Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A no u nas chyba nie. Wczoraj sie z domu nie ruszalam tylko po spozywke i nic nie wiem. Nie pamietam jak to bylo rok temu. Ale skoro lekarze przyjmuja to chyba swieta nie ma 😮
Evelcia, Kobieto Ty jeszcze 2 tyg z malym haczykiem i juz bedziesz miala z glowy!!!!!!!!!! a to ci dopiero bedziemy zazdroscic 😎 😎 😎 ale wyobrazam sobie jak ci musi byc ciezko. Ahhhh ta zbawienna no-spa 😉 ja dopiero 34 tydz a czuje sie jak kloc i ryczec mi sie chce przy lezeniu na plecach, na boku i przy przewracaniu. Najlepsza pozycja to chyba taka na spadochroniarza - Zawiesic sie za konczyny na sznurkach z sufitu i wisiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzień Dobry 🙂
U mnie dzisiaj też jakaś kiepska noc niby nie wstawałam dalej ale przewracałam się z boku na bok i okropnie bolały mnie plecy 😞 A jak się tylko położę na lewym boku (czyli teoretycznie tym lepszym) to tak mnie od razu to żebro boli że masakra ale jeszcze niecałe 4 tygodnie chyba!!!!!
Miłego dnia i miłego świętowania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja już dawno na nogach.
Okropną noc miałam,strasznie duszno mi było,bolał mnie brzuch i na dodatek strasznie było mi gorąco.
Wklejam Wam link do dość ciekawego artykułu,jak go zobaczyłam i przeczytałam to aż łezka się kręci w oku 😞
http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1655093,1,jak-tabliczka-czekolady,index.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki.
Kingas napisz co u ciebie bedzie dziwczynka czy chlopczyk?
Monisa ja cie rozumiem, ja tez mam w nocy problem, przekrecam sie 150 razy, i o tych pretach przy lozku co by mi pomogly przy przekrecaniu wspominalam mezowi. Maluch strasznie mnie kopie, nie wiem czy on taki silny czy co brzuch podskakuje na 5 cm tam gdzie wypycha. Ja juz nie wiem czym on to robi. Nie mowiac o 5 wizytach w wc. Tak mi ciezko, czuje sie jak slon doslownie. Brzuch mi przeszkadza i jest tez ciezki.
U nas jest tez swieto.
Zycze milego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do brzucha ,dziewczyny moj ma 122 w obwodzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jest strasznie naciagniety,zastanawiam sie czy maly ma dosc miejsca ,z 9 tym msc dorobilam sie pieknych 3 rozstepow 😮 🤢 ciekwe czym jeszcze urocza mnie te ostatnie tyg 🤢 😮 🤢 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia TO TYLKO 3 rozstepy. Zawsze moglo byuc wiecej, Tynka cie udusi za to narzekanie :P
linki by musialy byc chyba jakies zelazne, szkoda ze nie ymyslil nikt takiego bajeru dla ciezarnych 😉
ja w koncu dostalam sie do rodzinnego dostalam 3 globulki na 3 dni dowcipne i mam nadzieje ze przejdzie. Pytalam sie czemu tu tak malo badan robia na krew mocz itp i powiedzial ze Holandia kasy nie ma i podupada. I ze Szwecje, Wlochy i cos tam jeszcze wymienil tez to czeka w najblizszych latach. Tylko to co konieczne i niezbedne badaja. Polozna tez mowila o tym ze biedna sluzbe zdrowia maja. Takze dziewczyny, macie luksusy w Polsce!!!
Milego dnia 🙂
Malwina, artykul doprowadzil mnie do placzu. Nie wyobrazam sobie tego. Takie malenstwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelina normalnie Cie uduszę ! 3 rozstępy ?! co to jest?! Ja mam coś w tym stylu ->
:/ Może trochę mniej...Ja mam doł brzucha czysty a nad pępkiem dużo pęknięć.U tej kobietki na zdjęciu jest odwrotnie..
Ale fakt nie jest to zbyt db wiadomość. Najprawdopodobniej zaczną Ci jeszcze bardziej się pojawiać. U mnie też zaczęło się od jednego 😞 Albo popęka Ci skóra podczas porodu z wysiłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, normalnie CZOPY CZOPY CZOPY. Tyle nerwow o nic. Slub pierwszy bedzie jednak w czwartek o 19. Udalo sie. Ja nie wiem o czym oni mysleli wybierajac date dla tej biednej siostry N. BRAK SLOW. Wiec dostal przyzwolenie ode mnie mezulek na wylot w czwartek. Powrot w niedziele.
Nie mozna bylo tak od razu ?!?!?!?!
MAM Nadzieje ze bedziecie mnie wspierac 😎 😎 😎 bede pisac wam w tym czasie dluuuuugie nocne wypracowania. Takze z gory I'M SORRYYYYYYYYYYYYYYYYY 😎 😎 😎 😎
Dzisiaj nasza Ola powinna wyjsc ze szpitala. Trzymamy kciuki zeby sie w koncu pojawila Z dobrymi wiadomosciami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
KingaS. ale się zdziwiłam czytając o Twoim rozwarciu, a to wyszło podczas rutynowej wiz. u gin.? czy czułaś to w jakiś sposób? Rany mnie przeraża, że można by chodzić z rozwarciem nawet o nim nie wiedząc 🤨 Bo ja nawet skurczy nie odróżniam więc tym bardziej mnie to zaniepokoiło. Ale na całe szczęście nic Ci nie jest, odpoczywaj jak najwięcej i aby dotrwać do terminu 🙂 Duuużo zdrówka!
Evelcia - szalona jesteś, martwisz się 3rozstępami 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia oczywiście, że będziemy Cię wspierać! Więc śmiało pisz te swoje "litanie" 😉
Oglądałam dziś na tvn style smutny i wzruszający program jakoś "Prawo do dziecka" czy coś w tym stylu... Mówili o tym o jak wiele osób ma problem z zajściem w ciążę, a na końcu 4 historie kobiet, które zdecydowały się na in vitro - beczałam słuchając tego przez co przechodziły. Więc cieszmy się mamuśki, że nosimy w sobie te nasze cuda i oby urodziły się zdrowiutkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej jeśli chodzi o płeć to nie znam i nie chcę już wiedzieć będzie miła niespodzianka 🙂 co do rozwarcia to przed świętami nie miałam żadnego a po świętach odrazu 4cm, też mnie to przeraziło.Nic specjalnie nie czułam tylko ból w pachwinach i bardziej napięty brzuch, no i w święta spuchły mi ręce i twarz trochę.Mam nadzieję że dotrwam jeszcze chociaż z 2 tygodnie, miłego popołudnia pa pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny.
Ja dziś wyszłam ze szpitala - jednak nie na długo bo mam sie zjawić na wizycie w czwartek i po nastepne skierowanie do szpitala ale juz do rozwiązania (wtedy zaczniemy odstawiać fenoterol).

