Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tynka dziekuje za słowa otuchy - kochana jestes 🙂 mam nadziję że Twoje słowa się sprawdzą 😘 nic no przeleze jeszcze jakos te dni i mam nadzieje ze moj michalek urodzi sie przynaajmniej w terminie 🙂 buziaczki mamuśki i jak najmniej dolegliwości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marta28 nie przejmuj sie wszystkie bedziemy zrzucac kg. Ja to normalnie na krzesle nie moge siedziec, tylko tak pollezaco, bo brzuch przeszkadza lezy na kolanach a biust jak mialam B to jest wiekszy niz D, i te piersi leza na nim. Wygladam fatalnie. Zawsze chcialam miec piersi wieksze o 1 rozmiar ale nie takie wielkie jak teraz, dolownie ze staniki D sa przymale.Koszmar. Czuje sie jak baryla. Tobie przynajmniej zostalo te 3 dni, a mi 2, 5 tygodnia. 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ja też weszłam na forum aby ponarzekać 😞 W szoku jestem ale tak mnie brzuch ciągnie do dołu, że chodzić nie mogę a jak podniosłam dzbanek z wodą to koszmar 🥴 Wiec tylko się zmuszę na wyprasowanie obrusu i chyba leżeć będę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem o czym mówisz - ja też siedzieć już nie moge jakiś czas bo maluch chyba już nie jest taki mały i pod sammym biustem ciągle wypycha nóżki...także siedzenie odpada w celu ominięcia swojego dyskomfortu no i coby maleństwa nie ugniatać - także teraz to jak nie "chodzę" to leżę... ale już na dniach przytulę ten mój skarb więc jestem w stanie wszystko znieść. a wiecie dziewczyny ten ostatni tydzień to wlecze mi się jak miesiąc a te dni teraz to chyba rozciągną sie niemiłosiernie - cały czas myślę o tym moim szkrabie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co to za plan ciazy? 😮
Wiecie co zalamana jestem, prezd chwila przymerzyc chcialam koszule jak mi sie karminc w niej bedzie, a ta koszula ciasna. Szok, inne mam na dlugi rekaw. Ja mam pelno pizam ale nie koszul. Szok musze jechac i dokupic koszule, bo jak ja bede karmic. 🥴 🥴 Te ktore mama mi przyslala sa na dlugi rekaw, doslownie masakra, dobrze ze przymierzylam. Spakowalam dla maluszka i rozek i kolderke.
Nic nie pisalyscie o zasypakch do pupci i oliwkach po kapieli, jakiej firmy kupilyscie i czy bedziecie zasypke stosowac, bo ja juz sama nie wiem czy jak sie uzywa pampersy to ta zasypke sie stosuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mimo,że boli mnie wszystko jadę do galerii. Będę dzielnie reprezentować ciężarne słoniątka 😁 hehe. A tak na poważnie, to poszukam na wyprzedażach jakiejś sensownej torebki i widziałam takie mukluki człapaczki po 19zł do chodzenia. 😆

