Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie jestem w szoku mąż cztery lata prosił mnie o podłożenie spodni i dziś to się stało hehe 🤪
Wiecie co ja może jakaś głupia jestem ale ja to mogę godzinami stać przed lustrem tak lubię patrzeć na mój brzuszek. Wiem, że troszkę się rozrosłam i cellulit się pojawił ale co tam tyle lat czekałam na to aby nosić dzieciątko w sobie 😆 Poza tym mąż często prawi mi komplementy więc to też na pewno pozytywnie na mnie wpływa 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiesz co gondole bede prac i w sumie bude od wozka nie wiem, bo drzewo jest na spodzie i nie wiem czy mi nie zgnije. Przejade mokra szmata albo szczota i tak na ta bude jest material na calosc wiec to juz wyprane. Ale najlepsze jest to ze te pokrowce na te przybory dla Klocuszka postanowilismy ubrac pod sam koniec. Teraz bedzie sobie lezalo w reklamowce i pachnialo i czekalo na swoja kolej.
Musze wam sie do czegos przyznac, mianowicie ci znajomi maja ta coreczke 6 miesiecy (juz! ale czas leci) no i szczerze mowiac skreca mnie na mysl ze np jak przyjda na noc to beda moze chcieli lozeczko zebysmy jej odstapili, fotelik na ten czas albo jeszcze cos ☺️ ja jestem tak zaborcza ze rzeczy dla Azizka bedzie jako ppierwszy uzywal wlasnie moj Synus a nie obce dziecko. ☺️ ☺️ ☺️ wstyd ja wiem ale to silniejsze ode mnie. Dlatego teraz jak to jest poprane to w pokoju zostawie tylko szkielety a material bedzie lezal pachnial i czekal na naszego Babelka w szafie. SZOK 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ci sie Monisia nie dziwie, ze wszystko dla synka chowasz. 🙃 🙃
Ja ta bude zamoczylam, u mnie tez na dole jest drewno, ale nic sie nie stalo, szybko przelecialam szczotka wyplukalam, ze nawet nie nasiaklo i nic sie nie stalo. Ale w sumie masz racje, nie trzeba tego prac bo sa na to pokrowce. Ale ja chcialam dobrze wyprac, by bylo jak nowe. Mama na mnie mowila zawsze kaczka, bo ja wszystko pralam od razu nigdy nie czekalam az sie uzbiera duzo prania. I w sumie mam taka pralke, ze jak malo jest ciuchow to mi tez mniej wody pobiera, wywaza ile jest wkladu. Wiec nigdy nie czekam by mi sie stos prania nazbieral. 🙂 🙂
Wiecie co ja juz bym chciala luty. 🙃 🙃 🤪 🤪
Monisia po wieku dzieci widac jak szybko czas leci.
Konefka napisalas, ze mezowi spodnie podlozylas? to znaczy podwinelas? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masz racje Aga, jak u nas sloneczko sie pojawi to moze i przepiore ta bude porzadnie 😉 ja tez juz sie lutego nie moge doczekac. Nie wiem czy i wy tak maie ze u mnie przyszlosc w mojej glowie nie wybiega poza sam start porodu. Nie moge sobie wyobrazic ze malenstwo bedzie juz z nami potym, ze bedziemy we troje juz, nie wiem dla mnnie dalej to takie nierealne. 🤪
Konefka, ja tak pisze ze wygladam jak krowa itd itp ale tez jak patrze na moj dluuugo wyczekiwany brzuch to banan na calej gebie 🤪 pewnie kazda z nas ma zaciesza 😉 no a wiadomo ze jak sie patrzy w lustro i spodziewa sie czlowiek ze bedzie wygladal TAK a okazuje sie ze wyglada O MATKO ! to chwilowy szok jest nie do unikniecia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnes obcięłam i podłożyłam na maszynie 😉 a jak na mnie to sukces ja nienawidzę przeróbek.
