Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

beata8811 napisał(a):
Nikusia to Ty też miałaś rację, bo "badanie ginekologiczne, w czasie którego lekarz odkleja dolną część pęcherza płodowego od ścian macicy. Badanie to zwane jest powszechnie - masażem szyjki macicy". 🙂

a ja to tak intuicyjnie napisałam 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Beata ja też mam do Ciebie pytanie, jak to wygląda od strony prawnej. Po macierzyńskim będę musiała poszukać pracy, w necie czytałam że mam 20tyg macierzyńskiego (tzn bym miała jakbym była zatrudniona) i w tym czasie się nigdzie zatrudnić nie mogę bo mam ochronę macierzyńską? Bo jeszcze czytałam, że cześć może wybrać ojciec dziecka-teoretycznie 😉, bo sobie tego nie wyobrażam 🙃 (a miny jego szefa tym bardziej 😁 😁 😁). Więc teoretycznie umowę mogę podpisać po zakończeniu tych 20tygodni?
Chociaż powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie zostawienia Emilki. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Walka z laktacja jest ciężka, znó wczoraj miałam goraczkę, ponad 38 stopni. W zyciu nie miałam tak często goraczki jak teraz. Pewnie jeszcze troche dam rade, nie rzucam się z motyką na słońce, bo chciałam chociaż pokarmic 3-4 miesiace. Muszę jednak znaleźć jakiś złoty środek który pomoze mi wykonac to zadanie. Mówię Wam dziewczynki są czasami naprwde cięzkie chwile, szczególnie jak dwóch chce jeść, dwóch płacze i każdy ma inne potrzeby i są w róznym wieku.
Nikusia Ty masz inne problemy z karmieniem, ja inne ale może damy radę 😘
Beata kiedys Mra przed porodem była u gina i on zrobił jej to co twój lekarz tobie i właśnie to był masaż szyjki macicy. Nawet dziwiłysmy się ze zrobił to na wizycie.
Kobzior ja Ciebie rozumiem, lepiej przed terminem niz po terminie, bo człowieka az korci zeby zobaczyć juz dzidzie 😎
Anabel super dzieciaczki 🙂
Dusta i Salty może i u Was się coś ruszy, trzymam kciuki!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beata8811 napisał(a):
Nikusia możesz podjąć pracę będąc na macierzyńskim. Ale czy Ty pobierasz zasiłek macierzyński? Wypłaca Ci pracodawca lub ZUS?

Ja nie mam macierzyńskiego bo nie pracuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to możesz podjąć pracę 🙂 (nie czekając na upływ 20 tygodni). Nawet jakbyś miała wypłacany zasiłek, to też mogłabyś, tylko musiałabyś uprzedzić szefa, że jesteś na zasiłku, bo to miałoby znaczenie przy wykazie Ciebie w rozliczeniu miesięcznym do ZUS (byłby inny kod ubezpieczenia).
A tak, to jak znajdziesz pracę, to nic nie musisz zgłaszać, ponieważ nic nie pobierasz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam,

a ja walczę ze zbyt wielką ilością mleka i podpowiadam że może pomóc w tym picie mięty (sprawdziłam na sobie) 🙂 więc spoko

pozdrawiam nierozpakowane bo jak pomyślę o porodzie to nadal mi słabo ale mam nadzieję że każda będzie miała szybki i bezproblemowy 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urszulka ale to picie mięty spowodowało, że masz tak dużo mleka czy ma spowodować, że będzie go mnie?
Beata teoretycznie u mnie w okolicy są 3 żłobki, ale prywatne i nie wiem jeszcze co i jak. Wiem, że ze względy na finanse będę musiała znaleźć pracę. No, ale mam jeszcze trochę czasu, więc się będę martwiła później. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Urszulka napisał(a):
pozdrawiam nierozpakowane bo jak pomyślę o porodzie to nadal mi słabo ale mam nadzieję że każda będzie miała szybki i bezproblemowy 🙃


Dzięki za pocieszenie 😁 😁 Wcześniej jakoś się tym stresowałam, ale takie dłużące się czekanie zmienia postać myślenia i chciałabym to już przeżywać 😉

