Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

hej dziewczyny,

mam pytanie - takie troche z innej beczki - ale mam nadzieje, ze odpowiecie.
czy lubicie karmic piersia?

ja coraz bardziej nie chce karmic piersia. nie dosc, ze mam malo pokarmu to jeszcze na dodatek caly czas od porodu boli mnie kosc krzyzowa i nie moge znalezc wygodnej pozycji do karmienia
odciagam pokarm i po karmieniu cycem dokarmiamy mala mieszanka mojego mleka i formuly - mala przyzwyczaja sie do butelki 😞 i odzwyczaja od ssania cyca 😞
ale tak mnie meczy to karmienie cycem....

jak jest u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Nikusia mam jakieś skurcze, ale są nieregularne. Jutro rano jadę na KTG, więc jakby mnie zatrzymali w szpitalu, to wyślę do Ciebie sms-a, ok? 😉

Marta ja jeszcze nie wiem co to znaczy karmienie piersią, ale znalazłam takie fajne wideo odnośnie pozycji, może którejś się przyda 🙂
http://www.mamazone.pl/tv/film,15764,pozycje-do-karmienia-piersia.aspx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata to będę czekała na smska, mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Twojej myśli. 😘 😘
Marta ja nie karmię, ale chciałam i nie wyszło. Mnie bolały plecy, kupiłam sobie poduszkę, odpowiedni stanik. Znalazłam inną pozycję i było lepiej. Za to więcej czasu mi to zajmowało niż butla. Ja nie jestem obiektywna ale jakbym mogła to bym wróciła do karmienia piersią. lepiej niech się wypowiedzą dziewczyny, które karmią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry
Dziś moja ostatnia szansa na zostanie styczniową mamą 😁 ale kiepsko to widzę 😲 Mąż nawet zapytał czy od jutra muszę przepisać się do "lutówek" na brzuszku 🤪 😁
beata8811 trzymam kciuki za Twoją dzisiejszą wizytę w szpitalu - może Tobie się poszczęści 😆
...a dla pozostałej brzuszkowej, wypakowanej rodzinki życzenia udanego dnia bez kolek, wzdęć i problemów z pokarmem 😉
...ja korzystając z bycia w dalszym ciągu kangurem - idę dalej spać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior ale my Cię nie oddamy do lutowych mamusiów 🙂 Zostajesz z nami bez względu na wszystko 🤪 Nie zamartwiaj się chociaż wiem, że łatwo mi się mówi bo jestem już po, ale powtarzam że lepiej aby poród rozpoczął się sam w odpowiednim czasie bo wywoływanie wcale fajne nie jest. Korzystaj ze spokoju i śpij jak najwięcej 😆 Szkoda, że nie można było odespać na zapas 😁

Karmienie piersią
- ja nie lubię bo od początku mam problemy z laktacją, zapaleniem a teraz chyba pokarm mi zanika 😲 😮 bo Mała strasznie się wściekała i niezbyt coś z lewej piersi poleciało i musiałam zrobić butle (teraz śpi spokojnie)... zaś prawa pierś... no cóż wczoraj mi krew z sutka przy karmieniu poszła więc dupa 🤢 przez noc maścią smarowałam i już niby było dobrze to chciałam Małej dać tą pierś... ale znów mi krew poszła 🤢 🤢
Nie mam już do tego siły, wieczne cyrki 😞 😞 Chyba znów wrócę do Bromergonu żeby całkiem mi pokarm zanikł. No ileż można się męczyć 🤢 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

I padło pytanie o karmienie.
MartaMay nie jestem chyba idealna matką karmiacą piersią. Poki co karmię, bo widze ze mały lubi poleżeć przy cycusiu i nie bolą mnie piersi. Jedyne moje utrapienie to to ze nie mam na karmienie zbyt dużo czasu bo jak juz pisałam wczesniej musze zajac się dwójka dzieciaczków. Dopoki mały je tyle ze jestem w stanie dać mu swój czas to karmie, ale jeśli przyszłoby mi lezeć całe dnie to niestety spasuję. Ciesze się ze dałam mu pierwsze mleko to najbardziej wartościowe, ale jak bedzie to czas pokaze. Rozmawiałam tez ze swoja polozną i sama stwierdziła ze dokarmienie na noc dziecko to nic złego. Tylko trzeba zadbac o piersi.
Mam nadzieje ze mnie zrozumiałyście.

