Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzień dobry
Ja dziś tak z rana bo mąż za bardzo się gramolił rano do pracy,ale pewnie jak wypiję herbatkę,nadrobię brzuszka i zjem śniadanie to pewnie utnę sobie drzemkę 🙂 🙂 Wczoraj mieliśmy z moim bardzo filmowy wieczór a na dziś jak na razie w planach mam rozbieranie choinki po południu bo nic innego raczej się nie zapowiada 🙂
Nikusia to dobrze,że Emilce szybko zeszła ta żółtaczka a wagi nabierze tak jak w brzuszku a może i będzie drobniutka po mamusi 🙂 Nikusia a mówił ci lekarz ile dziecko musi przybierać na dzień bądź na tydzień?? A tu masz kupa w wanience jaka niespodzianka 🙂
Pamii/ Beata faktycznie nie miłe sytuacje z tymi waszymi samochodami 🙂
Kacha jestem,jestem 🙂 2w1 i jak na razie nigdzie nie jadę 🙂
Anabel to ja trzymam kciuki za prawidłowe obkurczanie się macicy 😉 Faktycznie dzielny ten twój facet 🙂 Ach te kupy nas tez to już nie długo czeka 😆
Kasiulka no no ładny klocuś z twojego Fabianka
A tak ogólnie dziewczyny wasze dzieciaczki lubią się kapać ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Ja też 2 w 1. Ale wczoraj myślałam, że w końcu się zaczęło. Po 22 szykowaliśmy się do spania, poszłam siusiu, znowu znalazłam kawałek czopu i nagle zaczął strasznie boleć mnie brzuch. Od dołu, potem biodra, plecy na dole i szło do góry. Już nie mogłam się rozebrać od pasa w dół. Mąż mi pomógł, weszłam pod prysznic, umyłam głowę. Wyjść już nie mogłam, mąż musiał mi pomagać i mnie wycierać. Troszkę ustąpiło. Szybko suszyłam włosy, no ale zaczęło przechodzić. Miałam nadzieję, że za chwilę dostanę następne skurcze. Wyprostowałam włosy, nasmarowałam się balsamem, uszykowałam ciuchy i nic. Przeszło mi 😠 Z tego wszystkiego mąż nie ustawił budzika i zaspał do pracy. Pewnie w pracy już myśleli, że został tatusiem bo już codziennie go molestują takimi pytaniami.
MartaMay, ja też teraz mam dylemat co do terminu. Przez cały czas liczyłam tak jak gin kazała wg pierwszego usg z 7 tygodnia czyli na 7 stycznia. A wg miesiączki mam dopiero na jutro. Ona twierdziła, że ten z usg jest bardziej wiarygodny zwłaszcza, że ja miałam nieregularne miesiączki bo po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych. Dziewczyny jak Wy liczycie/liczyłyście termin? Wg którego jest się bardziej po terminie? Ja już nie wiem 😞
Kasiulka, Twój synuś to kawał chłopa 🤪
Anabel, kciuki oczywiście trzymam żeby było wszystko dobrze 🙂
Nikusia dobrze, że małej zeszła żółtaczka 🙂 Pewnie słyszała, że macie zapas pampersów i dlatego woli w nowego kupkę robić 🙃 No a kupa w wannie- pewnie mąż był w lekkim szoku 🙃
Kacha, ale miałaś zachcianki. Pepsi to ja też uwielbiam, mniam. Ja za to wczoraj miałam ochotę na frytki z ketchupem no i mąż jak wracał z pracy to musiał mi kupić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Noo, Skoreczka przedwczoraj szalała na forum, a tu wczoraj niespodzianka… 🤪 Potwierdzają się słowa, że nie znamy dnia, ani godziny 😉

Głupie hormony u mnie dziś działają – zostawiłam psa u weterynarza, bo będzie miał zabieg usuwania mlecznych kłów i jak po narkozie zaczął zasypiać, to się popłakałam 😞 I zaraz też będę ryczeć 🤢

Z samochodem okazało się, że jest przerysowany po boku, na szczęście można nim jeździć. Już zostało załatwione, że idzie do warsztatu (z kosztów ubezpieczenia tego co przywalił), a nam dadzą auto zastępcze.

