Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj radocha była, szczególnie na twarzy mojego męża, jak jednak naszym oczom ukazały się jajka 😁 i jego strzał nie była chybiony 😁 A durny nie słuchał mnie jak mówiłam od poczatku, że będzie synuś 🙂

Pewnie podał wagę, ale już meza nie zdążyłam się zapytać, bo wrócił do pracy. Ja zrozumiałam z całej tej gadaniny, że wszystkie wymiary sa w normie. Jednak ja podchodze bardzo sceptycznie do wagi dziecka mierzonej przez USG. Jak byłam 2 czy 3 tygododnie przed porodem u innego lekarza, niż zanim trafiliśmy do tego, co przyjmował mi poród, to stwierdził, że Natalia ma 2800gr, a urodziła się 2360gr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

miło się czyta takie wiadomości od Was 🙂 gratuluje synka 🙂 mam nadzieję,że moja córcia się nagle nie zamieni w chłopczyka,ale lekarz w 20 tygodniu sprawdził raz, powiedział,że wg niego to dziewuszka, a raczej się nie myli, odstawił głowicę i przyłożył jeszcze raz i powiedział,że wyraźnie widzi to co dziewczynki mają między nogami 😆 dopóki nie znałam płci, było mi obojętnie,ale jak już od 2 tygodni wiem, że dziewczynka to jakoś tak się już nastawiłam, za 2 tygodnie idę znowu, więc mam nadzieję, że się potwierdzi 🙂

a jak reszta na badaniach?

pozdrawiam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchaczki.
My po wizycie i wszystko w porzadku. Mojego lekarza nie bylo, w zastepstwo przyszla pani dr ale swietna. Pomiary robila wszystkiego i nam mowila. Ogladalismy serduszko jak bije nawet zaznaczyla komory i przedsionki i sprawdzala jak przeplywa krew. Ogladala jame brzuszna, trzustke, nerki, jak dziecko oddycha.
Niestety do karty dziecka wpisala tylko 5 wynikow chyba najwazniejszych. Wagi dziecka nie sprawdzaja. Podam wam wyniki. Ponoc nie powinno sie nimi sugerowac, bo kazde dziecko ma inne wymiary. Jedynie lekarz wie w jakich normach sie mieszcza wymiary i na podstawie ich lekarz stwierdza choroby.
Wiec wam podam ale sie nimi nie sugerujcie.
BPD - Wymiar dwuciemieniowy glowki 48 mm,
CC - obwod glowki 185 mm,
DTC - wymiar poprzeczny mozdzku 21 mm,
CA - obwod brzuszka 168 mm,
LF - dlugosc kosci udowej 35 mm.
Narobila nam jescze 13 zdjec, nawet nie wiem kiedy.
Poszlismy na porodowke po liste dla dziecka,
na tej liscie tylko jest
- 1 rozek,
- 4 koszulki, 4 spodenki - lub 4 pajacyki / zalezy od mamy co kupi/
- 4 czapeczki
- 4 pary skarpetek
A na dole napisali to co mama przyszykuje na 4 dni w to beda ubierac, nawet nie wspominaja o rekawiczkach,
a dzis widzialam mala niunie jak tata wynosil nie miala rekawiczek, bo u nas nadal 28 stopni, ale musial miec nosidelko i w nim corcie wynosil.
A jak poszlam zapytac pielegniarke co mam wziac to odpowiedziala, ze najwazniejsze kapcie, bielizne, jednorazowe gacie, podpaski, szlafrok, i koszule rozpinana, a reszte to mam se wziac co mi bedzie potrzebne samej. Zero jakis nakazow lub zakazow.