Beata i Kobzior podobno salsa pobudza, moze spróbujcie 😘


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Dziewczyny
Mam smska od Beata:

"Urodziłam Aleksa dzisiaj skoro świt po nocy pełnej wrażeń 🙂. Więcej info po odpoczynku i jakimś śnie 🙂. Pozdrawiamy!" 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane my nie śpimy juz od 4 bo mały ma kolke dokładnie to ja nie śpie bo mały spał na mnie na brzuszku teraz zasnoł ale co troche sie budzi 🤔 🤔 🤔 🤔 🤔 ja się biore za uprzątanie moj pojechał do lasu.Moja tesciowa obrazona bo szwagierka nie chce zostawic znią dziecka tylko bierze je ze sobą do gina wcale sie nie dziwie bo sama bym nie zostawiła znia co innego z moja mamą nie ma problemu sciagam pokarm i zostawiam.

Do lutówek naszych dziewczyn nie oddamy 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Beataka moje gratulacje 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
co do karmienia piersia uwielbiam to jeszcze mały zaczoł sobie teraz cmukać jak to mu smakuje 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
Wczoraj już przestałam boleć mnie rana po cięciu i nie na długo bo 2 razy kichnęło mi się i na nowo zaczeło boleć ale tylko z jednej strony. Tak bardzo uważam i nie chciałabym aby mi coś popuściło 🤨
Wielkab to raczej upewnij się co do tej poduszki a potem zapnij Fabiana z przodu
Elka a ty tez jesteś po cesarce i powiedz mi jak długo bolała cię rana??
Nikusia moja potrafi zjeść 90ml i jak się nie naje to potrafi wszystko do okoła jeszcze ssać. Nie chciałabym jej przekarmić a do lekarza dopiero w poniedziałek 🤨 Nikusia pierwsze słyszę,że dziecko nie może jeść 2 h przed wizytą,ale lekarz wie pewnie dokładnie o co chodzi.
Martamay ja też mam nie miłe doświadczenie karmienia piersią i nie wiem jak to dłużej będzie wyglądać 🤨Cały czas odciągam małej pokarm laktatorem ,ale jak to będzie jak ją znowu przystawię do piersi 🤢
Skoreczka ja cię bardzo dobrze zrozumiałam przy dwójce dzieciaczków trzeba mieć bardzo dużo czasu. Tak samo jeden i drugi potrzebuje twojej uwagi i czasu 🙂
Beata Gratulacje 🙂
Kobzior zostajesz z nami 🙂
A wy dziewczyny jakie macie wrażenia po pierwszych wizytach u pediatrów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kobzior_wife napisał(a):
beata MOJE GRATULACJE! 🤪 😘
...to ja sobie idę poszlochać w kącie bo zostałam sama 😞


Kobziorku Ty nie szlochaj tylko pomyśl, że teraz wszystkie nasze najlepsze fluidy idą do Ciebie. Nic się nie martw my na Ciebie poczekamy tyle ile będzie trzeba. A jak urodzisz jutro to ciocia Nikusia się ucieszy, bo będę miała razem z Kają urodziny 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobzior_wife napisał(a):
beata MOJE GRATULACJE! 🤪 😘
...to ja sobie idę poszlochać w kącie bo zostałam sama 😞


Kochana teraz wszystkie stycznióweczki trzymają kciuki tylko za Ciebie 🤪 i wciąż tu jesteśmy dla Ciebie i z Tobą 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moj mały sie juz naspał ale lezy grzecznie w lezaczku i się opala zaraz mama idzie posparztać sypialnie i rozłozymy dziecku matę na łozku bedziemy się bawić moze jakoś bajke przeczytamy ja to chyba już świruje w tym domu
kobzior_wife kochana my tu trzymamy za ciebie kciuki nie ma co płakać jak Nikusia mówi teraz to masz tyle fluidów ze pozadrościć

Nikusia to jutro impreza na brzuszku 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam za wszystkie fluidy 😘
Nikusia kto wie 😆 może akurat tak będzie 🤪
skoreczka jesteś prorokiem!!!! 😁 wczoraj późnym wieczorem napisałaś beacie że będzie miała Aleksa przy sobie niczym w słowach piosenki "jeszcze jedna noc..." i rano Młody był już na świecie 🤪 ps. może masz jakąś przepowiednię dla mnie? 😁 😜
...a zdjęcia Waszych pociech UROCZE!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc

No Nikusia te usmiechy sa boskie 😉 tak nielwiele ale jak cieszy 😉

Wielka B zdolny ten Twój Fabiś 😉

Kacha jakie leki miałac bo mi zapisali zinac i małej nic po nim nie było???

