Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

hejka
Kacha współczuje i mam nadzieję, że jutro już będziesz miała Natalkę przy sobie. I wreszcie się skończą dolegliwości.
Pamii18 spokojnie, może dzidzia stwierdzi, że dziś wieczorem wyjdzie? Kto to wiem 😉
Beata masz rację, ja też chętnie czytam rady innych mam, dziewczyn itd. Każda ma inne doświadczenie, coś czytała, usłyszała i jak mam problem to chętnie piszę bo wiem że mi coś poradzicie a jeśli nawet nie to, że otrzymam wsparcie.
I cieszę się, że moja rady ze spanie podczas skurczów się przydała, lepiej w domu niż byście mieli do szpitala pojechać, Ciebie by zatrzymali a męża do domu wysłali.
Elka ja nie uważam, że cokolwiek złego jest w Twojej cesarce. Nie jesteś przecież przez to gorszą mamą, a dobro Twoje i dziecka jest najważniejsze i sama bym nie ryzykowała w takiej sytuacji. I nawet jeśli przez to będziesz musiała mieć drugą cesarkę to i tak to nie jest Twoje widzimisię tylko wskazanie medyczne.
Kobzior ja już bym chciała żebyś urodziła, bo aż Ci współczuję tych bóli. 😘
Anabel a gdzie dzwonisz do poradni laktacyjnej? Gdzieś w pobliżu Twojej miejscowości?

A my byliśmy na spacerku i u optyka po okulary. Teraz czekam na męża, muszę z nim poważnie porozmawiać na temat podziału obowiązków przy Emilce, bo się w nocy o to pokłóciliśmy. Jeszcze jakiś czas temu mąż krytykował kolegę, że nie pomaga żonie przy dziecku a teraz sam to samo robi.
Co do dokarmiania butelką to Emilka po karmieniu piersią je z butelki po 10-20ml albo wcale. Traktuję jak bardziej jak smoczka, no ale wniosek z tego taki, że po piersi nie jest głodna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja już wybiegana :P... w ogóle to wesoło mi dziś i jakoś tak dziwnie hehehe... i chyba czuje skurcze... nieregularne... delikatne ale w końcu je poznaje xD... teraz gotuje zupkę... a na obiad pierożki co prawda kupione no ale... :P... mmmm zaraz zszamam z mężem 🙂... (tylko on jeszcze z pracy nie wrócił 🙂 więc póki co czekam)

Kacha głowa do góry!! będzie dobrze... 3mam kciuki za was !! 🙂

Kobzior mi dziś lekarz powiedział że KTG wcale nie musi oznaczać zbliżającego się porodu... a rozwarcie, skurcze mogą się zacząć robić nagle 🙂... więc kto wie 😉..nie smutaj 🙂

Elka cesarka nie jest niczym złym... tym bardziej gdy nie ma wyboru i robi się to dla dobra mamy i dziecka :* więc kochana nie przejmuj się niczym 🙂

Nikusia ja to się właśnie zastanawiam jak to u mnie będzie z tym podziałem obowiązków 🙂... w każdym bądź razie życzę wam szybkiego dojścia do porozumienia 🙂...

