Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc Brzuchaczki.
Wozki swietne nie mowiac o cenie.
A ja w sobote pojechalam do H and M i sa jeszcze ciucszki z kolekcji letniej poprzeceniane. Najwiecaj na dzieci po 3 e. Ja kupilam sobie spodnie ciazowe z grubego lnu. Spodnie sa granatowe. U dolu zaraz pod brzuchem zaczyna sie talka szeroki pas az pod biust, teraz te spodnie sa z 39 e na 10 e przecenione. Tez widzialam takie eleganckie spodnie czarne. Dla tych, ktore chca na egazaminy czy ladnie sie ubrac na Uczelnie. Eygladaja jak normalne spodnie tylko tez z tym pasem i tez po 10 e. Byly tez dzinsy na zime po 39 e ale one za 2 miesiace beda juz przecenione, wiec jak ktores bardzo potrzeba to na koncowke ciazy tez moze sie zaopatrzyc przynjmniej na te ostatnie 2 miesiace. Mi sie dzins nie podobal. Tez widzialam takie paski tylko na pas jak koszulka bawelniana, wiec nie wiem po co to, chyba by ubierac pod zwykla bluzke?
U nas juz sa kaztany jadalne. Wiec sobie wczoraj upieklam, pycha, one sa dobre tylko w pazdzierniku. Zaraz chyba sobie je zrobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam brzuchatki 😆
Dziewczyny jutro mam wizytę u lekarza i zastanawiam się jak to dalej będzie z depilacją okolic intymnych już teraz nie jest to proste a brzuszek ciągle rośnie 😆 Czy któraś z Was używa kremów do depilacji?, bo ja czytam na necie to różne są opinie na ten temat. Jedni kategorycznie zabraniają inni twierdzą, że można.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnes, u Nas spodnie ciazowe jeansowe 130 zł ://. A koniecznie musze sobie jakies kupic bo w zadne sie nie mieszcze ;x, brzuch niby maly, ale w biodra mi strasznie poszło 😞(. Jestem załamana, wczoraj pojawiły mi sie rozstepy na brzuchu, takie rozowe, strasznie to wyglada :/. Jakis dobry krem moze znacie ?

U mnie w chwili obecnej -2 stopnie ;/, i dzis jeszcze okna Nam w pokoju i łazience wymieniaja, wiec w domu to w kurtce siedze bo wszytsko pootwierane ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Innicone współczuję rozstępów. Podobno dobry jest krem Mustela, ja osobiście nie używałam, ale naczytałam się o nim wiele na forach. Poprzednio używałam na poczatku ciąży Lierac wraz z balsamem głęboko nawilżającym jakiejś francuskiej firmy. Tutaj kobiety używają czystego olejku ze słodkich migdałów i nie mają rozstępów. Ja używałam w pierwszej ciąży od 5-6mca do końca i bez rozstępów. Teraz też używam i na razie jest cisza.

Agnese, u mnie kasztany pojawiają się w listopadzie. U nas jeszcze jest całkiem ciepło, bo 24st. Dzisiaj i jutro ma być jedynie chłodno i deszczowo, bo 14st. a później jeszcze ma być dalej tak ciepło.

