Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Nie mam z kim isc. 😞 Musze sama. Ktos napisal co zamierzamy dzis robic. A ja zero pomyslow. Wszystko wyprane, poprasowane, siedze jak ta kura na jajku i czekam do lutego. 😉 Zostalo mi 1 okno do umycia ale zostawie sobie na sobote. To wielkie okno na cala sciane tarasowe, a dzis tak slonce daje, ze nie dam rady go umyc. Rolety zewnetrzne umyje juz w przyszlym roku na wiosne. 🥴 Konefka a widze, ze ty nosisz getry, ty je masz pod brzuch czy to sa takie wielkie ciazowe?, czy jeszcze Ci tak mocno nie sciskaja brzuszka?. 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Bardzo ładna ta sukienka z kokardą. Najbardziej podoba mi się kolor granatowy i te ciemniejsze odcienie zielonego. Co do koloru to kup sobie taki Timecontrol żebyś faktycznie później założyłą tą kiecuszkę. Jasne kolory są bardzo ryzykowne bo później ciężko je ładnie zestawić, pójść na inne wesele i nie wyglądać jak panna młoda albo świadkowa. Poza tym już dawno widziałam żeby któraś PM szła na cywilny jasno ubrana- nie trzeba się tym kierowac tak jak przy ślubie kościelnym. Ty będziesz miała ślub w zimie,wg mnie lepiej wziąć ciemniejszy kolor sukienki,założyć do tego grube matowe rajstopy np czarne,ładne kozaki i przede wszystkim nie zmarznąć 😉
A co do planów na dzisiaj.. Wstałam o 9tej,zjadłam śniadanie,oglądałam TV,poszłam znowu spać i dopiero wstałam 😮 Ja dzisiaj nie po glukozie a spać mi się chce... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są leginsy ciążowe ja już od końca sierpnia chodzę w ciążowych ciuszkach ja bardzo lubię wygodę więc chodzę tylko w takich. Teraz muszę kupić sobie ciepłe rajstopy i to to już na allegro chyba. Dziewczyny babka w sklepie podpowiedziała mi, że w ciąży można nosić spodnie z dwoma klinami odwrotnie założonymi (kliny na brzuszek). Czy któraś z Was próbowała lub o tym słyszała?
Przesyłam Wam kalkulator wagi: http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę o czymś takim 😮
Ja dzisiaj zauważyłam,że skóra na brzuchu robi mi się jakaś taka dziwna. Chyba jest już dosyć mocno napięta. Zamówiłam od razu http://allegro.pl/palmers-balsam-na-rozstepy-ciaza-250ml-gratis-i1876384901.html Koleżanka mówiła kiedyś,że jej bardzo pomógł ten balsam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!
Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty i gratuluje już tych udanych... 😉
Co do dzisiejszych planów to nie mam nic zaplanowanego..dzień jak co dzień..
A co to przeziębienia to moim najlepszym sposobem i nawet dziś już to tez piłam to jest mleko gotowane z marchewką i miodem nie ma nic lepszego na przeziębienie!!
Słuchajcie..a jak tam u Was po badaniu na toksoplazmozę?Bo ja mam w piątek przed usg odebrac wynik ale chyba trochę się boję,bo u nas są i 2 psy i 2 koty.Co prawda na podwórku i nie chodzą po mieszkaniu ale jak wychodzę na podwórko to psy chcą się bawić i koty też..nie powiem kilka razy je pogłaskam ,nie wiem chyba 10 minutowa zabawa nie jest ryzykiem,ale boję się czy to nie będzie miało wpływu na wynik..
.A jak u Was macie kontakt z takimi zwierzątkami..???Macie kontakt??




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka wiesz ja i tak kupię sobie jasną sukienkę i wcale nie będę się kierowała tym żeby na innym weselu nie wyglądać jak panna młoda albo świadkowa....Po prostu nie zamierzam w ciemnej sukience wyglądać jak wdowa 😞
Bo ostatnio moja 22-letnia koleżanka miała cywilny to założyła sobie sukienkę do samej ziemi brązową i wyglądała okropnie.
Po za tym ja nie chcę ani białej ani jakiejś kremowej sukienki...
Chcę albo jasno różową albo jasno niebieską.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wśród moich znajomych, dzieciatych, którzy mają dzieci w wieku do 3-4lat to są tylko Amelki i Julki oraz Kubusie i Kacpry.