Wiecie co ja to jestem szurnięta właśnie układałam prezenty od mikołaja i dopiero zobaczyłam ze mam aż trzy zmiany pościli dla córci a miałam zaplanowane, że jeden komplet to jej uszyje sama i teraz nie wiem co robić. Cztery zmiany pościeli to już lekka przesada prawda? Na razie uszyje jej pieluszki i pościel do wózeczka 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Koneka ja taka zielona z szycia, a ty tu haslami rzucasz, podlozyc. Tak pomyslalam podszyc. Tylko ty to fachowo nazywasz. ja dostalam od mamy maszyne w spadku taka co ma 25 lat. Ale mi byla tylko potrzebna do podwijania wlasnie mezowi spodni. Ja swoje tez musze podwijac bo jestem mala. I zawsze spodnie wiozlam do domu do mamy, a teraz sama to robie. Firanki lamberkini tez sama uszylam, bo to tylko przeszylam trzy paski i gotowe. Ale ogolnie bym chciala umiec szyc jak moja mama. Ona mi zawsze szyla wszystkie ciuchy 30 lat temu, jak nic w sklepach nie bylo. Moja mama sama nauczyla sie szyc, nawet na drutach fajne czapki robi, ja zero zdolnosci i do szycia i robotek. Ale pamietam jak chodzilam do przedszkola to przedszkolanki siedzialy na dworze z nami, my sie bawilismy, a one szyly recznie rzeczy dla dzieci z pieluch, a potem je farbowaly na rozne kolory. Byly modne spodnice z pieuch przeszywane koronkami. Albo spodnice uszyte z samych koronek. Nic w sklepach nie bylo to kobiety kombinowaly. 🙃 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki 😉 rzeczywiscie chyba rozlniwienie nas jeszcze poswiateczne trzyma 😉))choc ja juz wczoraj kolezanke na kawe zaprosilam, a dzis drugą, byla po 12 😉takze sie nie nudze 😉ola trzymam kciuki by wszystko bylo ok 😉wytrzymaj jak najdluzej 😉)buziaki
a ja dzis dorwalam swoja ksiazeczke urodzeniową-pisalam wam kiedys,ze bylam wczwsniakiem 🙂 ur. 27,5 tyg ciazy 820g 35 cm, obwód głowy 24 obwód klatki piersiowej 22-niepojete to dla mnie, moj bartus jest juz w 33 tyg, a nie wyobrazam sobie jeszcze nawet go teraz na swiecie, a ja 33 lata temu dalam rade 😉))-cuda sie zdarzają 😉)) wstawiam fotki-mam nadzieje,ze beda wyraźne 😉)buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina kobieto to ty cud chodzacy jestes 😮 28 tydz, malenstwo nawet kilograma nie mialas, nieprawdopodobne. I to tyle lat temu. Az mi sie plakac chce normalnie. Teraz sie obawwiamy co by bylo gdyby, a tu prosze i takim maluchem bylas i dalas rade 😉 nie wyobrazam sobie trzymac takiego szkraba w ramionach 🙂 i to jeszcze 8 pkt A dostalas 😮 ja urodzona o czasie i tylko 3 pkt mialam 😮 po jakim czasie mama miala cie juz w domku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj okropnie się czuje...Strasznie kręci mi sie w głowie i czekałam na Bartka aż wróci i usmażyłam mu karkówkę na obiad....
Mieliśmy dziś jechać na zakupy dla małego ale sobie odpuściliśmy bo już późno i ogólnie czekam na lepsze samopoczucie...Musimy kupić zawiasy i klamki bo już materiał mamy na meble...Ale radocha....
Dzisiaj małego ubranka przeglądałam nie mogę sie już doczekać łobuza....
Rodzice dzisiaj kupili mi kołderkę i podusię do łóżeczka,materacyk też już mają dla małego 🙂
Teraz muszę iść do sąsiadki i powiedzieć żeby przygotowała nam to nasze łóżeczko.
Już bym chciała mieć wszystko....Mi szybko minie czas do lutego bo co tydzień mam egzaminy...
Bartek po powrocie zmienił się o 180 stopni....Zrobił sie taki kochany,że szok normalnie.Cały czas pyta czy się dobrze czuję czy mam na coś ochotę...
