Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nikusia tak chcę jechać na badanie bioderek tam gdzie rodziliśmy 🙂 🙂,ale peselu jeszcze nie mam wiec wstrzymuję się z dzwonieniem 🙂 A skierowanie dostanę we wtorek jak pojedziemy do pediatry
Skoreczka jak Błażej spała po flaszce???
A co do historii Magdy to w głowie się nie mieści było mi tak strasznie szkoda tej rodziny a teraz nie wiem co o tym wszystkim myśleć bo nie wiadomo co faktycznie stało się z dziewczynką 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Cześć kochane.
Od paru dni mam problem z małą. Tzn ona ma problem z kupką. Nagle przestala robic kupke i musze jej pomagac termometrem do tego dzisiaj miala sluz w kupce. Sa kupki zolte i z grudkami i do tego ten sluz. Do lekarza dzisiaj juz nie mam szans sie dostac a moja polozna tez tel nie odbiera :/ wiecie moze co to moze byc? Jak jej pomoc? Nie spi tylko placze ciagle a ja juz sil nie mam 😞 jesli ktoras mamusia miala podobny problem to prosze jakas rade jak malej pomoc w bolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
awwws się rozpisałam a mi się post skasował ;/

Mała śpi od 10 więc mama chwilke dla siebie 🙂...

Skoreczka jak mały po butli?? ja mam Bebiko 1 w razie ,,w,,... leży w kuchni... w sumie nie znam się na mlekach więc mąż kupił jakie było 🙂... Naj dla Błażejka !! 🙂

Nikusia twoja Emilcia to laska jak się patrzy hehe 🙂 modnisia mała 🙂

Kruszyna ja nie mogę się napatrzeć na włoski twojej Zosi 🙂 cudnee!! 🙂

Kobziorku 3maj się !! 🙂

Co do Madzi to ja też jestem w szoku ;/...

U nas noc nawet przespana... mała wstawała 2 razy... raz przytrzymała mnie poltora godziny ale pozniej ladnie zasnęła... 🙂

Byłam na ściągnieciu szwów w szpitalu... myślałam że mam rozpuszczalne bo wewnątrz były.. ale okazało się że nie więc musieli ściągnąc 🙂...

Adzia kupki żółte i z grudkami to ponoć norma... ale co do śluzu to nie wiem więc nie pomogę przykro mi... próbuj dzwonić do położnej 🙂... wytrwałości :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
andzia kupki wydaja mi sie ok ale nie pomagaj jej termometrem nie olno tak
ja ci moge poradzic to co ja dzisiaj zrobilam bo moj nie mogl mi kupki zrobic to tak bierzesz pieluche zanurzasz ja w goracej wodzie zeby cie parzyla w rece jak wycisasz potem skrapiasz ja rozrobionymym 50:50 spirytusem lub wodka i przykldasz malej na brzuszek druga pielucha przykrywasz az pieluszka pod spodem troche przestygnie aa przed tym wysmaruj malej brzuszek oliwka powino pomoc mojemu pomoglo teraz trzymam go na kolanach to mam wrazenie ze zaraz dziure bede miec w kolanacvh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB mi się wydaje, ze jakby mi dziecko wypadło to dzwonie po karetkę. bo może odratują.
Adzia nie pomagaj termometr, jak uszkodzisz jelita to będzie problem. na zaparcia są herbatki ułatwiające trawienie, z kopru włoskiego, masaż brzuszka, podciąganie nóżek do brzuszka i produkty farmakologiczne w ostateczności. Na kolki też stosują ciepłą pieluszkę na brzuszek albo suszarką z ciepłym powietrzem.
a my też mamy żółte kupki z grudkami.
Pamii18 korzystaj z chwilki dla siebie. U mnie była siostra to bawiłaś się z Emilką a ja wyprasowałam sobie. 😉
Kasiulka to chyba każda czeka na wolną chwilkę i wtedy podczytuje 😜 ja teraz z Emilką na kolanach. 🙂
Kruszyna babka się mnie pytała o pesel, ale się zastanawiam czy jakbym nie miała czy byłby problem. Za to o skierowaniu dwa razy mówiła. Z tym, że pytała też o datę urodzenia i wyliczyła kiedy 6 tydzień będzie i tak mnie zarejestrowała. Mam być miedzy 8 a 11 więc nie jest na godzinę. I USG bioderek zrobią. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam, ze po prostu byla w ogromnym szoku, nie wiedziala, co robi...

