Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Olcia 🙂
No to sie zgadałyśmy chyba 🙂
Te same imie i ten sam termin 🙂

Ja się w końcu dowiedziałm kiedy mam wizyte - 27 grudzień wiec po świętach wszystkiego sie dowiem i oby juz sie nic nie skracało - dobrze że po świętach a nie przed świętami - świeta wole spedzic w domu niz w razie "W" w szpitalu :P




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzis spac nie moge. A rano mam isc robic badania krwi i moczu. Szok. W dzien nie spalam. I teraz tez nie moge. 😞 😞
Malwina gratuluje zdanych egzaminow. 🙂 🙂 🙂 🙂
Snakerka ladne te koszulki. 🙂 🙂
Witam nowa mame. 🙂 🙂 🙂 Gratuluje coreczki.
Ja wczoraj dostalam z pracy prezent na swieta. 12 butelek wina i 1 kg babki wloskiej. 🙂 🙂Ostatnim razem pilam wino dzien przed zrobieniem testu. Wiec na odrobinke sobie pozwolila. 🙂 🙂 🙂 A tu czytam a wy pierwszy raz piszecie o alkoholu. 🤪 🤪
Wczoraj siostra pokazala mi prezenty jakie kupila dla corci. I stwierdzilam, ze jednak dla dziwczynek jest wiecej roznych slicznych rzeczy. Moja siostra w H & M kupila piekne rozowe baletki i skrzydla. Cos pieknego. Do tego opaske z myszka Miki. 🙂 🙂 Tak mi sie spodobalo. Ze az zal, ze dla chlopcow nie ma nic takiego fajnego. 😉 😉 Nie mowiac o spineczkach, koralikach. A dla chlopca co? 🥴 🥴
Monisa ty jeszcze sie wstrzymaj 2 tygodnie, zaraz po swietach robia przeceny. Juz tyle wytrzymalas to jeszcze dasz rade. 😉 😉 😉
Tynka a co do spodni ciazowych. To juz w niedziele sie wkurzylam. Ta guma na brzuchu zaczela mnie denerwowac. W drugich spodniach miejsce na brzuch jest ale w biodrach to chyba 20 cm przytylam. Nogi mam jak balony grube. Watpie, ze to woda. Nawet na wage nie wchodze. Nie moge patrzec na siebie. 🤨 🤨 A widze inne babeczki zero dodatkowych kg tylko brzuszki maja takie pileczki. A ja mam taka opne rozlana. 🥴 🥴 😞 😞
Wczoraj ubralam meza spodnie dresowe. A w niedziel jego sweter i tez rajtuzy grube. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dzisiaj tak samo bezsenna i bolaca noc. Naparza mnie glowa, bola mnie plecy, a konkretnie chyba nery, oczy i w ogole zdechla jestem.
Ja gumki ze swoich wszystkich ciazowek powyciagalam juz z miesiac temu, bo sie nie miescilam. Jedne spodnie mam takie ze na dupe jak zaloze to ciasno na tym przejsciu z dzinsu w gume wie do d... sie nadaja. licze ze po ciazy sie w nie zmieszcze bo fason maja rewelacyjny. Ale jeszcze tylko 2 miesiace 😉 Aga z ciuchami to posluchalam juz wczesniej twojej rady i czekamy po swietach. Teraz nawet juz nie patrze 😉 w H&M sa rewelacyjne ubranka, normalnie oczoplasu mozna dostac to samo w C&A. Wiec na to tylko czekam az zaczna sie konkretne przeceny.