Ogólnie to wyskoczyło mi jakieś uczulenie na brzuchu tak jakby potówki...Macie pomysł jak się tego pozbyć??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monisia do domu wypisali mnie po 3 miesiacach, tak jak powinna sie urodzic z waga 2550g, a tak caly czas w inkubatorze, mama nawet nie mogla wchodzic, bo bylam w takiej izolatce tylko jeden lekarz tam wchodzill, nikt wiecej,takze przez ok.3 miesiace mnie nie ogladała.informacje udzielali tylko telefonicznie 🙂najgorsze były 2 pierwsze tygodnie-krytyczne, ale po tym czasie podobno nastapil przełom i jakos szlo do przodu wszystko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina to rzeczywiście cud tylko pozazdrościć i super że tak to wszystko się skończyło a teraz będziesz miała swojego Skarbka 🙂
Ja dzisiaj byłam w pracy i wróciłam dopiero przed 17 bo po drodze jeszcze zakupy itp, ale na szczęście że to już ostatni raz w tej pracy bo taka jestem teraz padnięta że ledwo żyje a jeszcze mam na głowie siostrzenice masakra, ale zaraz idę pod prysznic a później poleżę z nią i pooglądamy jakieś bajki w Tv 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc Brzuchatki ja jakos tak sie za czesto nie odzywam bo prawie caly czas leze nie wiem chyba po tym antybiotyku jestem oslabiona ciagle wieczorami boli mnie glowa i oczodoly nie wiem czy to z kataru czy z tarczycy jeszcze od kaszlu skurczy dostalam ale odliczam juz tyg do porodu oby jak najszybciej zlecialo....pozatym to nuda Kubus caly czas wypycha mi zebra az powietrza brakuje ale ciesze sie ze ma taka sile trzymajcie sie wszystkie mocno pozdrawiam was i wasze brzuszki 😉uciekam dalej lezec moze wreszcie jakos dojde do siebie pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie.. jak myślę o nocy to mi się aż słabo robi. Dzisiejszą całą przeturlałam z jednego boku na drugi, na dodatek puchły mi nogi i ta ręka :/ Jutro idę do laboratorium,odbieram wyniiki i do gena- niech zobaczy co tam się dzieje.
Karinko - jesteś w czepku urodzona 🙂
Mój Mąż nazywa mnie.... od moich kształtów... PĄCZITA 😁 😁 Wkurza mnie to ale zaraz wybucham śmiechem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Karina medal na cala piers za przetrwanie. Bo to tak jak sie mowi - co komu pisane... Kurcze zdenerwowalam sie bo mama mi powiedziala ze kupila mi laktator w aptece za 40 zl nie z grucha tylko z czyms a\'la tlokiem jak od strzykawki. Pewnie uzywa sie tego oburacz a ja pierdziele nie potrzebuje takiego "udogodnienia". Normalnie wsciekla jestem. Tym bardziej ze zwrocic nie mozna, tak samo nakladki na sutki kupila w rozm NORMAl. BO pani w aptece powiedziala ze takie najczesciej schodza. No raczej najczesciej bo starsze niemowlaki raczej czesciej gryza sutki, a ja chce miec dla Babla w razie czego od razu po urodzeniu bo nie wiem w jakim stanie beda moje brodawki 😮 a N raczej nie bede wysylac po takie rzeczy. Ja pierdziele zakreccona ta moja mamcia. 🤢 kasa na marne poszla.
PACZITA buhahaha dobre 🤪 moj na mnie mowi najczesiej GRUBASA. Nie przeszkadza mi to. Jego polski pozostawia wiele do zyczenia, ma swoj specyficzny akcent i wymowe i przekreca niektore wyrazy, co jest przekomiczne i nierzadko mam z niego pompke 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Wczoraj jakoś nie miałam czasu na neta, spałam do 11 (wcześniej nagotowałam warzyw na sałatkę i puściłam pranie). Potem mycie łazienki i ogarnięcie domku, robiłam obiad, sałatkę (bo na wieczór mieliśmy mieć gości - 2 Antosiowe cioteczki 🙂 . Moje koleżanki z LO w tym jedna o której Wam wspominałam mieszkająca od kilku lat w Anglii).

Potem wizyta u mojej gin. Z maluszkiem wszystko w porządku, przedłużyła L4, powiedziała, że szyjka jest idealnie utrzymana, co do wymiarów Antosia stwierdziła, że puki co ma szczupły brzuszek i stąd ta rozbieżność w tygodniach o której wcześniej pisałam. No i mały jest ułożony główką w dół, z lewej strony pod sercem ma dupcię a z prawej rączki i nóżki 🙂 Ciekawa jestem jak on się tam porusza, bo byłam pewna że z lewej strony mnie kopie nóżkami właśnie...

