Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Kobzior to trzymam kciuki !! 🙂

Kacha też 3mam kciuki 🙂

Nikusia... nie martw się... będzie dobrze :* Emilcia podskoczy na wadze... a ty będziesz spokojna...

A ja się zdenerwowałam ;/ poszłam do szpitala zarejestrować męża na gastroskopie... i co?... i kiedy już doszłam wręcz szczęśliwa że żyje... (bo nogi to mi w d*** wchodziły że ledwo szłam) ... dowiedziałam się że do końca tygodnia nic nie załatwię ... dopiero może w poniedziałek... fest.... ledwo do domku doszłam ;/... położyłam się i zwijałam z bólu... tak nogi bolały... dopiero teraz wstałam... masakra... ale mam nadzieję że może Laura przez takie chodzenie wyjdzie 😉...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
W końcu udało mi się do was zajrzeć. Widzę, że rozpakowywania ciąg dalszy 😉
Marta, gratulacja 😘
Kobzior trzymam kciuki 😘 Ja jak jechałam do szpitala to też nie byłam pewna czy to już 🙃
My mamy małe kłopoty z karmieniem. Mój syn to straszny leniuszek i nie chce ssać. Traktuje mnie jak smoczek, parę razy pociągnie i śpi. Wczoraj to w ogóle z łóżka nie wstawałam bo jak zabrałam cyca to ryk. Dziś położna pokazała mi jak mam go "ćwiczyć": podniebienie, żuchwę, dłonie, nóżki. Bo dodatkowo mały ma żółtaczkę i jest strasznie śpiący i nie chce współpracować, ale śpi tylko przy cycu. Tak więc żadna noc nieprzespana. Dziś jest lepiej, ćwiczenia pomogły i mały śpi bez cyca. No a smoczka już nie chce. bałam się, że nie przebierze na wadze bo w sumie cały czas głodny ale widocznie jak to położna mówiła kompocik mu wystarcza. Bo podobno pierwsze 10 minut karmienia to jest kompocik a dopiero potem leci obiadek 🙃
Nikusia, nie przejmuj się, ważne żeby małej na dobre to wyszło. Wiem co czujesz, ja już też myślałam o dodatkowym mleku ale póki co decydujemy się na laktator, będę w razie czego odciągać i karmin go z butelki skoro nie chce mu się ciągnąć, no a z butelki to już poleci.
Dziś czuję się już lepiej ale do wczoraj to prawie cały czas płakałam z takiej bezsilności. Ale trzeba to przetrwać i tyle.
Może uda mi się poczytać coś jeszcze, bo całości to nie dam rady 😞
Już prawie skończyłam opis mojego porodu więc postaram się go dziś wkleić.
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii o tym samym pomyslałam jak czytałam post, ze przez to chodzenie urodzisz 😉 A co do badania gastroskopi to współczuje bo takie jest przerażające 🤢
Kobzior mysle ze to juz tuz tuż...trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikusia pamiętaj dziecko jest szczesliwe kiedy mama jest szczesliwa, wiem ze chciałaś karmic cycusiem ale czasem mleko modyfikowane tez trzeba podac, wiec spróbuj sie usmiechnac. Wazne ze nadal bedziesz karmic piersią. U mnie pewnie bedzie podobnie, tak czuje, i znam to z doświadczenia 🤨

A moje dzieci spały, pozniej jedno wstało a jak znow poszło spać to następne wstało i teraz je 🙃 Robia zmiany 😉 A Błażejek ciagle sie śmieje, taki spokojny mały człowieczek 🙂

