Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
agnes nie bój sie cc 😉 jest przede wszystkim bezpieczniejsze dla dziecka, masz komfort psychiczny 😉 po moim porodzie 2 w1 gdzie Oliwia nie schodzila w dół -byla opetana pepowina wokół szyi rozni moglo byc-wymeczylam sie strasznie z najgorszymi bolami-cesarka byla dla mnie wybawieniem wtedy i dlatego nie chce przechodzic przez to jeszcze raz, pozatym ja po cc bylam w lepszej formie niz kolezanka która urodzila ostatnio naturalnie z bolami krzyzowymi-12 godz-masakra 😉-i to bylo u nas w szpitalu -dlatego sie boje i ciesze sie na cc. a co takiego sie naczytalas o cc?bo ja szczerze mowiac nawte sie nie wczytywalam w te kwestie 😉pozdrawiam cieplo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

cieszę sie z Wami z Waszych zakupów 🙂 wiem ile to radości przynosi 🙂

mi po wczorajszej wizycie gin zaleciła dużo odpoczywać, bo mała od dawna główką do dołu,a miednica mi się od 2 tygodni poszerza, więc żeby nie kusić losu, mam się oszczędzać, bo normalnie czuję jak napiera czasem, ja prócz tych tabletek femibion natal 2 jem jeszcze magnez z B6 teraz już 3 razy dziennie plus rano żurawit i powiem wam,że tak jak pisałam wczoraj nie dość że wyniki moczu rewelacyjne, to wcale nie muszę biegać tak często do wc jak wcześniej i dzięki temu też nocki przesypiam, więc coś w tym jest

słuchajcie ma ktoś numer do Snakerki? pewnie bidulkę zatrzymali na obserwację, oby było dobrze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa kochane ogólnie nie bójcie się ani porodu naturalnego ani cesarek, bo ile kobiet tyle opinii na ten temat, jedna chwali to druga tamto, a prawda jest taka że co ma być to będzie, a będzie na pewno dobrze i tego się wszystkie trzymajmy! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję dziewczyny udanych zakupów 🙂 Ja dziś byłam na jasełkach w przedszkolu mam nadzieję, że żadnego wirusa nie dostałam w prezencie 🙂 Inscenizacja była cudowna, aż mi się łezka w oku zakręciła.
Ja miałam jutro robić zakupy dla Hani kocyki itp. bo chciałam "pomacać" w sklepie 😉 ale się okazało, że męża do pracy werbują na jutro więc chyba po świętach się wybierzemy.
Pobudkę miałam dziś o 4 nad ranem nie wiem co jest grane ale strasznie boli mnie noga w zgięciu kolana 🥴 nie uderzyłam się ni nic więc nie wiem co jest grane. Chodzę teraz jak sierota bo nie mogę normalnie stanąć na tą nogę a w domu tyle pracy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny ja dalej w podlym nastroju wiec nie bede was zanudzac zeby nie psuc swiatecznych humorkow....Ania mam pytanko glukoze pewnie robilas profilaktycznie a jak u ciebie wyniki moczu?kurcze czy ktoras orientuje sie co jest z tym urobilinogenem co to jest bo ja sie naczytalam o jakis problemach z watroba ale w poniedzialek robilam proby watrobowe i gin powiedziala ze jest ok jakby ktoras kojarzyla te wyniki to dajcie znac bo normalnie na niczym nie moge sie skupic trzymajcie sie milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tusiek ma racje z tymi porodami, ja tylko tak się boję, bo tez rodzę w tym szpitalu co kolezanka, która tak wymeczyli zamiast ja po 6 godz, wziasc na cc to 12 godz. trzymali zeby urodzila naturalnie 😉)ja gdybym urodzila Oliwie od razu, bo poród-rozwarcie szlo szybko to tez nie wspominala bym tak źle-da sie wytrzymac, ale 2 godziny z najgorszymi bólami przy 10 rozwarcia to juz nie bylo mi wesolo-dlatego tak piszę 😉))mojej siostrze poszly oba porody szybko, bardziej przeżywała szycie krocza niz sam poród i o by tak szybko każda rodzila-zycze wam tego kochane)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie!
nie mam głowy nawet nadrabiać zaległości w czytaniu bo jest tego mnóstwo,a w tym roku u mnie taki zamęt przed świętami..Nie dosć że jesteśmy z mężem w trakcie przeprowadzki to jescze te pichcenie z brzuchem pod nosem..
