Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

dziewczyny dostałam smsa od Beaty:
"hej. Ja widziałam małego tylko po porodzie, bo od razu zabrali go, bo miał okręconą szyję pępowiną i był problem z urodzeniem barków - musieli mu zrobić resustytacja, a jak usłyszałam płacz i go "ogarneli", to pokazali go nam, dali do pocałowania i zabrali na obserwację.Jestem na bieżąco informowana, że jest ok, ale nie ma go ze mną, bo ciągle go obserwują 😞
Proszę, trzymajcie kciuki za mojego synka!"


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beatka trzymamy z Fabciem i z M za twojego synka kciuki 😘 😘 😘 😘 😘bedzie wszystko dobrze

Ja dziewczyny już sie obrobiłam mały spi a ja ide zrobić sobie herbatkę bede sie chwile relaksowac moze któraś chce mi potowarzyszyć 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata i ja dołączam sie do trzymania kciuków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Doskonale rozumiem jak to jest jak człowiek lezy i mysli co sie dzieje, ale wierzyć trzeba ze juz niedługo dzidziuś trafi do ciebie i bedzie wszystko dobrze 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
a ja dzis w rozsypce, mała rano wstała i nie chce choc na chwilke sie przespac i nic w domu nie gotowe

nikusia znam ten ból moj juz sie tak przestawił ze od 7 nawet 6 do 12 mam zglowy sprztanie czy co kolwiek 🥴 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata trzymam kciuki!!! twój synek jest pod dobrą opieką i lekarze wiedzą co robią. Nic złego mu się nie stanie bo zareagowali od razu, więc głowa do góry 😘 i niedługo będziesz mieć Maluszka przy sobie 😘
Nikusia biedactwo, ręce opadają - ja wiem. Jeszcze ten tydzień jest ze mną w domu mąż, a potem na tydzień mama ma przyjechać bo ja jestem wypluta i wymęczona przez gorączkę i to zapalenie piersi i nerwy zaczynają dopiero ze mnie schodzić i chodzę i płaczę po kontach "bo tak" i nawet za sprzątanie się nie biorę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikusia, Kacha też Was rozumiem. Tak sobie czasem po cichutku marzę zeby w spokoju usiaść i wypić kawke i zjeść jakieś ciacho tortowe 🙃 I popatrzeć jak dzieciaczki smacznie śpią.
Teraz ide wstawic makaron do zupy, ale jakiej zupy to jeszcze nie wiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
ah dopiero teraz 😞

Beatka trzymamy kciuki 😘 😘

Ja od rana w biegu, przez cala noc bolal mnie zab bo mi wychodzi 8 madrosci" ja juz madzejsza nie chce byc" ;-) potem przyjechala polozna maly wazy 4500 🤪 🤪 🤪
Chrypke ma od placzu , reszte wszystko z nim dobrze.
W poniedzialek mamy na kontrole do szpitala na patologi ciekawe co tam 🤨 🤨
My na wzdencia kupilismy dzis Espumisan ciekawe jaki bedzie 😮
Teraz gotuje obiadek 😁
Buziaczki 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna123 napisał(a):
Dzień dobry
Wczoraj już przestałam boleć mnie rana po cięciu i nie na długo bo 2 razy kichnęło mi się i na nowo zaczeło boleć ale tylko z jednej strony. Tak bardzo uważam i nie chciałabym aby mi coś popuściło 🤨
Wielkab to raczej upewnij się co do tej poduszki a potem zapnij Fabiana z przodu
Elka a ty tez jesteś po cesarce i powiedz mi jak długo bolała cię rana??
Nikusia moja potrafi zjeść 90ml i jak się nie naje to potrafi wszystko do okoła jeszcze ssać. Nie chciałabym jej przekarmić a do lekarza dopiero w poniedziałek 🤨 Nikusia pierwsze słyszę,że dziecko nie może jeść 2 h przed wizytą,ale lekarz wie pewnie dokładnie o co chodzi.
Martamay ja też mam nie miłe doświadczenie karmienia piersią i nie wiem jak to dłużej będzie wyglądać 🤨Cały czas odciągam małej pokarm laktatorem ,ale jak to będzie jak ją znowu przystawię do piersi 🤢
Skoreczka ja cię bardzo dobrze zrozumiałam przy dwójce dzieciaczków trzeba mieć bardzo dużo czasu. Tak samo jeden i drugi potrzebuje twojej uwagi i czasu 🙂
Beata Gratulacje 🙂
Kobzior zostajesz z nami 🙂
A wy dziewczyny jakie macie wrażenia po pierwszych wizytach u pediatrów??


