Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj Tynka to rzeczywiście musisz uważać i już zacznij uczyć go czytać, pisać itp 😉 🙂 🙂
Starsi ludzie mają swoje poglądy i swoje zdanie na wiele rzeczy ciekawe czy my kiedyś też takie będziemy 🙂 🙂 🙂
Z tymi zakupami i przygotowaniami zanim się dziecko urodzi to na początku też coś tam mi gadała ale dała sobie spokój 😉 Teraz tylko czasami jak jestem u mamy i coś oglądamy to komentuje że nie mogę tego oglądać itp 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tynka,pozostawmy to bez komenatrza 😁
malwina jesli twoj narzeczony taki sprytny to ja bym go z checia wzieal,bo moj nieza bradzo lubi cokolweik robic leniwiec z niego jak nie wiem 😁
ewa to twoja corcia tez dorodnym dzieciaczkiem bedzie 😉 wazne ze zdrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jezu Chryste normalnie zwalil mnie z nog tekst Twojego tescia, Tynka. Ze mu wlosow nie poyrywalas za to 😮 bez przesady y. Mi tesciowa jak byla u nas powiedziala ze mam nie kupywac nic Bablowi, dopiero pod sam koniec. To normalnie sie zasmialam. Bylam wtedy na poczatku 4 miesiaca i wpadla w panike jak zobaczyla ze nakupowalam skarpetek dla Malego. I wytlumaczylam ze na koniec na pewno nie bede sie turlac. Bez sensu. Co ma byc to bedzie. No ale o tym co Twoj Tesc powiedzial to nie slyszalam. Kobieta w 9 miesiacu, to ma czekac az sie Maluch urodzi i po porodzie zapierdzielac ze szmata i zelazkiem, a Dziecko przeczeka te 2 dni na wyrku z rodzicami 🤪 🤪 🤪
A tak w ogole to dzien dobry. No musialam zaczac od komentarza. Noc zaliczona slicznie, moze ze 2 razy w nocy wycieczka do WC a tak to rewelacja ! az dziwne. Ewelina dobrze ze z maluchem ok. Milego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze,że mam duże poczucie humoru i..... niewyparzona gebę. Potrafię zripostować od razu 🙂
Łóżeczko złozone w ta sobote było a on,że po co tak wczesnie. To mu powiedziałam,że po to aby jak urodzę wcześniej,mąż nie siedział w domu i składał na prędce łóżeczka, tylko mi pomagał w szpitalu dojść do siebie i przy dziecku !
Miewa różne pomysłu Teściu,ale ogólnie to fajny człowiek. Tylko czasem coś chlapnie i jeszcze tarz rzuca palenie i rzuca mu się na mózg... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Tynka niezła historia z teściem mi to by ciśnienie skoczyło, że ho ho
Ja właśnie wróciłam z szpitala nosiłam do laboratorium wymaz na paciorkowce. Teraz zjem coś i biorę się za prasowanie ciuszków.
Wiecie co dziewczyny od wczoraj mam niemiłego gościa na tyłku 🤨 tuż po wizycie się okazało, że pokazał się hemoroid 🤢 normalnie załamka. Z tego wszystkiego rozryczałam się jak dzieciak. Na szczęście lekarz przepisał czopki i dziś jest już ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się konefka. Wczoraj przeczytłam post od agnese i poszłam do łazienki... Patrzę na papier a tu... krew. Też mi się pojawił i to pękający. Na poczatku ciazy mi sie pojawily i stosuje taka maść na nie, jest bardzo dobra 🙂 MIałam przez kilka miesiecy spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka nie martw się, ja kilka miesięcy temu jak miałam przez tydzień zaparcia to też miałam troszkę krwi na papierze i dziwne uczucie pieczenia/swędzenia z tyłu i też kupiłam w aptece maść i się bardzo poprawiło na kilka m-cy. Teraz chyba troszkę to powraca ale damy radę 🙂 Lekarz co prawda hemoroidów nie widzi, ale jednak czasem ta kropka krwi z tyłu jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myslę,że nie takie rzeczy widziały położne czy lekarz. Nie ma co sie przejmować,wiadomo leczyć trzeba ale przede wszystkim spokojne podejście do tematu. Robiłyscie sobie wogole masaż krocza przygotowujacy do porodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewuszki 🙂
Ja po nie najlepszej nocy 😞 Znowu bolały mnie plecy i w końcu spałam na siedząco...
