Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Beata ja już pomalowana, tylko obiad postawiałam i poszłam zadbać o siebie. Ja się maluję nawet jak nie mam w planach nigdzie iść. Dla siebie, bo mam wrażenie, ze wtedy nie wyglądam jak dziecko. 😜

Nie wiem czy słuchacie wiadomości o refundacji leków, bo zanim oni ustalą co i jak to ja nerwicy dostanę. Nie dość, że dla cukrzyków duża podwyżka to jeszcze do mojego glukometru paski nie będę refundowane, to nie wiem czy myślą, że mam nowy kupić czy co. A ceny zapowiadają się kosmiczne. 😠 😠 😠
Najlepiej niech zrobią ceny z kosmosy a potem będzie coraz więcej hospitalizacji i osób z powikłaniami, którym nogi poucinają, nerki siądą, wzrok itd. Nawet dziecko wie, że lepiej zapobiegać niż leczyć. 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Kruszyna czasem zaboli, jak kopnie, częściej boli takie jej kotłowanie się w brzuchu - jak kilkakrotnie przejedzie nogą/piętą/kolanem rozpychając się. No i kilka razy bolało tuż po kopniakach, bo szły skurcze. Tak to jest ok - w sumie lepiej, że Ciebie nic nie boli przy aktywności Maluszka 🙂

Pamii to już w ogóle... przegięcie! Ludzie to mają tupet :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta napisał(a):
Hejka Mamusie 🙂 My nadal zapakowani 🙂 Niestety wczoraj otrzymałam nie najlepsze info od lekarza bo wygląda na to, ze w mojej sytuacji bardzo prawdopodobne jest cc!! Zmartwiłam się bo w ogólne nie brałam go pod uwagę. Co gorsza padło też miedzy słowami HELLP a to dla mnie już masakra. Czekam na wyniki i zobaczymy bo może okazać się że będą mnie szybko rozwiązywać 😞


Magditta, trzymam kciuki za wyniki, HELLP brzmi groźnie :/ cc zawsze jest lepszą opcją niż ryzykowny poród. Uściski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zaraz jadę z mężem do siostry na kawkę, zrelaksować się trochę. 🙂
Moja recepta musi poczekać do jutra bo naszej pediatry nie ma dziś. Bylebym nie urodziła, bo kto za mnie pójdzie 😜
No i mam nadzieję, ze jak wrócę od siostry to już wieści od Skoreczki będą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicia napisał(a):
Cześć Dziewczyny! Mam takie pytanko do Was, odszedł, którejś z Was już ten czop śluzowy? bo mi dziś...


fajnie, że napisałaś, bo już Cie dawno nie było na brzuszku.
A jeśli chodzi o czop to mi nie odszedł, ale w ciąży z synem też mi nie odszedł. jednak z tego co czytałam to może nawet na 2 tyg przed porodem odejść. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Wicia mi odszedł w 34 tygodniu pojechałam do szpitala i okazło się ze jest rozwarcie i skurcze i mnie zostawili w szpitalu jestem na fenoterolu teraz właśnie jutro odstawiam . Tez martwiłam sie ze to początek porodu ale wszystko zostało zatrzymane w czasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosik na razie jest ok ale jutro maz musi wrocic do pracy wiec sie zacznie godzenie obowiazków i czasu miedzi 2 dzieci i dom troszke sie boje ale co niektóre kobiety maja po 4 dzieci i daja rade 😉

Nikusia ja tez to pamietam na szczescie maz stanoł na wysobosci zadania i dał mi wtedy duzo czułosci ale jak jechałam do domu ze szpitala to myslałam tylkko o tym zeby sie wypłakac to było straszne uczucie a teraz tylko radosc 😉

reszte nadrobie puzniej bo Kinia sie budzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosik1984 napisał(a):
hej Wicia mi odszedł w 34 tygodniu pojechałam do szpitala i okazło się ze jest rozwarcie i skurcze i mnie zostawili w szpitalu jestem na fenoterolu teraz właśnie jutro odstawiam . Tez martwiłam sie ze to początek porodu ale wszystko zostało zatrzymane w czasie


Dzwoniłam do mojej położnej, i powiedziała, żeby sie nie stresować, skurczy nie wyczuwam, Mały fika koziołki, wiec chyba jeszcze jechać nie będę, apozatym idzie już 39 tydzień, więc Janek może już wychodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia co do leków, to może jakiś spisek - mniej ludzi będzie na nie stać, szybsza umieralność to i mniejsza częstotliwość wypłat emerytur 🤢 Ale może jeszcze coś się zmieni, bo dużo ludzi zaczęło się bulwersować...

wicia no w sumie to możesz już rodzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wicia jak nie było krwi, to spokojna głowa. Jedyne co - zamiast brać kąpiele, bierz prysznic 🙂

Wiedziałyście o tym, że w styczniu w Polsce rodzi się najwięcej dzieci?

