Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,strasznie przykro było czytać co napisała Marta, mam nadzieję że wszystkie dziewczyny, które macie jakieś kłopoty (a kilka ma) dajecie radę i jesteście dzielne, bo tak przez internet to tylko tego mogę wam życzyć, głowa do góry!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam brzuchatki. 🙂 🙂 🙂
Tusiek masz racje. Kazde malzenstwo musi sie dotrzec, a to wymaga czasu i zrozumienia dwoch ludzi. Nie zawsze jest tak rozowo jakbysmy chcialy. Wiec dziewczyny teraz tylko myslcie o swoich maluszkach. A facetowi trzeba dac troche czasu by zakumal o co nam chodzi. Niestety to male dzieci. Mam nadzieje, ze jeszcze wszystko dobrze sie ulozy i Wam tego zycze.
Dzis bylam na badaniach moczu, krwi i glukozy. Pielegniarka mi powiedzila, ze dopiero bede pic glukoze jak bede mial wynik powyzej 100 mg/dl. A tak nie ma potrzeby.
Sama sie zdziwilam i poszperalam w internecie i to znalazlam.
Tak. Każda przyszła mama będąca pod opieką ginekologa ma robione testy z krwi pod kątem cukrzycy. Wykonuje się je dwa razy – na początku ciąży i między 24. a 28. tygodniem. Podczas pierwszego sprawdza się ilość glukozy w krwi na czczo. Prawidłowy wynik to mniej niż 100 mg/dl. Jeśli test z początku ciąży pokazał wyższe stężenie niż określona przez specjalistów norma, na przełomie drugiego i trzeciego trymestru zostaniesz skierowana na wykonanie tzw. testu obciążenia glukozą. Polega on na dwukrotnym pobraniu krwi: na czczo oraz dwie godziny od wypicia roztworu wody z 75 g glukozy. Prawidłowy wynik po obciążeniu glukozą powinien wynosić poniżej 140 mg/dl. Gdy i on okaże się nieprawidłowy, oznacza to, że cierpisz na nietolerancję glukozy i musisz leczyć się z powodu cukrzycy ciążowej.
Wiecie co, dzis z lozka spadlam, 🙃ciezar mego brzucha tak przeciazyl, jak wykonywalam manewr obrotu, dobrze ze wczesniej spadla mi poduszka, ktora daje pod nogi i polecialam na nia. Musze uwazac, a ja zawsze wszystko szybko robie, maz mi kazal tez trzymac sie barierki jak wchodze po schodach, a ja sie smialam, a teraz wiem, ze mial racje. Wiec uwazajcie brzuchatki na siebie cos robicie. 🤔 🤔 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martaer trzymaj sie 🙂)))ci faceci to czasami tacy beznadziejni....ach szkoda gadac.... moj tez nieraz ma humory, choc ostatnio jest dobrze, ale tez mielismy kidys ostry kryzys..... ;(
agnes co to za fajna frytkownica tylko luzka oleju na 1kg frytek-SUPER 😉)NAPISZ CO TO?
ja z paznokciami jeszcze jakos daje rade, ale pewnie niedlugo tez wybiore sie na pedikir 😉
ja dzis po nie przespanej nocy, jestem flak, otempiala....moja oliwcia chora temperatura 38,5 takze w nocy czuwalam, boli ją gardlo, nie wiem czy to nie zapalenie krtani, bo podobno w przedszkolu panuje 😉 takze dzis czuje,ze bedzie ciezko, bo oczy juz mi sie kleją...trzymajcie sie. troche sie martwie,zebym ja czegos od niej nie podlapala, bo z temperatura byloby kiepsko u mnie...milego dnia wam zycze brzuchatki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.ceneo.pl/1382746
fryki, - nie sa tak tluste i trzeba sie do niech przyzwyczaic, ja w niej pieke jeszcze papryke. Jest rewelacyjna, posypuje oregano i w lodowce jak stoi maz ja dodaje do wszystkiego. Ja jestem z niej bardzo zadowolona. Ale nie wszyscy przepadaja za smakiem tych frytek, bo nie sa takie tluste jak smazone w glebokim oleju. Wiec jak masz zamiar ja kupic, najpierw posmakuj frytek upieczonej na niej. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Karina uwazaj by cos nie podlapac od corci.
