Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Monisia nic nie farbuje, ale zabawki od tego bujaczka byly wybrudzone od jedzenia, pierw w misce namoczylam, a potem wrzucilam do pralki nawet czarne pokrowce od wozeczka a zielone od bujaczka i te kolorowe zwierzaczki, nic nie farbuje.
oni chyba uzywaja lepszych farb by jak dziecko gryzlo zwierzaka czy lizalo material by nie puszczal kolor 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej kochane
U nas po świętach ok, nie objadałam się zbytnio i jakoś żyję 🙂
Odebrałam dziś wypis ze szpit. i L4 do dzisiaj , jutro muszę iść do mojej gin. po kolejne. I mam takie pytanko do tych które u lekarza mają dokładnie maluszka mierzonego.. Na karcie ze szpitala mam podane 3 wymiary z czego 2 odpowiadają 29tc a jeden 31 (wtedy byłam w 31tc) myślicie że to coś niepokojącego? Czy wam zawsze wszystkie wymiary wychodzą na właściwy tydzień ciąży?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja robilam usg w 31 tyg to glowka byla na 30t6d, kosc udowa na rowno 30 t, a brzuszek na 29t. Nie mratw sie, lekarz mi powiedzial ze zbierznosci maja prawo sie roznic nawet 3ma tygodniami i to nie jest nic niepokaccego 🙂. Tez mam nadzieje, ze w brzuszku posiedzi jeszcze troszke, chociaz do polowy stycznia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
poza tym te wymiary nie sa idealne 🙂 wiec sie nie obawiaj 🙂.
Ide 3 stycznia i pewnie juz na osttanie usg po 8 🙂. Brzuch to juz mam tak nisko ze szok :O, ale znacznie lepiej sie oddycha :P
Moja lekarka odkąd do niej chodze [wrzesien] ANI RAZU mnie nie badala, ani czy mi sie szyjka nie skraca ani nic ;//. Mam nadzieje, ze wkoncu wezmie mnie na samolot i zbada, a nie tylko gadka szmatka :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj mam dzień lenia...
Miałam robić obiad ale tyle tego zostało ze świąt,że sobie odpuściłam,za to pospałam troszkę w dzień...
Mi jeszcze troche zostało do kupienia ubranek,kremik i takie tam małe pierdoły...
Jutro może przyciągniemy łóżeczko do domciu...
Może zaraz sie zmotywuję i zrobię zdjecie wóziowi żebyście zobaczyły bo chwaliłam chwaliłam a jeszcze waszej opinii nie znam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ze mnie niedobra Mamusia.... mój dzisiejszy wynik obżarstwa ->
śniadanie- jajecznica
obiad- kebab... 😮
podwieczorek- słodka bułka
kolacja- cheesburger,połowa frytek, mac wrap i ice tea.. 😮 🤢 🙃
DURNA !!!! 😁 ale grunt to leżeć i być zadowolonym.
aha,jak jeszcze raz coś powiem o obrzekach i o potrzebie ograniczenia soli,to mi przypomnijcie wtorek 27 XII 😉
Olu nasz ulubiony sprzedawca z allegro -> http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4222926
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monisiaj22 napisał(a):
hihihi Justyna podoba mi sie Twoj post 😉 dalam Ci oklaska za to :P
dziewczyny ja nadal bede maltretowac doswiadczone mamy o kosmetyki co jest niezbedne dla Malca (oliwka krem - jaki? itd. itp)


Za oklaska dziękuję 😉
Ja z kosmetyków Monika mam tylko Oliwkę bambino,mydełko Bambino i własnie świeżo zamówiony sudocrem(małe opakowanie) na ciezkie odparzenia. Możliwe,że kupie jakis kremik do smarowania ciałka po kąpieli i na spacer,ale raczej nie bede zbytnio szaleć. Mam kilka próbek z Nivea,przetestuję je i jesli nie bedzie uczulenia- wtedy dopiero kupię całe opakowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Tynka za odp 😉 faktycznie ja tez nie chce szalec z kosmetykami, mam nadzieje ze oliwka i plyn do mycia albo mydelko wystarczy i wlasnie krem na buziulke na wyjscie z domku i to wsio. Sudokrem tez mam maly na wszelki wypadek. Nie chce sie zawalac kosmetykami dla Bejbika i uzywac nie wiadomo ilu bo to wcale takie zdrowe chyba nie bedzie.