Wiola, ja jak mieszkałam w PL to miałam kota, 10 lat. Po przyjezdzie do TR po kilku miesiącach mąż kupił mi Vana, ale strasznie nam chorował i nacieszyłam się 2 miesiące. Chorób nie wymienię, bo byście się za głowę złapały. Po 3 miesiącach od uśpienia zaszłam w ciążę i jak robiłam badania to okazało się, że toksoplazmozy w ogóle nie przechodziłam, ku mojemu zdziwieniu. To ukryta choroba, nawet nie wie się kiedy. Moja siostra przeszła przed ciążą, przynajmniej nie musiała się później stresować w trakcie ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marater bo to akurat najmodniejsze imiona i wcale nie są najładniejsze.Ja znam kilka Julek,Zuź czy Kacperków a o Wiktoriach nawet nie wspominam. Ładne to były imiona dopóki na ulicy nie słyszało się ich co chwilę.
Timecontrol- to twój ślub,twoja sukienka. Pomyśl tylko o tym żeby nie wyglądało to śmiesznie. Będziesz miała na sobie kozaki (znając polskie realia -22"C) grubych rajstop do jasnej sukienki nie założysz. do tego twoj mąż ciemny garniak a reszta gości w tle stoi w kurtkach zimowych. Trzymam kciuki za trudną stylizację. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że nie ma co tak z góry panikować że ślub odbędzie się zimą ja brałam ślub 29 stycznia i nie narzekam. Kozaki miałam tylko na sesję zdjęciową. Nie było wcale tak zimno a to ślub cywilny więc w urzędzie z pewnością będzie cieplej niż w kościele. Ja miałam ślub w ogrzewanym kościele było +5 stopni 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do kozakow. To moja kolezanka brala slub w czerwcu i mala biale kozaki do kolan. Ale to taka aparatka ma zgrabne nogi, wiec po koscielnym na sali, odpiela dol spodnicy i miala taki ogon, tak na skos. Z prawej cala odkryta a z drugiej ogon wisial do dolu tak na boku.
Wloszki do tej pory nosza w upal 38 stopni kozaki ze skory /ale nie czarne/kremowe, biale, brazowe do jedwabnych sukienek. Te kozaki nie sa ocieplane i z prawdziwej skory. Tu na zime tez nie ma kozakow ocieplanych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka pewnie cała w nerwach 🙂

Mimo czterech kobietek to i tak ten luty ubogi w płeć piękną 🙂

Moje dzieci własnie jedzą granata, te w brzuchu pewnie za pół godziny sie posili, a wszystkożer siedzący obok własnie wciąga, tylko jej w zębach strzela 😁

Patrzyłam na allegro na ubrania i tak z ciekawości trafiłam na jakies japońskie, tanie jak barszcz, zastanawiające trochę aż te ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia napisala.
z moim terminem jest tak: przy pierwszej wizycie lekarz wyliczyl na 8lutego (i to by sie zgadzalo z moimi obliczeniami ) ,przy drugiej zas wycofal sie z tego co mowil i wpisal mi nowy termin na UWAGA!!! 24stycznia . malo tego przy badaniach w szpitalu(w austrii sa obowiazkowe jak i wybor szpitala) wyliczono termin: wg usg na 02.02. wg rachunku na 05.02,
mam nadzieje ze za miesiac wszystko sie wyklaruje (ale ja i tak wierze w szpital ktory ma specjalistyczny sprzet)
Te daty podawals evelci ostatnio. Wpisze pierwsza date. Jak juz bedziesz wiedziec dokladnie poprawimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jaki powinien być prawidłowy wynik po obciążeniu glukozą 75 g??
Bo ja mam napisane:
RESULTS:139,5
RLotl1RLot2: 225
NORMAL: 75,0-
RANGE:115,0
Agnese z moich obliczeń mój termin to 21.01.
A lekarz wyliczył mi na 7 lutego a ja po raz drugi jak liczyłam to wyszło 5.02...
No ale na USG nie mówił nic o tym żeby termin się nie zgadzał 🙂
Więc sama też już zgłupiałam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...