Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

uwaga zarzucam temat, proszę o wypowiedzi 😁

jakie kosmetyki dla pielęgnacji noworodków i niemowląt zamierzacie stosować i dlaczego?

jeśli same nie przerobiłyście tego, to czemu np ktoś wam polecił itp.

ja jestem alergikiem i jako bobas mama prała rzeczy w płatkach mydlanych, a smarowała mnie parafiną, bo po wszystkim miałam uczulenie no, ale to było w 1985r. 🙂 moi znajomi mają bliźniaki chcieli jak najlepiej kupili drogie proszki dla dzieci i kosmetyki do pielęgnacji też niby dla skóry wrażliwej i się okazało, że i na to dzieci miały alergię, więc również używali płatków mydlanych i parafiny a mamy rok jaki mamy 🙂 zastanawia mnie jakie wy Mamusie macie doświadczenia lub jakie doświadczenia miały wasze koleżanki, siostry itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No to ja kupuję na początek tylko mydełko Bambino i oliwkę Bambino.Oczywiście jeszcze krem na odparzenia ale nie Sudocrem(bo strasznie się zepsuł).
A nie wiem czy wiecie ale nie należy dziecka oliwkować tylko 3-4 krople oliwki wlewać do wody do kąpieli....
U mnie dzieciaczki są bardzo wrażliwe na kosmetyki dziecięce więc i ja będę uważała....
Moja siostra używała JOHNSON'S BABY 2 w 1 i mówiła,że jej synek bardzo fajnie spał,bo to był nazwijmy go uspokajający...
A Bartka siostra używa Nivea też 2 w 1 ale nie wiem czy jest zadowolona....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia, niestety nie przeczekam u koleżanki. Spakowałam torbę, chciałam jechać jutro rano. Spojrzałam teraz w net i wszystkie miejsca zajęte do końca tygodnia, o wszystkich godzinach. Innych firm nie moge namierzyć. W poniedziałek tez nie widziałam nic wolnego. Więc czeka mnie super weekend z mężem, który traktuje mnie jak śmiecia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początek kupię kosmetyki nivea. Jeśli to się nie sprawdzi to kupię Oilatum lub jego polski odpowiednik. Kosmetyki bambino u mnie odpadają ponieważ ich zapach dla mnie osobiście jest odrażający. Jonson często uczula.
Dziś moja skóra ma święto zaczynamy stosować mustelę 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Martuś powiem tak ja to chyba miałam być facetem bo ja często w takich sytuacjach zachowuję się jak typowy facet potrafię potraktować ukochana osobę bardzo brzydko i do tego nie czuję skruchy a słowo przepraszam to już poezja. Co prawda trafiłam na cudownego człowieka który uczy mnie takich ludzkich zachowań i mówienia przepraszam. Na mnie działało to jak mój wtedy jeszcze chłopak mówił co czuje w tej sytuacji. Oczywiście w trakcie rozmowy byłam twarda i nieugięta ale potem przychodził czas na refleksję i wtedy wiedziałam, że źle robię i kogo mogę stracić. Więc może Twój mąż też gryzie się teraz z myślami.
Ps. Ale się otworzyłam szok 😮 jak nie ja 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewunia, gryzie się na pewno, ale co z tego, jemu honor i duma nie pozwala na przeproszenie. Ogólnie to rzadko kiedy mnie przeprasza, zawsze uważa, że on nie jest winien. Teraz jest, ale co z tego. Tyle się wydarzyło, że nie chce wyciągnąć ręki. A na moją tym razem nie zasłużył. Urażona duma boli, ale mnie boli jeszcze więcej, tylko to już go nie obchodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta przykra sytuacja i przykre,że musisz to przechodzić teraz, kiedy powinnaś być szczęśliwa, ale widzę jesteś silna i cokolwiek postanowisz na pewno będzie to słuszna decyzja, bo widać że przemyślałaś wiele, mi nie pozostaje nic innego jak na odległość trzymać kciuki żeby wszystko się ułożyło tak jak tego zechcesz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JOHNSON'S BABY strasznie uczula - lalę raz wykompałam w tym i moja szwagierka też.
Mi ciotka położna wymieszała szampon babino z oliwką bambino i w tym kompałam małą później przeszłąm na nivea.
Na odparzenia polecam linomag zielony.
Moja bratowa do tej pory do kompieli kupuje Oliatum (ona i mały są alergikami)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie zastanawiałam się co by tu kupić dla dziecka,jakie kosmetyki. Dostałam próbki od lekarza z Nivea baby i jeszcze do tego -30 % upust na te kosmetyki w Rossmanie. Pewnie spróbuję je najpierw a Mąż później poleci po duże produkty. Co do orzechów piorących- spoko. Niestety niczym to nie pachnie (stad pewnie brak po nich uczuleń) Muszę kupić jakiś olejek zapachowy o delikatnym zapachu. 🙂
