Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dwien dobry Dwiezcwyny 😉
ja juz tez wyspana, o dziwo 😮
Aga zazdroszcze Ci bigosu, w sumie o nim nie pomyslalam. Az wstyd, a to moja ulubiona potrawa. Smacznego, same smakolyki porobilas. Co do przekrecania ja tez bym pewnie sie obawiala, poczytaj opinie na ten temat albo niech ktoras siostra sie gina w Polsce zapyta albo znajoma co o tym lekarze mowia. Dla pewnosci.
Chyba z powodu tego lozeczka spac nie moge bo ciagle o nim mysle 🤪 Mezowi kupilam perfumy, slodycze, owoce ktorych zawsze sobie zaluje bo ja niebardzo lubie (np melon) no i cos co sie nie spodziewa, a mianowicie kapelusz 🙃 co jestesmy w sklepie to mierzy ciagle kapelusz taki elegancki nie dziadkowy, tylko taki ja sie smieje ze mafijny. I zawsze mu szkoda kasy na to. Wiec podjelam decyzje za niego i niech ma. A jak mu sie nie spodoba to sobie cos wymieni w to miejsce. Ciuch jakis dostanie po swietach jak beda wyprzedaze bo urodziny ma 5 stycznia wiec tez bede miala okazje sie wykazac 😉
Wczoraj zaskoczyl mnie bo wrocil z zakupow z... 4 wielkimi maskotkami dla Azizka 🤪 normalnie mnie wmurowalo. I leza tak sobie pod choinka i powiedzial ze maja czekac na Malego, hihi. Dodal ze widzial tez taki wielki motor dla dziecka ale sie powstrzymal. Dusilam sie ze smiechu ale nie pokazalam mu tego, niech kupuje, w koncu i tak jeden pokoj pusty stoi i czeka na nasze dziecko 🙂 Masakra. No i wygadal sie ze kupil oprocz lozeczka cos a\\\'la kolyska jakas mini, czy fotelik bujany, nie wiem doklanie bo nie umial mi tego wytlumaczyc. W kazdym razie cos, w co bede mogla wsadzic mojego Klocuszka i spokojnie siedziec w salonie a nie latac do lozeczka co chwile. Mila niespodzianka 🙂 wiec ty bardziej czekam na transport dzisiaj 🙃 🙃 🙃 🙃
Dziewczyny ost rozmawialam ze znajoma i jak sie dowiedziala ze rodze w Holandii to paniki nasiala ze ona by sie bala, bo to inny jezyk a co jak nie zrozumiem poloznej co mam robic w danej chwili itd itp. Normalnie myslalam ze wyjde z siebie,. Co tu rozumiec? przyj nie przyj, oddychaj, nie krzycz 🤪 opanuj sie 🤪 ???? ale histerie podniosla jakbym sie z motyka na slonce porywala :/ ale to nic.
Dzisiaj sprzatanko, gotowanko, jak sie nie wyrobie do przyjazdy meza to bede sprzatac w sobote bo i tak do tych glonojadow idziemy na 18 nie wczesniej. Bo wymyslili sobie zeby wbic do nich od wczesnych godzin, ale skoro z kolacja czekac mamy na ich znajomych (wbija o 19 !) to pierdzielimy to i idziemy na styk. Poza tym wczoraj az malzon bal sie mi powiedziec ze laktaatora nie maja dla mnie 🤢 ale spodziewalam sie tego. Wiec kupuje nowy zwykly z apteki, nawet lepiej.
Wczoraj pierwszy raz wyczulam czkawke malego, nie wiem ja to jakas otluszczona na brzuchu jestem chyba ze ja delikatnie go czuje. No chyba ze w zebra wali albo wypycha kopytka konkretnie, a tak to czasem patrze ze brzuch faluje a czucia zero 😮
Snakerka mam nadzieje ze dzisiaj sie odezwie, dziewczyny musimy sobie zrobic jakas ksiazke kontaktowa zeby byc w kontakcie w razie W 🙂
Martaer tez chyba od pon znaku nie daje.
Ja jak zwykle wypracowanie na pol strony 😉 Milego dzionka
Dziewczyny w jakim sklepie mozna dostac niedroga posciel dla malucha?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć kochane,
Ja po wczorajszej wizycie bardzo szczesliwa. wyniki morfolohia, mocz, hbs, toxo i wymaz idealne. Nasz synuś waży już 2300 g więc całkiem dorodny chłopaczek 😉 mial byc z nami 02.02.2012 ale juz z badania usg dowiedzielismy sie ze jednak koncoweczka stycznia - no i super bo juz nie moge sie go doczekac, tego synuska mojego najukochanszego. a dzisiaj przygotowan ciąg dalszy - pierogi z kapusta i grzybami, uszka i śledziki - mniami. A wiecie co nie wiem czy któraś z was tak ma ale strasznie mnie bolą kości palców u rąk...nie wiem o co chodzi... buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie kobietki 😉
Ja dziś sama w domku męża zwerbowali na pogrzeby żołnierzy, którzy zginęli w Afganistanie 😞 Wiecie co ja to nie mogę teraz nawet wiadomości oglądać bo jak coś mówią o tych chłopakach co zginęli to serce mi pęka. Nie jestem w stanie nawet sobie wyobrazić co czują Ich rodziny 😞
Przepraszam, że zasmucam Was takimi wieściami ale jakoś ciągle o tym myślę.
Monia ty to masz dar pisania. Pozazdrościć tylko.
Dziewczyny tylko dziś nie szalejcie za bardzo z pracami w domu zwłaszcza ty Olu 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 🙂
Poszłam spać o 24,obudziłam się o 2 i 4 i od 4 do 7 nie spałam....A to wszystko dlatego,że Bartek miał o 4 wyjechać i spać z emocji nie mogłam...Niedawno dzwonił,że 3 godziny będzie stał w korku bo był wypadek....Także w Drawsku będzie dopiero gdzieś tak o 17 czyli maksymalnie o 19 będzie u mnie 🙂
Już się doczekać nie mogę....
Powiem Wam kochane że coś od 2 dni strasznie źle się czuje....Prawie cały czas leżę,bo jak wstaje to dosyć że mi słabo to jeszcze kręgosłup i brzuch na dole....
Olu oszczędzaj się kochana...Leż plackiem...
Piszcie na FB numery telefonów w wiadomościach to będę wysyłała każdej z kolei numery dziewczyn....
Snakerka ciekawe jak tam sie trzyma....
Coś nasza Evelcia się nie odzywa 😞
Martaer też coś cichutko....Mam nadzieję,że u nich wszystko ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najgorsze jest to że zmiana poycji nie pomaga wiec czy stoje czy leze czy siedze tak samo długie i tak samo mocne mam te skurcze.

