Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
timecontrol: Twoja mama takie cuda robi? tylko pozazdrościć, na tak zimowy termin ciuszek idealny:P, chyba nie ma rady na rozstępy, a tak brzuch mnie swędzi, że wytrzymać nie mogę! I namiętnie wcieram oliwkę, chociaż ona mi chyba nic nie daje... pępek u mnie już baaaardzo długo na wierzchu gdzieś od 24 tyg jakoś...
snakera: Też robiłam ten wymaz (nic przyjemnego) i u nas kosztuje 30zł, nie wiem czy to dlatego że chodzę prywatnie? Myślałam, że jak ze skierowaniem to będzie taniej a tu nic, ależ byłam zła 😆
Smoczek, właściwie nie wiem co myśleć, bo obiło mi się o uszy, że dzieci potem nie chcą z piersi mleczka pić? Ja nie biorę najwyżej mąż dowiezie 🙂 ja za to spakowałam rękawiczki dla małego, żeby mu te małe rączki oswobodzić 🙂
Powiedzcie mi czy ta linia na brzuchu brązowa ( nie pamiętam jak się nazywa coś na l..) schodzi od razu po porodzie, czy trzeba trochę czekać? Moja jest taka śmieszna bo dodatkowo jeszcze krzywa:P 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Natalla najlepsze jest to,że moja mamuśka zrobiła to w 3 wieczory i mi wysłała paczką,nawet wyprać zdążyła 🙂
Monisia mi to raczej nie ma czego zazdrościć,bo nie śpię no i znowu zapowiada się godzina spania w nocy przez te cholerne plecy...
W poniedziałek mam wizytę to powiem o bólu tych pleców...
Nasza Aleksandra mi poradziła żebym szła do szpitala bo jakieś leki mi dadzą żebym noce mogła przesypiać...Zobaczę co lekarz powie....
Do tego maluch z lewej strony się wypycha....
Muszę wam pokazać jakie piękne rzeczy moja siostra robi z bibuły-własnoręcznie 🙂







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ma talent ma i cierpliwość...Niestety kiedyś jak szła do średniej szkoły nie dostała się do artystycznej bo za daleko mieszkała szkoły i nie było już miejsc w internacie 😞
No ale za to oko cieszą jej kwiatki w domu...
Na Bartka siostry wesele zrobiła mi przedłużaną wiązankę i dodatkowo dałam tam lizaki,zamiast kwiatów żywych dostała z bibuły...Wyglądałam jak druga panna młoda...
Właśnie siostra będzie mi na ślub robiła wiązankę i będzie stroiła i kościół i dom weselny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez spac nie moge od 2 h pospie i koniec. Wczoraj nawet w dzien nie pospalam. Jestem taka poddenerwowana. Wczoraj troche posprzatalam, znaczy przebralam tylko posciel i umylam jedna lazienke, mycie podlug zostawilam na wieczor. Przed 16 polozylam sie by polezec, ale obudzil mnie wtorny wstrzas. Nie wiedzialam co sie dzieje, nie wiedzialam czy dopiero co zasnelam, ale nie minelo 15 minut jak lezalam, pomyslalam ze moze tak w srode sie zestresowalam, ze teraz fiksuje. otworzylam oczy a patrze jak szafa z prawej strony wraca do poziomu na prawa strone. Wstalam na rowne nogi i pobieglam do salonu bo mi sie zdaje, ze tam bezpieczniej. I tak siedze i mysle, czy mi sie przynilo czy bylo naprwade. Maz za chwile zadzwonil i okazalo sie, ze to byl wtorny wstrzas. Spakowalam do torebki, wode i dokumenty, blisko dzrzwi wygodne buty. Na szczescie zadzwonila do mnie mama i juz tak ze mna siedzial az maz nie przyjechal. Ale i tak caly wieczor juz mialam zglowy, w sumie caly czas jestem taka podenerwowana. Kregoslup boli jak diabli, klusek chyba tez zestresowany bo jakis spokojny. Najgorzej, ze spac nie moge. Chyba odstwie zelazo, bo moze po nim jestem taka zywa.
Monisia ale sie zgadalysie, jaki swiat maly.
Malwina twoja mama i siostra to zdolne kobietki.
Moja mama zrobila tylko sweterek.
Snakerka dobrze, ze wyniki dobre, nie przejmuj sie waga.
Ja dzis zaczynam 38 tydzine, moze klusek zrobi mi prezent w czwartek na urodziny i wyjdzie na swiat.
Olcia ale u was zimno, a snieg lezy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia a jak ty ten skurcz czujesz?, mi tak twardnieje podbrzusze, robi sie jak kamien. A pepek mam na wierzchu. Ja nie mam tej ciemnej kreski na brzuchu i zero rozstepow - jedyne pozytywne informacja. 😉 😉
Czy ktoras z was bierze zelazo? i jak sie po nim czuje?
Do szpitaala biore torbe na kolkach podrozna srednia. A kluska spakowalam do torby od wozka.
Na wyjscie ze szpitala maz dowiezie skafander i do tego czapeczke z welny, ktora zaloze na czapeczke z bawelny taka cieniutka. 🙂 🙂
Rozek zabieram do szpitala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wklejam nasz wózek, który wczoraj szwagier przywiózł, w rzeczywistości zieleń jest trochę żywsza jaśniejsza a na górze i torbie jest granatowy, fajnie bo ma dosyć sporą torbę. Do lekkich nie należy, ale co tam no i w bagażniku spooooro miejsca zajmuje. W środku jest taka wkładka na mniejsze dziecko -nosidełko takie. Przez odbite światło wyszedł pasiasty ale taki nie jest 🙂