Potem jeszcze małe zakupy i domek.
Dziewczyny przyszły na 19 z superowymi prezentami 🙂
Dostaliśmy laktator Avent+zestaw startowy z 4butelkami, smokiem i szczotką do czyszcz. butli z Aventu 🤪 (to już nam koleżanka zapowiadała jakie 1,5m-ca temu) i jeszcze 2 komplety z kaftanikami i śpioszkami przesłodkie (rozmiar 50, śmiałam się że mam nadzieję, że jednak synek będzie troszkę większy) ale bardzo miło nam się zrobiło 🙂 Pochichrałyśmy się jak zawsze i było super, w tej euforii zapomniałyśmy sobie zrobić \"pamiątkowych\" fotek 🙃 A po 23 już miałam odlot, poodwoziłam dziewczyny i poszłam spać.
Od szpitala nie budzę się na nocne podjadanie 🙂 A jak się obudzę to tylko siusiu.
Teraz już nie śpię bo m. ma 1zmianę no to też wstałam na chwilkę i zaraz nadrobię Wasze wczorajsze posty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to poczytałam - Karina jesteś nasza bohaterką 🙂 Ale myślę , że też wszystkie się podbudowałyśmy tą informacją, że z naszymi maluszkami będzie dobrze 🙂
Mój mąż przedwczoraj mi sam powiedział, że trzeba przygotować torbę do szpitala, bo teraz już w każdym momencie mogę urodzić i żeby na wszelki wypadek leżała. Słodkie to było bo raczej nie przejmował się zbytnio wcześniej co potrzebne i kiedy co robić ( w sensie kupowania, prania, pakowania). Chyba czytając wypis ze szpitala więcej do niego dotarło. Ale cieszę się, że też zaczął o tym myśleć.
Po styczniowej wypłacie uzupełnimy wyprawkowe braki i będę mogła już prać.
W sumie brakuje nam jeszcze przewijaka, pieluch tetr. i jednorazowych, kosmetyków i art.higienicznych dla mnie i małego no i staników do karmienia, ale to na końcu bo nie wiem jaki rozmiar - puki co piersi w ogóle nie zmieniły rozmiaru 😠 A już się cieszyłam, że w ciąży będę jak Pamela hehehe 🙃 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry 🙂 Snakerka ale fajne prezenty dostalas !!! bardzo konkretne, i w ogole fajnie ze mialas odwiedziny znajomych. Ciekawe kiedy do mnie sie pofatyguja kolezanki 😮
Wczoraj w nocy ogladalismy z mezem ZMIERZCH 4 jakosc kiepska ale ogolnie film spoko. No i oczywiscie jak straszne albo obrzydliwe momentyb w filmie to Monice cos glupiego musialo sie przysnic. Snil mi sie porod, moj oczywiscie tyle ze widzialam nie z tej strony co trzeba 🤢 masakra, nawet glowka mi sie ukazala hihihi
wczoraj wieczorem sie zdenerwowalam i poplakalam przez ten laktator i maluch mial bardziej gwaltowne ruchy niz zwykle 😞 wiec nauczka jest zeby sobie odpuscic i ze Babel przezywa to razem ze mna. Fakt ze szybko mnie N uspokoil i ululal 🤪 no ale Dzidzia odczula to wszystko. OSTATNI RAZ 😠 ale maz mnie pocieszyl ze jak urodze i ten co mama kupila bedzie niewygodny albo kompletnie do d... to sam pojdzie kupi mi nowy w sklepie, wiec juz sie nie martwie 😎 tzw delikatny emocjonalny szantaz, kilka lez i... facet urobiony 🤪
Staniki tez sobie odpuscilam narazie, zamowie na koncowke ciazy bo nie wiadomo ile jeszcze ta moja mleczarnia moze urosnac 😎 tutaj staniki w H&M kosztuja 20 euro za 2 szt. A na allegro widzialam za 18 zl 😮 wiec roznica kolosalna. W list sie je wpakuije wiec przesylka nie wyjdzie az tak drogo. No chyba ze teraz sie zalapaly na ta mega przecene, zobacze w piatek 😉
ide na sniadanko Milego dnia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...