Nikusia102 napisał(a):
elka144 napisał(a):
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zobacz-film-w-ktorym-matka-magdy-mowi-ze-dziecko-nie-zyje,nId,432449

Po co ona takie cyrki zrobila z tym porwaniem?


Ze strachu przed karą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adzia - moze dzidzia jest odwodniona? Moja na poczatku nie robila kupek i okazalo sie, ze jest odwodnina (mialam za malo pokarmu). Mozesz to sprawdzic naciskajac jej paznokiec swoim paznokciem - jesli pozostanie bialy przez dluzszy czas to znaczy ze dzidzia sie odwodnila
A jesli nie jest odwodniona to tak jak WielkaB powiedziala - ciepla pielucha na brzuch i masaze brzuszka, dodatkowo mozesz jej pomoc \'cwiczac\' nozki - zginaj jej delikatnie nozki do brzusia i prostuj (oczywiscie jesli Ci na to pozwoli, nie rob nic na sile), podobno dobre jest tez kladzenie dzidzi na brzuszku - pobudza miesnie, ktore z kolei wspomagaja perystaltyke...

Adzia82 napisał(a):
Cześć kochane.
Od paru dni mam problem z małą. Tzn ona ma problem z kupką. Nagle przestala robic kupke i musze jej pomagac termometrem do tego dzisiaj miala sluz w kupce. Sa kupki zolte i z grudkami i do tego ten sluz. Do lekarza dzisiaj juz nie mam szans sie dostac a moja polozna tez tel nie odbiera :/ wiecie moze co to moze byc? Jak jej pomoc? Nie spi tylko placze ciagle a ja juz sil nie mam 😞 jesli ktoras mamusia miala podobny problem to prosze jakas rade jak malej pomoc w bolu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adzia a pokarmu nie zmienialiście? U mojej Natalki tak to właśnie wyglądało, gdy zaczęłam dawać jej butlę bo nie mogłam już piersią karmić. Lekarka mówiła, żeby pomóc właśnie termometrem lub czopkami glicerynowymi. To takie drastyczne 🤢 Nie spodobała mi się ta lekarka zwłaszcza, że kazała cały czopek dziecku dać do odbytu!!!! Sama niech sobie cały wsadzi.... 🤢 😠

Pisałam wczoraj, że byłam u innego lekarza i zmieniono nam mleko, herbatki koperkowa i rumiankowa to jak najbardziej, układać na brzuszku, masować brzuszek........... i modlę się żeby podziałało 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii, Kruszyna, Nikusia nie będę się oszukiwać mały śpi po butli i wyglada na najedzonego. Też maż kupił Bebiko1 ( bo sprawdzone). Też długo nie pociagne na cycuchu, małe sie robią i w ogóle Błażejek jak je z nich to strasznie zaczyna sie denerwować.
Adzia wypróbuj sposoby które dziewczyny opisały, ja już wczoraj pisałam o syropku na zatwardzenia.

Co do porwania małej Madzi to byłam strasznie tym faktem zdruzgotana, myslałam sobie ze teraz to strach wyjśc na ulicę, a tu wszystko przybrało inne oblicze 😮 Jak dla mnie niewyobrażalne ale nikt nie wie co siedzi w głowie osoby która postąpiła właśnie w taki sposób. Przykre i trudne do zrozumienia! szkoda mi tej małej dziewczyneczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha A Twoje maleństwo chce jeść ten Bebilon Pepti 1?? Bo my je kupiliśmy w nadziei,że kolki będą mniejsze i Fabian jak spróbował to mleko to wypluł i zaczął płakać 🤢 i mleko leży 😞 a chciałabym mu je dawać,bo choć wypił tylko kilka kropel to nie miał kolki przez całą noc 🤪
Co robić???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adzia z tego co wyczytałam na Osesku w kupce niemowlaka mogą byc pasemka śluzu.
skopiowałam dla Was wiadomości o kupce niemowlaków karmionych w różny sposób.

Kupa noworodka i niemowlaka, podstawowe i bardzo ważne informacje



Smółka - co to jest?