[IMG]http://img515.imageshack.us/img515/8872/wzek2.jpg[/IMG]
By [URL=http://profile.imageshack.us/user/snakerka]snakerka[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie w ten piękny mroźny dzień u nas -19 masakiera 🤪
Mój pępek jest na równi z całym brzuszkiem i mam nadzieję, że nie wyskoczy 😮 Smoczek do szpitala przygotowałam ale mam nadzieję, że nie będzie konieczności podania go dziecku.
Dziewczyny współczuje Wam tych nie przespanych nocy ja nadal śpię jak małe dziecko wstaję tylko 2 razy do wc i czasem coś zjeść.
Malwina piękne kwiaty robi Twoja siostra ja osobiście nie mam cierpliwości do robótek z bibuły.
Agnes współczuję tych wstrząsów ja to taka panikara jestem, że nie wiem jak ja bym się w takiej sytuacji zachowała 🤨
Snakerka wóżek świetny moje kolorki uwielbiam zielenie my dziś jedziemy właśnie do Ełku po wózeczek jak się uda to coś kupimy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!!
oj u nas też dzisiaj mroźno jak nie wiem co jak szłam spać to było -19 a teraz jest -11 i jest do tego mnóstwo śniegu 🙂 🙂 🙂
U mnie noc tradycyjnie całkiem dobrze jak u Konefki śpię jak zabita 🙂 🙂
A co do pępka to ja też mam na wierzchu może nie tak strasznie ale troszeczkę wystaje poza brzuch i nie jest ładny 😞 a kreskę mam taka lekko brązową trzeba się dobrze przyglądnąć i tez tylko nad pępkiem!!!
Snakerka śliczny wózeczek chyba muszę powoli i ja zacząć się rozglądać ale to może po porodzie hmm... sama nie wiem.
a co do smoczka to ja nie biorę do szpitala też przygotuje w domu i jak co to Kuba mi dowiezie chociaż mam nadzieje że nie będzie wogóle potrzebny!!!
No to idę na jakieś śniadanko i zabieram się za lekkie sprzątanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

Weszłam wczoraj, napisałam posta i net wyłaczyli i post poszedł się... nie czekałam nawet, bo tak strasznie śię źle czułam, że szok.

Nie wiem co miałam pisać, poczytałam i zapomniałam 😮
Malwina, sliczne te kwiaty, można by je sprzedawać do kwiaciarni.
Madzia limuzyna super, synek malutki, ale co tam nie wierz USG.
Ja takjak Ewa, nie mam żadnych problemów ze spaniem, prędzej z zaśnięciem, zanim znajdę jakąś dogodną pozycję.

A przede mną leżenie do czwartku, bo moja mama już będzie późnym wieczorem.
Wczoraj przez te całodzienne bóle brzucha odszedł mi czop. A baiłe wodniste upławy, których miałam mniej od 2 dni, wczoraj całkiem od rana ich nie było, a na wieczór kawałek czopu. Kleisty, w zasadzie ciągnący się, bezwonny i bez drobinek krwi, przeźroczysty. Było go nie dużo, więc może dotrzymam jeszcze tydzień. ostatnio po 4 dniach urodziłam. Szkoda, że nie może byc już czwartek.

