Skocz do zawartości

Wielkość dzidzi | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej,

lekarz mi dziś powiedział, że moja mała jest jakby za mała, więc spieszę z pytaniem czy któraś z Was też usłyszała taką opinię.

Od ginekologa usłyszałam dziś, że wielkość dziecka wygląda na 22 tydzień, natomiast ja (według ostatniej miesiączki) jestem w 23. Ogólnie stwierdził, że dziecko jest mniejsze o tydzień.

Usłyszałyście coś podobnego?
Czy to się jakoś wyrówna?

Pozdrówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez tak usłyszałam od mojego lekarza w 19 tyg,że jemu wygląda na 18 tydzień .A teraz w 21 tyg.od mojej lekarki pierwszego kontaktu tu w Irlandii pomierzyła mnie jakimś centymetrem i powiedziała ,że jej to wygląda na 16tydzień.No nie wiem ,bo jak to zalezy od wielkości brzucha to ja nie wiem,i ide w piatek na usg,bo trochę mnie wystraszyli.Ale nigdy nie ufam jednemu lekarzowi.i nie przejmuję się tym tak od razu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mogę Cię pocieszyć ze dziecko przyjmuje podczas ciąży różną pozycję...Np główka. Mi lekarz mierzył ją 3 razy by pokazać że to zależy od tego jak się ułoży, tak samo długość dziecka. Czasem maluszek jest za bardzo zgięty co też może pomniejszyć pomiar. Ale opcja, że jesteś w innym tygodniu jest możliwa, bo np mogłaś mieć późniejszą owulację, w moim przypadku tak właśnie było. Miałam podobno 2 owulacje i gdyby lekarz patrzył mi teraz wg okresu dziecko było by o aż 3,5tygodnia większe 🙂
Także zdarza się druga owulacja w cyklu bądź może się spóźnić, więc się nie przejmuj, bo Twoje dziecko to wyczuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podchodze do pomiarów z USG troche z dystansem...mi zawsze wychodzi ze maly jest o 2 tyg starszy 🙂co jest dosyc dziwne bo wygladaloby ze do zaplodniania doszlo podczas miesiaczki albo zaraz PO!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ma podobnie jak piszą dziewczyny, po ostatnim badaniu usg wychodzi, że mała ma np.dł. nóżek na 20 tc. a nap. rączki są ok w prawidłowym tygodniu. Wszystko zależy także od tego jak gin ustawi usg. ja się nie przejmuję bo nie ma czym. Moja szwagierka jak była w ciąży też tak miała, że różnica była po dwa tyg. Więc nie ma czym się martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ma podobnie jak piszą dziewczyny, po ostatnim badaniu usg wychodzi, że mała ma np.dł. nóżek na 20 tc. a nap. rączki są ok w prawidłowym tygodniu. Wszystko zależy także od tego jak gin ustawi usg. ja się nie przejmuję bo nie ma czym. Moja szwagierka jak była w ciąży też tak miała, że różnica była po dwa tyg. Więc nie ma czym się martwić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mnie w 21 tc wedlug pomiarow wyszlo, ze synek jest duzy jak na 22 tydzien. Coz jako termin poczatkowo ginekolog wyznaczyl na 17 maja, a po wymiarach wychodzi na 10. E tam, najwazniejsze, ze mi powiedzial, ze wszystko jet u dzidziusia w normie i reszta mnie nie obchodzi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie termin z miesiączki wyszedł 25 maj jednak już na pierwszym badaniu usg 3d w 12tc wyszło że dzidziuś jest 3 dni młodszy i termin wyznaczono mi na 28 maja. I tak pozostaje do tej pory. Najważniejsze, że wszystko u niego jest ok!! A reszta sama się okaże... i tak nie wierzę, że urodzę równo o terminie:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień różnicy to właściwie żadna różnica. USG jest tylko bad. orientacyjnym i jego pomiary są bardzo , bardzo subiektywne. Naprawdę nie masz się czym przejmować. Moja mała była ciągle "za mała" w stosunku do wieku ciążowego, a urodziła się duża(3,4kg) i zdrowa, chociaż miała być mniejsza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja mam termin na 30 czerwca. Z miesiaczki wychodzi mi na 26 czerwca, no ale co do dnia ostatniej miesiaczki nie jestem pewna, wiec mysle ze USG jest wiarygodne. Co do pomiarow dzidzi, wszytkie sa w normie od 19,4 do 20tyg. no a te 3 czy 4 dni nie robia roznicy 🙂 [img size=448]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/BIMBA_51.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
u mnie z kolei dziecko wyglada na dwa tygodnie starsze, a wielkosc glowy ma na 33 tydz ciazy. Ide jeszcze na kosultacje, ale nie przejmuje sie tym zbytnio, poniewaz w usg czesto sa przeklamania co do roznych parametrow pomiarowych, poza tym moze aparat nie jest ustawiony na normy europejskie. Mojej szwagierce tez mowili na usg ze dziecko ma za duza glowe i brzuch, a urodzilo sie zdrowe i sliczne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jasne, nie przejmuj sie, bo pomiary sa rozne. Moja Niunia jest w normie... na szczescie, bo znam siebie i wiem, ze gdyby mi lekarz powiedzial, ze cos jest za duze lub za male, nie moglabym o niczym innym mylec, bo jestem panikara straszna 😉
Powodzenia i mysl pozytywnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie według miesiączki termin przypada na 13sierpnia. Według USG zrobionego w 5tygodniu i 5dniu na 24sierpnia, a według ostatniego USG(a 12tygodniu i 3dniu) na 16sierpnia... No i właśnie na tym ostatnim USG moja dzidzia wyszła taka jakby duża bo 8.8cm książkowo wypada w 14-15tygodniu ciąży a nie w 12... No ale powiedziano mi, że jest wszystko jak najbardziej w porządku także się nie przejmuje 😎 Tylko czasami z mężem się śmiejemy, że jak tak dalej dzidzia będzie nam rosła to do porodu będzie miała bliżej 70cm i 6kg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesiące później...
  • 2 miesiące później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...