Jutro przyjedzie do nas polozna, bo mam kilka pytań do niej. Od szpitalnych pielegniarek za duzo sie nie dowiedzialam o pielegnacji maluszka bo były na mnie złe, ze kazałam wołać sie do karmienia w nocy kiedy mały był w inkubatorku i pod lampami. Wygodne panie dały dzieciom butelki i miały czas dla siebie. Po co im matka z cycem biegająca ciagle do dziecka 😮 Jak dla mnie to niezrozumiała sytuacja 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elka i jak tam wieczorem mały Bardzo płakał? Bo jak kolka to mówią, że masować brzuszek, ciepłym strumieniem powietrza z suszarki do włosów, nosić w pozycji na brzuszku, jakieś krople z apteki, ale większość z tych rzeczy mało co pomaga bo nie ma leku na kolkę. Ew jak coś zjadłaś nie tak.
Kacha super avatar
Anabel z tym tańczeniem super 😉
Skoreczka ja też się staram codziennie znaleźć chwilkę na brzuszek.
Anabel a czy potrzebowałaś pesel żeby zarejestrować mała do ortopedy, bo mi tak powiedzieli i jeszcze czekam. I jeszcze musimy iść do okulisty, ale nigdzie w okolicy takich małych dzieci nie przyjmują więc muszę gdzieś dalej dzwonić.
MartaMay gratulację 😘 😘
Kobzior liczę na dobre wieści po wizycie, albo że już z maluszkiem wrócisz. 🙂
Kacha za Ciebie też kciuki odpalone. 😉
Pamii18 wiem co czujesz, jak ja na końcówce szłam do ośrodka zdrowia to też mega bólem się to kończyło. A teraz spacerki z córcią, więc pociesz się, ze jeszcze trochę.
Monika ja też kupiłam laktator w niedzielę na allegro. Miałam od koleżanki ale zabrała go. Też pomyślałam, że może bym ściągała i karmiła. 🥴
Emilka praktycznie prawie wcale nie przybrała od wyjścia za szpitala. Lekarka powiedziała, że ona jest głodzona tzn nie że ja ją głodzę, ale z jakiegoś powodu się nie najada. I teraz mam ją nakarmić piersią albo dwiema a jak skończy zrobić mleko modyfikowane i sprawdzić ile zje. W piątek przyjedzie pielęgniarka środowiskowa (już się umówiłam) i zważy ją a ja mam zadzwonić do pediatry i powiedzieć ile jej przybyło i ile zjada z butelki.
Elka u mnie jest tak, że 2 tyg dziecko pokazujesz pediatrze, to jest tzw wizyta patronażowa. Wczoraj zapisałam ją u nas w ośrodku zdrowia a na dziś mi wizytę wyznaczyły. Idziesz w czasie gdy są szczepienia, bo wtedy są dzieci zdrowe a nie ma chorych. Teraz na szczepienie po 6 tyg. chyba że coś jeszcze z tą wagą będzie. A u Ciebie nie musiałaś iść?
Skoreczka dlatego mi tak bardzo przykro, bo ja też to znam z doświadczenie. Nie poddałam się w szpitalu jak mnie piersi bolały, jak miałam nawał i płakałam, bo nie miałam laktatora a nie umiałam ściągnąć, jak nasze nocne karmienie tyle trwały, jak mi Emilka krzyczała a teraz wszystko na nic. Nic na to nie poradzę, ale czuje się jakbym zawiodła jako matka, jakkolwiek irracjonalnie to brzmi. I czuję złość bo jest tyle kobiet które mogą karmić i nie chcą a ja bym bardzo chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nikus wczoraj plakal jak szlismy spac. moj maz go ponosil na brzuszku wlasnie i cos sie uspokoil . zasnol tylko do jedzenia tez sie budzi z krzykiem. ale dzis juz odpukac jest oki.

mi tylko powiedzieli ze po 6 tyg do szczepienia. noi mam wizyte w szpitalu 6 lutego na patologi ciazy u pediatry..... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosik odsyłam do wątku "Szkoły rodzenia - informacje" - tam jest wpis magditty o diecie matki karmiącej piersią.

Pamii mi wczoraj siostra cioteczna opowiadała, że dzień przed urodzeniem córeczki chodziła długo po sklepach, aż jej w tyłek właziły, bo szukała prezentu dla chrześniaka i to pomogło i nazajutrz urodziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior i jak???

Nikusia przykro mi bo wiem jak ci zalezało na karmieniu ;( moze sprobojcie jeszcze moze za duzo miałas na głowie i dlatego nie masz mleczka kurcze tak mi przykro no ale mała najwazniejsza ;( i wcale nie jestes pryey to gorsza mama !!!!

Monika za was tez trzymam kcciuki zeby wam sie wszystko unormowało i mały przestał traktowac cie jak smoczek ja z synkiem miałam podobnie ale u nas poprostu podalismy uspokajacza

Elka my juz tez bylismy u pediatry na wizycie patronazoewj a na szczepienie dostalismy zawiadomienie na 14 lutego to jest 7 tydzien no i jeszcze w miedzy czasie trzeba załatwic ortopede...Dziwne ze u ciebie nic takiego nie mówili...

Skoreczka u nas w szpitalu stawiały na karmienie piersia i niechetnie dokarnmiaja dzieciaczki butla trzeba mies specjalne pozwolenie od pediatry zeby podac butle wiec strasznie mnie dziwii to ze u ciebie woleli dac butle zwłaszcza ze ty byłas chgetna karmic małego cycem

U nas tez kryzys z pokarmem ale to przez nerwy bardzo mnie wystraszyła ta moja ksiezniczka no niuc musze tez powalczyc o karmienie...