Byłabym wdzięczna gdyby któraś z Was opisała mi w kilkunastu zdaniach co się działo przez te 2 tyg bo nie bede w stanie tego nadrobic :/
Mam leżeć i odpoczywać i nabrać siły na następny pobyt.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola mam andzieje ze wszystko bedzie dobrze 🙂- MUSI BYC!

ale ja jestem wkurwionaaa, az mnie nosi. Wczoraj tesciowa kupila kombinezon - 68r- i do mnie ze w tym odbierzemy mala ze szpitala, no kurwa mac, przeciez ona bedzie w tym plywac, szczegolnie ze maala jest mala. Wiec mowie, ze to za duze itd, a to do mnie ' ze sie nie znam, i ze ja tu mam NAJMNIEJ DO POWIEDZENIA' no kurwica mnie na miejscu strzelila, jak sie rozjeczalam, ze akurat ja to mam najwiecej do powiedzenia bo to moje dziecko, ze bede je wychowywac tak jak mnie i Adiemu sie podoba i tyle. No jasna cholera, moze i mloda jestem, ale chce sie uczyc na bledach, a nie bedzie mi sie babsko do wszystkiego wpierdalalo, bo jak tak bedzie to biore mala pod pache i Adriana i uciekamy do mojej mamy mieszkac, mieszkanie nie duze, ale chociaz nie bede zdrowej krwi tracic..
Tak samo wczoraj, pojechalam zapisac sie na te usg, babka do mnie ze zapisze mnie na 10 lutego [!!!!], wiec mowie jej ze jestem w 36 tyg ciazy i termin mam na 8 lutego i czy nie da sie wczesniej.. a ta, ze nie.. to ja w jek, przyszla lekarka i mnie zapisala na poniedzialek 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Innicone paranoja z tą służbą zdrowia! Dobrze, że lekarka się napatoczyła.
Teściówką się nie przejmuj bo na pewno jeszcze mnóstwo "rad" usłyszysz ale wiadomo, że każda z nas ma swoje zdanie i niestety część będzie trzeba puścić drugim uchem 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak skurcze mam cały czas tylko że juz nieregularne mam bardzo duzo odpoczywac i jak zacznie mnie brzuch boleć jak na okres i ciągnąc w dół to od razu nospe forte 2 razy dziennie i iść sie położyć by skurcze nie zaczeły sie regulane i postarac sie nie wyladować w szpitalu w ciągu tygodnia.
Powiedzieli mi że urodze w styczniu i poswtaraja sie by dotrwać so tego 38tc.
No i prawdopodobnie cesarka no chyba że wyladuje wczesniej ze skurczamni i rozwarciem na 5 cm wtedy juz nie bedą ciągnąc dziecka w druga stronę.
Dlatego chca mnie mieć w szpitalu.

innicone też będąc na twoim miejscu tak bym powiedziała 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co to gługości to nawet nie pytałam 🙂
A co do wagi to w 33tc i 4dzień miał 2278 g.
a tydzień wcześniej 2238g wiec na jedzeniu szpitalnym mały przybrał tylko niecałe 50 g:/
dlatego teraz musze poodżywiać się zdrowiej bgy mały do tych 2500g doszedł bo inaczej nie pozwola mi odłozyć lekarstw.



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola super! Nie mogę uwierzyć że maluszki tak szybko rosną w naszych brzuszkach! A jeszcze niedawno porównywałyśmy to np. do szklanek cukru 😉
Innicone, ja myślę że gdybyś była starsza to i tak by się teściówka wtrącała 😉 Niektóre tak po prostu mają 🙂 Jesteś silna więc sobie dasz z tym radę - powodzenia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...