Ja dzisiaj już też przegrzebałam swoje pudła z ubraniami ciążowymi i mam kilka bluzek i dwie pary spodni. Pozostałe dwie pary sa jeszcze za duże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kamila ale z Was ladna parka. Nie przejmuj sie, ze ci poszlo w biodra. Moja siostra blizniaczka rodzila 2 lata temu, tez jej biodra sie rozrosly, zrobily sie okropne bulki po bokach. Mi juz zaczynaja sie tak samo robic. Po porodzie je zgubisz nawet nie bedziesz wiedziec kiedy. Jednak roztempani powinnas sie przejac, jak tak szybko je widac u Ciebie to lepiej zainwestuj w dobry krem z apteki. Niby sa one drogie. Ale wydajne. Dwie tubki na 9 miesiecy starczaja. Ja juz jeden zuzylam, w sobote chcialam dokupic drugi, niestety lepiej pobiegac po aptekach bo jest bardzo duza roznica cenowa. Dzis przejde sie do mojej apteki ten sam krem w dwoch aptekach a roznica 13 e. 🙂
Marta wrzuc przepis na potrawke z porem. Ide sobie upiec kasztany na sniadanie. 😉
A w Warszwie nie ma H and M?, pelno tam dzinsow z pasami od bioder az po piersi po 39 e za nowa kolekacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Innicone- czym prędzej zainwestuj w dobre kremy !! Jeśli już teraz,nie mając dużego brzucha masz rozstępy to może być bardzo nieciekawie. Ja mam pełno rozstępów po okresie dorastania ( oczywiscie już są białe i głębokie) dlatego spodziewałam się,że w ciąży raz dwa też mi się pojawią,ale na szczęście cisza z nimi 🙂 🙂 Ja nie używam żadnych balsamów- codziennie wieczorem po prysznicu smaruję się cała oliwką w żelu,jeszcze na mokrą skórę. Super nawilża i czuję ją następnego dnia.ehhh...kasztany-jak to smakuje? U mnie dzisiaj 0' C - swieci piekne słonce,ale niech ono nie będzie zmyłką 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te z profilu to kilkudniowa Natalia 🙂 Agnese, wrzucę zdjęcia jak porobię. Na razie mąż chciał okazać się dobrym kolegą i pozyczył aparat koledze na jakieś przyjęcie weselne kogoś i nie wiem kiedy wróci. Nawet wczoraj nie mieliśmy jak zrobić filmiku z jazdy :/
Aha i w woli sprostowania, mamy mieszkanie, a nie dom 🙂 W zasadzie to chyba apartament, bo niby tak się tutaj to nazywa, 160m. Ale nie ma u nas luksusów. Jest zachowaczo, zwyczajnie, nawet powiedziałabym skromnie, bo ja nie lubię ani przepychu ani wystającego drzwiami bogactwa. Nawet mamy bardzo mało mebli. Przez to też zdecydowanie odstaję od Turczynek, bo one lubią grubo przesadzać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnes,Dziękujemy bardzo 🤪 h&m jest, własnie tam spodnie kosztują 130zl, jutro pobuduje po ciszkach to moze co s znajde tanszego 🙂.
Własnie tez czytałam o tych kremach mustela, zamowie na allegro bo z tego co sie zorietowałam to jest najtaniej.
Tynka dokladnie mam to samo, wczesniej raz chudlam, raz tylam i na pupie mi sie takie białe zrobily. Mam straszna tendencję do rozstepów ;/, na biodrach mam tez, tak samo na cycach, ale strasznie mi urosly wiec sie nie dziwie :P.
Dziewczyny, a siare w piersach juz macie? bo mi sie pojawiła jakies 3 tyg temu juz 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc dziewczyny.
dziś zaczynamy 21 tydz. i dziś mam wizytę u gina trochę się denerwuję czy wszystko będzie w porządku zawsze mam stracha jak idę do lekarza. Innicone w Siedlcach takie dżinsy też są po 135zł ja kupiłam takie same z allegro za 76 z przesyłką. Snakerka ten sprzedawca od spodni to szykownamama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
innicone ja używam kremu Mustella i jestem zadowolona. Zaczęłam go stosować jak mi sie juz pojawiły rozszeptany na udach i ładnie znikają 🙂
Co do siary w piersiach ja zaczęłam mieć jak byłam w 13 tc a od 3 tyg mam już normalne mleko. Wiec jak gdzieś w nocy przycisnę mocniej pierś to cala żółta. Lekarz mówił że niektóre babeczki dostaja siare zaraz po urodzeniu, inne następnego dnia a niektóre w trakcie ciąż.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kupie tubke na probe i zobaczymy co z tego wyjdzie :P. Mam nadzieje, ze mleczko mi sie utrzyma i bede mogla karmic cycem.