Agnese,ja oliwkę mam.Będe myć bobasa w zwykłym mydełku Bambino a póxniej oliwkować. Słyszałam różniaste opinie na ten temat,ale szczerze mówiąc na każdą "nowość" trzeba patrzeć z dystansem.Co do zasypki- uważam osobiście,że jest niepotrzebna.Teraz masz przede wszystkim pampersy, kiedyś przy tetrowych faktycznie trzeba było to robić a teraz.. posmarujesz sprawniej kremikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja wszystkie kosmetyki mam z nivea - zasypki nie bede stosowała jedynie krem na odparzenia na pupcie - moja bratowa używa od urodzenia i chwali sobie (zasypkę dostała od mojej mamy ani razu nie użyła) teraz dzidzia ma juz 4 miesiace zadnych problemów ze skórą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zasypek nie będę używała wszystkie kosmetyki mam oilatum soft chusteczki do pupci nivea i pampersy premium care. Planu ciąży nie robię wstyd się przyznać ale jeszcze położnej nie wybrałam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam chusteczki pampersy, nazwe kremu napisalas dobrze konefka? bo ja mam zel do mycia emolium to ten sam co ty? czy to inna nazwa. I mustelle mam do mycia kruszka. Oliki nie mam. Musze dokupic.
http://www.i-apteka.pl/product-pol-28021-MUSTELA-Bebe-2w1-Do-mycia-glowy-i-ciala-200ml.html
http://www.emolium.pl/produkty/skora_sucha_wrazliwa_i_podraz/emulsja_do_kapieli,10/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
a ja dzisiaj sobie pospałam do 10 z minutami a teraz wstałam i za oknem prześliczne słonko ale mróz -16 jak szłam spać było -22 i jak te nasze maluszki mają wyjść z 36 stopni na -22!!!
Słucham sobie tez tej pioseneczki która wrzuciłyście i chyba rzeczywiście działa bo Amelka się wierci jak cholera, żeby później nie chciała cały czas spać jak na to KTG pójdę 🙂 dziewczyny a ile takie KTG trwa bo jeszcze nigdy nie była i się zastanawiam i czy trzeba coś zabrać ze sobą????
Ja tez zasypki nawet nie mam a resztę kosmetyków z Nivea (kupiłam te hipoalergiczne)no i sudocream i oilatum do kąpieli, a reszta to pewni wyjdzie w trakcie.
Monia a jaką to jeszcze niespodziankę dla Azizka mąż przywiózł???? Nie denerwuj sie już na niego tylko korzystajcie z ostatnich dni tylko we dwoje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki zestaw kosmetyków http://allegro.pl/super-zestaw-oilatum-szampon-krem-emulsja-wys0zl-i2082964981.html i maść uniwersalną dla mnie i maluszka http://allegro.pl/bepanthen-masc-100g-odparzenia-na-brodawki-i2069989544.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam 🙂
Ale nie wiem czy się cieszyć czy płakać....Lekarz jutro kazał mi przyjść na oddział...Nie wiem po co no ale ok....Powiedział,że rozwarcie na doooooooobre 2 cm tzn.sama nie wiem ile to jest dooooooobre 2 cm...Szyjka wygładzona tak,że sie dziwił że ja jeszcze się turlam...Powiedział,że może nawet jutro urodzę...Z jednej strony fajnie a z drugiej boję sie,że królika będą ze mnie doświadczalnego robić...Wizytę kolejną mam na 7 lutego tzn w dzień terminu....Zobaczymy co to będzie...Ale pewne jest,że już do domku wyjdę z łobuzem i może już nawet jutro go zobaczę 🙂
Nasza Ola dziś o 18 bierze ostatni raz leki,także wszystko może być możliwe...
Ja mam wszystko z Bambino do i Sudocrem....Ja nie będę malucha oliwkowała bo niby nie powinno się dziecka oliwkować...Wystarczy wlać do kąpieli z 5 kropel...Bo ja się dziecko oliwkuję to skóra nie oddycha...Położna mi tak mówiła 🙂
Olcia KTG różnie trwa,czasami 20 minut a czasami nawet 40...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymajcie za nas kochane kciuki 🙂
Będę którąś z dziewczyn informowała na bieżąco co u nas 🙂Pewnie będą znowu maluszka męczyć KTG 😞
A właśnie i debile dopiero teraz zauważyli,że cukier po 2 h mam 139,5 także w normie niby sie mieszcze bo jest do 140...Nie ważne,że miałam robione je chyba w 25 tc a teraz jestem w 39...Co za tłuki normalnie....Lekarz dzisiaj do mnie mówi żebym uważała na cukier szybko mi powiedział co??To mówie do niego że ja praktycznie nic słodkiego nie jem a on do mnie,że ciąża to dziwny okres i może sie wszystko zdarzyć....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,

Są jakies maleństwa weekendowe?

Zaraz Was poczytam.