Nikusia ja rejestrowałam telefonicznie a pesel mam miec jak pojdde na wizyte to wtedy załoza kartoteke w sumie to musze meza wysłac bo jeszcze nie odebrał go ...

Gosik ja jem duszone miesko gotowane ryz makaron ziemniaczki z sosikiem rosol krupnik wazywne zupki buraczki marchewke nalesniki podduszonz schabik itp zreszta ktras z dziewczyn podawala liste rzecz ktre mozna jesc chyba tam gdzie wiadomosci ze szkoy rodzenia



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Emilki to nakarmiłam ją piersią a potem dałam butelkę i z butli zjadła nawet nie 10ml 😮, zobaczymy jak to będzie przy kolejnych karmieniach. 🥴
Anabel ale ona nie opróżnia obu piersi podczas karmienia. Wtedy bym myślała, że mam za mało. Już sama nie wiem co mam myśleć.
Elka i Gosia ja już jadłam kotleta, gulasz, mięso wieprzowe, kurczaka, ser żółty, ser biały, mizerię, buraki, jogurty, serki, jabłka, miałam jeszcze próbować banany, ale jakoś do tego nie doszło. Dziś zrobiłam zupę pomidorową, piję mleko, sok jabłkowy, cappuccino, herbatę owocową czasem po karmieniu kawę bezkofeinową (ale jak Emilka była marudna to zrezygnowałam z niej). Pewnie jeszcze o innych rzeczach zapomniałam. I próbowałam trochę konserwy, ale ja nie przepadam za wędlinami itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurde no nie mowili:/
a do ortopedy to na bioderka nie?
mi powiedzieli ze po 2 miesiacach mam sie zglosic.....
a moze mi nie poowiedzieli o tym pediatrze temu ze mi w szpitalu zrobili do niego termin na 6 lutego temu ze maly mial 6 pkt a potem 8.
nie wiem a to do swojego rodzinnego pediatry trzeba isc tam gdzoe sie zglosolo dzidzisiua??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elka tak na bioderka też muszę jechać. A teraz byłam u pediatry z naszego ośrodka zdrowia, zadzwoń do siebie i zapytaj jak to u Ciebie jest. Mi o tym pielęgniarka środowiskowa powiedziała.

a Emilka znowu je, skończyła jakieś 20min temu, najpierw pierś a potem butla i teraz znowu. (miałam dodać, ze chyba się poprzytulać chciała, bo nic nie zjadła)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia mam nadzieję że to karmienie twoje się jakoś powiedzie i Emilcia będzie spokojnie się najadała i rosła w oczach!! 🙂

Anabel u Ciebie życzę powrotu pokarmu 🙂... się nie denerwuj już 🙂,,

Skoreczka, Beata mam nadzieję że to coś da !! w końcu jutro 19 🙂... już mówie Laurze że jutro nasz wielki dzień :P...

Lecę jeszcze na spacer i do rodziców 🙂... buziole 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i już po wizycie jestem............................. 🤢
Przewalone........ 🤢 Jutro idę do szpitala bo nie ma na co czekać... rozwarcie minimalne... mała ilość wód płodowych... łożysko się starzeje... 😞 😞 😞 😞
Przerażona jestem!!!!!!!
Czy zakładanie cewnika boli??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha ja miałam cewnik a koleżanka mnie tak nastraszyła, że bałam się jak cholera. I nie było to przyjemne ale dało się przeżyć.
Elka najczęściej robią drugą cesarkę, zależy od lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestem i ja...
co do wizyty - skurcze na KTG wyszły, ale jak stwierdziła "miła" lekarka mająca dyżur w klinice - nie są jakieś efektowne 😁 szyjka ciut skrócona, ale nadal bez rozwarcia 😞 Powiedziała mi, że bóle mam mieć i już i że to dobrze 🙃 Zatem męczę się dalej i jutro znowu na KTG ( więc jak się rano nie zamelduję to bez obawy - nie rodzę jeszcze 😁 )
Kacha trzymaj się dzielnie - wszystko będzie dobrze i już wkrótce Natalka będzie z Tobą 😆
Nikusia przykro mi z powodu pokarmu, może to tylko przejściowe a pomysł z odciąganiem i karmieniem własnym mlekiem z butelki moim zdaniem jest bardzo dobry 🙂
pamii życzę Ci aby 19-sty okazał się szczęśliwy 😆 (to akurat urodziny mojego ojca i rocznica ślub rodziców)
Monika Bartuś uroczy 😆 i pewnie absorbujący 😉 Zostałaś mamą smoczkiem 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jeśli chodzi o dietę karmiącej mamy to chciałam zjeść śledzie i nie wiedziałam czy mogę i mój mąż znalazł w necie takie listy dla mam:
http://forum.styl.fm/karmienie-piersia-vademecum-z-innego-forum.t36687.htm
i
dla kobiet w ciąży i karmiących mam:
http://smyki.pl/index.php?op=porady&co=showOne&id=39
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha no to jak się nie zacznie jutro coś dziać, to zapewne wywoływać będą dla Waszego wspólnego dobra 🙂