W pierwszej dobie życia noworodek oddaje pierwsza kupkę, tzw. smółkę. Jej wygląd może Cię przerazić. Beztlenowa przemiana żółci zabarwia, bowiem kupkę na kolor ciemnozielony, prawie czarny. Smółka zawiera w sobie dość specyficzna zawartość zgromadzona w jelitach dziecka w okresie płodowym. Są to m.in. wody płodowe, złuszczone nabłonki skóry dziecka, śluz i różne substancje z rozwijających się narządów i gruczołów trawiennych. Ilość wydalonej smółki jest bardzo duża. Może wynosić od 5 do 10 dag. To m.in. z jej wydalaniem związany jest spadek masy ciała dziecka w pierwszych dobach po urodzeniu.


Stolce przejściowe

Gdy dziecko zaczyna jeść mamine mleko, pojawiają się tzw. stolce przejściowe o różnym zabarwieniu, od zielonobrunatnych, przez zielono żółte po zupełnie żółte. W stolcach przejściowych mogą być widoczne pasemka śluzu i grudki niestrawionego pokarmu. Są one wodniste a często spienione. Wpływ na to ma duża fermentacja laktozy w jelicie grubym oraz zawartość w mleku matki siary, która rozluźnia kupkę.
Stolce przejściowe wydalane są kilkukrotnie w ciągu doby. W ten sposób oczyszcza się przewód pokarmowy maluszka z resztek smółki. Dlatego tak ważne jest, aby w tym okresie jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi.


W drugim miesiącu życia oddawanie stolców przez niemowlaka jest już zazwyczaj unormowane. Zawartość pieluszki różni się jednak u dzieci karmionych piersią a butelkowych.


Kupka niemowlęcia karmionego piersią

Zwykle są to dwa do czterech wypróżnień w ciągu doby. Powinny one mieć żółte zabarwienie i wyglądem przypominać średnio ścięta jajecznicę. W kupce mogą pojawić się niewielkie grudki oraz pasemka śluzu. Kupka może mieć lekko kwaśny zapach. Czasem zawartość pieluszki będzie imponująca i pielucha sobie z nią nie poradzi, a innym razem będzie to malutka kupka. Może się zdarzyć też, że maluch nie zrobi kupki wcale nawet przez kilka dni. Jest to związane z tym, że mleko matki jest doskonale i można by powiedzieć w całości przyswajalne. Jednak gdyby osesek był niespokojny, miał wzdęty brzuszek i mały apetyt, zgłoś się z nim do pediatry.

Kupka niemowlęcia karmionego sztucznie

Zwykle są to jedna lub dwie kupki na dobę. Swoją konsystencją przypominają ciastolinę, są w żółtawym kolorze, choć mogą zabarwiać się na odcienie jasnobrązowe. Robienie kupki, maluszkowi karmionemu sztucznie może sprawiać trudność. Mogą wystąpić nawet zaparcia.

Powody do niepokoju


Może się zdarzyć, że zawartość pieluchy będzie odbiegać od norm. Sprawdź, co może być powodem do niepokoju. Pamiętaj, że na zabarwienie kupki ma wpływ dieta, np.: po buraczkach kupka może być czerwona, po jagodach czarna a po marchewce pomarańczowa. Pojedynczy przejściowy incydent w zabarwieniu czy konsystencji kupki nie jest powodem do zmartwień.

Zielona kupka
Może świadczyć ze jakiś składnik Twojej diety nie posłużył maluszkowi lub mleko modyfikowane jest nieodpowiednio dobrane. Jeżeli kolejne kupki będą miały zielone zabarwienie, warto skonsultować się z pediatrą.

Czarna kupka
Na takie zabarwienie może mieć wpływ przyjmowanie niektórych leków, obecność w stolcu krwi a u starszego niemowlaka jedzenie, które zjada np. jagody. Zdarza się, że krew widać w postaci strzępków, nitek lub plamek. Jeżeli zabarwienie kupki nie ma nic wspólnego z dietą czy lekami, koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Biaława kupa
To poważne ostrzeżenie organizmu o nieprawidłowościach związanych z wątrobą lub drogami żółciowymi, koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Śluz w kupie
Może wystąpić w okresie rozszerzania diety dziecka jako objaw przejściowy. Może być także objawem stanu zapalnego lub alergii, jeżeli śluzu jest dużo i pojawia się często to koniecznie skonsultuj się z pediatrą.