Dziewczyny,od 2-3 dni zaczęłam odczuwać krótkotrwale skurcze tak z 4 razy na dobe..do tego mam strasznie parcie na pęcherz i non stop muszę latać siusiu...Nie wiem czy to normalne i zastanawiam się czy nie jechać z tym jutro do lekarza,a raczej do szpitala bo mój lekarz jest na urlopie a do szpitala mam 30 km..Sama nie wiem,co o tym sądzicie??
Dodam,że brzuch mi nie twardnieje a malec skacze tak,jak i skakał...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 😘
Byłam wczoraj u lekarza z mamą miała być normalna rutynowa wizyta....
Dowiedziałam się, że mam już krótką szyjkę macicy i rozwarcie na 1,5cm... 🤨
No i tym samym jest zagrożenie porodem przedwczesnym...
Z małym ok waży 1600 wiec jak na 31tydz jest ok, główke ma jak na 32.
Tak się wystraszyłam gryzłam wargi, żeby sie nie popłakać tam.
Nie mogłam spać ciągle się budziłam.
Lekarz powiedział że o studiach wyjazdach i egzaminach mam zapomnieć najlepiej jak najwięcej leżeć, odpoczywać żeby jak najdłużej Adaś ze mną został. Dzisiaj już mam bardziej pozytywne myśli, bo jak nie wzioł mnie do szpitala to znaczy, że nie jest tak zle. Mam sie pokazać u niego za 2 tyg a jak wcześniej cos się będzie działo np przez 30 min będę miała twardy brzuch to mam jechac szybko do szpitala bo jest możliwość zatrzymania porodu hmm
Trzeba żyć nadzieją i odpoczywać. Pozdarwiam i życzę Wam wesołych świąt 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziara nie pomoge ci, ja mam wyniki w normie na razie. 😉 😉
Karina wlasnie czytalam opinie jednej matki jak dlugo dochodzila do siebie po cesarce i dlatego sie boje. A moge cie zapytac czemu jak mialas rozwarcie 10 cm to i tak robili ci cesarke. Ja jak bylam 2 tygodnie temu u lekarza, to lekarka dala mezowi namiary na learza, ktory obraca dziecko i kazala zrobic dodatkowe USG 11 stycznia. I wspomniala, ze teraz da namiary na tego lekarza, bo jak 11 stycznia jej nie bedzie, to ten inny lekarz nie da mi namiarow na tego lekarza. Ja sie teraz boje bo, czemu ona wysyla do obracania dziecka a nie decyduje od razu na cc. Juz sama nie wiem co myslec. 😞 😞 Ladna waga Bartusia, gratulacje.
WiolaGral mi zaczal twardniec brzuch ale skurczy nie mam. A moze mam a nie czuje. Tak sie boje, ze ich moze w pore nie rozpoznam. Nocki mam bezsenne. Jak do 30 tygodnia spalam calymi dniami i wieczorami to teraz nie moge. Moze juz sie denerwuje i mysle jak to bedzie.
Agatam 2211 a jak ci to zmierzyli rozwarcie badali ginekologicznie. Bo ja od sierpnia nie mam badan ginekologicznych i jak mam tez rozwarcie i nie wiem? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agnes jak przyjechalam d porodu, bo wody odeszly mi ok3 w nocy w domu, to juz mialam rozwarcie na 5 i szybko szlo, dali mi dodatkowo kroplowke to 10 pojawilo sie dosz szybko, ale ona nie chciala i tak wyjsc, nie mialam partych boli, tylko skurcze później to juz jeden wielki skurcz;(((byla opetana pepowina okól szyi i dltego nie wychodzila-mogla sie nawet udusic, bo próbowali mi ja wypchnac na sile, ale nie dalo rady, dlatego zdecydowali po 2 godzinach od pojawienia sie 10 cm ze robia ciecie-to bylo moje wybawienie, bo juz mdlalam i widzialam gwiazdki na suficie z tyego bólu cholernego non stop....Oliwia urodzila sie wkoncu cala i zdowa o 10.54, ale miala juz sine nogi, takze dostala 9 punktow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agnese powiem Ci,że jakby moja mała była bokiem czy pupą ułożona, to nie decydowałabym się na żadne obracanie, może dlatego że u nas się tego nie robi, ale zbyt mocne masowanie brzucha, może spowodować skurcze i wydaje mi się już lepsza cesarka niż takie nowatorskie podejście, ale to moje zdanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Ja dzisiaj cały dzień na obrotach, pieczemy,sprzątamy i pierzemy wózek 🙂 🙂
Oby ze snakerką wszystko było w porządku.
