Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

cześć Dziewczyny 🙂
ja dziś zostałam pierwszy dzień sama z córą, bo mąż wrócił dopracy, jestem ciekawa czy mała będzie grzeczna czy da popalić 😜 u mnie nocki w sumie przespane, karmiłam dziś o 23, potem o 1, 5 i później dopiero po 9 także nawet wyspana jestem

mam pytanie, póki co nie narzekam,ale na wszelki wypadek, jak można w razie czego zwiększyć laktację, wiem że są jakieś herbatki itp czy któraś z Was już kiedyś to próbowała i jak efekty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no niestety, wymeczyli Nas strasznie :/. Ale wkoncu sie udalo 🙂. Moje dziewcze jest bardzo grzeczne i prawie nie placze :P, jedynie na amciu i kupe 🙂. Jak nakarmie ją o 23 to spi do 4/5 rano 🙂 bez zadnej pobudki, wiec jestem mega zadowlona i mam nadzieje ze tak zostanie 🤪. Porod mialam straszny :/ niby krotki, ale skurcze mialam od razu z krzyza, plakalam z bolu, wyzywalam lekarzy ☺️, ale polozna mialam idealna, chociaz nie mogla mi nic podac na bol bo lekarz nie zlecil to zrobila to na wlasne ryzyko 🤪, slabo pomoglo niestety ;/, skurcze mialam co 2 minuty, a rozwarcie nie szlo do 5 rano ;/ o 5 rano jak mi poszło 5 cm, wody odeszly, wymasowala mi lekko kanal rodny [niebolalo 🙂] i juz o 5.20 urodzilam za 3cim skurczem pratym ;p. nikomu nie zycze takiego bolu 😞, ale jak mala wyszlo to raz dwa sie zapomina 🙂. Lekko peklam, i mam szwy ktore strasznie mnie ciagnal ;/ ledwo na dupie siedze, lozysko mi wyszlo niekompletne i mialam lyzeczkowanie macicy [ bol straszny ;/] bez zadnego znieczulenia, bez niczzego ;/.
Dziewczyny, jesli macie mozliwosci korzystania z wanny- naprawde warto ! 🙂

oxy na mnie nie dzialalo, w pt podali mi 3cia dawke i nic ;/, w pon mieli mi podac 4ta, ale sie nie zgodzilam, na szczescie w niedziele o 1 w nocy dostalam skurczu samoistnie :P.

jak bede miala chwilke to bede do Was zagladac 🙂

co do tesciowej - my siedzimy jej na glowie bo ja nie zarabiam niestety, tyle co mozemy do sie dorzucamy do jedzenia itd, ale moje tesciowa jest naprawde ok, pomaga Nam jak tylko moze, nie wyobrazam sobie, zeby ona sie upomniala o jakiekolwiek pieniadze ;/ sama kupila wiecej drewana i wegla, zeby bylo czym mocno w piecu palic jak mala sie urodzi, zeby zimno nie bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga wiesz wlasnie maz przed porodem kupil 1 i 2 i otworzylam te 2 i zmierzylismy je i faktycznie takie same rozmiarami 😉 no i lepiej bo widzisz czy siuski sa czy niee,. mielismy tez mala paczke z tej tanszej firmy ale juz wiecej sie na nie nie skusze. Strasznie sztywne , te Pampersa sa mieciutkie !
Kamila dobrze ze juz po 😉 no i jaka masz grzeczna coreczke jak ci sie daje tak wyspac! Tusiek ty tez masz dobrze 😉 ja poki co nie pije nic bo i nie wiem co oni tu maja ale poprosze mame zeby mi kupila taka i jeszcze z koperkiem wloskim . macie jakas sprawdzona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie wiem, ale bolalo jak cholera :/ gadalam z ciotka, to tam skad pochodze w szpitalu to sie robi wlasnie pod narkoza ;/ bo bol niemilosioerny, jeszcze ta stara kurwa [sory, inaczej sie nie da] jeczala, ze mam sie nie ruszac. Tak samo jak sie wilam z bolu z tymi skurczami wydarla sie na mnie, ze czego sie wydzieram ;/ to tak ja zrugalam, ze od razu milsza sie zrobila :Pp. Ogolnie nie wiem co by bylo, gdybym sama nie urodzila, a Ci lekarze by nadal czekali z CC ;// bo jak odeszly mi wody to byly zielone i lozysko bylo juz stare :/, ale oczywiscie po co robic usg zeby sprawdzac prawda :///, termin musieli mi zle wyliczyc bo bylam niby tylko 4-6 dni po
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hallo kochane;p
Rodzące, czy któraś z Was miała rano coś takiego, że siedzi na łóżku i wypływa coś w rodzaju wody?
Może nie były to jakieś wielkie ilości ale przeszło przez bielizne i zostawiło mokry ślad na prześcieradle? Jakby to się wody sączyły byłoby tak przez cały czas chyba? Nie wiem zaraz dzwonie do mojego doktorka niech mi powie, do tego jakoś często mi się brzuch napina... Czyżby jakieś oznaki? Byłabym haapy:P

