Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tak Olu to kombinezonik na wyjście ze szpitala. tak jest napisane w aukcji jest dużo mniejszy niż rozmiar z metki. też właśnie mam większe a na wyjście chciałam coś malutkiego 🙂
Jeszcze nie wiem w co będę małą ubierać ale napewno nie jakoś grubo. bo to tylko do samochodu (a samochód będzie nagrzany i do domku z auta. a na dzidzię w kombinezonie jeszcze kocyk 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Może to głupie ale ja do szpitala to wszystko neutralne spakowałam i dla chłopca i dla dziewczynki 😆 tylko siostra się śmieje, że jak wykluje się Stasiu to będzie różowego smoka ciągał 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Laski ! 😉
Moją noc pozostawię bez komentarza. Oprócz durnowatych snów o zdradzie męża i innych dyrdymałach, to ogólne obicie z każdej strony a i ten cholerny ból pod żebrami. No normalnie wyć mi się chce,tak to boli. Dzisiaj próbowałam odkaszlnąć to myślałam,że sie pos*am... z bólu 🥴
Jakiś rok temu miałam identyczną syt, ale nie byłam w ciąży i dostałam mega silne leki,maście które pomogły. Teraz nic mi na to nie dadzą i będzie pewnie leczenie po porodzie. Tylko jak tu przeć, jak czuję że mi żebra płuca rozrywają i nawet wypróżnić się w toalecie bez płaczu nie mogę?
Kurcze raz jeszcze pewnie cholerną cesarkę mi zrobią a ja nie chcę ! ! 😠 😞
Widziałam u koleżanki jak wygląda brzuch po cc,nie wraca ładnie do dawnych kształtów to jeszcze jakby mieli rozciąć mi te moje rozstępy (jest ich cholernie dużo) to całkiem skóra nie wróci do ładu. KU*WA !!

Co do ubrania w którym będę rodzić - rodzę w koszuli,do karmienia albo przynajmniej takiej rozpinanej. Zaraz po porodzie dostajemy dziecko do karmienia,jak karmic w t-shircie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynka współczuję Ci bardzo, mi często wysuwa się dysk i też wtedy ból jest przeogromny i cały czas uważam,żeby w ciąży mi się nie zrobiło, no pecha masz kobito 😞 poza tym widzę,że też nerwowa jesteś, ja też mam takie ataki nerwowości, ale staram się być dobrej myśli, ty też bądź, wiem że to takie moje gadanie, ale twarda babka jesteś to zniesiesz wszystko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka wspolczuje szczerze, kurcze ale sie porobilo. Moze idz do lekarza to choiaz minimalnie Ci bol usmierzy, dobre i troche.
Wiola, a Tobie tej calej drogi wspolczuje w takim stanie. Sprobuj wziac no-spe, moze to troche pomoze?
co do koszuli do porodu to wlasnie wczoraj przepakowalam sie, wyiagnelam t-shirta i zostawilam ta tunike z odslonietym cycem, i spakowalam staaara sukiene letnia (czerwona 🤪 🤪:woohoo 🙂 tez z bardzo glebokim dekoldem, wlasnie z mysla o tym ze Maluch wyladuje na mojej piersi po porodzie. Sukiena i tak nieuzywana od lat, robila mi za loszule nocna nie raz.
Dziewczyny ja z ciezkim sercem wstalam o 11 no cholera jasna, masakra. A zasnelam cos kolo 4 albo i po. 😠 😠 😠 oczywisccie nie mam weny na nic 😞
milego dzionka 😎
Konefka, zazdroszcze Ci skonczonego pokoiku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, ja też dzisiaj miałam noc pełną dziwacznych snów. Odnośnie ubrania dziecka przy wyjściu, to jak tak ubierałam mojego synka i teraz też tak ubiorę.Kaftanik żeby nie drażnić pępka (tak doradzaja w szpitalu), na to bluzeczka rozpinana taka z grubszych,na to spioszki, skarpetki, ja dołączyłam jeszcze grubsza bluze rozpinaną ale nie wiem czy ją użyję no i kombinezon.Maluszka przykryje grubym kocem, no i czapeczka jedna smerfetka cienka i druga grubsza.
Ja będę rodzić w szpitalnej koszulce bo naprawde nie warto zakładać nowych swoich koszul, mi tak radziły położne nawet po porodzie jak mocno krwawisz to połozne zalecaja pozostać w świeżej szpitalnej koszuli a dopiero po 1 prysznicu można się przebrać w swoją,ja tak robiłam i teraz też tak zrobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Ja po wizycie co proawda rozwarcie mam tak jak miałam wiec tu sie uspokoiłam
Lekarz chciał mnie zostawić bo podczas ktg 30minutowego miałam 3 mocne skurcze - porodowe co 10 minut.... Ale powiedziałm że one przechodza jak biore prysznic.
Spytała sie tylko czy dziś sa mocniejsze niż zwykle - odpowiedziałam ze nie - przecież nie powiem jej że te to były jeszcze słabe :P
No i w poniedziałek do szpitala aż do rozwiazania.
Wiec w poniedziałek Was opuszcze by wrócić z małym 🙂

Aha i dowiedziałam się dlaczego tak szybko biora mnie do szpitala. A wiec sprawa wygląda nastepująco.
Termin porodu mam na 17 lutego - ja bede mieć cc na 100% to sie dziś dowiedziałam wiec termin planowanej cesarki 7 lutego (u mnie wykonuje się cc we wtorki i w czwartki).
A przez to że biore ten fenoterol i ze wzgledu na moje skurcze pomiomo tego lek ten nalezy odstawić na 2 tyg przed terminem - a w moim przypadku 2 tyg przed planowana cesarką czyli 21 stycznia.
Wiec od 21 stycznia przestaje brać tabletki i wtedy to już sprawa indywidalna kiedy zaczna się skurcze. Jak zaczna byc regularne i beda trwać dobe to od razu pod nóż.