Co do obracania dziecka. Jakoś tego nie widzę. Jak można zmusić żeby się obruciło? Jak nie chce to nie, widocznie tak mu dobrze 😉
Zaraz zamęczę Męża o zniesienie choinki i będziemy ubierać :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ale sie porobilo :/ trzymam kciuki za Snakerke, mam nadzieje ze to nic powaznego ! oby szybko dala znac co i jak
ja niestety lozeczka dzisiaj nie mam ale plakac nie bede bo bede miala jutro 😉 dlatego ze szanowni znajomi dzisiaj nie mogli nam przetransportowac, jutro jasnie pan ma znalezc czas. Wiec czekam z utesknieniem, lozeczko biale, nie widzialam, zobacze dopiero jutro 😉 juz nie moge sie doczekac. Pranie zostawiam na styczen i prasowanie na ten czas jak bede sama kilka dni, zebym zajecie miala i nie zbzikowala. To samo z reszta zakupow dla babelka 🙂 zaszalejemy 😎 prezenty dla meza juz kupione i popakowane, skromne bo skromne no ale sie smiejemy ze prezent najlepszy na nasza rocznice i na Wigilie to "nasza ciaza" 😉 ja zazyczylam sobie lozeczko hihi. Nachodzilam, sie na maxa, dlatego dzisiaj odpovczywam i jutro sprzatanie i gotowanie, zeby nic na sobote juz nie zostawiac, bo juz wolalabym na spokojnie od[poczywac i sie objadac 😉
a teraz zabieram sie za nadrabianie reszty postow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby Snakerka jutro już wyszła ze szpitala cała i zdrowa 🤨

ja jutro z rana piekę dwa ciasta,a potem popołudniu idę do mojej mamy (mieszka blok na skosk 🙂 ) i będziemy u niej gotować we dwie, także zapowiada się pracowity dzionek, życzę wam udanych wypieków i bezawaryjnego gotowania 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny! u mnie dzisiaj też pracowity dzień, rano konkretne porząki, później małe zakupy z zaczepieniem o apteke bo moja gin powiedziała że jak sie przejem na święta to nie panikować tylko wypic herbatę miętową jak nie przejdzie to następną a jak dalej nic to nospę więc byłam na wszelki wypadek kupic tą nospę i herbatkę. Po powrocie upiekłam keks niby miałam nic nie robić ale myśle upieke zawsze to poczuyję trochę bardziej święta no i wezmę troche do mamy a troche do teściowej i gotowe 🙂
Moja dzidzia miała dzisiaj pierwszy raz czkawke trwała kilka minut i mąż był w siódmym niebie bo cały czas się ruszała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki. 🙂 🙂
Ja spac nie moge. O 4 sie obudzilam bo maly mial chyba z 15 minut czkawke. Az sie wystraszylam czy to normalne. Aleksandra jak ty te skurcze czujesz?. Bo moj maly jak mial ta czkawke to mi caly pecherz chodzil. 🤨
Wlasnie ja tez dziwczyny boje sie tego przekrecania, chcialam do tej lekarki powiedziec, ze nawet nie chce myslec o jakims przekrecaniu dziecka na sile.
Co kupilas dla meza Monisia. Moze dzis bedziesz juz miec lozeczko.
Ja wczoraj zrobilam makowca, pierogi z grzybami i bigos taki ala moj /na udkach z kurczaka i zeberkach, grzybach, kiszonej kapuscie z puszki i sosie pomidorowym/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...