Anabel to dobrze że już się tak nie denerwujesz... 🙂 cieszy mnie to 🙂... moja mama mi dziś powiedziała że układała kocyk z tyłu i z przodu żebym się nie przekręcała i leżała na boczku... a i po jedzeniu trzymali mnie w pionie aż mi się odbiło... tzn no na ramieniu bardziej ... więc ciut na leżąco... ale to może być przeterminowana metoda 🙂... wiem że w moim przypadku pomagało :P..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No widzisz Pami zapomniałam napisac jak tylko mała zaczeła ulewac to pod materacyk w łózeczku włozyłam taki kocyk zeby lezało po skosie troszke glówke miała wyzej jak brzuszek 😉 metoda z odbijaniem twojej mamy jest ok u synka wlasnie ja stosowalismy z Kinia probujemy innych meted z tego wzgledu ze ona sie ksztusi tym co jej sie odbije
Nikusia dzwonie do szpitala w którym rodziłam jak z Jakubem miałam problem to lakarka nawet kazała nam przyjechac i obserwowała bo mały bardzo krzyczał przy jedzeniu i ona chciała to widziec teraz zasiegnełam informacji przez telefon podamm ci puzniej numer tylko teraz zmykam bo mała zsie obudziła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie potrafię pojąć tego, że mam takie bóle (podbrzusza, krzyża, nóg - kur... wszystkiego!!!) łącznie ze skurczami i "stawianiem się" brzucha, mega uciskiem na pochwę (jakby mi ją ktoś zgniatał) - a nie mam rozwarcia 😠 Przecież jak idę z łóżka do łazienki, to odnoszę wrażenie, jakby Mała miała mi za chwilę sama wypaść 🤔 Nie sądziłam, że tak to wszystko będzie wyglądało 😞 Do końca grudnia żyłam w przekonaniu, że ok. 14 stycznia będę już po cesarce i będę miała Kaję przy sobie - a teraz czekam i czekam i końca nie widać... A najbardziej wkurzające są telefony i smsy z pytaniem "czemu jeszcze nie urodziłam?" Dostanę od tego za chwilę do głowy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel u mnie w szpitalu to się bardziej interesowali czy karmisz piersią, ale jak ro robisz i jakie masz problemy to już nie bardzo. Były ze dwie położne, które faktycznie się interesowały (przychodziły do koleżanki na łóżko obok) a reszta to tylko mówiła, że przystawiać, karmić itd i że mleka nie dają.
cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to mi na 2 dzien przyniosly malego i to sie zapytalam czy moge go zobaczyc a rehabilitantka ktora byla u mnie powiedziala jeszcze Pani nie widziala 😮 😮 😮
i mi przywiozla Go 😉
Wieczor przyszla ta co sie noworodkami zajmuje i przystawila mi go do cyca i powiedziala niech Pani sprobuje nakarmic i poszla se do pielegniarek i tyle ja widzialam 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki i Mamusie 🙂
Fabiś właśnie zjadł i usnął,więc mam chwilkę,żeby Was poczytać 🙂
Kobziorku Dokładnie wiem,co czujesz. Najpierw nie mogłam chodzić,ból sprawiał mi każdy krok,w nocy ryczałam a na dodatek dobijały mnie teksty,dlaczego ja jeszcze w domu,albo co ja tu jeszcze robię?!!! 😠 😠 Ale nie przejmuj się ludźmi! Jak przyjdzie pora,to Kaja będzie z Tobą 🙂
Co do laktacji niestety,ale musiałam odstawić Małego od piersi 😞 nie mam treściwego pokarmu i mały miał przez to kolki i prawie nie spał. Teraz dostaje same butelki i jest o wiele lepiej. najada się,kolki ustały i już nawet kupka le[pej wygląda,bo miał biegunkę.

Jak patrzę na synka to jestem bardzo szczęśliwa,że udało mi się urodzić naturalnie 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia u nas tez trzeba było samemu pytac o wszystko a tak to nikt nie pytał jak idzie karmienie ani nic takiego mielismy jeden wykład i to bardziej na temat szczepionek i zalet karmienia piersia niz problemów z karmieniem ale informuje sie tez kobiety ze jak coś to mozna zadzwonic do poradni jak byłam z Jakubem w szpitalu to podawali nam przy wypisie numer do poradni a teraz nawet tego nie dali wiec ja szukałam w internecie To jest ten nr.625951272 a lekarka która polecam to Tuzel moze wam sie przyda wiem ze zadna z was nie przyjedzie do niej ale jak cos to mozna telefonicznie sie poradzic ...

