Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Karinko super wiadomości 🙂
Ja czekam na kolejne USG i mam nadzieję,że lekarzowi się ostatnio nie przewidziało i nadal będzie potwierdzał płeć....
Mam kochaną siostrę mówię wam 🙂
Powiedziała,że ona może się maluchem zajmować jak ja będę w szkole całe weekendy...
No i ogólnie modli się o to żeby sie już urodził bo ciocia już chce ponosić....
Jej córka też ciągle siedzi przy brzuchu i gada i śpiewa i nawet powiedziała,że zużyte pampersy będzie wynosiła i czyste podawała....Mój chrześniak dzisiaj chodzi koło mnie i mówiłam do niego żeby koło mnie nie skakał bo mnie w brzuch kopnie...To zaczął krzyczeć HUUUURA w końcu mój \"błacisek\"będzie,ale prawda ciociu że będziesz mnie mocno kochała nawet jak będziesz miała tego swojego łobuza??Rozczulił mnie po prostu...Zadeklarował,że będzie mi pomagał i nie będzie uczył małego piszczeć....A jak będzie mały niegrzeczny to Fabianek będzie go czarodziejską różdżką czarował 😁
My dzisiaj ustalaliśmy,który z facetów będzie w Wigilię Mikołajem...Ja będę nadal pomocnicą Mikołaja(w tym roku trochę większą niż w poprzednim)...A Mikołajem ma być nasz sąsiad a nie ktoś z rodziny....Ale znowu będą śmiechy....
W tamtym roku dzieciaczki mało zawału nie dostały jak zobaczyły Mikołaja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki ja znowu w tyle z forum ale to przez klopoty zdrowtne powtorzylam dzisiaj analize moczu tak jak mi kazala gin i znowu wyszly ketony 5 i do tego urobilinogen 2,0 a norma jest od 0,2 do 1 przejrzystosc metny a kolor bursztynowy pozatym ok ale przez te wyniki musze zrobic test z glukozy 75 w piatek i w sobote rano zadzwonic do gin bo podejrzewa cukrzyce jak tak bedzie faktycznie to swieta w szpitalu normalnie zalamalam sie w dodatku ten urobilinogen jak czytalam moze swiadczyc o klopotach z watroba ratujcie czy ktoras z was miala podobne wyniki normalnie jajko zniose do piatku swieta w szpitalu no zalamie sie buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chyba spaskudzilam bo sily nie mialam na gniecenie ciasta, od razu brzuch czulam
a przepis: 1 szkl mleka szkl wody 3 lyzki masla (to na cieplo) szczypta soli i kg maki.
Wiec dalismy sobie na spokoj, bez sensu. Krokiety lepsze. A tak na serio to ciezko ciasto ugniatac z brzucholem, caaly dol mnie zaczal ciagnac, moze zeby bardziej miekkie bylo 😉 a tu taki kamien 🤪 ciasto w koszu ale nerwy zaoszczedzone 😉
Madziara wqspolczuje szczerze, rozumiem ze przykro. Trzymamy kciuki zebys jednak w szzpitalu nie wyladowala 😉
ja megaa ucieszona jestem bo MOZE moze moze jutro bedziemy miec lozeczko 😎 oby sie udalo dostac, trzymajcie kciuki, bo sie zaplacze jak nie uda sie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia to trzymamy kciuki co byś powodu do płaczu nie miała 😉
a kto Wam je dowiezie? Ci znajomi od urzędów? 😉
Madziara za Ciebie też trzymamy kciuki, żeby wyniki nie były tak złe jak się wydają i żebyś miała okazję spędzić ciepłe radosne święta w rodzinnym gronie. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie własnie wrociłam z zakupów. No może nie właśnie,ale jakąś godz temu- zanim się rozpakowaliśmy 😁
Spokojnie,elegancko bez tłumów zrobiliśmy zakupy- bajka. Już od zawsze zakupy grubo po 20stej !
Dla Maluszka kupiłam przy okazji nożyczki do pazurków i termometr do wody- bardziej w formie bajeru. Mąż się uparł 😜
Karinko życzę cc. Podobno jak się ma 1szy poród cc to reszta idzie podobnie. Choć znam taką,która dwie pierwsze ciąże miała cesarkę a trzecią (w wieku 39 lat 🙂 ) rodziła naturalnie,bo dziecko ich zaskoczyło i niech chciało czekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madziara będzie dobrze zobaczysz nie martw sie na zapas bo to nic dobrego ani dla ciebie ani dla maluszka chociaż wiem że łatwo się mówi komuś z boku a w zupełności jest inaczej no ale trzymam kciuki z całych sił zresztą myślę że na same święta nikt Cie nie wyśle do szpitala!!!!
Mi dzisiaj bardzo szybko zleciał dzień bo byłam w pracy ( jeszcze czasami chodzę tak raz w tygodniu na kilka godzin) a później zabrałam się za porządki w nowej szafie- garderobie dla Amelki bo fachowcy wczoraj ja zamontowali i dzisiaj poukładałam w niej ciuszki i teraz chodzę tam co chwilka odsuwam i patrze jakie słodkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snakerka kochana trzymam kciuki za Ciebie i dziecko.
Madziara za Ciebie też trzymam kciuki i życzę dużo lepszych wyników i świąt w domku.
Karina spryciulo kombinujesz szybciej urodzić 🙂 Gratuluję Ci udanej wizyty 😉 Ja dopiero za dwa tygodnie będę wiedziała jak się mała ułożyła i co i jak z porodem. Ja chciała bym rodzić w Bartoszycach to jakieś 110 km od Giżycka ciekawe czy dojedziemy na czas 🥴
Monisiaj22 mam nadzieję, że na święta będziesz miała już łóżeczko 😉 frajda to niesamowita. Pierogami się nie przejmuj ja jak sobie przypomnę moje pierwsze kopytka to padam ze śmiechu. Wyszły tak twarde, że można było nimi zabić 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

