Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
jej dziewczyny jak ja czytam tak te wasze kupkowo- jedzeniowe posty to się zastanawiam co to u mnie będzie,... wy takie doświadczone.. a ja zielona.. heh mam nadzieję że wszystko z czasem samo przyjdzie 🙂... póki co mam zamiar urodzić :P jak któryś dzień z kolei... chociaż mam dziś lenia totalnego xD... nie wychodzę z domu... umyłam włosy bo jak się rano zobaczyłam to strach!! :P... obiad mam (kapuśniak słodki i pierogi ruskie) a na deser zrobiłam już galaretkę i pokroję w kostkę no i banan jabłko i kiwi w jogurcie naturalnym wymieszam i będzie git 🙂...

No i ide odkurzać :P... bo mam pełno sierści na podłodze (tylko 1 dzień nie odkurzane) szok ;/.... buźka... i do później 🙂,...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 ja Wy będziecie miały nasze problemy to na cześć już będzie jakaś rada 😉
Beata ja też chciałam urodzić bo mnie nuda w domu dobijała, ale teraz bym chciała trochę czasu na drzemkę, chociaż i tak nie mogę narzekać 😜
WielkaB to dobrze, że się wyjaśniło że z uszkiem ok.
Zaraz napiszę smski do Kruszynki i Kachy bo od rana się zastanawiam co tam u nich.
Dziękuję komuś za oklaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
He Brzuszki i Mamuśki 🙂
Trzymam więc kciukasy za Kache i Kruszynke 🙂
Jejku a już chyba nie zdołam nadrobić , a chciałabym...
U nas generalnie spokój, mały Aniołeczek tylko je, śpi i robi kupki. Jedynym głównym problemem jest to, że strasznie nam się ulewa i Młody się zachłystuje 😞 Łapczuch mój kochany ssie cycka ale przez pierwsze 4 dni był a butli bo karmiły go pielęgniarki, gdyż leżał na intensywnej terapii. Na szczęście bezproblemowo przeszliśmy na pierś, w czym duża zasługa cudnych pielęgniarek akie mieliśmy okazję spotkać.
Wczoraj była u nas pediatra, ma przychodzić co tydzień, a dziś położna. obie są bardzo zadowolone z Makiego, wraca Skarbek mój kochany do zdrówka a dziś już mamy 10 dobę 😁
a też czuję się coraz lepiej coś słabiutko mi się obkurcza macica i dale się ze mnie leje sporo żywej krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta krwawić możesz przez kilka tygodni. Mi jeszcze też leci, ale już raczej nie taka świeża krew.
Dobrze, że z maluszkiem wszystko dobrze. 😉
Ani Kacha ani Kruszyna nie odpisały, więc może na porodówce są 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Magditta krwawić możesz przez kilka tygodni. Mi jeszcze też leci, ale już raczej nie taka świeża krew.
Dobrze, że z maluszkiem wszystko dobrze. 😉
Ani Kacha ani Kruszyna nie odpisały, więc może na porodówce są 😮


no właśnie a ze mnie porostu leje się żywa krew....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.pisze od koleżanki z laptopa. my nadal w szpitalu u małej wykryli na usg w głowie że ma jedną komorę wiekszą i robią jej badania już 3 dzień.prawdopodobnie to w wyniku przyduszenia przy porodzie 😞 jestem załamana bo nikt mi nie chce wyjaśnić o co w tym chodzi chyba sami nie wiedzą. może jutro czegoś się dowiem więcej. pozdrawiam trzymajcie kciuki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewelinamit86 napisał(a):
hej.pisze od koleżanki z laptopa. my nadal w szpitalu u małej wykryli na usg w głowie że ma jedną komorę wiekszą i robią jej badania już 3 dzień.prawdopodobnie to w wyniku przyduszenia przy porodzie 😞 jestem załamana bo nikt mi nie chce wyjaśnić o co w tym chodzi chyba sami nie wiedzą. może jutro czegoś się dowiem więcej. pozdrawiam trzymajcie kciuki 😘

Ewelina nie martw się, może to nie będzie nic groźnego ale sprawdzić zawsze muszą. Trzymamy kciuki za Was 😘 😘