My dzisiaj bylismy rano u lekarza. I jutro znowu idziemy. Wyć mi się chce normalnie.
Wód płodowych znowu jest mało. Lekarz i tak od dawna w jednym miejscu nie znajduje 5cm, tylko sobie sumuje z kilku miejsc. Dzisiaj już nie było co sumować, bo wody już sa tylko w jedym miejscu możliwe do zmierzenia. Jestem pod kreską. Nie doliczył nawet 5cm. Jutro znowu na kontrolę i jesli będzie bez zmian to jeszcze w tym tygodniu czeka mnie wywołanie. Nawet nie wiem ile synek waży. 😞 Moja mama pewnie nie dojedzie. Ogólnie to nie wiem kto ją przywiezie z lotniska albo chociaż wsadzi do autobusu w Antalyi.
Jedynie co cieszy doktora to że mały sie dużo rusza. I mam każdy ruch notować.
Dzisiaj stanęłam na wagę i uzbierałam na dzień dzisiejszy zaledwie 8kg. No ale przynajmniej delikatnie dobiłam do ciążowej normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no i z toalety mogę juz nie schodzić wcale. Tragedia. Chodze co 5 min. Wczoraj położyłam się spać to miałam regularne skurcze, ale w długich odstępach, więc czekałam tylko. Po 10 usnęłam, stwierdziłam, że jak coś to i tak się obudze z bólu.
Wczoraj po południu wzięłam sobie magnez, bo tak mnie skurcze męczyły. Gin mi zabronił. Powiedział, że mam nie hamowac akcji porodowej, jak mały chce wyjść to tym lepiej.

A tak w ogóle, mój synek znowu jest bezimienny 😞 Dominik nie może być i już nie będe pisac dlaczego. Musze znowu coś wynaleźć i wybrać, tylko jak już całkiem nie mam pomysłu i z czego wybierać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta nie przejmuj sie wszystko bedzie dobrze. A jak twoja mame nie bedzie kto mial zabrac z lotniska, niech napisze adres twoj na kartce i pokaze kierowcy. Mam nadzieje, ze sobie kobieta poradzi, w kocu nie pierwszy raz jest w Turcji. A moze w samolocie spotka polke, ktora tam mieszka i jakos do ciebie trafi.
Ja nie rozumiem co ty piszesz o tych 5 cm?, a moze Marta wiecej pij. Nie wiem jak ci pomoc. 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta przykro mi.
W Polsce to pewnie już byś była w szpitalu i na cesarkę się szykowała.
Malwina trzymaj się. Ja jak dotrwam do 39tyg to już będę się modliła o poród. tylko że ja nie mogę se pozwolić na bezczynne leżenie w szpitalu bo mam malutką córcię, która z ojcem nie da se rady 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety też nie mogę sobie pozwolić na leżenie w szpitalu ze względu na Natalię i modlę się, aby po jutrzejszej wizycie było lepiej i może uda się odciągnąć do piątku chociaż. Mąż zająłby się córcią, ale ja muszę go mieć przy sobie. Ostatecznie Natalią zajmie się ciotka, której i tak powiedzmy mogę N. zostawić swobodnie, ale na pewno nie tak swobodnie jakby została z moją mamą w domu. Jakby mama z nią została to przynajmniej byłabym spokojniejsza.
Na szczęście mój lekarz o cesarce nie gada. No chyba że się synek zaprze nogami.

Agnese, moja mama przylatuje do innego miasta niestety. Od nas oddalone 3h. Bez znajomości angiela i tureckiego to wiesz, wszystko może się zdarzyć. A lotnisko od dworca autobusowego oddalone bardzo, poza tym znalezienie kasy biletowej, kupno biletu i znalezienie autobusu to nie zawsze jest takie oczywiste w obcym kraju.
Poza tym Aga chyba powinnaś wiedzieć, bo takie jest powiedzenie nawet, że na obczyźnie nie masz co sie spowdziewać pomocy ze strony rodaka. Ja już też miałam okazję się przekonać.
Piję dużo, ok. 4l dziennie. Więcej już nie zmieszczę.
Te 5 cm, to lekarz mierzy przestrzeń, która jest wypełniona wodami. Powinno być min. 5cm. U mnie nie ma w żadnym miejscu więcej niż 3-4cm. A dzisiaj to już można było zmierzyc tylko w jednym miejscu, więcej nię było sladu wód. Może to wina ułożenia, nie wiem. Zobaczymy jutro rano.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martusia trzymam za Ciebie kciuki mam nadzieję, że z tymi wodami nie jest aż tak źle tak jak piszesz może to ze względu na ułożenie maleństwa. Mam nadzieję, że do piątku spokojnie wytrzymasz. Życzę Ci dużo spokoju. Pij jak najwięcej. Mój lekarz od początku ciąży strasznie tego picia pilnuje i mówi, że 3l płynu dziennie to minimum. Teraz już się przyzwyczaiłam ale na początku to myślałam, że pęknę od tych płynów 🙂
Monia co z Tobą czemu się nie odzywasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...