 🤪 No i mój mąż teraz tez chce Fabiana 🤪 Fakt ze ja nadal mysle nad imieniem intensywnie 😉 Jednak może sie tak zdarzyć że bedzie Trzech muszkieterów o imieniu Fabian na Brzuszku 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta wierzę w dobrą organizację i partnerstwo 🙂 skoro mąż pisze się na coś takiego, to powinno się udać. Wiadomo, nie będzie super łatwo, ale powinnaś dać radę. Mój tata specjalizował się na II stopień kiedy miałam 3,5 roku 🙂 żeby było mu łatwiej, mama mnie zabrała i wyjechałyśmy. Tata miał pół roku dla siebie 😁 pozdawał wszystko. To tak trochę jak z moim mężem teraz - też został sam, żeby wszystko pokończyć. Jak ludzie są w stanie połączyć 2 etaty pracy fizycznej, to szkolenia specjalistyczne też powinny się udać 😉 Tobie też życzę powodzenia, mobilizacji i wytrwałości 🙂 z pomocą męża wszystko powinno się udać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dosłałam smsa od Kobziorka i nie wszystko jest dobrze.
Miała USG i malutka ułożona jest miednicowo więc na 100% będzie miała cesarkę. Oprócz tego na usg wyszła też asymetria głowy i brzuszka oprócz tego powiększone jelito cienkie.
Trzymajmy kciuki, żeby na kolejnym USG wszystko się wyjaśniło, bo kolejne za tydzień.
Kobzior ja przesyłam pozytywne fluidy i trzymam kciuki, żeby się wszystko pozytywnie wyszło. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja tak sypnę pytaniem z innej beczki 🙂 Czy któraś z Mamusiek ma doświadczenie a propos agd firmy GORENJE?? Dokładnie chodzi mi o piekarnik i płytę do zabudowy z serii GORENJE SIMPLICITY, będę wdzięczna za info i jednoczesna pomoc w wyborze bo generalnie to już wybrałam ale z tą firmą mam zerowe doświadczenie i nie wiem czy warto 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram się nie robić drzemek po południu,ale dziś pogoda zrobiła swoje 🙂 🙂
Nightmare nie panikuj po prostu wszystkich ruchów na pewno nie odczuwasz 🙂 Kopniaczki i wiercenie się dziecka z tygodnia na tydzień będą co raz mocniejsze i wyraźne. Połóż się i zjedz coś słodkiego reakcja na pewno będzie 😉
Kasiulka już tak mało ci zostało do zaliczenia więc do końca trzymam kciuki 🙂 🙂
Nikusia biegunka już przeszła??
Skoreczka cieszę się z tobą z nowego zakupu 🙂
Bichito świetne masz dla nas wiadomości z wizyty 🙂 Super,że maluszek nabiera ciałka!! A ty wylecz się do końca z tego przeziębienia 🙂
Kobzior również trzymam kciuki i przesyłam pozytywne myśli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta ja nie miałam nic z tej firmy. Nie doradzę Ci.
A co do biegunki to chyba tak jak u Ciebie, bo na drugie śniadanie jadłam jabłko i pomarańcze, może to cytrusy tak działają 😮
Kruszynka biegunka mi przeszła i nie w kierunku porodu się nie dzieje. Tylko teraz mam inny problem, bolał mnie tyłek i okazało się, że nie po biegunce tylko wyszły mi hemoroidy. Boli mnie jak siedzę, mam doła. Mam w czwartek dzwonić do gina czy mnie przyjmą na wymaz to bym poprosiła o jakieś czopki czy coś, ale psychicznie jestem w dołku. Chyba za dużo tego.
Mąż stwierdził, że to chyba już nie ten wiek do rodzenia dzieci, ale mi się wydaję, że to jedno pociąga za sobą drugie. Zagrożenie przedwczesnym porodem, dostałam tabletki z progesteronem, one powodują zaparcia a to z kolei hemoroidy.
Dziękuję komuś za oklaski, 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny to ja na poprawę humorków oklaskałam wszystkie Brzuszki 🙂!!!
A wiecie co dzieje się z Kachą bo ją szukałam i znalazłam jej wpis 28.11trochę dziwne bo takich długich przerw nie robiła sobie od nas 😮
Nikusia faktycznie co chwile coś nowego się do ciebie przykleja 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...