I jak tylko będziesz miała możliwość napisania to pisz do nas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki i Mamusie 🙂
U nas coraz lepiej 😆 Mały zasnął o 1 w nocy i spał do 5.30 bo sama go obudziłam bo wydawało mi się, że za długo bez cyca. Potem zasnął o 7 i spał do 10.30, teraz znowu śpi. Już przestawił sobie czas i w nocy śpi a w dzień grzecznie leży, ogląda się i no też śpi 😆 Aż wierzyć się nie chce, że wystarczyło obniżyć temperaturę do 21 max 23 stopni i robić parę ćwiczeń przy karmieniu żyby mieć takiego aniołka.
Temperatura naprawdę jest ważna, jak mieliśmy 25 stopni to mały ciągle był senny i nie dojadał. No i wietrzenie też ważne.
Oczy przy porodzie- też słyszałam, żeby zamykać ale to i tak instynkt działa i się je zamyka. Wiem też, że nie wolno głowy do tyłu przechylać w czasie parcia bo niby tarczyca może się powiększyć, ale to też instynktownie głowę się do klatki przyciąga.
Kobzior, współczuję Ci tego bólu. Ale jeszcze trochę i będziesz mieć skarba przy sobie 😘
Termin porodu- mój maluch urodził się dokładnie w terminie z OM 😜
Ewelinamit, bądź dobrej myśli, badania muszą zrobić bo takie ich zadanie. Będzie dobrze 😘
Nawał pokarmu to ja miałam wczoraj, całą poduszkę pomoczyłam. Pomoczyłam małego, całą buzię miał mokrą, bo zanim złapał cyca to już leciało że hoho 🤪
No to kończę bo głodna się robię 😉
Trzymajcie się Dziewczynki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinamit w szpitalach z reguły nie chcą nic wyjaśniać dopoki nie zobaczysz wypisu. Jednak jest mozliwość ze twój mąz pojdzie do ordynatora od noworodków w godzinach przyjęć i wtedy musi uzyskać odpowiedzi na dręczące Was pytania. Wierze ze bedzie dobrze 😘

Wczoraj pisałam do Kruszyny i odpisała ze leży pod ktg i jeśli coś się wydarzy to da znać 😉
Pamii tych problemów żywieniowych jest multum, zawrót głowy i każda z nas ma inny. Powolutku do przodu i wszystko moze się wyklarować. A ty jesteś jeszcze w dwupaku łobuzico 😜 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści od Kruszynku, wczoraj miała zakładany balonik a dziś leży pod kroplówką, skurcze są tylko rozwarcie małe! Już oznajmili, że po ktg wraca na salę a jutro lub pojutrze dostanie 10j oxy i może coś się ruszy! Pyta co na brzuszku i kto jeszcze został, bo się zastanawiała czy nie zamyka odliczania. Pozdrawia gorąco 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelinamit wyślij męża do ordynatora, tak jak już powdpowiedziano i czekaj na wyniki bardzij specjalistycznych badań, myślę, że na razie nie wyjaśniają zbyt wiele, bo sami dochodzą co takie powiększenie może oznaczać. Uściski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia byłam właśnie wczoraj u pediatry na patronażu. Też miałam zebrać mocz do badania, ale... nie udało nam się. Rita minimalnie się zsikała, tak, że w pojemniku nie było nawet 1 cm moczu. A jak już ją ubrałam, to za chwilę pielucha była cała 😉 Tyle, że u nas kupy musztardowe i mocz wyglądający normalnie. Daj mi cynk proszę jak odsikałaś Emilkę do pojemnika. Motyw z rozebraniem dziecka do pasa od dołu i czekanie, aż zrobi jej się zimno nie poskutkował (patrz wyżej).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam czytac wasze posty... ale sie usmialam jak wyobrazilam sobie nas wszystkie z brzuszkami ciagniete za saniami lub furmanka po sniegu - ale bysmy sie kulaly.............

kobzior_wife napisał(a):
Kruszyna123 napisał(a):
Dziewczyny no to robimy zbiórkę wsiadamy na sanki i jazda do Zakopca tylko kto nas pociągnie wszystkie 🤨


zawsze się możemy doczepić tymi saniami pod pociąg lub furmankę 😁 (ale już mi żal konia) 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymam kciuki za wszystkie brzusie, przyszle mamusie oraz te mamusie, ktore jeszcze sa w szpitalach = trzymajcie sie dzielnie, jestesmy silne! 🙂

mama smoczek = kobzior, nie rozsmieszaj tak, bo zaraz w szwach popekam - doslownie! dobre, hahaha 🤪 🤪 🤪

kobzior_wife napisał(a):