"Statystyka
Najwięcej dzieci w Polsce rodzi się w styczniu co wynika ze zwiększonej liczby poczęć w kwietniu. Następnie systematycznie spada i najmniejsza jest w grudniu. Jednak do lat 60. XX wieku w dniach 1 i 2 stycznia liczba zarejestrowanych urodzeń była trzykrotnie większa niż liczba urodzeń 30 i 31 grudnia co było prawdopodobnie skutkiem zgłaszania przez rodziców daty urodzenia różnej od rzeczywistej daty urodzenia. Pod koniec XX wieku nie obserwuje się tego gdyż większość urodzeń odnotowuje się w szpitalach, które mają obowiązek codziennego zgłaszania urodzeń. W ciągu tygodnia najmniej urodzeń odnotowuje się w niedzielę i sobotę a najwięcej w poniedziałek i piątek, co wynika z organizacji pracy szpitala tzn. zmniejszonej liczby lekarzy w soboty i niedziele. W poniedziałek występują porody farmakologicznie opóźnione z niedzieli, a w piątek porody przyspieszone przed sobotą i niedzielą[6]."

[z: wikipedii ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mra_ jaka ciekawostka 🙃 a co do kąpieli, to ja od baaaardzo dawna ich nie biorę 😮 są przeciwwskazane w ciąży z uwagi na ryzyko przekrwienia organizmu co jest szkodliwe dla dziecka - a w letniej wodzie brać kąpieli nie lubię 🤨
wicia też słyszałam o tym, że pomimo tego iż czop odejdzie akcja porodowa wcale nie musi się zacząć w najbliższych godzinach czy dniach 🙂
Beata niezła teoria dot. zamieszania w spr. refundacji leków - na to bym nie wpadła 🤪
...a ja się właśnie dowiedziałam że nie mogę zabrać do szpitala ubranek dla Małej 😞 tylko przy wypisie ze szpitala ubiorą ją w ciuszki przywiezione przez męża...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobzior teoria wyssana z palca, tak mi się skojarzyło 😜 Taką złośliwość napisałam ☺️ Tylko nie rozpowiadać, że tak jest, bo "tak właśnie powstaje plotka" 😁

mra faktycznie ciekawy artykuł 🙂 Przed chwilką koleżanka sms-a mi wysłała, że będzie starać się w kwietniu o dziecko, bo też chce na styczeń rodzić 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mam dziś rozlazły dzień 🙂 Mąż w domu i się obijamy okrutnie!
Mam wyniki z badania krwi i oczywiście tak jak przypuszczałam komentarz od super-lekarza, że mam się umówić w dogodnym terminie na wizytę 🤢 oczywiście nie pójdę bo mi wymyśli nie wiadomo co 😠 już się przekonałam nie raz.
To co mnie niepokoi to następujące wyniki ( obok wyników mam podane normy... ale one nie dotyczą ciężarnych...) :
Mocznik - surowica: 13,2 mg/dl (norma: 17,0 - 50,0)
Krwinki białe (WBC): 11,80 G/l (norma: 3,50 - 10,00)
% neutrocytów 75,6 % (norma: 45 - 70)
% limfocytów 16,2 % (norma: 20 - 45)
Całkowita zdolność surowicy do wiązania żelaza: TIBC: 501 ug/dl (norma: 250,0 - 400,0)


Najgorzej chyba z tym żelazem...

Może któraś coś wie, czy jest się czym martwić czy to norma ciążowa?

Kobzior u mnie w szpitalu też tak jest z tymi ubrankami 😞
Mra faktycznie ciekawy artykuł 🙂
Wicia moja położna też wspominała, że czop może odejść wcześniej i nie oznacza to od razu porodu, więc spokojnie 🙂
Skoreczka wracaj 🙂
Nikusia dzisiejsze zdjęcie w odliczaniu jest rozbrajające 🤪 superrrrrrrr 🤪 i ciekawe co z Anetkamm. Może kiedyś się odezwie 🙂 no i zostało kilka dni do końca grudnia i tego roku 🙃 wytrzymamy 😁??? ale ten czas leciiii 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂
Mra, artykuł super, mi się nasuwa jeszcze jedna przyczyna zwiększonej ilości porodów w styczniu- kobitki zaciskają nogi bo nie chcą rodzić w grudniu 🙃 Ja tak mam 😉 Moja mama też tak miała 😜
Kobzior, ja też nie muszę brać ciuszków dla Małego do szpitala, tylko na wyjście.
Nikusia, ja właśnie słyszałam o nowej liście leków refundowanych, i jak mówili o tych na cukrzycę to od razu pomyślałam o Tobie. Wszystko chcą dopasować do UE a zapominają, że nasze pensje sporo różnią się od unijnych. Brak słów...
A ja jutro jadę na wizytę i po wyniki. Jestem ciekawa co z tym paciorkowcem 🥴
A co do bolesnych kopniaczków, to codziennie ich doświadczam 😜 Jak leżę na boku to Mały kopie właśnie w ten bok i muszę zmienić pozycję 😉 bo chyba go cisnę. Jak mąż leży koło mnie i ma rękę przy brzuchu, nawet nieświadomie dotyka brzucha to Mały odpycha tą rękę 😜 Coś mi się wydaje, że łobuz z niego będzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzięki bo trochę zaczynałam się martwić,ale widzę,że jest wszystko w porządku!!! Ja też uwielbiam jak się przeciąga z jednej strony brzucha na druga tylko mnie to nie boli 🙂
Nikusia ja też śledzę co oni wydziwiają,ale mam nadzieję,że cukrzycy nie ucierpią tak jak mówią
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...