Dziś mam USG 🙂

Anabel, Nikusia i wielkaB – niedługo i my się dołączymy do kupkowych przygód 😁

wielkaB wydaje mi się, że to nie jest wybór Kasiulki, tylko zalecenie lekarza, bo skoro Fabianek już tyle waży, to niepotrzebne jest męczenie się mamy i dzidziusia, co może być komplikacją. Dlatego, gdy tak będzie, to zrobią jej CC. Ty rodziłaś wcześniej i Twój Fabianek był malutki, dlatego nie musiałaś mieć CC 😉 I tak jak napisałaś - zdrowie i życie maluszka najważniejsze! 🙂

Kacha zachcianki pod koniec ciąży – ciekawe czy w którejś mądrej książce o tym piszą 😁

Kobzior – chyba coś nam na szkole rodzenia mówiono o tej maści, ale zapomniałam. Dzięki za info 😘

Monika – mi moja gin i lekarz, który robił USG kazali trzymać się terminu wynikającego z OM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
2 w 1 sobie jestem niezmiennie 🙂
Mnie też kazano się trzymać terminu z miesiączki, bo gdyby zechcieli mi ten termin zmienić na ostatni, jaki wyszedł z USG (9 luty 😮 ) to byłaby niezła przesada. Ale u mnie ten odległy termin na USG wziął się stąd, że dzidzia ponoć mała i przestała rosnąć, tak jak rosła na początku. Dlatego też trafiłam do szpitala. U mnie zatem obowiązuje termin 17 stycznia 🙂
Ja to Wam nawet zazdroszczę tych czopów 😁 bo mnie nic nie odchodzi. Boli mnie tylko brzuszek na dole, jak na okres... A tu ani okresu, ani dzidziusia 😁 😁
Czy Wy też macie problemy ze spaniem w nocy? Noooo ja to się męczę przeokropnie 🤢 Zasypiam w godzinach porannych... o 3 to chyba norma 😮 a budzę się, gdy mąż wychodzi do pracy (ok 7 lub 8) i już koniec mojego spania. W dzień baaaardzo rzadko udaje mi się oko zmrużyć. 🤢
Beata ja Ci się nie dziwię bo jakbym miała pieska i coś by mu się działo to wyłabym strasznie 🤨 Kocham wszystkie sierściuchy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha mi też żaden czop nie odchodzi 😉 Też prześladują mnie tylko bóle jak na okres.
A noce to u mnie standard - nie mogę usnąć, usypiam ok. 2 lub 3 🤢 A tej nocy nie dość, że standardowo nie mogłam usnąć, to jeszcze mały tak kopał i się ruszał, że jak przysnęłam, to mnie budził 🙃
Mamy dużo wspólnego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień doberek 🙂
Noc minęła mi okropnie 😞 płakałam jak chciałam się obrócić 😞 jeśli nadal tak będą mnie biodra boleć i dół brzucha,a Fabianek będzie nadal siedział w brzuszku to jutro dzwonię po skierowanie na CC,bo nie mam już siły 😞
Już zjadłam śniadanko i leżę w łóżeczku... może uda mi się jeszcze usnąć 🤢
Nadal nie mogę uwierzyć,że Fabian przez tydzień 500g przytył!!! Moje prawie 4kg Szczęścia mam w brzuszku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 2 w 1
Wczoraj miałam akcje ze skurczami wieczorem i były nawet regularne i się nasilały i nawet czas się skracał między nimi tylko że po 3 godzinach przeszły. 😮Te skurcze mnie wykończą 🥴
Ale za to jakie wiadomości Skoreczka wielkie gratulacje 🤪 hmm czy ja dobrze pamiętam że narzekałaś że zostaniesz sama. Może ja też zaczne narzekać i pójdzie szybciej? 🤔
A dziś mała kopie w najlepsze od rana zamiast się uspokajać to szaleje 😁