Dzisiaj gorzej się czuję i obiadu nie robię,Bartek dał mi wolne...
Ja uważam,że te wszystkie zabobony to jakaś ściema i to wielka,co ma być to będzie..Moja siostra nic nie kupowała a w 5 miesiącu poroniła i od czego??Patrząc na te babcine rady to normalnie powinnyśmy jeszcze czekać z zakupem tych wszystkich rzeczy a później biegiem po porodzie do sklepu...
Widzę Tynka,że twój teść jest podobny do mojego jesli chodzi o chlapanie dziobem głupot 😞
Mój mi ostatnio powiedział,że on nie je tego co gotuję bo boi się,że coś mu dosypałam....No ale tak to jest z alkoholikiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyno wiadomo poród troszke trwa 🙂 wiec dojechac zdążde do szpitala.
Lekarz mówioł że jeśli skurcze sa regularne i trwaja juz 2 godziny to potem trzeba iśc pod prysznic wziść ciepły prysznic, pochodzic troszke i jak nie przejda i beda trwac 3 h wtedy jechać do szpitala bo to bedzie znaczylo że poród sie zaczał.

Ale tak jest w moim przypadku i nie wiem czy to sa wskazówki dla wszystkich ośób.

Ja już 2 razy wyladowałam w szpitalu z regularnymi skurczami w 27tc i w 32 tc i wtedy też tak to wygladała. nie przeszły po 2 h wziełam pryszmnic i dalej miałam skurcze no i jak przyjechałam to sie okazałao że to sa skurcze porodowe i gdyby mi ich nie powstrzymywali to bym juz dawno urodziła 🙂 Wiec ciesze sie że powstrzymali 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja gdzieś kiedyś czytałam,że masaż krocza nie jest wskazany,bo można wywołać poród,tak samo jak z głaskaniem brzucha,że można wywołać skurcze i niby częste dotykanie piersi i masaż też może spowodować poród.Nie wiem ile w tym prawdy.Moja siostra mi powiedziała żebym starała się dużo siedzieć po turecku bo wtedy poród jest lżejszy bo się mięśnie rozciągają trochę....Też nie wiem ile w tym prawdy...Ja tak siedzę bo mi wygodnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂
Ja cala noc mialam do kitu. Co 2 h chodze do wc. Jeszcze zaczal mnie tak dziwnie bolec brzuch, jakby zoladek. Po kolacji jeszcze jadlam frytki. A potem sie dziwie, ze mnie boli. Mi najlepiej sie spi od 6 rano do 10 lub 11. Dzis zwalilam sie z lozka dopiero o 11.30.
Dziewczyny gratuluje udanych wizyt. 🙂 🙂 🙂
Evelcia patrze na twoj suwaczek a to juz 40 tydzien, ale ci zazdroszcze.
Z tym Heniem jak ktos go nazawal to naprawde trzeba uwazac. Lepiej zaopatrzyc sie w masc i jak tylko sie pojawi stosowac ja. Najgorzej wyladowac na porodowce z tym heniem. Wiec trzeba obserwowac go. I natychmiast stosowac krem i nie wstydzic sie lekarza tylko od razu mowic o nim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, widzę że każda z Was już narzeka na noce i pobolewania brzucha itp. To dobrze że nie jestem sama 😉 Ja dzisiaj mam wizyte u lekarza zobaczymy co mi powie, ostatnio miałam 4 cm rozwarcia więc zobaczymy dziś co powie.Moja położna poleciła mi pić herbatkę z liści malin ona ponoć bardzo dobrze wpływa na szyjkę macicy, rozpulchnia ją i dobrze przygotowuje do porodu, więc dzisiaj ja kupię i zacznę pić 1 dziennie.Można ja pić już w bezpiecznym tygodniu ciąży bo czasami może przyspieszyć poród.Co do masowania brodawek i głaskanie brzucha to odradzam dziewczynom które chcą jeszcze zaczekać z porodem bo to powoduje skurcze i tak samo siedzenie po turecku rozciąga i powoduje rozwarcie, to porady mojej położnej, tego się wystrzegałam żeby zbyt wcześnie nie urodzić.Miłego popołudnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KingaS życzę udanej wizyty koniecznie się odezwij gdy wrócisz 😆
Ja troszkę ze żelazkiem poszalałam ale teraz robię przerwę może wieczorem zrobię drugie podejście 😆 Wiecie co jestem bardzo zadowolona z produktów loveli miałam kilka rzeczy poplamionych i spisanych na straty a tu bez wcześniejszego moczenia wszystko pięknie się wyprało 😆 została tylko jedna plama po witaminie D3 z tym muszę powalczyć. Może doświadczone mamy mają pomysł czym się tego diabelstwa pozbyć 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Biedne jestescie z tym Heniem ( 😁 dobre imie 😁) ja mialam tragedie przez pierwsze 3 miesiace i strasznie sie boje ze wroci. A pewnie wroci na sam koniec.