A ja mam coś takie bóle mocniejsze, których wcześniej nie miałam, chyba to skurcze się zaczynają, bo towarzyszy im ból krzyża, a to chyba dlatego, że dzisiaj dałam ostro - sprzątanie, pranie i łażenie po sklepach 🙂 Może pomogło i niedługo się zacznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A skoro wymieniacie wszystko co jecie to ja tez jem jeszcze jabłka baban kisiel galaretka z brzoskwinia z puszki ( w szpitalu juz nam na deser dali ) sok jabłkowy kompot woda kawka słaba z mleczkiem jadłam jeszcze sery zółty biały topiony jkgurty serki danio ale na razie zrobiłam przerwe zeby zobaczyc czy mała nie ma od nich wysypki szyneczki nie wedzone masło dzem tez w szpitalu nam dali i w domu jem taki własnej produkcji hmmmm a wafelki herbatki owocowe czarna ale słaba i zielona a no i sernik jadłam i w swieta makowiec od mamy i małej tez nic po tym nie było i pierniki ale ostroznie a jeszcze bebetki i dzis zjadłam lubisia bo siostra do kawy przyniosła 😉 Pewnie tez o czyms 😉 zapomniałam ...

Nikusia to trudno powiedziec dlaczego Emilka nie tyje dziwne to skoro sie najada hmmm a moze przysypia przy cycu?? bo przyznaje ze to dziwne ...mam nadzieje ze jednak waaga sie ruszy i uda ci sie karmic tak jak tego pragniesz

Elka tak tam gdzie zgłaszasz malenstwo idziesz do pediaty u nas kiedys pediatra przychodzil do domu teraz trzeba jechac kurcze dziwne ze nikt ci nic nie mówi u nas kazali sie zgosic po około miesiącu do ortopedy i z tego co wiem to bardzo wazne zeby isc tak wczesnie bo jesli sie okaze ze malenstwo ma chore bioderka to trzena zaraz zakładac szelki zeby te bioderka ukształtowac inaczej zostaje operacja wiem bo akurat jednej dziewczyny z osiedla córeczka ma te szelki i lekarz mówił ze jak by przyszli puzniej to szelki juz by nie pomogły
U nas jak była połozna to ja mówiłam zeby przywiozła wage bo to jej obowiazek a ze moja mała mocno w szpitalu zjechala to chciałam ja skontrolowac i pózneij zawsze połozna przyjezdzała z waga tylko z tego co pamietam to u ciebie połoznej nie było...

Nikusia Kinia tez tak ma ze nieraz tyko poprzytulac sie chce 😉

Pami u mnie to jest o tyle dobrze ze ja teraz jak sie troszke uspokoiłam (pediatra z poradni laktacyjnej wytłumczyła mi co robic zeby mała tak sie nie zachłystywała) i od wczoraj zaczełam pic herbatke to ten pokarm wroci bo wiem ze to przez ten stres tak sie stalo musze [po prostu troszke wyluzowac choc to trudne .Tym bardziej ze w poniedziałek maz jedzie na szkolenie ja tak nie lubie jak on wyjezdza ;( i zawsze sie tym stresyuje teraz musze troszke sie wyluzowac zeby nie dopuscic do zaniklu pokarmu

Kacha głowa do góry jutro pewnie bedziesz miała malenstwo przy sobie ..prtzy poprzednim porodzie miałam cewnik i nie bolało tylko póznej troszke piekło jak siusiu robiłam ale nic strasznego

Elka u mnie w szpitalu nawet jak pierwsza ciaza była rozwiazana przez cc to dróga mozesz rodzic naturacnie tylko sa warunki które trzeba spełnic przedewszystkim to musi byc naturalny poród bez okxytocyni itp czyli odpowiedzie skurcze jesli tak sie poród zacznie i nie bedzie postepu to dopiero robia cesarke .Tak ze wszystko zalezy od sytuacji ale p[odobno lepiej jak ma byc cesarka to i tak poczekac najpier az zaczna sie skurcze bo dziecko pózniej lepiej reaguje jak sie urodzi
Elka to Twoj mały miał mało punktów jak sie urodził penie przez to niskie tetno???

Baeta z Kacha idziecie w parze 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...