Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
piszę na szybko ze szpitala. jestem tutaj 4 dzień 😞 dwa dni na patologii ciązy-do obserwacji, bo bylam niby po terminie. potem zaczely mi się sączyć wody. więc przeniesli mnie na oddzial porodowy. niestety tutaj nic sie nie dzieje i nadal czekam na rozwoj wydarzen. okazalo sie, ze bardziej wiarygodny termin mojego porodu to 30 stycznia, czyli teoretycznie nie musiałam sie zglaszac do szpitala. podejrzewam tez, ze wody zaczely sie saczyc po badaniu czystosci wod plodowych. teraz juz mnie nie chca wypisac wiec musze czekac 😞 proponowali probę oksytocynową, ale sie narazie nie zgodziłam. wolałabym żeby wszystko zaczelo sie naturalnie..trzymajcie kciuki, bo denerwuję sie coraz bardziej. juz bym chciala byc po tym wszystkim i miec Maleństwo ze sobą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Nikusia tez tak pomyslałam, ze Kruszyna jako pierwsza nawet po powrocie ze szpitala 🤪 Fajnie ze tak jest bo to juz przyzwyczajenie 🙂
Nikusia to bardzo delikatna ma skóre Emilka, rzeczywiscie musisz pilnowac, zeby gołe rany sie nie zrobiły bo wiem ze i tak moze sie dziac i to z byle " pierdniecia" jak sama napisałas. I taka pupe trzeba czesto wietrzyc.
Pamii to rzeczywiscie masz obolałe brodawki 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 może faktycznie ściągnij i nakarm butelką. Koleżanka też tak goiła piersi.
Co do odparzeń to ja też pierwsze co zrobiłam to zmieniłam chusteczki, miałam z pampersa takie pomarańczowe a zamieniłam na bambino (chyba-bo już mi się skończyły). Z tym, że odparzenia są jeszcze mocniejsze.
A co do kg to ja po powrocie do domu miałam +2kg ale brzuch mi sterczał, taki stożek się zrobił. A po ok tygodniu w domu zaczął schodzić więc daj sobie jeszcze trochę czasu a karmienie też pomaga w powrocie do formy. mój brzuch jeszcze nie jest taki jak przed ciążą, ale mam zamiar po połogu trochę się pogimnastykować.
Salty mam nadzieję, że akcja się sama rozkręci. Z oksy idzie szybciej, ale też bardziej boli. Myślę, że już dziś będziesz miała swoje maleństwo przy sobie. Czekamy na wieści i trzymamy kciuki
cdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salty nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jak zaczęły się sączyć wody to wywoływali poród. Jest na to jakiś czas bo potem może wdać się infekcja. Nie pytali mnie czy chce oksy tylko mi ją dali. Przy obu porodach tak miałam. Jednak, że nie urodziłam do 12 godzin odkąd zaczęły się sączyć wody musiałam dostać antybiotyk.
Skoreczka ja wiem o wietrzeniu pupki, zmieniłam chusteczki, teraz będę przemywała tyłeczek samą wodą, co chwilkę biegam i jej do pampersa zaglądam. Położna mi powiedziała, że ma tylko troszeczkę, mam się nie martwić, ale teraz ma jeszcze bardziej i z krostek przeszło w czerwone plamy.