Co do opryszczki ja mam czesto w nosie przy okazji kataru i powiem ze ciezko cokolwiek uzyc bo to w nosie a nie na zewnatrz. Ja po prostu sobbie odpuszczam i nie ruszam, samo sie goi. Tyle ze malo to przyjemne. Masc jak stosujesz to ta opryszczka ci wcale tak szybko nie wysycha. Ja proponuje zostawic ja niech sie sama goi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z kosmetykow to mam
płyn do kapieli natluszczajacy [ ja mam ziajke, podobno to samo co oilatum, z tym ze ziajka kosztuje 11 zl, a tamto 70 :x ]
krem ochronny na zime [ probka, jak sie sprawdzi to kupie opakowanie ]
sudocrem
mydelko johnson baby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez kupilam w pl sudocrem. Ponoc jest bardzo dobry juz na powazne problemy z odparzeniami.
Co do opryszczki to jest wirus jak go raz zalapiesz to pojawia sie juz co jakis czas. Mi czesto robila sie opryszczka na wargach. Teraz z 5 lat jak nie mam. Jak wyskoczyla jedna i sie goila druga wychodzila, czesto to bylo przy przeziebieniu. Szczerze, nawet najlepsze masci z apteki mi nie pomagaly. Wywalalo mi cala warge a potem schlo i odpadalo. Bylam z tym u dermatologa to powiedzial, ze mam tego nie dotykac bo palcami przenosze na druga strone.
Tak sie zastanawiam czy oby do szpitala nie spakowac koszuli na krotki rekaw, bo dzis jak bylam zalatwiac dokumenty to bylo jak w saunie. A ja nie znosze goraca. Jedynie co siostra mi powiedzila to trzeba wziac grube skarpety ale takie porzadne, bo ponoc w nogi zimno. Ja na wszelki wypadek wezme 1 jesienne drugie zimowe.
Monisia mi sie zdaje, ze nie masz sie co spieszyc z kosmetykami dla malucha. Jak u ciebie jest polozna po porodzie to na pewno ci cos doradzi,co trzeba uzywac. A mydelko, ktore bedzie ci potrzebne to nawet m w aptece kupi czy w kosmetycznym sklepie. 🙂 🙂
Acha jeszcze jedno , ktos mi kiedys powiedzial, ze krem nivea dla dziecka do buzi w zimie nie wolno stosowac bo on ma duzo wody. I ponoc jeszcze bardziej naraza sie dziecka skore na odmrozenia. Ponoc trzeba dobrze przeczytac, ktory krem jest na mroz. 🤨 🤨 Cos na ten temat slyszalysie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje 🤪 godzina 10:30 nikt się nie odezwał? Myślę, że to lenistwo świąteczne w nas jeszcze siedzi 😆 Ja dziś wzięłam się za szycie ciekawa jestem co z tego wyjdzie 😁 jak coś ciekawego to się pochwale 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane:*
Ja wczoraj pół wieczoru szukałam aparatu i okazało się,że Bartek zostawił go u moich rodziców...
Więc póki co zdjęcia wózka nie będzie...
W nocy wypiłam 1,5 litra wody...Masakra...
Bartek dziś bierze się za przerabianie mebli...
A mnie czeka nauka do egzaminów...
Mam też wieści od naszej Oli:
Na pewno Ola zostanie do 6 stycznia w szpitalu bo wtedy skończy 35 tc i dopiero wtedy jest bezpiecznie u niej.Wczoraj nie miała rozwarcia a dzisiaj ma 1 cm mimo,że ma nakaz leżenia dlatego ją zatrzymują.Pozdrawia wszystkie brzuchatki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcz ale przykre wiesci z samego rana 😞 trzymam kciuki oby Szymonek siedzial jak najdluzej, pozdrow ja serdecznie. Niedobrze.