Miłego weekendu Mamuśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamuski,
pytanko, czy skurcze takie te właściwe to ból całego brzuszka i żołądka - właśnie cos takiego miałam - trwało to może z 30 s. cały twardy brzuch, ból całego brzuszka i żołądka... czy to to????/ już sama nie wiem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
Miło się tak Was nadrabia z rana 🙂
Malwinacudne rzeczy robi twoja siostra. Ten storczyk wygląda jak żywy- jest super ! No i zaoszczędzisz na florystce jeśli siostra zaoferowała się Tobie zrobić bukiet na ślub.
Martaer no nie ! Czyżbyś była następna? Kobieto nie wpychać się w kolejkę,bo tu inne chcą wcześniej 😜
Poprosiłam Męża żeby poodkurzał,ja tylko posprzatam kuchnię i zetrę kurze. Wczoraj szorowałam łazienke i myśląłam,że skonam 😉

Marta to chyba coś takiego. Ja już miałam to kilkakrotnie,ale nie byłam pewna co to jest. Często mam problemy z żołądkiem,wiec myslałam że sie pewno zatrułam znowu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry!
Martaer gratuluje odpadniecia czopa, ale Tynka ma racje, zebys sie nie wpychALa w kolejke bo co to ma byc 😜 nie no na serio zycze Ci zebys donosila Babla min do czasu przylotu Twojej Mamci!
Snakerka wozek baaaardzo sliczny, naprawde, ja tez uwielbiam zielen, a Tobie Konefka zycze dobrych \"polowan\" na auto dla Hani.
No i powtorze sie dziewczyny: ZAZDROSZCZE WAM TYCH MROZOW!!!!!!!!!!
Aga, straszne to jest co Ty teraz kobieto przezywasz, naprawde, nie wyobrazam sobie i to teraz na koncowke ciazy, naprawde mam nadzieje i zycze Ci tego z calego serca zebys juz nie miala powtorki z rozrywki!
Co do skurczy to jest wlasnie tak ze twardnieje mi caly brzuch, a zaczynam najczesciej czuc wlasnie od gory i zoladek tez przy okazji boli, i jak sie probuje poruszyc to nie ma taiej opcji z bolu. Mowie nawet o przekreceniu sie. Drugi raz tak miala ost 2 dni temu, i to mialam wrazenie jakby ten skurcz mial nigdy nie ustapic. Tak ja to czuje, i wydaje mi sie ze to to, nie wiem jak to jest wlasciwie. W dzien tego nie mam a w nocy to mnie az wybudza a najgorzej boli jak probuje sie ruszyc wlasnie. Aga ja tez skonczylam wlasnie 37 a zaczynam 38 ( 🤪- nie wierze dalej uszypnijcie mnie! ) i naprawde moze sie Synek rodzic ale dopiero od niedzieli, teraz gadam do niego caly czas ze ma zaczekac na tatusia, zeby sobie juz tak nawet nie zartowal ze ma ochote sie pojawic.
Moj plan na dzisiaj- miala wpasc chociaz ta jedna kolezanka no ale cisza wiec ubieram juz wozeczek, przenosze ciuszki do szafeczki Synka i moze juz na probe ubiore lozeczo 😁 😁 😁 chociaz zeby popatrzec 😉 a sprzatac nie bede bo nie chce sie przeforsowac i Malego prowokowac poczekam do jutra, i zaczne tuz przed jego przyjazdem. Chociaz i tak mam wrazenie ze przenosze, bo oprucz tych nocnych szalenstw brzucha i zarwanego podwozia to mi dalej nic.
ide zaraz na sniadanie, milej soboty!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monisiaj, ja tą linię mam już tak długo, ale teraz tak patrzę, żę faktycznie robi się cieniutka, ja mam ją przez cały brzuch:P
timecontrol: mama jest niesamowita! 🙂 a z siostrą masz dobrze, na wesele się przyda 🙂 a kwiatki jak żywe!
agnese: mi też tak dzwnie twardnieje, ale nic nie boli, sama nie wiem czy to skurcz, na ktg niby wyszło, że tak, ale są nie regularne. Ja biorę żelazo od 16 tygodnia, początkowo biofer 3*2 szczerze nie polecam tego, bo żołądek rozsadza! Od 24 tygodnia bioree sorbifer czy jakoś tak 2tabl dziennie i jest dobrze 🙂 przynajmniej żołądek nie boli i też anemia się nie pogłębia, ten sorbifer na receptę jest i dość drogi 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wlasnie nie wiem, od kiedy masz to twardnienie brzucha bezbolesne? ja mam od chyba 6 miesiaca, teraz sie to nasililo na noc przewaznie, ale polozna mowila ze to juz normalne na tym etapie. Kurcze czlowiek pierwszy raz w zyciu chodzi z brzuchem i na kazdy temat ma watpliwosci. No ale trzeba sie pocieszac tym ze ta czy siak porodu nie przegapimy 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...