Dzieki za trzymanie kciuków - moge za to iśc do kina w sobote 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego jak pisałam wczoraj,że biorę starą koszulę nocną, której w razie czego nie będzie mi żal 🙂

Ola super,że weekend w domku, ale uważaj na siebie i się nie przemęczaj, żebyś do tego poniedziałku dotrwała bez przygód 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no a ja koszule nocna mam w panterke i jakos nie wyobrazam sobie paradowac w niej na porodowce 😮 dlatego tez biore moja szmatlawa "suknie" czyt sukienke letnia a nie jakas balowa, ktora jest luznawa i wyglada jak koszula nocna i bardzo wygodna skoro ja bralam do spania. Poza tym tutaj polozne sa troszke inaczej nastawione na pacjentki niz w Polsce, bo odbywaja sie nawet porody rodzinne, kiedys w banku zaczepilam Polke z rocznym szkrabem i sie jej pytalam gdzie rodzila, ona mi powiedziala ze tutaj i ze bylo o niebo lepiej, bo atmosfera byla b fajna a w dodatu byl to prawdziwie rodzinny porod bo oprucz meza byla takze i jej starsza corka. Mam nadzieje ze i ja trafie na fajny i przyjemny zespol. Poza tym tutaj mozna rodzic nawet nago. Dopytam sie na nast wizycie czy oni tu daja koszule na porod, bo w rzeczywistosci nie wiem tego. Ale lepiej byc przezornym 😉
Ola trzymanie kciuow dalo efekty, teraz Ty musisz na siebie baaaardzo uwazac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia smaruj brzuszek bo popękasz jak swędzi to znaczy, że rozstępy chcą wyjść na światło dziennne 🤪
Ola fajnie, że zostajesz do poniedziałku w domku, życzę Ci miłego weekendu z mężem 😜
Tynka biedulko może naprawdę do lekarza się przejdź może coś poradzi na te bóle.
Ja dziś wyparzam smoczki, butelki i laktator 😉 Zaraz napiszę do Kariny bo ciekawość mnie zżera 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym zjadła coś słodkiego,ale nic niestety nie mam. Chyba zrobię sobię te placuszki z jabłkami i duuuużą ilością cukru pudru..
Kurde dobił mnie ten nerwoból- serio. Płakać mi się chce. No, ale jeśli dla mojego dobra i dziecka będzie potrzebna cc to oczywiście się zgodzę. Boję się,żebym w trakcie parcia nie straciła przytomności (to jest taki ból,promieniuje az na serce) i żebym niedotleniła przez coś takiego dziecka. 30 idę do lekarza i przedstawię mu swoje objawy,może jakoś mnie uspokoi. 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂 🙂
Tynka wspolczuje z tymi bolami.
Ja tez dzis nie pospalam, maluszek mial czkawke i mi o pecherz bil glowka, potem mi podbrzusze co jakis czas twardnialo, nie wiem co to, tez tak macie?
Olcia kombinezonik super.
Ola super ze jeszcze weekend spedzasz w domu.
Konefka wrzuc fotki pokoiku.
Ciekawe co u Kariny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Konefka zajebiste te bobasy 🙂 🙂 🙂
a to Ci Karina my się tu zamartwiamy a ona zakupy robi 😉 🙂 🙂
Ja już po odwiedzinach szefa jakoś to przeżyłam no i był plus tych odwiedzin przyniósł mi zaległą kasę za godziny które pracowałam w grudniu 🙂 Kurcze jutro dzień babci muszę coś kupić swojej babci a za rok nam przybędzie babć nie??? 🙂 🙂 🙂
Ja mam właśnie takie malutkie słodkie body z myszką Micki ma rozmiar 50 no i na pewno wglądała by niunia w nim super ale tez pomyślałam o tym pępku żeby go nie drażnić to raz no i u nas zakładają takie duże klamry więc nie wiem czy by się zmieściła pod to body i chyba tez w takim razie wezmę koszulkę. A co do porodu to u nas też się rodzi w szpitalnych ( można w swojej ale po co) a później jak się wstanie z łóżka to się przebiera w swoją. Tak samo po cesarce robią oczywiście nago, a później na sali ubierają Cię w szpitalna i dopiero jak wstaniesz po 24 godzinach i weźmiesz prysznic to się przebierasz w swoją!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ola gratuluję weekendu w domu kciuki się przydały 🙂 no i widzę że pewnie będziemy miały cesarkę (jak ty wytrzymasz oczywiście) dzień po dniu 🙂 bo ja prawdopodobnie 8 będę miała 🙂 A że terminy mamy takie same to podobnie to wyjdzie 🙂 a na jakie znieczulenie się decydujesz????
Kurcze zjadłam tylko jogurt z musli a zgagę mam jak po nie wiem czym 😞 😞 😞 a już tak dawni jej nie miałam 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina tak jak Evelina kiedys nas wystraszyla 😁 😁 😁 😁 dobrze ze jest ok, to najwazniejsze ; 🙂
kurcze ja o tym pepuszku nie pomyslalam, faktycznie, dobrze ze pojawil sie ten temat, zaraz spakuje kaftanik.
Wlasnie sie zmmierzylam i uroslam w pasie 2 cm !! w koncu bo mi obwod w miejscu stal jaies 4 tygodnie, az sie martwilam. No i teraz rozumiem czemu mnie tak brzuchol swedzi.
Ola ale zajefajna niespodzianke Ci szef zrobil, milo z jego strony.
U mnie chlop w domu i sie zebrac do niczego nie moge, jeszcze w pizamach popitalam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...