Kobzior w końcu trafiłaś na porządnego lekarza i w pełni na to zasłużyłaś także cieszę się z tobą. Dzięki za info o maści. 😉

Beata dobrze że wszystko się wyjaśniło z samochodem a o pieska się nie martw 😉

Kruszyna ja wczoraj wzięłam się za rozbieranie choinki trochę mi zeszło zwłaszcza z lampkami zanim obeszłam tyle razy choinke 😁

Anabel trzymam kciuki żeby to obkurczanie macicy szybciej poszło i żebyś nie musiała jechać do szpitala i zostawiać swoje skarby 😉

Monika czyli widzę że wczoraj miałaś podobną akcje wieczorem jak ja i też tak samo się skończyła ale nie przejmuj się doczekamy się i my. 😎

Nikusia dobrze że Emilka pozbyła się żółtaczki w ogóle to fajnie że mąż Ci pomaga chociaż musi wstawać do pracy 🙂

Kacha ja to zachcianki mam całą ciążę także mój mąż jest przyzwyczajony. Mnie też nie odchodzi żaden czop tylko skurcze strasznie prześladują 🤔

Kasiulka no nieźle waży Twój skarbek i dobrze że jak będzie duży to przepisze ci cc bo po co macie się męczyć z dzidziusiem zresztą mi lekarz powiedział to samo tylko teraz mała coś mniej przybiera na wadze i w 38 tyg miała 3400 także nie tak dużo jak on to stwierdził 😮


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinamit to narzekanie nie działa na wszystkie dwupaki 😁 ja narzekam chyba najwięcej i nic z tego nie wynika 😁 ale próbuj, może Tobie się uda 🙃 U mnie ani skurczy ani czopa nie widać 😎 6 dni do terminu porodu mi zostało... jeśli nic się nie wydarzy to mam się zgłosić do swojej lekarki. No i ciekawe co mi powie 🥴
Kasulka
nie jesteś sama, pamiętaj 🙂 Przetrwamy razem 😘
Beata życzę Ci żebyś miała lepiej ode mnie 😁 ale miło nie być samą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha dzięki za wsparcie 😉 Kochane jesteście 😘
Ale chyba i tak będę jutro dzwonić do gina,jeśli Fabiś nie wyjdzie wcześniej 🙂 nawet Andrzej obudził się w nocy jak zaczęłam płakać i mnie przytulił 😁 a potem się odwrócił i już chrapał 😁
Ale kocham Go bardzo mocno 🙂 tak jak Fabianka 🙂
Wczoraj dostałam kilka sms-ów z pytaniem,czy już urodziłam 😠 a co ludzie myślicie,że bym nie chciała już mieć synka obok?? Już mnie denerwują takie teksty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia niestety znów trzeba będzie poprawić odliczanie 😎 🙃 😁

Napisała Magditta
cytuję: \"Było ciężko ale nagroda ogromna, Maksio zdrowiutki, duży chłopak, najgłośniejszy na sali, ja dochodzę do siebie i jesteśmy przeszczęśliwi\"

🤪 🤪 🤪

Acha a co najważniejsze!
Maksio urodził się 10.01.2012 o godz. 23:40 przez CC
3700g i 53 cm 🙃