Tak do dwoch tygodni.
teraz juz nie czuje nic tylko jak cos gwaltownie zrobie lub po schodach lece 🙂
😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna pytałaś o pediatrę i nasze odczucia. A więc pan doktor wpadł i wypadł od nas z domu 🙃 Zobaczył malutkiego, cos pogadał pod nosem ze zółtaczka schodzi- a ja wychodząc ze szpitala byłam pewna ze jej juz nie ma, bo tak wykazały wyniki badań 🙃 A więc do serca nic sobie nie wziełam, ale doceniam ze przyjechał osobiście, był sympatyczny i nie wymyslał problemów ( bo znam i taka pania co za bardzo wymyslała a jej diagnozy okazywały sie całkowicie nietrafione).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata8811 kciuki mocno zaciśnięte!!!! Wszystko będzie dobrze - całuję Cię i ściskam 😘
magditta tak optymistyczna jak Ty nie jestem 😁 i podejrzewam, że 2 razy nie zdążyłabym urodzić do północy 😁 - a póki co cisza... jedynie skurcze się pojawiają co jakiś czas...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior ja sie pogubiłam chyba albo cos przeoczyłam, dziś masz godzine zero???? Myslałam ze miałaś termin przede mną 🙃
Anabel miałam jeszcze odnieśc się do twojego postu o karmieniu piersią. Bardzo podoba mi sie jak to ujełaś i właśnie czytajac to co piszesz człowiek wierzy w to ze lubisz karmic piersia. Zazdroszcze Ci tej \" lekkości\" karmienia. Ja poprostu wiem ze karmienie jest czyms wyjatkowym ale nie mam takiej \" lekkości karmienia\", robisz to nie mecząc się i to jest piekne.

A ja póki co mam wolne bo moje smerfy śpią, ale zaraz malutki sie wybudzi. Zdążyłam ugotować dla meża ziemniaki, potem tylko jajo sadzone zrobię, i zrobic zupkę dla Mikołaja.

Dziękuje ofiarodawczyni za oklaska 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka mała przysnęła i dopiero teraz będę czytała co pisałyście od rana. Mam dziś dość. Najpierw nocy karmienie co chwilkę. I jak wstałam o 6:30 to już się nie położyłam, tzn próbowałam ale Emilka mi nie dała. Jestem wykończona.
Marta jeśli chodzi o karmienie piersią to chyba "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma", bo te które karmią piersią marzą o butli i chwili na odpoczynek a te co butlą o karmieniu piersią. Jakkolwiek każda z nas zdecyduje to i tak będzie dobrą matką. 🙂
Skoreczka ja też tak myślę, że najważniejsze że nasze dzieci dostały pierwsze mleczko. A każda jest w innej sytuacji i ma prawo zdecydować tak jak uzna za stosowne.
Kruszyna moja córcia raczej niejadkiem jest, najczęściej zjada 60ml. A na paczce pisze 1miesiąc-100ml, 🙃, a co do tych dwóch godzin to powiedziała mi, że mała ma nie jeść ze względów bezpieczeństwa (jakby ulała). Ja stwierdziłam, że ją nakarmię przed wyjazdem bo zanim dojedziemy, zanim zbadają to będzie z 2 godziny a mała nie ulewa. A Wy mieliście lampy i musicie iść do okulisty?
Po pierwszej wizycie u pediatry ok, ale ja już lekarkę znałam bo chodzę do niej z Kubą, już nie powiem, że ja za dziecka do niej chodziłam 😁 😁 😁
WielkaB to mam nadzieję, że jutro mi Emilka pozwoli wcześniej zajrzeć na brzuszek. Bo ona ma jutro miesiąc a ja 18-nastę 😁 😁 😁 🤪
Anabel dobrze to napisałaś, są plusy i minusy karmienie piersią 🙂
Magditta mojej małej poza pupką wyskoczyły jeszcze krostki poniżej pępka, ale nad wargami sromowymi (tam gdzie jeszcze pampers jest) i już przypuszczam, że to nie od kupki tylko coś innego jej nie pasuje. Może pampersy 😮
Kacha ja po urodzeniu syna albo byłam bardziej zorganizowana, albo on spokojniejszy albo mam amnezję i nie pamiętam 😁 😁
Skoreczka ja poza rankiem gdzie o 7 zdążyłam z synem zjeść śniadanie to tylko kawę sobie zrobiłam jak Emilce herbatkę a tak to nie miałam czasu zjeść i dopiero jak mąż wrócił. Dobrze, że teściowa dała słoik bigosu, chyba miała wyczucie 😜
Elka po co macie tą kontrolę w szpitalu?
Dziękuję za oklaski, chyba mi dziś były potrzebne bo nastrój do bani
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha to ja myslałam ze ty brłas jakies leki a nie mała..