Macka ja tez nie moge sie jusz dzidzi doczekac. 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Martaer sercem jesteśmy z Tobą i trzymamy kciuki, żebyś nie musiała się stresować i sytuacja w domu się unormowała. Tak jak dziewczyny pisały - kryzysy się zdarzają, ale czasami te trudne chwile też trzeba przeżyć. Bądź silna, dbaj o siebie i dzidzię. Serdeczne buziaki!
Agnese to co w końcu nie robiłaś tej glukozy? Ja np. jeszcze w ciąży w ogóle nie robiłam, raz tylko dla własnej wiadomości zrobiłam cukier ale to tylko z krwi na czczo bez połykania glukozy. Na glukozę wybiorę się za tydzień-gin mówiła, żebym wzięła dawkę 50g.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z badań. Byłam taka głodna, już o 4 się obudziłam i myślałam o jedzeniu 😆 Ale cieszę się, że już kolejne wyniki będę miała z głowy. Dziś będę dzwoniła do lekarza bo niestety od wczoraj zauważyłam jakieś żółte upławy i troszkę się martwię 🥴
Agnes cena tej frytkownicy to kosmos 😮
Martusia trzymam kciuki za ciebie pamiętaj kochana, że po burzy zawsze wychodzi słońce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 🙂
U mnie dzień w miarę pozytywnie się zaczął.Miewam teraz bardzo ciężkie noce i ciągle chce mi się pić. I nie wody tylko soków,więc jakiś musi teraz stac na wierzchu w pogotowiu 😆 W nocy tez tak zachciało mi się jeść,że jadłam po ciemku kanapkę. Szok 😮 Wybieram się na 12stą do dentystki, bo dawno byłam a jednak o zęby w ciąży trzeba dbać podwójnie.
Do prania ciuszków dziecięcych zamówiłam http://ecoshop.com.pl//index.php?p81,orzechy-piorace-eko-mama-1-kg Już nie mogę się doczekać prania,prasowania 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zrobily mi badanie na glukoze, ale nie musialam jej pic, dopiero ja sie pije jak pierwszy wynik wyjdzie powyzej 100 mg/dl. 🙂
Konefka ja kupowalam ja 3 lata temu za 210 e teraz to juz nie jest hit, wiec cena jest nizsza. 🙂 🙂 Nie zuzywasz tyle oleju i nic ci nie smierdzi. 🙂 🙂 w domku. 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi Agnieszko pielęgniarka tłumaczyła ze zawsze są 2 pobierania krwi a nieraz 3.
Pierwsze przed wypiciem drugie jeste nieraz po godzinie a trzecie po 2 godzinach.
Bo jedno pobranie krwi to zwykła glukoza a to ma byc krzywa cukrowa czy jakos tak to sie zwie czyli jak organizm trawi cukier i ile wynosi jego stęzenie po 2 godzinach.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka90 ja też tak mam ostatnio, że strasznie mnie suszy... najbardziej mi smakowały soki 100% bezcukrowe -ale stwierdziłam, że jak codziennie ze 2l takiego soku wypiję to kupa kasy na to pójdzie 🙂 Więc od kilku dni robię sobie w dzbanku żaroodp. różne herbaty i cały dzień sączę 🙂 Wczoraj leciała malina z truskawką -pycha jak kompot a dziś zrobię miętę z pomarańczą 🙂 Po nocy też budzę się głodna jak wilk, czasami mam wrażenie, że nie zdążę dobiec do kuchni po coś do wszamania bo tak mnie ssie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zabieram się za robienie ulubionej zupki m. - pomidorowej z ryżem i mięskiem 🙂
A poza tym mam mega lenia... im dłużej śpię tym bardziej jestem niewyspana i marudna.. Poza tym nie mogę się zmusić do spania na lewej stronie, najwygodniej jest mi na prawym boku albo na plecach - jeszcze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandra,weź sobie plasterek cytryny w to wyciśnij, smakuje wtedy jak lemoniada. Daje rade wypić, nie takie to straszne jak się nas straszy. ja to wypiłam bardzo szybko bez ceregieli,fakt później było mi słabo ale to normalne..