Zapach kupki
Powodem do niepokoju jest bardzo kwaśna lub bardzo cuchnąca woń dobiegająca z pieluchy.

Biegunka
O takim rodzaju kupki mówimy, gdy dziecko zrobi w przeciągu 12h więcej niż trzy płynne kupki, koniecznie udaj się z dzieckiem do lekarza. Pamiętaj jednak, że jeżeli takiemu wypróżnieniu towarzyszy gorączka lub/i wymioty, konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska. U niemowląt jest niezwykle łatwo o odwodnienie, co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia dziecka.

Zaparcia
Jako zaparcia stolca traktuje się utrudnione, wymagające wysiłku oddawanie kupki oraz wydalanie go w odstępach większych niż 3 dni. Nie podawaj dziecku żadnych środków przeczyszczających czy innych lekarstw na zaparcia, skonsultuj się z lekarzem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc
Pami tak u mnie w szpitalu tez zalecaja podwójne pieluszkowanie tylko ze tak naprawde to odtopedzi i pediatrzy to odradzaja pediatra mówi ze to aby dziecku przeszkadza bo lezy wykrzywione a ortopeda kaze kłasc dziecko na brzuszek i nie pieluszkowac ( byłam ijuz u jednego ) tak ze tródno cos powiedziec ja wiem ze jesli naprawde jest dysplazja to bedzie trzeba załozyc szelki lub rozpórki tylko nie wiem jaki stopien tej dysplazi musi być zeby lekaz podjoł decyzje o tym no i jesli naprawde pojawi sie taki problem to trzeba jak naj dzybciej zareagowac ...

chyba nie zdaze was nadrobic ,,,

Nikusia ja tez staranm sie odzywajac mala od noszenie bo teraz widac ze mniej ja boli brzuszek i płacze tylko po to zeby ja nosic Moja mał tez dzis spi jak zajac wszystko robiłam na raty dlatego dopiero teraz jestem i tylllle do nadrobienia mam ...

Nikusia u nas wuszła dysplazja w dwóch bioderkach stopnia 2 ale dzis idziemy jeszcze raz teraz prywatnie do lebszego ortopedy zobaczymy co ten powie...

Wielka b ja tez zauwazyłam ze jak jestem sama w domu to jestem lepiej zorganiazowana niz jak mam meza 😉

Wielkab to uwazaj z tym noszeniem jak cie brzuch boli zebyś sie nie poobrywała bo wszystko jeszcze swiezutkie a dzieci cięzkie sie robią...

Skoreczko całuski dla maluszka z okazji imieninek 😉

Elka ja jakoś nie iwerze jasnowidz... u nas na poczatku stycznia zagina sąsiad szulaki go 3 tygodnie dwóch jasnowidzów mówiło ze przebywa na terenie lesnym koło jeziora wszystcy tam szukali a okazałao sie ze był 700 metrów od domu na jakiejs budowie... pogrzeb jest jutro...

Nikusia szwy nie zawsze tak samo szybko sie rozpuszczaja wiec spokojnie ..

Kruszynka zadzwon zeby mała zarejestrowac bo u mnie na przykład nie mogłam zarejestrowac bez peselu dopiero na wizyte kazali go przyniesc...

Nadrobiła tak pobierznie bo musze juz uciekac do tego lekarza trzymajcie kciuki przepraszam ze nie odpisałam na wszytskie posty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez uwazam ze powinna karetke wezwac, bo jak ona zyla a ta ja zostawiala na taki mroz 😮 😮 albo wrzucila do tej rzeki 🤨 🤨 🤨 Boze nawet nie mysle...
Ciocia z niemiec mi poslala 3 paczki pampersow po 120 sztuk 🙃 🙃 🙃 🙃
dwie butelki z aventu i 2 herbatki koperkowe 😁
a mama kupila malemu super komplecik tylko chyba jeszcze troche za duzy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co? No wkurzam się... Powiedzcie czy macie podobnie... Jak ja próbuję uspać Małą to ona po 10 minutach budzi się i płacze, więc moje starania są do kitu. Ale gdy mąż się nią zajmie 😠 to ona ma oczy otwarte, leży sama i nawet nie piśnie, tylko zasypia 😠
Ona mnie chyba nie kocha 😞 albo kocha za bardzo i mogłaby cały czas być ze mną 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...