Co do alkoholu to ja tam chcicy na niego nie mialam i w dalszym ciagu nie czuje, przerazliwiona jestem konkkretnie bo nawet Coli nie pilam (jakis miesiac dopiero z nia zaszaleje czasami 😉 balam sie ze zaszkodze Malemu. No teraz wypilam te dwa bezalkoholowe piwa co dostalam w paczce. Ale ciagoty nie mam. Zreszta ja i tak prawie w ogole nie pilam, nie liczac mojego szalonego i zwariowanego okresu mlodosci 😎 😎 😎ktory zakonczyl sie jakies 2 lata temu 🤪
Aga powiedz mi jeszcze raz (bo juz pisalas ale skleroza nie boli) jaki kupilas proszekk dla Malego do prania i plyn bo moze ja tu cos znajde. Ja zakupilam tylko Silan,niby dla dzieci. Bo wiecej nic nie widzialam, niedawno dopiero zauwazylam bezzapachowe proszki i plyny. Oswiec mnie prosze 🙂
I ile mniej wiecej kosztuje pochlaniacz wilgoci i gdzie to sie nabywa, bo u nas non stop woda na okknach i parapetach, nie wspomne juz o lazience, gdziue z pomoca sasiadow kktorzy nas troche zalali dorobilismy sie pieknego szarego placka wilgoci 😞
Witam Ole, ciesze sie ze nas jest wiecej, napisz cos o swojej ciazy, jak sie czujesz itd 🙂
Milego dnia, mnie jeszcze czuje ze katar zaczyna meczyc 🥴:
Aga pomyslnych wynikow u lekarza rzycze 😉 trzymamy kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Współczuję Wam tej bezsennej nocy, ja dziś spałam od 1-5:30 hehehe aż 4,5h w ciagu i cała noc na prawym boku o dziwo nic mnie nie boli, chwile posiedzę i idę spać dalej.
Agnese również życzę świetnych wyników, ja pójdę w śr.lub czw. rano a w pt. do gin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry mamuski
Witam nowa mamuske,ola napisz nam jak sie czujesz,z kiedy te zdjecie ??? 🤔
ja dzis pierwszy raz od kilku dni cala noc (z przerwami na siusiu) ,sama sobie winna jak magnezu nie pilam to mnie wszystko bolalo 😜
dziewczyny nie piszcie o drinkach i winkach bo sobie klawiature zaślinię 😁 ja tesknie za alkoholem juz jakis miesiac,ostatnio wypilam na swiatecznym jarmarku puncz jednym tchem ,az mi glupio bylo ☺️ na sylwestra mamy caly barek zaopatrzony w tym 2 moje bezalkoholowe szampany 😁 😁 bedzie impreza jak nie wiem 😉
ja dzis na 10 mam mojego gin zobaczymy co tem pajac powie,mam zamiar go podpuscic i zobaczymy czy potwierdzi termin 🙃 😁
poki co zycze wam milego dnia ,dla nie wyspanych ,spijcie w dzien odrobcie straty z nocki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Melduje się kolejna ta,która tą noc może zaliczyć do beznadziejnych 🥴 Coś strasznego wrrr
Jedyny pozytywny aspekt- u mnie za oknem sypie śnieg 🙂 I jest jakaś tam minimalna szansa,że chwilę zostanie,bo jest na minusie.
Miłego dnia trzymajcie się cieplutko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz wrocilam. Byla w labolatorium o 8.15 i od razu mnie przyjeli. Ale jeszcze musialam przedluzyc karte lekarska, wiec troche mi zeszlo. Wyniki dopiero bede miala 30. Dobrze, ze wczoraj nie poszlam bo byl strajk. Ale mialam nosa.
Monisia wklejam ci link jaki ja kupuje proszek do pochlaniania wilgoci to jest firam Henkla ten co robi proszki persil lub wloski odpowiednik dash. To jest takie pudelko plastikowe w dziurki i tam jest taka zielonkawa miseczka kwadratowa, tam sypiesz ten proszek lub wkladasz proszek w kamieniu. Przykrywasz przykrywka. ten proszek pochlania wilgoc i woda sie skrapla na dole. Warto codziennie ta wode wylewac. U nas jest teraz promocja 4 opakowania po 450 g proszku kosztuja 3.99 e. Pudelka tez sa w promocji po 2 pakowane z 2 saszetakmi za 7.90 e. http://www.misterpoint.it/storeingrossassorbiumiditariasanahenkelvaschetta2bustesale-p-97860.html . To wyglada tak. Pochodz poszukaj po sklepach kosmetycznych i hipermarketach, zawsze w jakims jest promocja. Jak masz wilgoc warto osuszc powietrze, bo suche powietrze szybciej ogrzejesz niz wilgotne. Codziennie wietrze ale chwile, nie trzeba wychladac pomieszczen. Prania nie wieszam w lazience. Jak tylko pojawi sie grzyb zielony na suficie lub scianie, natychmiast zetrzyj gabka z cifem, albo z jakims plynem co zawiera chlor. 😉 😉
