Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam Was, brzuszek i ja 🙂

Miłego dnia Wam życzę, a ja czekam na rozpoczęcie skurczy w dzisiejszy dzień 😉
Przepisałam się ze środy na jutro na KTG, bo zaczęliśmy się niepokoić.
Też chcę mieć już te nieprzespane noce i wspólne tematy z Wami dot. karmienia 🙂

Buziaki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Hajo
beata no właśnie chcemy zrobić tak samo, najpierw zapach na pieluszce tetrowej ze szpitala, żeby piesek się przyzwyczaił - i też nie chcemy izolować ( zwłaszcza, że metraż mieszkania nie pozwala 😁 ) ale wiadomo, że pilnować będę aby nie lizał itd. Mam nadzieję, że pies i dzidziuś zgodzą się ze sobą 😉
Kruszyna z tym karmieniem to tak już bywa, albo nawał albo za mało... ja np. w ogóle nie mam siary jeszcze, ani nie czuję abym miała pokarm 😮 🤢 może jak się Kaja urodzi i pociągnie za pierś to samo poleci - nie wiem...
Dziś moja godzina zero, a ja poza bólem brzucha nie czuję nic więcej... Ehh...
MIŁEGO DNIA forumowiczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie i Brzusie 🙂
Dawno mnie tu nie było i już Was nie nadrobię 😞 U mnie problemy z laktacją chyba ustały... Walka była ciężka i nierówna 😞 ale chyba się udało.... Jednak się kolki zaczęły... i nie wiem co robić... Jak nie urok to sraczka - jak to się mówi 😁 Co za koszmar. Mała je, je i je i chwila spokoju, zasypia a za 10 minut wieeeelki ryk 🤢 który trwa kilka godzin a my sobie włosy z głowy wyrywamy 😞 Zobaczymy co lekarka powie bo ma na 16 przyjechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Pomimo moich obaw noc nawet nam zleciała. Mała się budziła 3 razy do karmienia, ale potem spała. Gorzej była jak musiałam wstać o 6:30 bo synowi się ferie skończyły 🙃 a wcześniej o 5:30 skończyłam karmić. No, ale dzięki temu Emilka spala a ja syna spokojnie wyszykowałam do szkoły.
Teraz też Emilka śpi, ale raczej zaraz wstanie bo jej pora karmienia się zbliża.
Trochę mnie niepokoi, bo nie zrobiła kupki przez całą noc, ale teraz już praktycznie jest na mm(mleku modyfikowanych) więc kupki też będę rzadziej.
Kruszyna Zosia ma jeszcze mały brzuszek i za dużo jedzenia się nie mieści.
Urszulka bo z czasem się wszystko układa, u nas też już lepiej niż na początku. 🙂 chyba że coś zmieniamy
Beata ja Ci chętnie oddam nieprzespane nocy 😁 😁, ale tak serio to nie jest tak źle, tylko początek najgorszy i czasem cięższa noc się trafi.
Kobzior na pewno pies z dzidziusiem się zgodzą. Ja byłam u siostry, ona ma maltańczyka i on bardzo był Emilką zainteresowany, ale tylko z daleka. Siostra go trzymała a on się przyglądał Emilce i ją obszczekiwał. Jak ją potem siostra nosiła to pies był zazdrosny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

Napisze narazie tylko kilka słów. a wiec moja noc wygladała tak:
- z Błazejkiem na brzuszku 3 godzinki
- z Błażejkiem na rekach 3 godzinki
- z Błazejkiem na ramieniu 3 godzinki
No a od rana ciagle cyc. Jestem wymeczona.