Skoreczko oby rozek pomógł 😉

Magditta to ze krwazisz oznacza ze macica sie obkurcza tylko teraz to juz raczej nie krew tylko upławy brazowe powinny być u ciebie chyba??

Mamy kupca na auto i dylemat sprzedawac czy nie bo jak sprzedamy to jestesmy bez auta... no a małe dziecko i brak auta to wielkie wziemienie i zaleznosc od innych z drógiej strony pytanie czy potem bedzie okazja sprzedac go w dobrej cenie...

Nikusia ja po pierwszym porodzie tez sie bałam seksiku teraz w sumie tez sie boje ale teraz juz sie nie moge doczekac a wtedy to chciałam to jak naj dłuzej odwlec ze strachu...
Moja córcia upodobała sobie wpatrywanie sie we fryzure meza 😉 no u mnie to ja interesuja tez albo włosy albo usta 😉


MartaMay pewnie nie lubisz karmienia bo to takie zamieszanie u ciebie i mała pewnie walczy o butle bo jej sie łatwiej pije .Ja chyba lubie karmic jest to dla mnie wygodne bo nie wyobrazam sobie wypazania tych butelek w nocy kombinowania a tak przewijam i do cyca jest to poprostu bardzo wygoodne i nie oszukujny sie tanie Nie lubie w karmieniu tej holernej diety i tego zastanawiania sie czy mała nie płacze dlatego ze ja cos zjadłam ...;( No i cyasem mnie denerwuje to ye sznek mnie o cos prosi a ja akurat nie moge bo karmie ale niestetz to nieuniknione Hmmm ale to uczucie przytulonego maluszka jest bezcenne nie wiem czy jeszcze kiedys bede miała okazje potrzymac przy cycu dzieciątko wiec teraz korzystam 😉

Agnese bez urazy ale my naszej brzuchatki nie oddamy 😉 😉 😉

No Beatka sie doczekała gratulacje 😉 😉 😉

Kobyiorku dla ciebie usciski takie mocne yebz skurcye wzskocyzz i Kajka byla juz z nami 😘

Siostra dywonia przyijdzie na kawke 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata cdowna wiadomość !!! Gratulacje!!!!
Kobziorku nie szlochaj bo ja czuję że 31 to i Two wielki dzień będzie 😜
Kruszynka rana po cesarce to z 2 tyg mocno odczuwalna jest, teraz raczej czuje jak macica mi pracuje ale podobne jest to odczucie- takie ciągniecie...
Anabel właśnie o to chodzi, ze cholera ja dalej krwawię, dużo, żywą krwią...A macica obkurcza się słabiutko. A to już 3 tygodnie minęły...

My dziś nockę mamy w plecy... Nie wiem o co chodzi, ale młody tylko chwilkę podrzemie i się wybudza, pręży i stęka. problem z kupą?? Ale po czym 🥴 jak ja w sumie tylko rosołki wołowe i mięsko gotowane z ziemniaczkami jem oraz bułki z masłem 😮
No dietę trzymam bo Maluchowi pojawiły się krostki na polikach. Co prawda mam wrażenie , że to uczulenie kontaktowe, ale strzeżonego Pan Bóg strzeże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Słuchajcie cuda jakiś 🤪 🤪 🤪 🤪 Maksymilian w końcu usnął 🤪 🤪 🤪 🤪 Ale się dziecko wymordowało...a więc i ja zmykam spać. Dobranoc 🤪 🤪 🤪
Kobziorku daj znać na gg bo gdzieś mi się Twój numer zawieruszył 😮 🥴 🙃 😁 🤪 🙃 No i jasne, że Cię lutówkom nie oddamy 🙂 bo ty styczniówka jesteś 😁 a do północy jeszcze tyle czasu, że dwa razy zdążysz urodzić 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel przepraszam miałam napisać i zapomniałam... Mam jej dawać taki lek: Bobotic lek na wzdęcia. Dawkowanie: 5 x dziennie w takiej ilości kropel: 6-7-8 (tego szczerze nie kumam więc proszę o wsparcie mamusiek 🙂)
Moja Natalka niestety w dalszym ciągu kupki nie zrobiła i muszę się wspomóc czymś.

I zdecydowałam... Nie będę karmić piersią 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...