Emilka ma dziś zły dzień, nie wiem czy brzuszek jej nie bolał. Od rana popołakuje, jak ją karmię to zjada po 10ml, przyśnie na 10min i znowu płacz. Nosiłam ją, potem położyłam na brzuszek i sporo pierdziała więc przypuszczam, że brzuszek ją bolał. Potem jeszcze jak ją znowu podniosłam to z 3 razy jej się odbiło. Myślę, że to od tego. Teraz wreszcie zasnęła i mam nadzieję, że nie na 10min.
A syn pojechał do kina i McDonalda, koleżanka go zabrała. Już mi dawno obiecała i dziś się wybrali. Kuba się bardzo cieszył 😉 a ja też zadowolona bo ja się teraz do kina nie wybiorę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elka współżyć możesz zacząć jak minie połóg czyli po 6 tygodniach. Wtedy też powinnaś iść na kontrolę do lekarza i jak powie że wszystko się pogoiło to można 😜
a szramę ja też mam i bardzo mi się nie podoba. I się zastanawiam kiedy zniknie 😠 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka to ja też tak mam, po pierwszej ciąży nie miałam, ale teraz jak dostawał leki to się bardzo intensywna zrobiła i tak jak piszesz brzuch wygląda jakbym na solarium była. Pępek mocno brązowy i jeszcze brązowa kreska.
Elka tak podobno działa progesteron.
A Emilka znowu krzyczała i znowu przysnęła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Mój maluszek śpi, od wczoraj jest lepiej z karmieniem, już nie walczy tak o cyca, da się go uspokoić noszeniem.
Też mam tą kreskę na brzuchu 😠 Jest okropna, nic nie schodzi i tez wyglądam jak po solarium.
Z 16kg zostały mi 4 kg 😜 Idę jak burza, już się mieszczę w przed ciążowe ciuszki 🤪
Co do współżycia, to wiem, że po połogu, ale jak ja np. chcę wrócić do tabletek antykoncepcyjnych (pewnie będą inne niż przed ciążą) to kiedy je się bierze? Takie zwykłe to po raz pierwszy w pierwszym dniu miesiączki, a wiecie może jak to w takim przypadku będzie wyglądało?
Ja brodawki też smaruję swoim mlekiem, a na początku dodatkowo tą maścią co Pamii pisała. Kapturki mi nie pomogły w bólu sutków, dopiero jak położna pokazała mi, że źle go przystawiam i zaczęłam przystawiać dobrze to się szybko zagoiły i teraz mam spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂 Chciałam się pochwalić, że w czwartek 26-tego o 12:30 urodziła się nam Weronika 🤪 🤪 🤪 3780g, 60 cm, 10pkt. Rodziłam siłami natury. Jak znajdę trochę czasu to napiszę coś więcej. Póki co to wróciłam ze szpitala i dopiero co się zdążyłam wypakować 🙂 Pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc

Beatka ja tem zówie zeby jak naj szybciej te kciuki pomiogły bo juz od tego zaciskania bola ;0

Kruszynka u nas gdyby nie to wlewanie nawet godzine po karmieniu było by nocki super ale tak to budzimy sie przebieram mała karmie odbijam kłade do łózeczka badz łózka i potem nie moge zasnoa bo czekam kiedy jej sie ulewa po godzinie zasypiam i kolejne karmiener to samo dzis wyjatkowo spłysmy lepiej i małej mniej sie ulewało bo dopiero po ostatnim karmieniu zaczeła ulewac wiec jestem dzis wyspana A w dzien spi róznie raz lepeij raz gozej ale ogólnie nie mam na co nazekac wczoraj to byla aniołek dzis tez ciekawe jak jutro jak tatuś pojdzie do pracy ;0

Pami ja przez to uzywałam kaptórków ale teraz sie zastanawiam czy nie przez to moja macica nie obkurczyła sie tak jak trzeba chco kaptórkow uzywałam tylko tyzien ...Dodam ze wczesniej byłam przeciwniczka kaptórków i u Jakuba przetrwałam karmienie bez nich teraz nie dała bym rady 😉 mała miała niezły zgryz ;0
OO a waga niezle zpadła 😉
Nikusia my mialismy tez małe odpazenie i duzoo wietrzyłam (Poprostu mała spała bez pieliuszki podkładalam tylko podkład taki zielony jak w szpitalu maja do przewijania bo nie zuzyłam w szpitalu i jak mała zrobiła kupke lub siusiu to nie brodziła niczego )pózniej smarowałam bepanthenem bo mi maz do szpitala na brodawki kupił i pomogło ale to było malutkie odpazenie na samym poczatku

Salty no to trzymamy kciukasy i za ciebie 😉

Nikusia ja dostałam dla synka pieluszki pampersa te pomaranczoea one sa chyba z rumiankiem i tez miał na nie uczulenie