Nikusia mnie też finanse zmuszą do powrotu do pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałam smska od Pamii18:
" (...) Mała jest teraz pod kroplówkami, bo wypłukują żółtaczkę. Jeśli będzie ok, to to jutro lub pojutrze wyjdziemy 🙂 co tam słychać na brzuszku?
ps. ale mam pogryzione brodawki auć 🙂"


Mam nadzieję, że wyjdą jutro 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Urszulka ale to picie mięty spowodowało, że masz tak dużo mleka czy ma spowodować, że będzie go mnie?
Beata teoretycznie u mnie w okolicy są 3 żłobki, ale prywatne i nie wiem jeszcze co i jak. Wiem, że ze względy na finanse będę musiała znaleźć pracę. No, ale mam jeszcze trochę czasu, więc się będę martwiła później. 🙂


jak się pije mięte albo szałwię to może spowodować zmniejszenie laktacji (podaje ze względu na to że może któraż ma taki problem) 🙂
nie na wszystkich może to zadziałać 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki czy któras juz przestała krwawić po porodzie? Jestem 15 dni po porodzie i juz nic nie plamię 😮 Martwi mnie to bo połozna powiedziała ze trzeba krwawić 6 tygodni 🥴 Jednak nic mnie nie boli a brzuch mam juz prawie płaski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie 🙃
Od dwóch godzin próbuję coś napisać na forum 😮 Mała moja to taki ssak, że oderwać się od cyca nie może 🙃

Ja mam za to problem z nawałem pokarmu..................... o 10:00 miałam 40 stopni gorączki i myślałam, że umieram 🤢 🤢 🤢 szybko przyjechała położna..... wsadziła mnie pod prysznic, masaże, potem potwornie bolący masaż piersi, ściąganie pokarmu iiiiii żyję 😆
Straszne to było ale już się nauczyłam, co gdzie i jak, uffff 🙂

Gdyby któraś miała problem z nadmiarem pokarmu to służę pomocą 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia ja juz od rana miałam ci napisac a zawsze zapomniałam i przypominało mi sie jak wyłączałam kompa Co do katarku u nas przyniosło duzom poprawe wlaczenie nawilzacza bo wczoraj właczyłam i w nocy właczyłam na pare godzin i było ok jpózniej wyłaczylam i rano znów mała sie meczyła od rana właczyłam i małej przeszło teraz jest wyłaczony ale mała oddycha bez charczenia i sapania 😉 nareszcie sie ciesze ze kupilismy ten nawilzacz 😉 jak nie macie nawilzacza to moze koło łózeczka mokre reczniki porozwieszaj ;0
Co do powrotu do pracy to ja ostatnio ciezko to zniosłam a wracałam jak akub mial 8 miesiecy teraz tez bede sie starała tak przeciągnac ale nie wiem czy mi sie uda szef juz jest zły ze wziełam ten dodatkowy macierzynski bo to akurat sezon komuni i duuuuzo pracy mamy ehhhh pewnie jak juz wroce to bedzie z tego powodu jazdy robił...

Skoreczko usciski dla ciebie wal dzielnie wiem jak tyo jest jak dwojka dzieci połacze i kazde chce coś innego;/ ale jeszcze troszke i bedzie łatwiej niech tylko malenstwa troszke podrosna 😉

A ja mam dzis lebszy dzien nie boli mnie głowa 😉 😉 😉 juz nie pamietam kiedy mnie nie bolała 😉no i maz wraca 😉 😉 😉

Beatka ja miałam masaz 2 razy na porodówce przyspieszyło to poród ale mnie strasznie bolala chcoc było robione i tak w trakcie skurczu./..

Urszulka mi kazano na nawał pic szałwie i tez pomagała 😉 😉 😉 moze to poprostu psychiczne nastawienie tak działa a nie ziółka ;0hehehe

Skoreczko w po pierwszej ciazy ja tez po 2-3 tygodniach nie krwawiłam i było ok teraz jeszcze mi sie zdazy plamic delikatnie ale to pewnie przez to ze słabo obkurcza mi sie ta macica...