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Nockę na karmienie odespaliśmy sobie rano, ubrałam się po 10 🙃, teraz jem śniadanie bo chcę z małą na spacerek iść i trochę spraw pozałatwiać.
Kacha skurcze się mierzy od początku pierwszego do początku drugiego itd.
A co do karmienie to nie jest tak źle, czasem ładnie je np wczoraj , może dlatego, że byliśmy w szpitalu, potem jeszcze na zakupach i była trochę na powietrzu.
A z karmieniem się nie poddam, z synem mi aż krew z piersi leciała bo pogryzł i się nie poddałam więc teraz też nie zamierzam. Przez cały czas się doskonalimy.
A z zachcianek korzystaj, bo potem już nie zjesz 😜
Kobzior ja popołudniu napiszę Wam ceny tych Oilatum jeśli by któraś chciała.
Kruszyna właśnie nie zapytałam ile dziecko powinno tygodniowo przybierać, coś koleżanka mówiła że 140g ale nie jestem pewna.
Co do kąpieli to Emilka najczęściej krzyczy, ale jak ją polewamy ciepłą wodą to już zaczyna się uspokajać, jeszcze kilka dni i polubi kąpiele.
Monika liczyłam termin wg OM ale mała urodziła się dokładnie w terminie pierwszego USG z tym, że u mnie to była różnica jednego dnia.
WielkaB ja uważam, że skoro Fabianek od Kasiulki jest taki duży to lepiej cc, szczególnie że lekarz tak zadecydował. Nie zawsze poród wygląda tak jak u Ciebie, ale wszystkim takich porodów życzę 😉
Beata i Kacha w ciąży z synem czop mi wcale nie odszedł albo z wodami bo go nie zauważyłam. Więc tym się do końca nie sugerujcie.
Ewelina teraz już mi mąż w nocy nie pomaga, po kilku nocach to jest taki padnięty, że chyba nie dał by rady. Ja wolę sama, bo wiem że on potem w pracy musi być przytomny.
Magditta gratulacje
Kacha z chęcią poprawię odliczanie 🙃 😁 😁 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja miałam gości wiec czas zleciał jeszcze troszkę i idę robić obiad więc jakoś czas mi zleci zanim mężulek dotrze do domku po pracy 🙂
Monika ja tez już zgłupiałam co do terminu porodu bo miałam na 17ego a będąc teraz w szpitalu powiedzieli,że lekarz się walną i źle mi obliczył i przełożyli mi na 12ego( ja się ciesze bo bliżej do mojego maleństwa),ale przed chwila weszłam na te kalkulatory co są na necie i wyszła mi data 9.01, Tak wiec już sama nie wiem 😮 😮 😮 😮 😮
Kacha ja ogólnie dobrze śpię tylko wstaje często do kibelka nawet co godzinę bo mnie bardzo mała uciska na pęcherz 🤨 🤨 Kacha no i czop tez mi nie odpadł wiec nie jesteś sama 🥴
Magditta super wieści 🙂 🙂 🙂
Nikusia no to niech Emilka się przewietrzy i ładnie później zje i niech pośpi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna termin wg OM liczy się na podstawie wzoru: pierwszy dzień ostatniej miesiączki - 3 miesiące + 7 dni + 1 rok 🙂
Jeśli cykl miałaś krótszy lub dłuższy niż 28 dni, to trzeba dodać lub odjąć tą różnicę.

Nikusia ja to tak się cieszę, że mimo dwójki dzieci wchodzisz tu codziennie, bo bardzo lubię czytać jak coś napiszesz 🙂 Wszystko tak ładnie, składnie, do każdego się odnosisz i piszesz coś od siebie 😘

Super, że Magditta urodziła 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉 dzis udało mi sie wczesniej wpasc 😉

Kobzior u nas jest zaznaczone nawet w wypisie ze szpitala zeby kompac w oilatum ..

A jeszcze chciałam pytac dziewczyny pieluszkujecie podwojnie??? bo z tego co sie porjetuje to w jednym szpitalu kaza to robic w innym mówia ze to szkodzi i tak samo podzielone sa poinie ortopedów..???

A i jeszcze jedno pytania ja mam zaznaczone w moim wypisie ze mam byc na diecie wysokobiałkowej tez tak macie????

Kruszynka moja mała na razie nie lubi kompieli ale to chyba z powodu zmian temperatóry chyba na poczatklu zadne dziecko tego nie lubi 😉

Ja liczyłam termin wedłog om

Kasiulka z ta waga z usg to ostroznie moja mała tydzien przed porodem miała wazyc przeszło 3600 a jak sie urodziła tydzien póznej to wyszło 3360 tak ze to nie jest wiarygodne 😉 wiec spokojnie 😉

Magditta Gratulacje 😉 😉 😉

Mamuski które karmiia pijecie kawe??? bo ja pije jakos nie moge sobie odmówic tej przyjemnosci małej nic po niej nie jest a dla mnie to prawdziwa przyjemniosc 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja nadal 2 w 1 ... noc spokojna.. pospałam do 11 !? wzięłam długą pielęgnacyjną kąpiel dla siebie a co!! 🙂... i siadłam poodpisywać trochę 🙂 dziś dzień lenia :P...