Elka seksik teoretycznie dopiero po wizycie kontrolnej ale ja sie przyznaje ze gdyby nie ta zle obkurczona macica to juz bym była po 😉 😉 😉
A ja nie mam szramy tylko pepek w koło brązowy to zejdzie tylko czasu trzeba

Dusta całuski dla was 😉Super ze juz po wszytskim Gratulacje 😉





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusta gratulacje 🤪 Z tym wzrostem Weronika pewnie zostanie w przyszłości modelką 😁
...skoro Salty już na porodówce, beata z rozwarciem i po terminie - to ja będę OSTATNIA 😞 🤔 ehh...
Monika też muszę zagadnąć mojego lekarza o tabletki antykoncepcyjne, bo skoro jednak okazało się że jesteśmy płodni 😁 to pora zacząć się znowu zabezpieczać 🙃
I MAM PYTANKO DO MAM POSIADAJĄCYCH W DOMU PIESKI - czy pozwoliłyście waszym czworonogom zbliżyć się do dzidziusia, powąchać itd.?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel napisał(a):
Czesc



Elka seksik teoretycznie dopiero po wizycie kontrolnej ale ja sie przyznaje ze gdyby nie ta zle obkurczona macica to juz bym była po 😉 😉 😉
A ja nie mam szramy tylko pepek w koło brązowy to zejdzie tylko czasu trzeba








a po cesarce tez sie odkurcza?
ja nic nie czuje 😮
kurde ale jestem tepa 😲 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka mała miała wzdęcie. Dopiero mąż pojechał do sklepu, kupił herbatkę z kopru włoskiego i jak dałam to teraz zasnęła. Już nie wiedziałam co mam z nią robić, ale zatwardzenia nie miała bo kupki robiła normalnie, z tym, że jak ją na brzuszek położyłam to bardzo pierdziała. Przysnęła na 10min i znowu krzyk. Teraz śpi dłużej. Przez cały czas na brzuszku.
Monika widzisz jak szybko kg zeszły. A reszta też zleci. Super, że z karmieniem się ustabilizowało.
Dusta wielkie gratulacje, przy puszczałam że jesteś w szpitalu bo już tyle dni się nie odzywałaś. A córcia spora 😜
Anabel ja przez cały czas karmiłam przez kapturki i w szpitalu jak karmiłam to czułam jak mi się macica obkurcza. Na obchodach też mówili, że jest ok.
Ja małą też wietrze na podkładach co miałam ze szpitala, z tym że miałam dwa i już ich nie mam 😁 Dziś też trochę goła leżała, ale jak potem ją brzuszek bolał i nosiłam to ją ubrałam. A ja przypuszczałam, że to chusteczki z pampersach ją uczuliły, bo pampersy mamy Dady. Jeszcze wczoraj siostra jej 4 paczki tych chusteczek kupiła a dziś przywiozła karuzelę na łóżeczko. Normalnie szaleje. 🤪
Jeśli chodzi o seks to ja przed końcem połogu na pewno nie spróbuję, ja się do teraz boję, że mi coś na szwach puści. No jak lekarz powie, że jest ok to wtedy. 😉
Z tym, że nie wiem jak będzie teraz ale z Kubą to pamiętam że co coś zaczęliśmy z mężem to zaraz Kuba się budził 😁 😁 🙃 do dziś się z tego śmiejemy z mężem, że on chyba radar miał 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior nie licz, że będziesz ostatnia bo nie wiadomo. Z tym, że masz rację Salty w szpitalu więc pewnie już urodziła albo niedługi urodzi. Zostałyście we dwie z Beatą i może razem pojedziecie 😘 😘
Elka po cc pewnie też się obkurcza, ale to tylko moje przypuszczenie. Bo skoro w ciąży się rozszerzyła to teraz musi powrócić do wymiarów z przed ciąży. Ja czułam obkurczanie tylko przez jakieś 4 dni w szpitalu podczas karmienia, taki ból brzucha. a potem już nie.
poczytaj http://www.biomedical.pl/kobieta/dolegliwosci-kobiece-po-porodzie-263.html
a co do wiedzy to my się też kiedyś tego musiałyśmy dowiedzieć więc nic się nie martw 😜 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja mam okropny dzień. W ogóle ten weekend to taki do kitu 🤢
Co do karmienia to czuje ze moje piersi sa lekkie jak baloniki i zastanawia mnie jak moje dziecko ssie ze jeszcze leci. Dużo ostatnio je i stąd ta lekkość, nie czuje aby był nawał.