Pogoda u mnie do luftu to i humor kiepski.
Warto cwiczyc miesnie Kregla, co do brzucha i piersi zgadzam sie z Kinga. Ale zaloze sie ze zadnaa z nas nie cwiczy tych miesni 🤪
Na poprawe nastroju robie dzisiaj Kopiec Kreta i mega warzywna zupe. Wczoraj maz mnie uraczyl baraninka z grilla wiec miesa juz troche pojadlam. Dzisiaj bede nadrabiac warzywka. Ogolnie ostatnio ciagle placze z byl powodu 🤢 nie wiem co jest 😮
Kinga pomyslnych wiesci zycze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, ja po wizycie, naczekałam się, nasiedziałam, no ale cóż trzeba to trzeba

KTG prawidłowe, po badaniu ginekologicznym lekarka stwierdziła, że mogę rodzić w każdej chwili, bo szyjka już gotowa do porodu, a ja na to jak na lato 🙂 będzie kiedy będzie i już, ważne że serdusio małej dobrze pracuje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej ja już po wizycie, rozwarcie ciut większe, szyjka skrócona ale twarda, mogę już bezpiecznie rodzić.Za tydzień kolejna wizyta.Trochę sie zmartwiłam bo powiedział że mam trochę mniej wód ale niby nie groźnie.Słyszałyście o takich przypadkach coś?Maleństwo waży ok 2700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,
Melduję się w dwupaku i miejmy nadzieję, że jeszcze tak zostanie, oby jak najdłużej.
W przeciągu tygodnia byłam u gina 3 razy, na szczęście ilośc wód sie poprawiła. Ale piję 4litry dziennie (tak, woda wylewa mi się uszami) i jem więcej, choć słodkiego dalej nie jem to i tak cukier sie pewnie podnosi, bo ze spaniem walczę w ciągu dnia. U nas przygotowania zakończone, zajęło nam to tydzień, pranie, prasowanie i zakupy. W sobotę synek mało się ruszał i mąz kazał mi natychmiast spakowac torbę. W poniedziałek znowu byliśmy u gina, ktg ok. Synek waży 2200!!!! więc mało, dla porównania z poprzednim wtorkiem (10 stycznia) gdzie USg pokazało 2229gr. Więc jak zwkle Was ostrzegam przed sugerowaniem się wagą mierzoną przez maszynę. Gin stwierdził, że do końca może będzie miał więcej niż Natalia, ale max 500gr, czyli jak dobije do 2800 to będzie cud. Powiedział, że nawet dobrze, bo poród będzie łatwiejszy. Mnie to nie rajcuje, wolę aby był większy. U mnie samopoczucie się poprawiło od kiedy leżę, nie miewam az tylu skurczy i piczka i miednica bolą mnie jak postoję dłużej jedynie, a tak jest całkiem znośnie. Mąż marudzi jak stara lampucera, że musi sprzatąć i wszystko robić. Ciągle się pyta ile jeszcze do przyjazdu mojej mamy 🙂 A własnie, udało nam się przebookować mamie bilety, bez żadnych opłat 🙂 więc będzie 2 lutego.
Idę leżeć, nawet nie próbuję nadrobić, bo to aż 6 dni.
To miłego zaciskania nóg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...