Elka ślicznie wyglądacie 😉

Kacha miło cie czytac 😉 heheh widze ze wy tez w szpitalu niezle pracowałyscie nad pokarmem skoro juz masz nawał ja tez mialam zaraz po wyjsciu ze szpitala 😉 trzymaj sie u uwazaj zeby ci sie teraz nie wróciło 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel ja mam suszarkę z praniem w pokoju, właśnie dlatego żeby powietrze było nawilżone. A Emilka mam taki dziwny katar, świszczy jej w nosku, ale nie widać kataru. I czasami chrapie.
Kacha Urszulka też ma problem z nawałem pokarmu. To mi możecie dać trochę, wcale się nie pogniewam. U mnie pustkami świeci. 😮
Skoreczka ja mam, ale nie krwawienie to raczej wydzielina najpierw była brunatna, teraz raczej lekko różowa jakby rozwodniona. A podobno krwawienie różnie u różnych kobiet wygląda. I czas też może być różny, ja przy synu na pewno nie krwawiłam 6 tygodni.
Elka fajna fotka, ja nasze dodałam w "fotki naszych kruszynek" 😉
Uciekam myć się i spać, z tym, że Emilka już zjadła ale jeszcze nie śpi więc nie wiem czy uda mi się mój plan zrealizować.
Nie pisałam Wam, że wczoraj jeszcze o 1 w nocy nie umiałam zasnąć 😮, mam nadzieję, że dziś nie będę miała takiego problemu. Dobrej Nocy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane wpadłam dziś tylko na chwilkę spojrzeć jak nam się rodzinka powiększa 🙂

Mam do was ogromna prośbę, pomóżcie mi uzupełnić dane do tabelki bo ja troszkę pogubiłam się w danych 🙂 a fanie byłoby jakbyśmy miały ja kompletną 🙂

Trzymajcie się cieplutko 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Puk puk jest tu ktoś? 🙃 😜
Pustki, cisza, Anabel ma rację nie ma co czytać 😉
A ja mam chwilkę dla siebie bo jedno dziecko jeszcze nie wstało a drugie właśnie zasneło 😉

Dziękuję za odpowiedzi zwiazane z krwawieniem, widzę ze u każdej inaczej. Ja dwa dni nic nie miałam a dziś tak zabolała mnie macica i pokrwawiłam i to dość dużo. Dobrze ze się ruszyło.
Kacha super ze juz wróciłaś 🙂
Nikusia bardzo rodzinny avatorek, nawet synka pokazałaś 🙂

U nas biało za oknem i nadal sypie. Osobiście to czekam na wiosnę 😉

A mój synek dużo je i idzie w długość, odłozyłam juz spioszki z tamtego tygodnia bo guziczki uporczywie zaczęły się rozpinac na ramionkach 🙃 Chyba będę miała wysokiego syna patrząc na wzrost urodzeniowy i jego postępy 😎 🙂

miłego dnia mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta jak znajdę chwilkę to Ci pouzupełniam dane do tabelki, te które wiem albo wiem gdzie szukać 😉
Skoreczka bo najpierw w avatarku był brzuszek albo fotki z usg a teraz już mamy Emilkę to chciałam się moimi dziećmi pochwalić. 😁 😁 😁 Dodałam więcej fotek w dziale fotki naszych kruszynek a tą jedną sobie do avatara. A z krwawieniem to ja też tak mam że czasem już prawie nie ma a potem zaczyna mocniej lecieć. Jestem ciekawa ile to jeszcze potrwa. 🙃
Beata skoro Ty już zameldowana to czekamy jeszcze na Kobziorka. A może Dusta też się pokaże?
U nas noc w miarę, mała poznęcała się nad piersią w której nic nie była a potem dojadła butlę i poszła spać czyli jakieś 1,5 godziny. Nad ranem zjadła z piersi, bo już było trochę a potem jeszcze z butli 90ml i teraz śpi, ale tak jakoś niespokojnie.
Syn na ferie ma dużo zadane, bo ćwiczy liczenie do 20, dyktando, ma się nauczyć piosenki i przeczytać lekturę. A, że właśnie przyszła jego gra (bo zbierała na nią ok pół roku) to teraz ma super motywację, żeby wszystko zrobić i zagrać 🤪 🤪
Dziękuję komuś za oklaski 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W ramach listy obecności zgłaszam siebie i moje uparte dziecko, które nadal jest w brzuchu 😉 A że nastrój mam gorzej niż beznadziejny, to życzę Wam MIŁEGO i SPOKOJNEGO DNIA a ja się oddalam...

ps. magditta wysłałam Ci wtedy na maila 2 tabelki i ta która była skanem (czarno-biała) miała uzupełnione ręcznie dane. Może przeoczyłaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...