Kasiulka to Mały faktycznie wagę ma jak na mężczyznę przystało hehehe :P

Gosia734 pogratuluj koleżance 🙂 maleńki ale jeszcze nadrobi 🙂

Nikusia... hehehe to mała faktycznie wam robi pampersowe niespodzianki :P

WIelkaB heheh tatuś robi co swoje... czyli szykuje maluszka na życie w tak ciężkim świecie hehehhe

Kruszyna na szczęście to tylko drobne draśnięcie na aucie... nie wpływające na komfort jazdy... no ale sam fakt niemiły 🙂

Monika... może to zapowiedź zbliżającego się w ciągu doby porodu? 🙂

Kobzior dzięki za info... w raize jakbym zgubiła kartkę z nazwą to napiszę do ciebie :P najlepiej to daj mi swój namiar telefoniczny :P

Kacha ja mam to samo co ty... brak czopowatych incydentów :P... tylko pobolewanie brzuszka :P... a w nocy to ostatnio udaje mi się spać :P

WOAH NO TO MAGDITTA DOCZKEAŁA SIĘ SWOJEGO MAKSIA 🙂 SUPER !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nikusia tez jestem tego zdania ze kasiulka powina miec cc bo bedzie miec naprwde duzego chłopca zle sie poprostu wyrazilam sorki kasiulka

Magditta moje gratulacje

Anabel jeszcze nie pillam kawy od porodu gdzies sie boje ze mlody potem bedzie mi tancowal

jestem padnieta maly znow mi sie gdzies gniecie nawet nie mam czasu isc do łazienki bo cały czas placze teraz dalam mu herbatke i narazie zasnoł ale zobaczymy jak długo odezwe sie wieczorem alebo wczesniej jak sie tylko obrobie bo narazie nie wiem w co mam rece wlozyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny dzwoniłam do gina,bo nie ma już sił sie ruszać. O 21 mam byc u niego na wizytę i skierowanie na CC mi da. Pewnie pojadę od razu do szpitala,tak sądzę. Ciekawe,kiedy będę miała to wszystko za sobą i zobaczę Fabiannka 🥴 może jutro już by mi zrobili cesarkę?? Ciekawe... już mnie stres ogarnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny jestem przerażona 🤪
Teraz jestem pewna na 100%, że odchodzi mi czop! To coś jest brązowe, jest też z krwią i do tego najbardziej przestraszyłam się skrzepów krwi! Czekam na rozwój akcji bo skurczy nie mam i nic nie boli. Dzwoniła moja siostra i mówiła, że ona rano tak miała a wieczorem już urodziła!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszynka no rzeczywiscie synek sie cieszy z siostrzyczki i jaki opiekunczy jest co na nia spojzy to mówi ona mnie lubi albo zamiast polubiła mnie mówi zalubiła mnie 😉 uwielbiam patrzec na nich 😉 hehehe dzisiaj wyszłam na balkon z mała i Jaakubem włozyłam mała do wózka i mówie mu ze mama tylko powiesi pranie i wraca i ze mnie ma zawołac jak Kinia zacznie płakac zdazyłam wejsc do pokoju i słusze za plecami jak mnie woła Jakub ze to ja mam popilnowac Kini a on powiesi pranie 😉 hehehe tylko szkoda ze do suszarki w łaziece nie siegga 😉 pozneij jak poszłam powioesic to pranie to z wyzutem do mnie ze Kinia została sama 😉

A jeszcze dodam ze udało mi sie dzis wszystkie szafki w kichni wyszorowac poukładac i okap jeszcze lodówka do porzadku musi byc dop[rowadzama i zamrazalka i kuchnia bedzie na błysk ehhh to mojue spoznione sprzoontanko swiąteczne 😉
Kasiulka tto widze ciebie juz naprawde ciaza meczy zycze powodzenia 😉i czekam na wiesci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...