Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Anabel ja również zazdroszczę Ci tej "lekkości karmienia", jak to nazwała Skoreczka. Ja miałam doła, że takie cyrki z piersiami miałam... 🤢 ten ból, gorączka, fatalne samopoczucie, ledwo się ruszałam. Od dziś już nie karmię. Rano bardzo płakałam, ale no nie każdemu jest dane karmić no i to w zasadzie nie jest najważniejsze. Musiałam sobie to jakoś przetłumaczyć. Decyzja podjęta. W sumie to nawet nie musiałam jej podejmować bo pokarm mi zanikł 😮 chyba przez te wszystkie ostre leki 😮 No trudno. Popłakałam i czas wziąć się w garść, prawda?

Czy któraś jeszcze oprócz Nikusi zaczęła karmić butelką?

Nikusia
ja wierzę, że w końcu się zorganizuję 😁 już mi złe samopoczucie i gorączka nie dokucza, więc mogę odetchnąć delikatnie i powoli zabrać się za siebie i za wszystko dookoła bo ja jeszcze do końca nie wypakowałam walizki ze szpitala 🙃 😮

Anabel
mała tylko na wzdęcia bo dostała chyba od tych wszystkich moich leków + nerwówka a jeszcze ją tylko piersią karmiłam. Teraz już jest dobrze... odpukać... 🙃

Skoreczko
ja jestem 11 dni po porodzie i brzuch mi spadł 😮 😲 tzn. mam jeszcze taki balonik ale wygląda jakbym więcej, dużo więcej zjadła na obiad. Jednak wciąż taka skóra jest dziwna, ale nie tylko na brzuchu. Na całym ciele 🤢 Nie miałam siły się sobą zająć ale teraz już muszę koniecznie, żeby się nie zapuścić!!! Jedyne co mnie złości, to że nie mogę założyć jeszcze żadnego pierścionka 😞 ani obrączki 😞 więc wciąż spuchnięta jestem. Nawet boję się ważyć...

WielkaB
przydałby Ci się odpoczynek od teściowej bo się wykończysz 🥴 Współczuję bo to wnerwia. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
a ja dzisiaj miałam wizytę położnej i powiem wam bardzo fajna babeczka do mnie przyszła wszystko wyjaśniła i doradziła po swojemu a nie wymądrzała się 🙂
Skoreczka moja położna przyszła taka zmarznięta,że dała się skusić na herbatkę z sokiem malinowym i trochę posiedziała 🙂
Nikusia nie moja nie była na naświetlaniu tak z ciekawości tylko zapytałam.
Beata oczywiście trzymam kciuki 🙂
Magditta dzięki za informację bo ja się boję,że coś mi puściło bo kichanie i śmiech nie wchodzi w rachubę u mnie. Jak inni się śmieją to ja zwijam się z bólu 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel jak bigos w słoiku to się nie zepsuje. 😜 poczeka na Ciebie 🙂
Skoreczka wagę mam już z przed ciąży, ale brzuch mi się nie podoba, jest brązowy z kreską i do tego brak mu jędrności z przed ciąży. Nie jest flak, ale super też nie jest. No ale jeszcze 2 tyg do końca połogu a potem brzuszki, brzuszki 😁 Nie mam za to problemu z tyłkiem i udami bo mało co tam przytyłam.
A Tobie się woda zatrzymała w organizmie dlatego taka waga, zejdzie 😉
Kasiulka mi też się obiło o uszy, że pas to po połogu. No ja nie potrzebuję, bo brzuch sam zszedł ale żeby nabrać twardości i sprężystości to mam zamiar go wygimnastykować 😁
WielkaB dokładnie jutro Emilka i Fabianek świętują miesiąc 😘 😘
Kacha butelką karmię ja i Kasiulka. Ja wczoraj i dziś już nie dawałam małej piersi, no ale też przedwczoraj nic w nich nie było. A co do tego, że jesteś spuchnięta to też zejdzie, może te leki powodują, że wolniej schodzi.
Kruszyna pytałam o naświetlenia bo bym Ci namiary na okulistę dała. No ale dobrze, że nie potrzebujecie.

Od dziś mam pesel dla Emilki. Próba zarejestrowania jej na bioderka zakończyła się niepowodzeniem. A Kubę to już od 18.01 próbuje zarejestrować od specjalisty, albo nikt nie odbiera albo ciągle jest zajęte 😠 😠 już dziś miałam nerwy. Nie wiem co za ludzie tam pracują. Wstyd się przyznać, ale mam doła z tym karmieniem. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia nie ma wyjscia musi poczekac 😉

Co do wagi to ja juz mam 1 kg na minusie z tych co chciałam dodatkowo zrzucic 😉 jeszcze chociaz 2 i bede szczesliwa bo wtedy mam nadzieje ze wrzuszek troszke sie zmniejszy no bo zostało tam troszke tłuszczyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Dobry 😉
Wita Was ostatni nierozpakowany brzuszek - niestety już lutowy... Uparte mam to dziecko 😲 No ale cóż zrobić... Droga Nikusiu najlepsze życzenia urodzinowe dla Ciebie - aby Twoja rodzinka była zawsze źródłem szczęścia i radości, a Emilka dawała Ci się wysypiać 😆
A ja wracam do łóżka z moimi bólami 🤢 które niestety nie przynoszą póki co postępu w sprawie... Za oknem -19 stopni 😮 Dobrze, że nie trzeba wychodzić z domu 🤔
ŚCISKAM WAS CIEPŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ja tez na nogach juz bo chciałam synka do przedszkola na nastepny rok zapisac ale coś im nie poszło z naborem elektronicznym bo jeszcze nie urucho,ili...