Beatka trzymamy kciuki i nie martw sie wszystko nedzie dobrze

Moja mała tak jak wasze dzieciaczki chodzi przed 12 spac a rano wojuje no ale nie od 6 rano na szczescie 😉

Skoreczko dziekuje za miły post 😉 mi jest lzej bo mała szybko sie napija i juz ja nauczyłam odkładania po piciu wiadomo jest dzien gorszy i lebszy ale u mnie synek chodzi do przedszkola wiec jest mi lzej niz tobie jak masz synka w domu wiec doskonale cie rozumie bo jak Jakub jest w domu to mi tez jest trudniej
Troche namiesszałam 😉

Nikusia bigis bigos bigos mi sie mazy a najlepsze jest to ze mam chyba z 5 słoików bo przed swietami zrobilam a najgorsze to to ze nie moge go zjesc... stoi i kusi...


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobzior to za ujawnienie jeszcze raz dziękuję 😉 A rewanż zablokowany póki co 😁
Anabel taka prawda to napisałam!
Nikusia jak dziś jest gorszy dzień to jutro bedzie lżej, bo Emilka jutro bedzie odsypiać dzisiejsze marudzenie 🙂 Co do twojej lekarki to można powiedzieć ze to wasz lekarz rodzinny - taki swojski 🙂 My zmienilismy na innego bo tamtej babki co Mikolaj do niej chodzi nie zniosę 😠

No a mój mały synek jak nie chciał spać tak poszedł i śpi nadal mimo kręcenia się, a juz myslałam ze wstanie 😎

A co z waszą wagą i figurą? Ja ciąglę ogladam swój brzuch. Niby robi się ładniejszy ( oprócz tej krechy i pepka ) ale do ideału mu jeszcze daleko. No i uda powoli schodzą ale rewelacji nie ma. Wazne ze zauwazyłam znaczne postępy 😉 Tak to jest jak na koniec ciąży wazyłam 72kg a na poczatku 49 ☺️ ☺️ ☺️ No i sie przyznałam 😉 ☺️ Pójdę do apteki to sie muszę zważyc 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia

Beatka Wszystko będzie dobrze!!!
Elka My też mamy Espumisan 🙂 i mój Fabian też waży już 4500g 🤪 🤪 mamy coś wspólnego 😉
Skoreczko Mi mój Andrzej zamówił pas poporodowy wyszczuplający i noszę go od ok.tygodnia i chyba jest troszkę poprawa 🙂 przed ciążą ważyłam 65 kg,przed porodem 75kg,a teraz znów 65 🙂zobaczymy jak brzuszek będzie się schodził 🙂
Położna przyjedzie do nas w Walentynki na wizytę 🙂a jutro do lekarza na kontrolę idziemy na 17.00 🙂
Dziękuję komuś za oklaska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skóreczka jak bym sie też napiła kawy ale takiej prawdziwej i zjadła ciasto jak mały mi jutro pozwoli to sobie upiekę biszkopta z budyniem a co do wagi miałyśmy taka samą wic glowa do góry mi jeszcze 6 kg do żucenia zostalo ktore siedzą mi w tylku i w łudach
Elka Espulisn nam pomaga mama mi jeszcze przywiozla jakoś poduszkę na brzuszek co siie podgrzewa w mikrofali lub w piekarniku podobno puł zakladu dzieci sie na niej wychowało
Nikusia to jutro świetujemy Fabian też kończy miesiąc
kasiulka mi prawie brzuch sie cały wchlonoł i bez zadnego pasa 🤪 🤪 🤪 chociaz myslałam o jego zakupie 🙃 🙃 🙃nie wiem czy to prawda ale ja słyszałam ze mozna sie sciskać po zakończonym połogu ale moze jestem w bledzie

wiecie co wstyd sie przyznac ale siedzialm przy kąpie i nagle przywaliłam glową w klawature przysnełam moj mały śpi dzisaj jak zajac a w domu mnie denerwuja bo nie potrafia być cicho tylko szczelaja dzwiami a mały rece w górze i płacz 😠 😠 😠 😠 😠 ale powiedziałam ze sie już nic nie odezwe chociaz moja tesciowa doprowadza mnie do szału jak np pralka mi wypierze to leci pralka ci wyprala powies sobie pranie i tak marudzi a dziecko powinam zucic i isc wieszac pranie albo z jedzeniem albo obiadem nawet z głupią woda na herbatę tak jest nie pozniej tylko teraz za kazdym razem trzymam małego iprosze Boga o cierpliwośc 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...