Musze Was poczytac w wolnej chwili ☺️

Miłego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia mojemu małemu też się odparzyła lekko pupa ale pomogł mi linomag a co do tego kolesia to sama nie wiem co ci poradzic

kobzior_wife ja mam 3 psy ale SA na dworzu ale małego izoluje od nich bo po prostu nie mam do nich zaufani ale na przyszła gwiazdke mam mu zamiar kupic pieska żeby się znim chował

Elka macica zawsze ci się obkurcza jak i po Sn jak i po cc

Kruszyna ja mialam taki sam problem z pokarmem ale już prawie misiac i się unormowalo chociaz jak maly zadrugo spi to z cycow mi się leje zawsze rozbraja mniw nocy bo przystawim Fabianka do prawej on je a z lewej mi się leje ciurkiem

Kacha kolka to umnie norma jeden dzien jest drugiego nie ma z tego ca zalwazylam ze jak nosze malego na eamieniu ma zadziej mój wlasnie nie spi od 6 dopiero zasmol bo go męczyło

Umnie wczoraj był szwagier ze szwagierka z synkiem chłopaki się poznały jest rowny miesiąc miedzy nimi tyle ze ta rożnica ze mój wazy 3200 a szwagierki 6000g 🤪 🤪 🤪 🤪




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna u mnie już od kilku dni nie ma mokrych koszulek, mleko juz nie leci jak szalone, w ogóle jakis zastój.
Beata juz niedługo i Ty nie bedziesz spać 😉 I bedziesz mieć swojego synusia przy cycusiu 🙂
Nikusia czy butla czy cyc noce i tak sa marne 😉 😎 Ciekawe kiedy nasze dzieci bedą przesypiac całe noce 🙃
Kobzior pies fajnie zareaguje na dzidzię, bedzie się trząsł z checi powąchania maleństwa 🙂 Na pewno się zgodzą 🙂

U nas była rano położna i opowiedzialam jej co i jak wyglada, ile potrzebuje czasu, ze doba powinna byc dłuższa bo mam dwójke dzieci i ciężko karmić przez cały dzień jedno. Ech zycie, zycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WielkaB twój syncio to wykapany tatuś 🙂
Pies dziewczyny nie martwcie się na zapas 🙂 Pielucha za szpitala, a najlepiej pełny pampers oraz jak będziecie Dzidzie do domu wracać to najlepiej niech ktoś wyjdzie z psem na spacer tak żeby psinka zastała Maluszka już w domu po powrocie albo przywitała go na dworze. podobno lepiej tak niz jak ma pies mieć poczucie, ze jakiś maluch wkracza na jego terytorium. U nas było dwa dni podniecenia psiego a teraz mamy spokój. Oczywiście nie obyło się beż polizania Makiego po twarzy 😁
Beata, Kobzoirku- kciuki zaciśnięte 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc

Elka po pierwszym porodzie zazwyczaj nie czuc obkurczania bolesnie obkurcza sie dopiero po drógim porodzie ;0

Nikusia ja zJakubem tez czekałam do wiuztyt z seksikiem bo byłam mocniej poszyta i sie bałam a teraz sie mnie boje bo miałam tylko 3 szwy i to 2 w srodku no i jak byłam u gina przeszło 2 tygodnie temu to badanie =mnie nie bolałło 😉 i gdyuby nie to ze ta macica sie nie obkurcza to juz by mnie pokusiło 😉 a tak to czekam ;0 ale przyznam sie ze sie boje jak to teraz bedzie po pierwszym porodzie miałam popbrywane miesnie i obnizona szyjke teraz mam nadzieje ze sie to nie pogłebiło...

No to czyli to nie od kaptórków mam problemy z macica dobrze przynajmiej chcoiaz z tego powodu nie bede miała do siebie pretesi...

Skoreczko ja w dzien tez mam wrazenie ze mam pustawe piersi ale w nocy za to sa pełne i robia sie twarde bo mała mniej ssie i w nocy zjada po jedej pełnej piersi na karmienie 😉 a w dzien to czesciej i to tak pypra 😉

Kruszynka moze mała płacze bo chce sie przytulic albo boli ja brzuszek ?? a moze za krutko trzymasz ja przy jednej piersi i sie napija tylko a nie najada ? albo poprostu tak ma .A i pamietaj ze dizeci karmione piersia za zwyczaj czesiej jkedza niz dzieci na mleku modyfikowanym bo nasze mleko jest szybciej trawione przez dzieciaczki

Kacha daj znac co ci lekarka powiedziała no kolki to ból i dla dziecka i dla rodziców... U nas nie jest zle ale małe tez lubi pomarudzic ...a wieczorem popłakac az sie serducho kraje..