Ruch u nas ostatnio bardzo maly, nie wszystkie sie jeszcze zameldowaly, Martaer, Evelcia, nic nie pisza, mam nadzieje ze to z nadmiaru zajec. Marta ost pisala ze nie jest dobrze u nej, mam nadzieje tylko ze o zdrowie nie chodzi. Kurcze szkoda mi Oli. No ale lepiej w takim razie ze w szpitalu jest, w domu mogloby byc nieciekawie, poza tym najwazniejsze ze Wigilie z bliskimi w domu spedzila!
A Snakerka chyba dluzej sobie spi ostatnimi czasy, bo az dziwne ze z rana pierwsza postow nie wstawia 😉
A ja JEM. Moje ulubione zajecie JEDZENIE. Moje nocne menu jak sie obudzilam: kanapka majonezowa z ogorkiem kiszonym (szynka i ser oczywiscie) kiwi lody waniliowe i ciastka. N z poddziwu wyjsc nie moze. Ja tak dziewczyny wczesniej nie mialam 😮 czyli 10 kg do konca przybedzie jeszcze jak nic 🤪 🤪 🤪 ale to nic 🙃dopiero wstalam, ide na sniadanie, KOLEJNE i zabieram sie za szorowanie rzeczy Malego (prety wozka wanienka lozeczko itp i 🙃d) wiec kolejne wspaniale zajecie 🙂 jutro wyjscie do lekarza ze znajoma, wiec bede juz musiala ruszyc dupsko, licze tez na to ze plyn do prania dostane dla niemowlat i zaczne prac maskotki i ubranka dla Synka 😎 zajecie mam na conajmniej kilka dni 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłam nawet w postach,że Ola wylądowała w szpitalu 🤢 Oby wszystko skończyło się dobrze i maluch wytrzymał w brzuchu przynajmniej do połowy stycznia.
Ja obskoczyłam dzisiaj ciuchland,ale kupiłam tylko kilka szmatek dla Bobasa. Przyjrzałam się w sklepowej witrynie i wyglądam... strasznie. 🤨 Normalnie rozpacz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez mam takie mysli, ze moje cialo nie jest ani odrobine proporcjonalne... dlatego coraz rzadziej w lustro patrze 😉 Wielki balon z przodu i male nieproporcjonalne kikuty po bokach 😮 ale to nic. Jeszcze tylko kilka tygodni i bedzie kolejna zalamka PO przy kazdym spojrzeniu w lustro, obawiam sie ze jeszcze wieksza ... 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki.
Maly ruch u nas, a moze dlatego ze mezowie maja wolne miedzy swietami a sylwestrem. Ja dzis dopiero wstalam przed 12 lewdwo zdazam mezowi obiad podgrzac. Brzuch mam jak balon dupa wielka nie mowiac o biodrach. Tez nie moge na siebie patrzec. No ale nie bede przeciez sie gimnastykowac w ciazy. Wiecznie mi sie spac chce i jesc. W nocy mama problem z zasnieciem a rano wstac nie moge. 🤪 🤪
Szkoda mi Oli. Ale w sumie lepiej, ze jest pod kontrola lekarzy. Oby maly jak najdluzej siedzial w brzuszku. 🤪 🤪 🤪
A Marta moze nie pisze, bo hrabina po swietach u niej siedzi i nie ma czasu.
Monisia ja bude i gondole od wozka wlozylam do wanny i tez ja wypralam, nic sie nie stalo. U mnie piekne slonce 14 stopni. U ciebie chyba tez tak cieplo. To nawet na samym sloneczku ci wszystko wyschnie. A jak nie to na poloz kolo kaloryfera.
Ja nie mam zachcianek jako takich, ale wszystko wcinam. 🙂 🙂 Jedynie jak poloze sie do wanny juz mi ciezko wstac, wiec maz przychodzi i mi pomaga. Musimy chyba zamontowac takie uchwyty dla starszych ludzi.. 😁 😁 😁
Konefka pochwal sie co tam szyjesz? 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...