Skocz do zawartości

Bóle zębów | Forum o ciąży


aniaweis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
😞 hej dziewczynki jak poradzic se z okropnym bolem zebow matko dopiero dzis sobota a wizyta w poniedzialek strasznie mnie boli zab i moze nie jeden albo juz mi sie wydaje i promieniuje co polecacie za odpowiedz z gory dziekuje 😞wzielam dzis apap ale niestety niepomógł 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mlusso faktycznie te gozdziki działają az jestem w szkoku to ja sie tak męczylam w nocy dzieki za podppowiedz ja wzielam zaparzylam w szklance troche gozdzikow przeplukalam buzie a dodatkowo rozgryzlam bolącą stroną pare gozdzikow przytrzymalam i bol odszed 🙂 🙂 🙂 dzieki za podpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
POMOCY !!!
Kilka dni temu wypadł mi ząb. Zostały tylko malutkie kawałeczki. Poszłam do dontystki i pani doktor powiedziala, że na razie nie moze nic zrobic. Dopiero w 2 trymestrze wyrwie te kawałeczki które zostały i nałozy koronke.
Jednak pojawila sie problem. Ząbek -a raczej to co z niego zostąło- zaczęło boleć. Pojawiła się opuchlizna na dziąsłach a ja nie wiem co robic. Wszystkie znane srodki zabronione sa w ciazy.
Jak mam sobie pomóc usmierzyc ból????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w I trymestrze nie wolno używać znieczulenia. Nie wyobrażam sobie tego. Szałwią nie wolno nawet płukać, bo jest szkodliwa dla ciężarnych (pani w aptece powiedziała)

Jak go wrwe to bede cierpiec jeszcze bardziej. Chodzę do dentysty już od 3 miesięcy i ciągle mi coś robią. Boli jak cholera nie tylko w trakcie zabiegu, ale i pozniej. Myślałam, że mam spokój a tu znowu.
Już mam naprwdę tego dość !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 9 miesiące później...
  • Mamusia
witam, generalnie do 12 tygodnia nie zaleca się wyrywania zębów oraz ich leczenia ze znieczuleniem. Ponieważ znieczulenie może (ale nie musi) w małych ilościach przechodzić przez łożysko. Do 12 tygodnia dlatego, że w tym czasie kształtują się narządy i układy - dlatego dla własnego spokoju, jeżeli nie ma takiej potrzeby, lepiej unikać znieczulenia u stomatologa. Wielu stomatologów uważa, że po 12 tygodniu spokojnie.

Co do bólu po wyrwaniu, to sprawa indywidualna..... u każdego na pewno jest inaczej..... a nie lepiej wyleczyć ząb zamiast go wyrywać? teraz są takie sposoby najróżniejsze, można uratować juz naprawdę szczątkowe zęby.... ja jestem "aparatką", tak że przez całą ciążę siedzę i u ortodontki i u dentystki, też u higienistki, największy dyskomfort czuję dopiero w 9 miesiącu ciąży w związku z łukami, ale teraz to juz mnie wszystko drażni, tak szczerze.....
w 6miesiacu ciąży miałam robione 8 nowoczesnym sposobem, bez znieczulania, nic nie bolało kompletnie....

ja uważam osobiście że stan zapalny i ropa sa gorsze dla maleństwa i trzeba zaryzykować, lepiej dbać o zęby w ciąży a nie czekać i sie męczyć 🙂 pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂 to jak ból jest coraz mniejszy to chyba dobrze, ważne żeby nie doprowadzić do suchego zębodołu, (może się tak stać jak się wypłucze skrzep wtedy też z dostatecznego braku ochrony miejsce po wyrwaniu zęba pozostaje puste i jest narażone na zakażenie bakteryjne objawiające się silnym, rwącym bólem, który nierzadko promieniuje aż do skroni, wysoką gorączką, oraz ogólnym osłabieniem organizmu. Suchy zębodół rozwija się zwykle w 2-3ej dobie od wykonanego zabiegu – mniej więcej tyle właśnie potrzeba, aby bakterie zaatakowały miejsce po usuniętym zębie, które nie jest przecież w żaden sposób chronione) u Ciebie już minął tydzień, czyli pewnie ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 7 miesiące później...
  • Mamusia
nie wierzyłam gdy mi powiedzieli że zęby w ciąży lecą 🤢
od dłuższego czasu miałam 2 malusieńkie dziurki, były pomiędzy dwoma zębami wiec dentystka odkładała je na wieczne później - teraz te zęby mnie bolą 🤨
blisko dziąsla wiec pewnie przydałoby sie znieczulenie, jestem w 13 tyg - mogę juz iść zrobić z tym porządek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lata później...
  • Mamusia
No ja właśnie byłam u dentysty 8 tygodnia i przez to moje dziecko przestało się rozwijać. Dokładne tego dnia przestało, względem wyliczeń. Także ja bym się wstrzymała, albo zapytała dentystów z Dental Pro w Gdańsku Ujeścisku o pomoc. Coś doradzą, ale wydaje mi się, że nie powinnaś leczyć tak wcześnie ząbków.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...