Przyjechała kuzynka z Warszawy z synkiem jedziemy dzis do niej na kawke 😉 Maksiu jest starszy od Kingi o 10 dni 😉

Nikusia a dla Ciebie duzo zdrówka dla całej Twojej rodzinki no i duzo odpoczynku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha_84 i Nikusia proszę się wziąś w garść i koniec kropka

Nikuisa jak zczyna się PESEL Emilki bo mojego Fabianka 122101 nie wiem czemu zawsze była data urodzenia ? 🤨 🤨 🤨ja już zarejsrowana na bioderka na 07,02 co śmieszne bo kazali mi zadzwonić czy odbedzie się badanie 🤔 🤔 🤔 🤔
Sto lat dla ciebie kochanaz okazji 18-stki i dla Emiki z okazji ukończenia pierwszego miesiaca

dzieki za wsparcie dziewczyny no ciezko mi wytrzymać z ta moja tesciowa wczoraj mial jeszcze ale o to ze szwagierka kupiła czarny wózek i ja powiedzialam ze ja tez kupuje czarny ze srebnym to jakie gadanie było a ja jej odpowiedzilam ze mi na to nie daje wiec kupie to co mi sie podoba
tak wogóle to nocke miałam spokojna Fabian śpi teraz ale jak zając tylko coś puknie oczy otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Mojego Jasia tez tak salmo sie zaczyna PSL.
DZis konczy miesiac jak ten czas leci , miesiac temu jeszcze w brzuszku sobie siedzial i nikt sie nie spodziewał ze o 22.16 bedzie na swiecie taki nasz malutki Skarbek, ach porodu nawet nie wspominam 😮 😮

Nikusia Wszystkiego Najlepszego 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Moja śpi tylko w nocy ma jedną pobudkę po której ciężko jej zasnąć a kolejną są w porządku 😮
Dla zainteresowanych to powiem,że wcinam ugotowany ryż z tartym jabłkiem tak mi poleciła położna bo nogi mam dalej jak balony i woda nie chce tak szybko schodzić a po taka dieta wszystko ładnie wyciąga.
Nikusia Wszystkiego Najlepszego z okazji urodzin dużo zdrówka,samych słonecznych dni i szczęśliwych chwil z dziećmi. Dlaczego nie udał ci się zarejestrować Emilki na bioderka ja mam zamiar dzisiaj dzwonić 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkaB napisał(a):
dziewczyny mam pytanie jak to jest teraz z tym naszym becikowym co jest potrzebne jakie dokumenty moze ktoras juz skladala


akt ur. i zaświadczenie od lekarza -z takimi dok. mój mąż był złożyć wniosek i po ponad 2 tyg. becikowe było na koncie 🙂

STO LATEK NIKUSIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Nikusia sto lat w zdrówku, szczęściu i spełnieniu marzeń!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! I pociechy z dzieciaczków oraz męża 🤪

Kobzior no to witamy lutóweczkę 🙂 Łap oklaska!
Kruszyna ta twoja mała to wyjatek, ja budze się na 3-2 karmienia. Wczoraj wieczorem dokarmiłam synka bo jadł i jadł z cycusia i płakał. No i dałam butelkę i spał do 2 w nocy. A poźniej już co 3 godzinki cycuś.
WielkaB najlepiej samej iść do gminy i spytać się jakie papiery są potrzebne do becikowego, rodzinnego, bo znajac nasz kraj co wieś to obyczaj 😉

A ja mam taki dzień, ze marzy mi się zaparzenie melisy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka Głowa do góry!!! Pamiętaj,że po burzy zawsze wychodzi słoneczko 🙂 będzie dobrze 🙂

U nas noc nawet ok 🙂 ale Fabiś jadł po troszkę i często,więc trochę zmęczona jestem.
Ciekawe,co nam lekarz na wizycie powie. Mam nadzieję,że wszystko jest ok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂 my wlasnie zalatwiamy becikowe. u nas potrzebny jest akt urodzenia dziecka, dowody osobiste obu rodzicow i zaswiadczenie od lekarza ginekologa do ktorego sie chodzilo w ciazy. z tym ze wazne jest ze pierwsza wizyta u gin byla przed 10 tyg ciazy bo inaczej sie becikowe nie nalezy. a jeszcze u nas jest cos takiego jak drugie becikowe (i w wiekszosci gmin tak jest). dostaje sie drugi 1000zł ale jesli dochody w rodzinie nie przekraczaja ok 500zł czy jakos tak.