Co do proszkow dla dzieci. Kupilam tylko napisan - to proszek, ktory zabija zarazki. Zaplacilam za 1,2 kg 1.99 e w promocji. Wypralam ciuszki w tym proszku razem z proszkiem dash. Ciuszki nie sa nowe, wiec chcialam zabic bakterie. A potem pralke nastawilam na podwojne plukanie. Pozniej i tak je poprasowalam. Tak sobie pomyslalam, ze nie bede kupowac specjalnych proszkow, poprostu bede dwa razy wlaczala plukanie bez plynow. Jedynie kupilam cocolino do sweterkow, ale i tak je plukalam dwa razy, nie lubie jak ciuchy pachna plynami. 🙂 🙂
A co do picia winka. To tu wino jest tansze niz sok. Wiec do obiadu i kolacji obowiazkowo winko. 🙂 🙂 zawsze bylo. Teraz tylko soki. 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki ja juz po wizycie wszystko ok proby watrobowe tez wiec mi ulzylo nastepna wizyta juz w styczniu no i moja gin powiedziala ze na chwile obecna nie ma przeciwskazan do porodu naturalnego wiec jestem happy 🙂 🙂 🙂 🙂
jedyne co to to ze mam ketony i kwas askorbinowy podwyzszone w moczu wiec jutro musze zrobic analize moczu znowu i zobaczymy czy faktycznie mam zakwaszony organizm a no i dostalam przyzwolenie w swieta na 2 kawaleczki sledzia 😉ogolnie ok sluchalam jak kubusiowi serduszko bije i juz nie moge sie doczekac porodu a no i zaczal padac snieg ech fajny dzien sie zapowiada a tak apropo to ja tez juz 2 noc nie spalam w dodatku gin kazala mi spac tylko na lewym boku masakra acha no i witam nowa mamusie trzymajcie sie buziaki brzuchatki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no ja juz po badaniach,
kto rano wstaje temu pan bog daje 😁 dostalam 2 paczki i kosmetyczke PENATEN wypchana probkami kosmetykow dla naworodka, w prezencie 🤪 jeszcze nie wiem co jest w srodku kartonow bo dopiero weszlam i teraz to co powiedzial moj lekarz: dl 46cm waga 2750g co odpowiada 36tyg ciazy !!!! skierowanie do szpitala z 35 tyg ciazy wiec dziewczynki juz niedlugo hahaha
agnes a co ty robisz z tymi pomaranczami?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie:*
Ja też melduję się jako kolejna,która ma za sobą nieprzespaną noc....
Jak tak dalej pójdzie to będę całe dnie spała 😞
Witam nową mamusię 🙂
Olu ja też mam wizytę 27 grudnia....
Fajnie Madziara,że wszystko ok...
Agnese dobrze,że wczoraj nie poszłaś 🙂
Evelcia no tobie jeszcze zostały 4 tygodnie...
Ja ogólnie jak patrzę na te moje 6 tygodni i 6 dni do porodu to trochę przerażona jestem no ale dam radę przecież....
Ja wczoraj już popakowałam prezenty a teraz mam zamiar się lenić...Zjadłam na śniadanie jajka w majonezie bo miałam na nie taką ochotę,że chyba rodzinę bym za nie sprzedała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie brzuchatki 🙂! ja mam dzis nawet dobry nastroj. wstawanie na siusianie w nocy jest oczywiscie ale nawet dobrze mi sie spalo. u nas dzis mroz ale sniegu nie ma tylko slonce. jutro mam zamiar wybrac sie na jakies zakupy. piszecie o zachciankach na alkohol... ja wole nie myslec o tym bo az mnie skreca. napilabym sie albo jakiegos pysznego drinka, albo zimnego browarka z sokiem malinowym... 😆 no ale trzeba jak na razie obejsc sie smakiem i mozna pomarzyc jeszcze dlugo. ale pozniej sobie odbijemy dziewczyny.
witam nowa mamusie 🙂.
mam pytanie jak wstawilyscie ze imie dzidzi wam sie pokazuje pod waszymi wpisami?