Lekarz mówił żebym przygotowała sie na lezenie do rozwiazania ale mam nadzieje że te skurcze nie są jednoznaczym wyrokiem co do tego.... okaze sie 27 grudnia na wizycie.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze ja sie boje, ze tych skurczy nie rozpoznam. A maly jak ma czkawke to czuje tak jak na pecherzu takie uderzenia rytmiczne, moze to skurcze? A mnie najbardziej kregoslup boli, jakby mi go wyrywali po kawalku, spac w nocy nie moge. Wiecznie sie krece, nie mowiac o wyjsciach do wc. Juz nawet duzo nie pije tylko wcinam pomarancze i mandarynki. Ale jak czuje takie uderzenia na pecherzu to musze czesto chodzic do wc. Wiecie co ja juz jestem zmeczona tym brzuchem, tak mi w nocy przeszkadza, ze az plakac sie chce. Czuje sie jak babcia 80 letnia. Mi zostalo poodkurzac i podlogi przejechac mopem. Z 1,5 h mi to zajmie. albo odpuszcze sobie gore i schody. 🥴
Ciekawe jak tam snakerka.
Ola oszczedzaj sie.
Tak sobie mysle o tej naszej tabelce, jak ja bede w szpitalu to nie wiem jak to bedzie, bo przeciez nie bedziecie pisac na kom. wloska. Moze ktoras bedzie chciala ja uzupelniac, by wszystko bylo na bierzaco.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki....wlasnie odebralam wyniki i mocz wyszedl ok natomiast krzywa cukrowa po 75 g glukozy wyglada tak na czczo 69 po 1 h 139 i po 2 h 122 wiec wydaje mi sie ze ok bo nie ma norm wiec jakby ktoras z was znala normy to dajcie znac bo ja dopiero jutro mam dzwonic do gin...a teraz troszke odpoczne wiecie co tam ze snakerka?pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc :PP pamietacie mnie jeszcze? :>
jakos nie mialam ani czasu ani checie szczerze mowiac siadac na kompa.
U Nas wszystko dobrze, rosniemy niemilosiernie :P
pokoik zrobiony, pomalowany, meble ustawione, ciuszki w szafkach poukladane, malowidla na scianie sa [ kolezanka namalowala myszke miki :P ], wiec zostaje tylko czekac :P. Wizyte mam dopiero 3 stycznia, wtedy koncowe usg, ale pani doktor powiedziala, ze mala bedzie sie spieszyc na swiat :P wiec pewnie w styczniu juz sie wykluje. Oby.. bo juz mam dosc tych bolacych plecow, ze sie normalnie z boku na bok przewrocic nie moge, brzuch przeszkadza we wszytkim 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja tez wpadam tylko na chwilke 😉 ola trzymaj sie i oszczedzaj, a moze lepiej dmuchac na zimne i jechac do szpitala? samam nie wiem co bym zrobila ... innicone dobrze,ze wszystko ok 😉)buziaki dla wszsytkich i spokojnych przygotowan zycze do swiat, ja lece piec makowiec 😉jutro pewnie sie odezwe z zyczeniami 😉)papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnese ja pomyślałam,że będę pisała sobie i wtedy jak Agnese wrócisz to Ci wszystko prześlę 🙂
Na bóstwo to ja się robię ale ukochany jeszcze nie przejechał nawet przez granicę....
Był jeden wypadek i droga zamknięta przez 4 godziny była,znowu korek i 3 godziny stania....
Dopiero teraz pisał,że jest na granicy....
Kochane jak do Was dłużej nie zaglądam to normalnie tęsknie za waszym pisaniem 🙂
Fajnie się zżyłyśmy...Mam nadzieję,że tak samo będzie po porodzie i tu zostaniemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
a ja też dzisiaj zabiegana i nie ma nawet kiedy do kompa usiąść. Rano sprzątanie, później byłam odebrać samochód z serwisu i na chwilkę wstąpiłam do pracy złożyć życzenia i tak zleciało. Teraz ubierałam z mężem choinkę i wreszcie chwila spokoju 🙂
