Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Snakerka właśnie też tego nie wiem 😞
Skończyłam 18 lat to zrezygnowałam ze szkoły,poszłam do zaocznego liceum i do pracy.Zapierdzielałam jak wół od 12-18 godzin dziennie jako kelnerka,barmanka,sprzątaczka itd.Szefostwo poniżało nas na każdym kroku....Pracowałam cały czas w restauracji....Dałam radę przepracować tam 10 miesięcy:/ A mój brat zawsze lepiej traktował swojej żony siostrę,a ona gadała na mnie kiedy tylko mogła 😞
Mówiła,że uciekam ze szkoły a ona niby nie a zawsze szła za mną....I to ona mu powiedziała,że jestem w ciąży a nie byłam...Jak zaszłam w ciąże i byłam w 12 tygodniu poszłam pierwszy raz do lekarza i wtedy powiedziałam rodzicom i rodzinie...Siostry nie były zadowolone no bo szkoła nieskończona itd.ale teraz już jest ok...Doradzają mi i wgl się o mnie troszczą....A ten debil(czyt.mój brat)Wielce obrażony ostatnio do moich rodziców powiedział,że on nie wyobraża sobie Wigilii bo on ze mną i z moim Bartkiem do stołu nie usiądzie....Kiedyś się tym przejmowałam a teraz mam to w nosie....Jadę na Wigilie do moich rodziców i do sióstr a on będzie traktowany jak powietrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam 28 lat i to nasze pierwsze dziecko! za pierwszym podejściem się udało i tak z mężem wymyśliliśmy żeby zrobić z rok przerwy i potem następne...a może teraz tak mówimy 😉 zobaczymy jak nam z tym jednym pójdzie! trochę słabo będzie z kasą bo dopiero po odchowaniu dwójki zamierzam wrócić do pracy ale co tam damy radę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese wiesz on jest tak nastawiony przez swoją teściową,że zawsze moja rodzina jest najgorsza:/
A moje maleństwo będzie miało innych wujków on małego uznawać nie musi....Może mu przejdzie do Wigilii zobaczymy a jak nie to trudno ja opłatkiem z nim dzielić się nie muszę 🙂
Oczywiście,że skończę szkołę...Moi rodzice,teściowie i Bartek mi pomogą a on niech się wali 🙂
On mną dyrygował jak byłam mała a teraz jestem już dorosła i sama podejmuję decyzję i ponoszę konsekwencje za własne decyzje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas to wszyscy się ucieszyli jak powiedziałam że jestem w ciąży..Moi rodzice mają tylko jedną wnuczkę a że nie są młodzi (mama 58 tata 71 lat) to nawet nieraz pytali nas czy nie planujemy niczego..Rodzeństwo to skakało z radości bo mój Maciej tak im się spodobał że zanim jeszcze wzięliśmy ślub to już go nazywali szwagrem..więc jak najbardziej nas wspierają..Tylko moja teściowa nie ukrywała że jest niezadowolona bo że za młodzi i że się nie wyszalejemy..ale Maciek ustawił ją do pionu i już nie komentuje..Poza tym sami wiedzieliśmy jaka czeka nas odpowiedzialność i właśnie czekaliśmy na to żebyśmy we dwójkę mieli pracę..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malwina, a ja własnie nie traktowałabym jak powietrze, po pierwsze to powiedziałabym co mi leży na sercu. To jest Twoja dupa (przepraszam, mam nadzieję, że Cię nie urażę) i to Ty decydujesz kiedy chcesz mieć dziecko i że on akurat nie daje Ci ani pieniędzy na życie, a już tym bardziej na dziecko dawał nie będzie, więc niech spada na ryjek. Po tym to on może mieć powód do obrażania, ale akurat Ciebie to już będzie guzik obchodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WiolaGral uwierz tesciowej nigdy nie dogodzisz. Ja jak wychodzilam za maz mialam 29 lat, maz 31,bylismy dawno po studiach, pracowalam na Uczelni. I tesciowa tez krecila nosem. Pytala meza czemu tak szybko sie zeni. Jak zawiadamialismy rodzine o slubie to wszyscy pytali czy musimy?mysleli ze ja w ciazy jestem, a jak dlugo nie mielismy dzieci to gadali, ze chyba nie mozemy miec. 🙂 🙂 Wiec rodzinka jak nie tak to tak, zawsze zle, nie dogodzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja zjadłam żeberka teraz na obiad i też Maleństwo zaczęło kopać..widocznie smaczek czuje heeh
Pogoda jest straszna u nas dziś cały czas pada deszcz i wieje straszny wiatr.W nocy to chyba do 3 nie mogłam zasnąć bo tak strasznie wiało,tak głośno,aż myślałam ze M obudzę ale jakos zasnęłam jak zjadłam 3 kanapki z paprykarzem hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A żeberka to zawsze mam przygotowane już do obiadu wędzone(tatuś wędzi) potem tylko je gotuje na rosołku i na koniec do piekarnika z ''pomyslem na soczyste żeberka''..do tego buraczki i ziemiaczki z piekarnika..
Mnie tak już suszy gdzieś od tygodnia..dziennie wypijam 2 litry soku pomarańczowego i niezliczoną ilosć wody z cytryną a mimo to wciąż chce się pić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola co do firmy to się dobrze dowiedz. ja miałam firmę. dowiadywałam się u znajomej pracującej w zusie jak to wygląda w mojej sytuacji.
Zeby należało mi się L4 muszę mieć w terminie opłacone 3 składki, żeby należało mi się macieżyńskie firma musi istnieć pół roku i wszystko było ok. do momentu gdy okazało sie że z zus za l4 i macierzyńskiego dostane niecałe 300zł i z tego muszę zapłacić jeszcze składkę zdrowotną więc zostaje mi jakieś 50zł na czysto.
Nie dostałam żadnego dofinansowania gdzyż UP nie maja na to pieniędzy. Jestem po technikum handlowym i licencjat z Ekonomii.

Mój szwagier dostał dotacje na warsztat samochodowy 15tys tylko dlatego że miał dobrych żyrantów.

I-jezioro z tego co wiem to woda wypłukuje witaminy z organizmu i nie jest zbytnio zalecana w ciąży.
Ja kupuje soki do rozrabiania i rozrabiam z przegotowaną wodą dla siebie i córci. Najlepiej jest pić sok z czarnej porzeczki zarówno w ciaży jak i podczas karmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzisz Wioletka zależy gdzie czytasz! z tych rzeczy które ja czytałam wszędzie pisali że najlepiej pić dużo wody bo soki mają tylko niepotrzebny cukier, zresztą ja się sokiem i tak nie napiję! lepiej wodą. zresztą mój małomówny lekarz powiedział że najlepiej pić wodę. A najbardziej wypłukują kawa i herbata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...