Anabel ja używam kapturków odkąd karmię a z moja macica jest wszystko ok.
Monika dobrze ze nastała u was stabilizacja:
Dusta gratulacje!!!!!

No i tyle napisałam bo znów mały krzyczy, pewnie głodny. Idę!

Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my dziś mieliśmy drugie odwiedziny dziadków i pradziadka mała była aż tak towarzyska,że usneła 🙂
Teraz mój odwiózł gości a ja siedzę czytam was i odciągam pokarm 🙂 Mała śpi tylko co chwilę sobie stęka 😆
Skoreczka ja pierwsze co to zaopatrzyłam się w kapturki,ale niestety po nich jeszcze bardziej sutki zaczęły mi krwawić i zrobiły mi się strupki,więc i maść odstawiłam teraz kapucha robi swoje i odciągniecie pokarmu przez laktator nawet już mniej boli 🙂
Kobzior/Beatawiem co czujecie każdy dzień to jedna wielka niewiadoma oby ten wielki dzień w końcu przyszedł 🙂
Elka ja też należę do grona osób z ciemno brązowym brzuchem 🙂 Ja czuję jak mi się macica obkurcza i jestem po cesarce 🙂Największy ból był w szpitalu przy karmieniu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobziorku Ja mam psa,ale on jest agresywny w stosunku do dzieci,bo jak był mały to przy nieobecności dorosłych synowie mojej kuzynki rzucali w niego kamieniami... i teraz żadne dziecko do niego nie podejdzie...a mam wilczura,więc to duży pies... ale jak tylko słyszy płacz Fabiana to okropnie szczeka...dodam,że jest na dworze cały czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na początku były zakłady która pierwsza urodzi, a teraz można robić zakłady, która urodzi ostatnia 🙃
Bo mi się wydaje, że ja 😜 Co prawda w środę jadę na KTG i być może coś postanowią... Ale przeczucie takie moje, że Ty Kobziorku urodzisz wcześniej 😉

Nikusia moja teściowa twierdzi, że brzuch mi się nie obniżył, ginekolog też ostatnio coś mówił, że brzuch mam jeszcze taki sterczący.... 🥴 A ja sama po sobie nie umiem określić 🤨

Kobzior ja mam małego psa i bardzo łagodnego, więc zamierzam zrobić tak, że mąż przywiezie coś ze szpitala do domu, żeby pies mógł obwąchać i poznać nowy zapach, a potem po przyjeździe pozwolę powąchać dziecko, byle by nie do buzi i żeby nie lizał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
Ja tak z samego rano bo ściągam pokarm już nadmiar jego obudził mnie wszystko mokre tylko dziwi mnie,że jeśli jest go tak dużo to dlaczego nie syci malej 😮 Wczoraj daliśmy jej a po 2 godzinach ryk głodowy nie z tej ziemi 🤨 nie jest syty na mojego głodomorka a po butli mleka sztucznego spała 5godzin.
Beata lepiej się oddycha leżąc na plecach jak już się brzuch obniży
A co d pieska to wam nie doradzę 🙂
Miłego dnia mamuśki,dzieciaczki i Dwupaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🤪

u nas też potrafi płakać po karmieniu, ale ja nie uważam że pokarm jest za słaby bo również w nocy by nie spał, a tak spokojnie śpi i budzi się 2 razy je i stara się spać dalej tylko zwykle ma kryzys między 5-6:30 i chciałby pooglądać mamę 😁 ale spoko dajemy radę i kolejna noc za nami 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...