Ale powiem Wam że ja juz się chyba nie nadaję za bardzo do sprzątania i ogólnie do wysokich obrotów przez cały dzień bo co chwilka musiałam siadać i odpoczywać a maleńka tak się wierciła że masakra, dobrze że już wszystko gotowe na świeta bo zaczęłam się bać żeby na same święta w szpitalu nie wylądować. Teraz już tylko odpoczywam 🙂 🙂 🙂 I Wam życzę tego samego 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobry wieczor 🙃
Ja tez od rana zabiegana, tak jak myslalam duzego ruchu dzisiaj nie bylo na forum 🙂 dopiero koniec zajec na dzisiaj mam. Nalatalam sie i nastalam, chyba moj maly Leniwiec zaczyna sie przygotowywac w koncu do wyjscia bo mnie w kroku zaczelo w koncu kluc 🙂 N mowil ze w nocy miedzy 2-4 mial 2 godz mega aktywnosci ze w szoku byl ze sie nie obudzilam. Ale ucieszony bo sobie z synusiem pogadal 🙂
ja melduje ze do ciast sie nie nadaje. Ciach wyszlo plaskie i zakalcowate (babka cytrynowa i to z torebkii - zenada) ale krokiety boskie!!! farszu jeszcze zostalo wiec na sylwestra bede znowu smazyc. Salatka zrobiona. Jutro tylko sprzatanie z ranca. I relaks 3 dni 🙃 🙃 🙃
dziewczyny teraz moge juz rodzic 😉 mamy piekne lozeczko, N zrobil mi mega niespodzianke bo kupil tez fotelik bujany z Fisher Price, wanienke ze stojakiem od razu, 2 podusie na moj brzuchol, buty na zime tez dostalam 🤪 i nie wiem co jeszcze z tego szczescia 🤪 szczesliwa przeszczesliwa i w koncu spokojna 😎 lozeczko juz w naszej sypialni, jeszcze tylkok szafke ma dostawic i bedzie gicior. Caly dzien wieszam mu sie na szyi za te zakupy 🤪
Rozmawialam z mama na Skkypie i mowie ze mam przeczucie ze pod koniec stycznia urodze, bo w sumie termin mi wyznaczono tylko z USG bo ogolnie zaciazylam jak mialam dostac okresu niby. Ale to nie wiadomo. Mamcia powiedziala ze mam bardzo duzy brzuchol jak na poczatek 8 miecha i cos jej tez pachnie koncowka stycznia. No zobaczymy jak sobie moj synus zazyczy pojawic sie w naszym domku 😉 oby nie za wczesnie, ale mysle ze juz od 37 tyg kazda z nas bedzie chciala zeby to bylo JUZ. 😉
Martwie sie o Snakerke, biedna, nie wiadomo co z nia. Szkoda ze nie zostawila namiarow, nie wiadomo co i jak. Martaer tez milczy.
Innicone dobrze ze sie odezwalas i ze calas i zdrowa 😉
uciekam na film. Jutro jeszcze zakupy i sprzatanie resztkowe z pomoca meza. Dzisiaj mi sufit w lazience wyszorowal z wilgoci wiec spokojniejsza jestem bo patrze na to nie moglam.
Dobranoc Dziewczynki jutro pewnie wpadne z zyczeniami 😉
A nasza Malwina dzisiaj bezsenna noc z lubym pewnie zaliczy hihi Malwina Twoj w koncu w Polsce zobacz jak to szybko zlecialo i wcale tak zle nie bylo 😉
spadam bo znowu wypracowanie naskrobalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja dopiero skończyłam walkę z sałatkami....
Około 23 ma być Bartek....Akurat przyjedzie kiedy czas położyć się do łóżka 😁 😁 😁 🤪 🤪 🤪
Mały cały dzień aktywny aż za bardzo....
Moja bratowa przywiozła mi dzisiaj ubranka...Sporo wybrałam sobie no i sporo wywaliłam.Wrócę do Drawska,wypiorę i będę gotowa do porodu....
Jutro od rana na nogach bo jeszcze zakupy musze do końca zrobić...Ale dobrze,że będzie Bartek to będzie miał kto nosić...
Super Monisia masz "prezenty" na święta...Ja z tych rzeczy dla małego cieszyłam sie jak głupia jak je przebierałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u mnie nastepna bezsenna noc :/
Spie 2 h na dobe plus jeszcze ten ból brzucha :/
Czy któraś brała ten fenoterol i czy po nim dalej powinny byc skurcze i bóle brzucha jak na okres?
Wizyta we wtorek a mnie szlag trafia przez bezsenne noce :/