ja dzis na obiad zupke warzywna, ale chodzi za mna pizza z serem, pieczarkami, szynka i duza iloscia sosu czosnkowego .... 😆 mniam. milego dzionka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Dziękuję za miłe przywitanie 🙂 kurcze że ja wcześniej nie wiedziałam o forum no ale jeszcze dwa miesiące zostały więc zawsze to coś 🙂 Chyba dzisiaj coś w powietrzu było bo ja też nie mogłam spać ale jak mąż poszedł do pracy i zasnęłam to dopiero przed chwilka się obudziłam wzięłam od razu laptopa do łóżka i pisze 😉 aaa u mnie też jest biało za oknem ale super!!!! 🙂 🙂 🙂 oby tak zostało chociaż do świąt ale to raczej wątpliwe 😞 😞 aha pytałyście o moje zdjęcie kiedy robione więc wtedy co jest na nim data czyli 3 grudzień szłam do teścia na imieniny wtedy 🙂 🙂 😉 😉 czyli to by był 29 tydzień ciąży. Powiem wam że wszyscy mi mówią że mam mały brzuch no ale na badaniach wagowo jest zawsze oki wiec się nie przejmuje będę miała mniej do stracenia później 🙂 Dzisiaj na 18 idę do mojej gin to zobaczymy ile maleńka teraz waży i czy wszystko oki! Ma mi też powiedzieć co mogę jeść na święta a co nie jak mi powie że nie mogę kapusty to chyba umrę bo cały rok czekam na wigilijną kapustę i pierogi z kapustą i nie odmówię sobie tej przyjemności no chyba że będę rzeczywiście musiała ale oby nie!!
A tak poza tym to moja ciąża przebiega całkiem dobrze bez jakichś problemów większych czy dolegliwości więc oby tak dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ola 😁 😁 no to masz fajnie ,ja pewnie z majdami sciskajacymi bede walczyc 😁 ,zazdroszcze sniegu ,u nas dzis +8 i pelne slonce,zero prognoz na snieg 😞
teraz wam powiem co bylo w paczkach: jedna jest dla mnie 😜 ale poza kuponami ,platkami fitnes i antybakteryjnym mydlem,nie dostalam nic,dla dzidzi LASEPTON krem i zel do kapania ,2x sudocrem zawieszka do smoczka i co najfajniejsze ,album PIERWSZY ROK Z ZYCIA
w drugiej woda mineralna,smoczek z nuka,pieluszka i chusteczki z pampers,zamowienie na koszulke z pampersa i to co mnie rozwalio paczka dla taty a w niej,piwo typu reds,magazyn motoryzacyjny i NAPOJ ENERGETYCZNY!!!! 😁 😁 😁 😁 😁
w kosmetyczce penatna,2kremy,2zele do kapania,chusteczki i smoczek 0-2msc MAM!!!!
🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelcia mam zamiar pierwszy raz w zyciu zrobic makowiec zawijany. I w przepisie jest skorka pomaranczowa do posypania. Maz mi kupil ja ale bedzie malo. Przeczytalam w internecie, ze kobietki same ja robia. A ja mam pelno skorek. Wiec ja mocze od wczoraj i co 5 h zmieniam wode. Potem zaleje wrzatkiem, pokroje w kostke, zasypie szklanka cukru i sklaruje i do sloiczka. W czwartek bede piec makowiec. Wlosi nie znaja makowcow, wiec chce sie popisac przed sasiadka. Jak nie wyjdzie sami zjemy. 🙂 🙂
Olcia fajnie masz, tylko pileczka. Juz jestes w naszej tabelce.
A ja dzis jak zdjelam plaszcz na poczekalni. To babeczki takie w wieku 40 lat, tak sie zachwycaly moim brzuszkiem, nawet powiedzialy ladny brzusio, az milo mi sie zrobilo. 🙂 🙂
Olcia po wizycie koniecznie napisz ile wazy corcia. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie skąd te paczuszki???
wreszcie wyszłam z łóżka zjadłam płatki z mlekiem i dalej na forum 🙂 a w jakiej tabelce już jestem??? bo ja jeszcze pewnie dużo rzeczy nie wiem 🙂 🙂 🙂
Właśnie dzwonił gość i przyjedzie dzisiaj montować szafę- garderobę w pokoju Amelki ale super bo miał być dopiero po świętach a tak to będę mogła już ciuszki składać 🙂
A wy dziewczyny macie już wszystko wyprane wyprasowane itp????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...