Nikusia moje dzieci tez sie dzisiaj zgrały 😉 mała obudziła sie na karmienie o 6 a synka szykuje o 7 😉 i jeszcze mezowi sie dostało Kinie do odbicia przed praca 😉 bo nie mógł wstac i co chwila dzeemki właczał to go wykozystalam i jak juz sie rozbudził przy odbijaniu to wstał do pracy 😉

Skoreczka no nie dziwie sie ze jestes umeczona ...Ja mała uczyłam odkladnia do spania własnie dlatego zeby nocki tak nie wyglądały spróbuj jak go karmisz trzymac go w rozku i z tym rozkiem jak zasnie to odkładac wtedy nie odczuje tak szybko ze go odłozyłas bo cały czas bedzie czuł ta samą temperature u nas to poskutkowało

Wiecie co moja mała od poczatku nie chce przy odbviciu połozyc główki na ramieniu jak jej sie zdazy przysnąc przy piciu to jak ja biore do odbicia to zaraz sie budzi i gklowe trzyma prosto 😉

WielkaB no róznieca niezła 😉

Byłam dzis z mała u ortopedy bioderka jeszcze nie sa takie jak powinny byc za miesiąc mamy znów kontrole ,Nie wiem teraz czy jechac jeszcze raz prywatnie czy nie... u synka niby tez nie były wporzadku a jak pojechalismy prywatnie to sie okazało ze wszystko ok

Wiecie co to moje dziecko chyba rozpoznaje kiedy jest dzien a kiedy noc bo w nocy spi zasypia bez problemu (I gdzyby nie to ulewanie to była bym super wyspana) a w dzien wojuje nawet jak popłakuje bo ja coś boli wieczorami czy ma gordzy dzien to i tak zazwyczaj nocki ładnie spi

OOO teraz sie juz budzi...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to ja też przy Kubie nie pamiętam obkurczanie się macicy, ale to 8 lat temu było 😁 😁
Emilka dziś w dobrym humorze, kupkę zrobiła. Chciałaby, żeby ją nosić ale staram się nie za dużo żeby nie przyzwyczaić.
Już się świadomie uśmiecha, jak mi rano taki uśmiech zapodała to ja od razy jak na skrzydłach 🤪
Idę się za obiad zabierać i z synem do lekcji zajrzeć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Naradziłam się telefonicznie z Nikusią i nawet pomogła ciepła pieluszka na brzuszek i masaż brzuszka. Jest to jednak tymczasowe rozwiązanie, przynajmniej w moim przypadku.
Na pewno dam Wam znać, co lekarka ciekawego (bądź nie 🙃 ) powiedziała.
Kurczę to moje 10-cio dniowe Maleństwo tak się męczy. Ale ja tak sobie myślę, że może przez te leki, które dostałam... Wszak męczyłam się tydzień z gorączką i nawałem i zapaleniem. Może własnie to odchorowuje... a może to jednak kolka...

Kobziorku, Beatka
kciuki trzymam za Was kochane Brzuszki 😘

Co do sexiku to nawet o tym nie myślę 🙃 ja się tylko cieszę, że szyta nie byłam i obeszło się też bez otarć... CUD 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB po pierwszym porodzie tez bałam sie sexiku, chyba dlatego ze byłam szyta. Teraz w ogóle nie boje się, nie czuje dyskomfortu w tamtych częściach ciała, no ale myslę ze przyczyną jest brak szwów 😉
Co do różnicy wagi to chyba ten chłopczyk miał wiekszą wagę urodzeniową niż Fabianek, wiec teraz juz waży dużo wiecej. Zacznie chodzić to pojdzie w dół 😉