Dziekuje, ze trzymalyscie za mnie kciuki.
Teraz trzymam za misie. Marta nie przejmuj sie meza siostra, ugotuj dwa razy cos niedobrego to nie bedzie przychodzic. Timekontrol a ten kisiel to mam dodac sam proszek?, a jak cytryne to razem ze skorka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese wsyp tylko proszek jeśli chcesz mieć szlaczek kiślowy .Odłóż trochę ciasta już gotowego do wylania dodaj kisiel wymieszaj dobrze wylej na środku ciasta które jest na spodzie i przykryj znowu ciastem tym zwykłym....Zaraz dodam przepis na ciasta bez pieczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jutro pieke babke z kislem robie slaczek. Przed chwila byl u mnie facet 1,5 h reklamowal odkurzacz niemiecki. Rano maz z nim rozmawial i zgodzil sie na prezentacje. Wypral mi dywan. Rano nie chcial mowic ile on kosztuje dopiero po prezentacji. Okazalo sie ze odkurzac z 20 czesciami, ktorych i tak nie uzyje kosztuje 2450 e, ale on ma teraz promocje i sprzedaje je po 1460 e. Poprostu usmialam sie nie chcialo by mi sie nawet tych czesci wymieniac, nie mowic o odkurzaniu kafelek czy ich szorowaniu. Mi wystarczy jak mopem przejade. A wy tez tak czyscicie dobrze kafelki. Mi przejechal papierem po podlodze i pokazal jaka mam brudna. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuchatki ,
ja tylko na chwilkę bo tak jak pisałam Wam wcześniej spałam z 2 godzinki i jestem padnięta. Wróciliśmy od lekarza i widzieliśmy naszą kochaną i słodką dzidzię 🙂 Wszystko jest w jak najlepszym porządku -rośnie i rozwija się prawidłowo- serduszko i inne organy na szóstkę 🙂 Co do płci to dzidzia miała nogi przy czole ,ręce na dole i ciężko było cokolwiek stwierdzić na 100 %. Lekarz powiedział ,że najprawdopodobniej jest to dziewczyneczka 🙂 ale potwierdzi na kolejnym szczegółowym usg czyli na początku grudnia.
Dziękuję Bogu ,że wszystko jest ok -reszta mało ważna- przecież cokolwiek każda z nas nie urodzi będzie je kochać najmocniej na świecie -prawda? 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misia79 ja sie z Tobą zgadzam dlatego z ta niecierpliwością czekam na piątkową wizytę by usłyszeć że wszystko w porządku.
Zaczełam od poniedziałku oprócz łaskotania i przewracania się dziecka także kopniaczki. W poniedziałek może był jeden i bardzo delikatny a dziś to już czuje że kopie i szczególonie wieczorem po jedzeniu tylko łaskocze - jakby się przewracało.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czyli dzisiejsze wizyty się udały 🙂 Agnese to super, że wszystko wyszło pomyślnie 🙂 Oby wszystkim nam tak szło fajnie do końca. Misiu, kurcze, strasznie długo przyjdzie Ci czekać, ale co tam, jak trzeba to trzeba.