a jak tam kobzior? nie bierze Cie? 🙂 u mnie nic sie nie dzialo a tu w srode lekkko pobolewal mnie brzuch jak przed miesiaczka. wieczorem mialam na majtkach (jak sie pozniej okazalo) kapke wod plodowych podbarwionych krwia i sie wystraszylam i pojechalam na pogotowie. nawet nie wiem kiedy mi czop odszedl. w szpitalu od razu na porodówke i skurcze co 5-7 minut. na porodówce byłam o 1 w nocy a Malutka urodzila sie o 12:30. Przy 8 cm akcja skurczowa osłabła i podali mi oxy i chwila moment i Mała juz była na świecie. Ale byłam tak wymęczona skurczami, że nawet nie umiałam się w pełni ucieszyc ( z czym sie troche zle czuje) jak juz polozyli mi ją na brzuchu. Ale najwazniejsze ze caly czas byl ze mna maz. gdyby nie on to nie wiem jakbym sobie poradzila.
przepraszam ze pisze bez polskich znakow ale Weronika ssie cycka i nie moge swobodnie pisac 🙂
pozdrawiam wszystkie mamusie i ich maluszki. no i Ciebie kobzior tez 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Noc nam minęła nawet spokojnie, Emilka obudziła się po 2 ale potem nie umiała zasnąć. Zjadała, przewinęłam ją i marudziła. Potem obudziła się o 5:30 jak ją nakarmiłam, przewinęłam to zaraz poszła spać, ale zrobiła się 6:30 i trzeba była wstawać Kubę do szkoły wyszykować. No, ale za to na spokojnie bo Emilka spała, a potem się jeszcze zdrzemłam 😜 Obudziłam mnie moja babcia a Emilki prababcia bop dzwoniła z życzeniami. 🤪 A potem wpadła siostra z kwiatami i plotowałyśmy do teraz 🤪
Kobzior, Elka, Anabel, WielkaB, Kasiulka, Kruszyna, Skoreczka, 03072010 dziękuje za życzenia 🤪 🤪 🤪
Kobzior ja liczę, że coś się dziś zacznie 😜 😜 😜 🙃
Anabel to nabór elektroniczny jest, jak ja Kubę zapisywałam to trzeba było iść i zapisać 😉
WielkaB tak pesel Emilki też się tak zaczyna. To weszło po 2000 roku, bo Kuba się urodził 2003.08.23 a ma początek peselu 032823. I wszystkiego najlepszego dla Fabianka z okazji 1 miesiąca 😘 😘 I dzięki za śliczny obrazek 🙂
Elka dla Jasia też wszystkiego naj, naj, najlepszego, ciągle myślę, że się urodził 02.01 tak sobie na początku zakodowałam.
Kruszyna nie zarejestrowałam Emilki bo nikt nie odbierał, a wcześniej położna mi powiedziała, że będę chcieli pesel więc nie dzwoniłam. A dziś nie miałam jeszcze czasu zadzwonić.
Skoreczka to ja przesyłam dziś przesyłam mój dobry nastrój 😘 😘
Dusta super, ze się odezwałaś. 😉 drugie becikowe należy się tym, którym przysługuje rodzinne. tam jest na członka rodziny ok 504zł i 583 jeśli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie ma za co:* 😉
ja sama siedze maz pojechal do miasta 😞
tylko jezdzi i jezdzi. a za miesiac do pracy chyba umre...
brrr 😞
nie wiem jak sobie poradze sama 😞
Boje sie ze jak cos bedzie nie tak to nie bede wiedziala co robic 😞 😞
u nas - 15
w nocy -30 😮 😮 😮 w glowie sie przewraca 🙂
my chcemy latoooo....
a kochane kiedy chrzcicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to wiem wszytko M mnie do puścił do kąpa a ja sie cały dień snuje po mieszkaninu i nic nie robiłam gdzieś mnie pobolewa brzuch chyba macica mi sie jeszcze obkurcza fabian spi foteliku samochodowym bo nigdzie indziej nie chce 😮 😮 😮 😮
skóreczka glowa do gory bedzie dobrze ja mam dzisiaj dzien ze bym tylko plakala 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka My z Andrzejem zdecydowaliśmy,że chcemy Fabianka ochrzcić na Wielkanoc 🙂 już nawet Andrzej rozmawiał wstępnie z księdzem jak był u niego na kolędzie i nie będzie raczej problemu 🙂
WielkaB Nie płacz kochana:* ja też czasem tak mam,że mam ochotę płakać i czasem nie wiem nawet dlaczego 😉 ale tak ponoć jest po porodzie,więc się nie martwię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No my tez na swieta i nie ma takiej opcji.
Chrzesny w Holandii Chrzesna w niemczech 🙂
Wogole to cos mi wspominaja ze chcieliby po goralsku 😮 😮
Jak tak to musze sobie wyporzyczys goralski nowoczesny 😁 😁 😁
Kapele juz mamy goralska zamowiona kamerzyste tez 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...