Agnes Ty miałas zmierzoną zwykłą glukozę,a krzywa cukrową którą trzeba zrobić w tych tygodniach ciąży robi się właśnie przez 2-3 godziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no bo w kazdym kraju jest inaczej, ja tutaj nawet siku nie mialam badanego, o glukozie jeszcze nic mi nie mowili tez, badanie krwi tylko raz na pierwszej wizycie,, na ost to mi z palca spr cukier tym glukometrem i tyle, nie wiem czy w ogole bede miala glukoze robiona :/ zobaczymy
dzisiaj o 4 ranO zrobilam spaniela do meza bo taka glodna bylam ze szok, najpierw przytargal mi owoce a potem cofka po cukierki MASAKRA
MARTA WSPOLCZUJE WIEM CO VCZUJESZ PAMIETAJ O DZIDZI I JEDNEJ I DRUGIEJ DOBRZE BEDZIE MAM NADZIEJE ZE SIE ULOZY WSZYSTKO U MNIE TEZ NA CZUBKU NOZA NIERAZ WIESZ O TYM KURCZE MAM NADZIEJE ZE WSZYSTKO WROCI DO NORMY!!! TRZYMAM KCIUKI Z CALEGO SERCA FACECI SA BEZNADZIEJNI CZASAMI I POTRAFIA DOPROWADZICC DO Kur...CY!

ja uciekam chyba moj foch sie oplacil bo mamy sie zbierac 🤪 🤪 🤪 papapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
a ja miałam takie fajne plany na dzisiaj
i lipa poparzyłam tak rękę że szok
jak podkładałam do pieca ręka mi się zsuneła i o drzwiczki. narazie tylko kurczaka zamarytnowałam do pieczenia.
Naczyń pomyć nie mogę, od kompa tez mi ciepło bije i piecze jak cholera.
nie wiem jak ja ten obiadek zrobie
mam nadzieje że jeszcze troszkę i troche przestanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleksandra86 damy radę 🙂 Ja się jakoś negatywnie do tej glukozy nie nastawiam.
Monisiaj22 miłego zwiedzania 🙂
Wioletka bidulko - uważaj na siebie, współczuję 😞
Moja zupa się robi a ja dalej w pidżamie 🙂 Masakra... tak to jest jak nie trzeba rano wychodzić... aż wstyd... hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry mamuski ,nareszcie was nadrobilam,wam snia sie wasze dzidzie a mi snil sie moj szef!!!! malo tego ze sie z nim calowalam 😁 😁 😁 😁
marta jesem z moim mezem juz 10 lat 7lat po slubie ,zna go dobrze az tto mnie czasami przeraza ze tak dobrze i moge tylko jedno powiedziec faceci to barany ,ja male dzieci,my juz kilka kryzysow przezylismy ale wiem ze to nie koniec ,masz racje unikaj go a moze z czasem sie wszystko rozwije.
wioleta kochana uwazaj na siebie!!!
co do glukozy ,nie ma co paniki siacnie jest tak zle,ja pojdziecie z dobrym nastawieniem to i smakowac bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wstawiłam ciasto do piekarnika i miałam się zabrać za żurek, który chodzi za mną od 2 tygodni i się okazuje, że nie mam cebuli więc czeka mnie kolejny spacer maskra 🥴 Te 4 piętro mnie wykończy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...