A moja szwagiereczka postanowiła ze mną nie rozmawiać, więc i ja z nią nie gadam, bo przecież obrażona za to, że tydzień temu nie życzyłam jej sobie w domu po przyjeżdzie 🤪
Obiad chyba jej nie posmakował, zupa jedynie, a spaghetti podziubała, bo makaron jest tuczący, a ona ma blisko 100kg jak na moje oko.. albo i więcej.
Niestety zostaje na noc (oby jedną), o czym nikt mnie nie poinformował. Mąż stwierdził, że nic nie wiedział... akurat... dobre wytłumaczenie, bo wiedział, że tylko mnie dodatkowo wkurzy, więc trzeba było coś wymyśleć...
A na jutro nic nie ma ciekawego na obiad 😁 wróciliśmy dopieor ze sklepu, ale słowem nie pisnęłam, że nic nie ma, bo dalej guzik mnie obchodzi co ten leń smierdzący będzie jadł.

Przpraszam Dziewczyny, że Was tak zanudzam psychiczną szwagierką, ale z mężem przeciez nie będe gadała, bo to przeciez jego siostra. Boże co za ludzie na tym swiecie żyją...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja za niedługo kładę się spać 🙂
Może jak się jutro obudzę to będzie lepiej....
Jutro czeka mnie poważna rozmowa z teściem bo już nie mogę wytrzymać jego czepiania się...
Strasznie mi humor popsuł wieczorem....Zaczął teściową buntować i nie jest fajnie 😞
Dobranoc kochane:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki.
Karina sliczny masz brzuszek, ja nie mam sie czym jeszcze chwalic, brzuch mam rozlany wkolo, ale jest duzo mniejszy od twego. Wczoraj myslalam, ze padne ze smiechu. Maz na porodowce pytal pielegniarki czy wczesniej trzeba umowic wizyte. A ta kobieta na niego takie oczy /chcialam powiedziec tak bo dziecko wysle ci smsa, tata rezerwuj sale porodowa na ten i ten dzien , o tej i o tej godzinie/, ale chyba nie pierwszy facet ja tak zapytal. Grzecznie odpowiedziala, ze tu nie zapisuje sie wczesniej. A on do niej bo on chce wszystko wiedziec bo to jego pierwsze dziecko i chce byc dobrze przygotowany. Chyba musze mezowi kupic relanium na porodowke, bo on bardziej przezywa niz ja.
Wioletka ile ma twoja ksiezniczka lat.
Marta gotuj codziennie makaron to szwagierka cie nie bedzie nachodzic. Piszesz ona obrazona. Moja tesciowa dalej nie dzwoni obrazona, ze ja nie chce brata meza w domu po porodzie. A facet ma dwie lewe rece, w dodatku jest chamski i bezczelny. Maz nawet nie ma z nim tematu sa jakby z dwoch innych rodzin. Ale matka caly czas wpiera memu mezowi, ze on jest jego bratem i ma jego traktowac dobrze. Tylko, ze zawsze jest tak, ze on nas krytykuje i nam w zycie sie wtraca i tesciow nastawia zle. A moj maz nigdy go nie skrytykowal ani na niego nie gadal, ze cos tam zle zrobil. A jest nieudacznikiem zyciowym. Timecontrol tesciu jest zazdrosny, ze wam sie uklada, szuka pretekstu by was sklocic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka obejrzalam twoja kuchnie, bardzo ladnie i gustownie zrobiona, kolor blatu mi sie bardzo podoba. Dobrze, ze do fug wybralas brazowy kolor, lamie jasne kolory. A powiedz, ten zabudowany grzejnik to on bedzie spelnial swoja role w zimie. Czy masz ciepla kuchnie i praktycznie z niego nie korzystacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie Mamuśki !
Miałam dzisiaj strasznie męczącą noc, ciągle z boku na bok przewracanie a do tego mocny ból "ciągnący" po bokach. Mimo małego brzucha czuję się jakbym była w końcówce ciąży.Agnese, mój brzuszek to też taka oponka wkoło 😠 Chociaż mam nadzieję,że nie osiągnie monstrualnych rozmiarów bo jak na razie musiałam tylko wymienić spodnie, wszystko inne wchodzi na mnie i wygląda ok 😉 Wypatrzyłam takie łóżeczko -> http://allegro.pl/lozeczko-dzieciece-tapczanik-teak-140-70cm-i1856699379.html Moi Rodzice ostro zdeklarowali się,że je nam kupią. Nie chcą oddawać tego,które mają na strychu żeby na weekendach jak mam zjazdy móc pilnować Dzidzię u siebie. Co myślicie o tym łóżeczku z linku ? Nie lubię tych wszystkich kolorowych, w misie, słonie. Lubię proste i uniwersalne rzeczy. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese, tak też właśnie zrobię. Już nastawiłam sobie zupe pomidorową z makaronem 🤪 A hrabina wstała dzisiaj łaskawie, spędziła pół gdziny w łazience. Potem zjadła śniadanie i zostawiła naczynia w zlewozmywaku, bo w końcu kobieta w ciązy może po niej sprzątnąć. Nawet sie nie zapytała czy coś mi pomóc przy gotowaniu, bo po co. Nie wiem juz co mam z tym wszystkim zrobić 😞 Jak byłam w ciąży z Natalią to też przyjechała powypoczywać na naszym garnuszku i też z brzuchem musiałam stać i gotować więcej.

Dzisiaj się męża zapytałam czy ma pomysł na obiad, to stwierdził, że wyślę tą idiotke do sklepu, więc zapytałam się go ile ona zamierza zostać. odparł, że tyle ile będzie chciała... :/ I że na obiad moge dzisiaj wyciągnąć pierogi z zamrażarki. Stwierdziłam, że nawet nie zamierzam, że mama zrobiła mi je na te dni, w których będe się źle czuła i nie będę w stanie ugotować nic.

😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...