snakerka daj znać co i jak, mam nadzieję, że wszystko jest w porządku

ja po ciemku dziś uderzyłam stopą w skrzynkę pozostawioną przez męża i mam cały palec fioletowy, ale że to już mi się zdarzyło drugi raz, to nawet nie jadę do szpiatal bo i tak RTG nie dam sobie zrobić,a opatrunek na nodze już mam 😠 ciamajda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie brzuchatki 🙂
Snakerka trzymam za Ciebie i maleństwo kciuki.
Ostatnie dni jeste trochę zabiegana, w sobotę wczesnym rankiem wyjeżdzamy do naszych rodzinnych domów (jak co roku) oboje z mężem pochodzimy z Wielkopolski, czeka mnie jeszcze 4,5 H jazda pociągiem 🤔 wracam dopiero po NR 🙂 już się nie mogę doczekać spotkania z najbliższymi zwłaszcza że ostatni raz w domu byłam w sierpniu.
Tusiek życzę aby palec szybko się wygoił.
Pozdrawiam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Snakerka trzymam kciuki. Oby wszystko było w porzadku.

Ja dzis zaczełam miec znów regularne skurcze co 10 minut. Od razu pod ciepły prysznic i maksymalna dawka magnezu i sie uspokoiło skurcze są nieregularne.

Dziś przyjechał kurier z wyprawka dla małego. Juz sie nie moge doczekać aż ja otworze ale poczekam na męża niech on tez ma frajde z tego 🙂




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂
Ja wczoraj lepilam pierwszy raz w zyciu sama uszka, zrobilam tez farsz na pierogi, ktore dzis bede lepic. Monisa mama mi doradzila bym ciasto zagniotla robotem, 2 minuty i masz ciasto gotowe. Ja dalam 1 kg maki, 1 szkl. cieplej wody i 1 jajko, sol. Ale tez duzo zalezy od maki.
Snakerka trzymam za ciebie kciuki.
Madziara nie przejmuj sie bedzie dobrze.
Tynka wozek naprwade jest sliczny. 🙂 🙂
Karina ja tyle sie naczytalam o cesarce, ze sama sie boje. Mam 11 stycznia nastepne USG i jak maly sie nie przekreci to tez bedzie cesarka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja już po śniadanku 🙂
Jutro moje szczęście wstrętne w końcu wraca,ale jesteśmy szczęśliwi mały chyba też,bo jak tylko pomyślę ile będzie radości z Bartka przyjazdu to mały zaczyna kopać....
Łazienka w nocy zaliczona po 2,po 4 i po 6.O 4 zjedzone śniadanie 😁
Snakerka trzymam kciuki za Ciebie 🙂
Ola ale masz fajnie z tą wyprawką....
Bartek wczoraj do mnie dzwoni i mówi,że jak chodzi po sklepach żeby coś małemu kupić to go trafia,że szef kasy im jeszcze nie dał...Mówi,że normalnie kociokwiku dostanie jak będziemy wszystko kupować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂 ja wczoraj poszalalam z zakupami dla mojego malego synusia. wydalam jakies 350 zl a kupilam naprawde duzo: ubranka, posciel za 32 zl, kolderka z poduszka za 30 zl, przescieradlo, kocyk polarowy, reczniczek po kapieli,rozek, smoczek, nozyczki, grzebyk i szczoteczka do wloskow, oraz kosmetyki dla Szymusia z Bambino. wszytko nowe a uwazam ze tak duzo nie zaplacilam. z ciuszkow musze dokupic tylko jeszcze z 2, 3 pary spiochow, 2 pajacyki i kombinezon. a reszta to wiadomo konkretniejszy wydatek ale powoli sie pokupi. 😁 taka mialam w czoraj radoche ze szok. ogladalam to wszytko i juz sobie wyobrazalam malego w tych ubrankach. wczorja bylam tez na badaniach. dzis odbiore wyniki. po wypiciu tej glukozy myslalam ze zygne ale dalam rade tylko reszte dnia bylo mi bardzo niedobrze.
Snekerka trzymamy kciuki aby bylo ok!
Monia ja mam identyczne uplawy tak raz na miesiac mi sie pojawiaja. ja sie lecze tabletkami dopochwowymi od ginekologa. tak to nie wiem co ci poradzic. 🥴
milego dzionka dziewczynki! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
snakerka trzymam kciuki by wszystko bylo ok 😉))) madziara, a tobie świąt w domu-oby wyniki były dobre 😉)a pozostałym udanego ciasta na pierogi 😉))ola zazdroszcze tej paki z wyprawką, ja zamawiam zaraz po swietach taka pake-juz nie moge sie doczekac 😉))buziaki dziewczynki 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karino ja zamówiłam przed świetami cała wyprawke bo lekarz mnie nastraszył że jak dlaje bedzie sie szyjka skracać to czeka mnie leżenie w szpitalu - dlatego wizyte mam zaraz po świętach a nie chce tego wszystkiego zostawiać na głowie męża.

Łóżeczko dostane od rodziców zaraz po nowym roku wiec sądze że mam wszystko. Od ciuszków po kosmetyki. Jedynie czego nie mam to jeszcze użadzonego pokoju dla malego. a to dlatego że po swiętach my przechodzimy na dół - a jak narazie jestesmy u góry.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...