Anabel czekam na to aby mój syn rozrózniał dzień od nocy. Póki co w dzień śpi sam i długo a w nocy to tylko z mamcią 😉 Może masz rację z rożkiem, spróbuję 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skóreczka Mikołaj urodził sie z wagą 3800 a moj Fabcio 2470 wiec jest duża róznica ale ja sie nie przejmuje bo rośnie mi jak na drożdzach zycze ci kochan zeby maly zaczol odrózniac dzień od nocy
a co do seksiku to masz racje mam lekk bo bylam szyta nawet mi sie dziaj snilo ja tam mam pokrecone w garach

mam do was dziewczyny pytanie nie wiecie czy dziecko w foteliku moż jezdzić na przednim siedzeniu chodzi mi o niemowlaka

wiecie ze moja matula powiedzial kilka słow baci M(bo tez mnie owniala o chorobe dziecka) i tesciowej zeby wkoncu sie opanoway bo o niczym nie maj pojecia a gadaj głupoty matula sie az zagotowała 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam chwilę spokoju mała śpi i mój też odsypia 🙂
Nikusia to ile twoja Emilka potrafi wypić mleka modyfikowanego??Pytam tak z ciekawości bo i tak jest różnica w tygodniach 🙂
Kasiulka ładny czas znalazł sobie Fabian na zabawę 😮
Wielkabmożesz przewozić dziecko w foteliku z przodu o ile nie masz poduszki powietrznej bądź masz funkcję jej wyłączenia od strony pasażera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skoreczka napisał(a):
Nikusia jak raz Błażejek zaśmiał sie w głos to ja prawie odleciałam 🤪 😁
Piękne przezycia!

cudne to jest 🙂 uwielbiam jak takie Okruszki rechoczą 🙂Wierzę Ci , że cudne przeżyłaś chwile bo ja też raduję się jak Mój Młody rechocze, a pogodne mam dziecka na maksa 🙂 cały czas się uśmiecha 🙂 jeszcze nie do końca świadomie ale się uśmiecha 🙂
Co do seksu to ja już strasznie tęsknie, ale na razie wstrzymanko mamy bo ja dalej mocno krwawię ...
wielkaB co do fotelika to Kruszynka bardzo ładnie wszystko ci wyjaśniła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB ja też się boję seksiku, boję się o szwy i że będzie bolało, bo nie wszystko będzie zagojone. Dodatkowo boję się nieplanowanej ciąży i tego, że znowu będę miała ciążki poród.
Pamiętam jak Kuba był mały i też tak sikał, jak fontanna 😁 😁 😁
Kacha cieszę się, że moje rady Ci pomogły. 🙂 Aż żal jak się słyszy, że dzieci tak płaczą.
Ja jestem 4 tyg po porodzie i nie myślę o seksie i jak czytam opinie dziewczyn to się zastanawiam czy ja jakaś nienormalna jestem. Bo mnie na samą myśl, przerażenie bierze. ☺️
Skoreczka ja małą też mam w rożku, potem mi łatwiej ją przenieść. Chociaż dziś cześć nocy spała z nami. Muszę ją oduczyć zanim się jeszcze nie przyzwyczaiła.
WielkaB jak nie wiesz czy masz poduszkę czy nie to nie woź małego z przodu albo jedz do mechanika niech Ci powie.
Kruszyna moja mała je rożnie, w nocy jadła po 60ml, dziś 100ml, przed chwilą 80ml. Wczoraj po 10ml bo ją bolał brzuszek. Do tego jeszcze od wczoraj daję jej herbatkę z kopru.
Magditta ja też patrzę jak Emilcia się śmiej, już teraz świadomie, jak wodzi oczkami za przedmiotami, jak się rozwija i ciągle coś nowego umie. Już teraz patrzy mi na usta jak mówię 🙂
Elka ja Ci nie doradzę czy powinnaś czy nie, bo Ty wiesz jak się czujesz. A mąż na pewno by już chciał 😜
A my dziś spokojny dzień w domu 😉. Już bym tylko chciała, żeby cieplej było bo byśmy na spacerek poszły.
Umówiłam się dziś do okulisty na 06.02 🤪 z tym, że na 7:30 a ja tam jeszcze muszę dojechać i mała ma 2 godziny wcześniej nic nie jeść. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior, Beata a co tam u Was, jesteście???
Beata pisałaś, że czekasz na rozpoczęcie skurczów w dniu dzisiejszym, czyżby się zaczęły czy odpoczywasz w domu? 😘 😘
Kobzior dziś twoja godzina "0" 😘 😘
Trzymam kciuki i trzymam 🙂 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...