Monika Bartuś uroczy 😆 i pewnie absorbujący 😉 Zostałaś mamą smoczkiem 🤪 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mra na razie pediatra jeszcze nie zleciła mi badań moczu, ja przypuszczam, że zleci jeśli Emilka nie przybierze. Położna też tak przypuszczała, bo z nią o tym rozmawiałam. Powiedziała mi, że kupić kilka woreczków na mocz dla niemowląt i rano umyć pod wodą, osuszyć dziecko (ale nie chusteczkami) a potem założyć to i nosić, właśnie bez pampersa bo potem kupka się z siku miesza i jest problem. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elka fajny twój dzidziuś 🙂 🙂 🙂
MartaMay chyba dzielna nie jestem, bo tracę siły. Jednak porządny sen jest wskazany przy dwójce dzieci.
Anabel pisałaś wcześniej o dokarmianiu dzieci w szpitalu. Też myslalam ze w szpitalach nie popieraja takiego sposobu karmienia, jednak okazało sie inaczej. Latwiej jest nakarmic kilkanascie noworodkow butlą niz patrzec na kilkanascie matek biegajacych po szpitalu w nocy i karmiacych swoje dzieci - takie podejście zauwazyłam i wcale mi sie to nie podobało. A moje cycuchy na tym cierpiały 🤢
Anabel co do masażu piersi to sama nie wiem co mam z nimi robić, bo jeśli maluszek przez 2 godzinki podjada, bawi sie potem idzie spac to nastepna piers jest gotowa szybciej niz on wstaje. Juz myslalam odciągac do butelek ale zamienie się w jeden, wielki laktator 🙃 🙃 🙃
WielkaB dobrze ze wydzielina z uszka okazała sie niegroźna!
Monika rzeczywiście karmic dzień i noc to ciężka praca. Podziwiam!!!
Mra i Nikusia moja sąsiadka właśnie w woreczki zbierała mocz córeczki. Wiem ze jej się udawało.

Mam taką ochotę na cytrusy ze szok, a nie m ozna 🤢 W ogóle pije jak smok wawelski.
Położna mówiła ze jak pije to zebym piła łyczkami a nie ciurkiem 🙃 Fajnie to zabrzmiało bo ja nigdy tak nie piłam a teraz rzeczywiście zdarza mi się przechylić szkalankę 😜

Dziękuję za oklaski 😘 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hajo
Właśnie rozmawiałam z naszą Kachą 🤪 jest w tak dobrej kondycji poporodowej, że miała siłę i chęci aby zadzwonić i zdać relację z pierwszej ręki 😁 Jak fajnie, że poszło jej sprawnie i szybko i że ma już to za sobą! pamii, beata musimy brać z niej przykład 😜
Kruszyna myślami jestem z Tobą - wiem, że dasz sobie świetnie radę!
ewelinamitt86 bądź dobrej myśli - trzymam kciuki za Julkę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kilka dam zostało do rozwiazania i kończy się odliczanie stycznióweczek 🙂 Niesamowite jak szybko minął czas odkad pojawiłyśmy się na brzuszku z małymi fasolkami w brzuszkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia super ze Emilka przytyła choc troche 😉 a zielona kupka to od czegos co zjadłas u nastez sie zdazadzisiaj mała wiecejj marudziła i bolał ja brzuszek pozniej zrobiła zielona kupke i sie uspokoiła...

wielkaB dobrze ze wszystko jest ok z małym 😉

Gratulacje dla Kach 😉 nareszcie jest mamusia 😉

Ewelinka trzymam kciuki zeby wszystko było ok moze to ttylko opuchniecie po porodziei szybko zejdzie ...

Elka daje wam mały podpoczac po oststnich harcach 😉

Skoreczka ja tez zawsze malo piłam a terazduzo alu uwazaj jak miałas nawał lub zastoj to pij mniej .Pokarm odciagaj tylko jak musisz i to tylko tyle zeby poczuc ulge bo inaczej tak jak pisałas nie dasz rady z nadmiarem pokarmu a i mi połozna poleciła picie do 2 szklanek herbatki z szałwi zeby zmniejszyc ilosc mleka
musze konczys czas kompanka ...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...