Agnes, płci jeszcze nie znamy, bo lekarz u ktrego robiłam usg [ prywatnie zreszta] stwierdzil, ze w 20 tyg. jeszcze nie widać płci.. paranoja. Po usg, ktore trawło moze z 5 minut, dostałam tylko wydruk o płynie owodniowym, i jakis innych dziwnych skrotach. Nawet wagi i długosci dziecka mi nie podał. Wiecej tam nie mam zamiaru isc ;/. Jesli bedzie chłopczyk to Kacper, dziewczynka Ada [ nie Adrianna :P ], po cichu liczymy na chłopca 😉, kazdy mi tez go wrozy bo nic sie z twarzy nie zmieniam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze żadnego mleka/siary nie mam,ale czuję dziwne prądy w prawej piersi. Może się przygotowuje 🙂
Fajne są te ciuchy ciążowe,chociaz mnie momentami starsznie irytuje to wszystko. To,że nie mogę załozyć normalnych dżinsów,to że jak zakladam t-shirt to już wyglądam jak słonik 😁 Wczoraj rano jak zbierałam sie na uczelnie to prawie sie poryczałam. Lubię fajnie wyglądac a w tym co udało mi się załozyc czułam sie jak kocmołuch 😁 http://moda.allegro.pl/czarna-ciazowa-spodnica-olowkowa-z-panelem-l-40-i1868698780.html zastanawiam się nad taką spódniczką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra to mnie teraz zalamalas, ja mleka jeszcze nie mam. Nawet te naloty to chyba byl krem z nocy. Innicone ja bym na twoim miejscu kupila chociaz 1 spodnioe ciazowe naprawde wygoda. A drugie poczekaj u nas w H and M juz przed swietami sa przeceny.
Marta wlosi mieszkania tez maja od 100 m. A najczesciej ci co mieszkaja na dole maja ogrod a ci do na pierwszym pietrze poddasze uzytkowe. My takie mamy i najnizesze skosy maja 160. Ja mam 155 m, na nas dwojke. Lubie przestrzen, tez nie zagracam. A meble calkiem inny gust niz pl. My mamay na styl antyczny jak wlosi bo tylko takie meble sa w sklepach. Na poczatku mi sie to nie podobalo, ale przywyklam. Nigdy nie bylam W Turcji, jedynie Izrael, egipt. Moja starsza siostra 20 lat temu mi z Turcji przywozila spodnie dzinsowe i spodnice to byl hit. Nie wiem czy pamietacie sweterki tureckie, kazdy je nosil. Co do smakolykow. Nie lubie chalwy ale ta z turcji w puszce ze sloneczikiem, to bylo niebo w gebie. Nie mowiac o orzeszkash pistacjowych, ktore kocham.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mniam, chałwa turecka, taka orginalna, alez mi smaka narobiłas :P.
U Nas taka moze kupic raz na pol roku, ale wtedy ludzie to sie o nia zabijaja normlanie.
Jesli nie znajde nic ciekawego w lupmikach, to kupie to z h&m innego wyjscia nie ma :P.

Jakos dziwnie mi ten suwaczek naliczyl oO we srode dopiero zaczynam 24 tydzein. Dzidzia dzis od rana szaleje, kopie, wierci sie, raczkami pcha, cudo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spodniczki swietna, ale mi dupa urosla, ze bym tak fajnie nie wygladala jak ta laska na zdjeciu.
A do kasztanow, to mozna gotowac, piec. Tu nawet sprzedaja make. Ciasta kasztanowe. Nie wszystkim smakuje. Cisto kasztanowe wyglada jak zakalec jest takie mokre i niskie. Ja lubie kasztany najlepiej z grilla lub piekarnika. Najpierw trzeba przeciac nozem skorke, by nie rozwalily piekarnika i piec 10 minut w 200 stopniach. PO upieczeniu wkladam do rekawicy kucharskiej by jedzac mi reszta nie ostygla, cieplutkie sa najlepsze bo latwo wtedy je sie obiera jak lupinke z ziemniaczka. I tak wygladaja po ugotowaniu czy pieczeniu jak miekki ziemniaczek a w smaku nutka orzeszka. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...