Narobiłam się dzisiaj dziewczyny,posprzątane ugotowane i czekamy na gości,którzy się spóźniają 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja siostra uzywala do mycia dziecka emolium, zawiera olej z kukurydzy. http://www.ceneo.pl/727109 , byla z niego bardzo zadowolona.
Marta trzymam kciuki za WAS. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Moja mama byla dzis w lumpiku i takie piekne rzeczy nakupowala, za 9 sztuk pajacykow dala 10 zl. Ja mam ponad 100 sztuk pajacykow, ale one byly tak piekne i w dobrym stanie, ze nie mogla od nich oddejsc. Wiec dziwczyny oplaca sie przejsc po szmatriksach. 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂
Wyszłam rano z pieskiem i było b.zimnooo. Teraz u nas ok,0stopni, a ja się "obudziłam" z praniem ciepłych kurtek, szali i czapek 🙂 No ale wcześniej nie było potrzeby jak prawie wiosenne temperatury 🙂
Co do kosmetyków, to na razie opieram się na opiniach netowych - faktycznie czytałam, że Johnson w wielu przypadkach uczula, więc też raczej na początek kupię Nivea ale będę czekać na promocje i tak powoli dokupywać 🙂
A myślałyście np.nad czymś na spękane poranione brodawki w razie czego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie
wczoraj do was nie zagladałam poniewarz w nocy obudzilam sie z bólem brzucha strasznie wymoitowałam az prawie 12 godzin dzwoniłam do lekarza mówił ze to zatrucie faktycznie bo najadłam sie na wieczór wszystkiego.wczoraj mój aniołek był na diecie tak jak mama.dzis juz wszystko dobrze czuje sie tez ok.ale pogoda brzydka ale na spacerek trzeba pujść ide ciasto robic pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie:*
Ja właśnie otrzymałam śniadanko do łóżka 🙂
Dzisiaj jedziemy do "diabelskiej"babci Bartka....
Jutro Bartek idzie na 2 godzinki do pracy bo muszą ławki pomalować....
Ja mam coś na brodawki tylko jest u moich rodziców...Tą maść moją można stosować od 30 tygodnia ciąży....Dostałam ją od znajomej od której kupiliśmy wózek...
Buziaki kochane później pewnie do Was zajrzę:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry Grubaski 🙂 pogoda u nas do bani, mialam koszmar w nocy obudzilam sie nad ranem i ryczalam mojemu N w ramie jak glupia az go obudzilam, snilo mi sie ze mieszkalam z rodzicami i moj ojciec mnie pobil nie zwazajac na moj brzuch 🥴 Jezu straszne to bylo! oby jak najmniej takich snow, i oczywiscie sen o tym ze plamilam tez byl, a jakze by inaczej 😞 okropienstwo
ale potem bylo male co nieco z mezem i od razu inne spojrzenie na swiat hihi, dostalismy sypialnie tytlko dla siebie, reszta spi na kupie w salonie 🤪
nie mamy planow na dzisiaj pewnie gnicie w domku, wczoraj jezdzilismy po sklepach ze starociami ja lubie takie duperelki no i najwazniejsze- kupilismy paczki, wzielismy az 20 szt, z czego od wieczora pozarlam juz 7 SAMA hihihi terz czaje sie na spagetti na sniadanie bo z wczoraj zostalo wiec nie pogardze 😉
Macka wspolczuje Ci tego zatrucia, oby sie wiecej nie powtorzylo, dobrze ze juz lepiej 🙂
co do kosmetykow to dostallam juz duzo probek i bede miala jeszcze z ubezpieczalni pewnie kilka i bede najpierw eksperymentowac, jak sie cos sprawdzi na maluszku to dopietro kupie. Ubolewam tylko bo ost sie' rozgladalam i nie widze zadnych proszkow dla rzeczy niemowlecych chyba bede musiala mamuske wykorzystac, ale mam nadzieje ze znajde 😉 ja chce allegro!!!
milego dniaz dziewczynki, Marta mam nadzieje ze dzisiaj bedziemy mialy od Ciebie dobre wiesci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie Bartek mi zakomunikował,że jedziemy dopiero po obiadku więc mogę troszkę pognić w łóżeczku 🙂
Rodzice dzwonili spytać co u nas no i powiedzieć,że wędzą szyneczki bo jak Malwinka wpadnie to poje 🙂Więc pewnie myślą,że na weekend do nich pojedziemy...Jeszcze tylko 9 dni i mój skarb wyjeżdża...No ale damy radę...
Mnie coś ostatnio brzucho na dole boli jak kawałek się przejdę dlatego też wyjścia ograniczam do minimum....Wczoraj się zebrałam i poszukałam w necie prac do szkoły więc pewnie któregoś dnia wezmę się za pisanie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...