Najwazniejsze że mały aktywny wiec to mnie uspokaja 🙂
Nie byłoby godziny gdyby nie dał o sobie znac 🙂

Ja sie oszczędzam jak moge obowiazki z wigilia przejaeła na siebie babcia i teściu z mężem ja tylko dzis ugotuje kompot z suszu i rybke wstawie do piekarnika (do ryby po grecku) a tak to odpoczywam i nic nie robie......
Ale trafia mnie od tego....

Dziewczyny życze Wam wesołych, pogodnych i w bardzo miłej atmosferze spedzonych Świąt. A przede wszsytkich szczęścliwych i o odpowiednim terminei porodów (i zero pobytów w szpitalu - no chyba że to bedzie już poród 🙂 )




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🤪 🤪 🤪
A moj synek nie wiem chyba sie przekrecil glowka w dol. Od wczoraj jak ma czkawke czuje na pecherzu uderzenia. Pierw sie wystraszylam czy to moze nie skurcze? Tez teraz mam bezzsenne noce i dnie. Ponoc tak sie organizm przygotowuje do czuwania.
Monisa ale masz radosnie z prezentami dla synka.Mnie tez bardziej ciesza prezenty dla malego niz dla mnie. 🤪 🤪 🤪
Ja brzuchatki skladam Wam wszystkim Zdrowych i Radosnych i SPOKOJNYCH Swiat Bozego Narodzenia. Obysmy wytrwaly do konca i zycze nam bezproblemowych, krotkich porodow. 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Dziewczynki w ten Wigilijny poranek,

Chciałam złożyć Wam tylko życzenia.

Dla Was wszystkich duuuużo radości i szczęścia w te krótkie, ale ważne dni, zdrówka dla Was w szczególności i Waszych rodzin.

U mnie nie jest dobrze, ale nie będę Was zanudzać. Cieszcie się chwilą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...