Kobziorku usciski dla ciebie 😉

AAA zapomniałam podziekiowac za oklaski dzis ja rozdaje 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

magditta napisał(a):
O dziewczynki ale się za wami stęskniłam 🙂 cały czas obiecuje sobie ze już siadam na brzuszek a tu coś mnie odciąga. dziś wieczorem trochę poczytam o czym pisałyście i postaram się napisać co tam u nas 🙂

Magditta ja się staram codziennie choć na chwilkę zajrzeć, jak Emilka śpi lub jak mąż jest w domu czasem nawet podczas karmienia, to moja "chwila dla siebie" 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magditta my za Tobą też 😆
...a ja postanowiłam się nie poddawać i wróciłam chwilę temu z dłuższego spaceru - masakra 😁 szłam za mężem i psem niczym pingwin! Czytałam też, że na rozwarcie mogą pomóc przysiady, ale obawiam się, że jakbym kucnęła - to już bym nie wstała 🙃

Oooo widzę, że mam 69 oklasków 😁 - może to jakaś sugestia na wieczór 🤪 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki 🙂 Wczoraj miałam problem z netem, ale dziś już się odzywam. Jestem po wizycie u gina. Mała waży prawie 3,9kg 🤪 i ma 54 cm 🙂 Dowiedziałam się że szyjka jest miękka i skróciła się do 0,5 cm i rozwarcie na 1 palec. Ale niestety gin nie powiedziała mi kiedy mam się spodziewać porodu. Powiedziała tylko tyle, że większe dzieciaczki potrzebują więcej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior własnie jak dodałam oklaska ii to zobaczyłam to mi sie smiac zachciuało to chwila dla ciebie 😉

Magditta miło za pamietasz o nas nam tez pusto bo duzo mamusiek sie nie odzywa ;/

dusta no to byle do przodu jak juz szyjka skrucona to dobrze teraz czekac na rozpoczecie akcji ;0

Nikusia kiedys oglądałam o tym reportaz w telewizji te matki które rodza dzieci w wiezieniu wcale nie maja zle tylko w reportazu było ze jak dziecko ma 2 latka to musi je wziasc ktos z rodziny i to musi byc trauma dla tych dzieci .Nie czytała tego reportazu co wkleiłas wiec nie czy tam pisza to samo ale ja sobie tego nie wyobrazam...

Elka sa herbatki koperkowe no i pisałam kiedys o przyciąganiu nózek do brzuszka u nas skutkuje poza tym esputikon espumisan infacol woda koperkowa i niemiecki sam simpleks jest tego mnustwo w aptece nie pamietam jak sie dawkuje bo u Jakuba uzywałam teraz jeszcze nie widze potrzeby bo mała racze sobie z tym radzi zobaczymy w razie czego siostra juz mi zamowiła jak mi sie nie przyda to ona bedzie miala dla swojego synka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior pozycję 69 możecie zastosować, zawsze lepsze to (bardziej komfortowe przynajmniej dla mnie) niż sex 😜
Dodałam Ci oklaska, żeby do równego było 🙂

Elka ja Ci nie pomogę... Za wcześnie na rady z mojej strony, hehe, ciekawe jak ja będę reagować na różne zachowania mojego maleństwa.

Nikusia ja podobnie jak Anabel też kiedyś oglądałam program o matkach ciężarnych i świeżo po porodzie, które przebywały w zakładach karnych - najprzykrzejsze było to jak te dzieci dorosły do jakiegoś tam wieku i musieli je zabrać od matek 😞 Okropne to...

Dusta mój dzidziuś też podobno nie będzie mały, ale wymiary Twojego szkraba są niezłe 🙃

U mnie skurcze się osłabiły... No cóż, widocznie nie moja pora, w końcu na poniedziałek mam termin 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mam wiadosmość od kachy jeszcze nie urodziła miała bardzo nie przyjemne badanie wod plodowych i ma załozony cewnik przez to wszytko bardzo ja brzuch boli jak cos dziewczyny bede was informowac nabierzaco
ok ja musze uciekac malego kompac bardzo dziewczyny za wami tesknie ale nie mam czasu jak narazie na nic 😞 😞 😞 😞 😞 do tego mam ogropna migrene
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...