inniconne, ja po poronieniu, też miałam łyżeczkowanie, ale pod narkozą! I jeszcze mnie bolało, jak się obudziłam! Kurcze dużo przeszłaś, faktycznie położna jebnięta jak nie wiem 🥴
Ale córeczkę już masz, tylko pozazdrościć! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalka trzymamy kciuki ! Oby to było już ! 😉
A ja wam powiem,że rozszerzam dietę a co ! Kuszą mnie te pączki,ale chyba kupię tylko takie z Lidla,bo tam sa bez lukru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka a czemu lukru nie mozna jesc, to tylko cukier? 🙂 🙂 🙂
Malwina a ta herbata z anyzkiem to go czuc? nie znosze anyzku. 🥴 🥴
Natalla trzymamy kciuki. 🙂 🙂
U mnie nic.
Ciekawe jak Konefka cos sie nie odzywa? 🙂 🙂
Snakerka chyba odsypia. 🙃 🙃
Monisia teraz u nas zaczely sie przeceny pampersow, moze u Ciebie teaz. 🙂Wychodzi za 1 sztuke 0,18 e, to nawet nie oplaca sie kupowac w pl. U mnie nie ma innych firm pampkow tylko pampers i huggis. 🙂 🙂 🙂
Kamila wspolczuje Ci, ze trafilas na taki szpital. Dobrze, ze juz po wszystkim. U mnie daja na zyczenie zastrzyk w kregoslup na bol jak tylko si poprosi 🙂 🙂 nie ma problemu. 🙂 🙂
Poczekacie na mnie do marca na brzuszku, moj leniuch chyba lubi moj brzuszek. 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja miałam straszną nockę
bolało kroczę strasznie ale co z tego 😞
moja bratowa twierdzi że rozwarcie się powiększa.
Malwina ja miałam tą samą herbatkę i niestety nie piłam jej bo mnie na wymioty brało
piłam bawarkę.

Snakerka jak tam twoje piersi?
dalej takie obolałe masz te sutki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WItam dziewczyny ...CZuje sie cooooraz gorzej.......po nocach nie ma mowy o spaniu tylko sie wierce z boku na bok....aj i ten okropny bol w pachwinach ...nie wspominajac o bolu brzucha. #utro moja mama ma urodziny wiec maly mogl by sie ruszyc to mialaby mily prezent :-).....MAm pytanko czy przed samym porodem sa jakies zachcianki ?? Bo ja prawie cala ciaze nie mialam zadnych a teraz musze dziennie zjesc 2 paczki czarnych hallsow ..dziwne to dla mnie heh ale nie moge sie powstrzymac...POzdrowienia :-):-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no u nas tez sa non stop promocje. np 2 op+1 gratis. ale nudy. poprosilam znajomego to zabral troche rzeczy dla N imu podwiezie. mialam jajechac taxi ale sie rozmyslilam. zle sie czuje jestem podziuebiona, Maly byl juz dzisiaj na dworzu wiec i jemu starczy. wole sie wyspac. mam nadzieje ze jutro go wypuszcza.
Natala to mi rano wody odeszly. jesli sa normalniego koloru, przezr lub jasnorozowe to dziecko ma 24 godz na wyjscie. tak mi powiedzieli. moj Synek fikal sobie caoly dzien bez wod :P wcale sie ich brakiem nie przejal . zycze ci oby juz sie cos zaczelo.
Agnes nie martw sie- nie bedzie potrzeby czekania. Daje ci 3 dni na rozpakowanie sie!
moj Ssaczek wyciagnie mi moje sutki do kolan. zassie sie i podczas jedzenia odchyla mocno glowe do tylu. razem z moim sutkiem w buziulce hihihi dobrze ze juz bol przeszedl!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga wiem,że lukier to tylko cukier ale tu chodzi o moją "figurę" 😆 Powiem Wam,że jak sie trzyma dietkę to docenia się wszystkie smaki. Dla mnie mistrzostwem świata okazały się po powrocie do domu - dorsz gotowany na parze z koperkiem i do tego ryż z masłem 😆 Normalnie wcinałam ten ryż jak królik sałatę 😁 HAHA smak się naprawdę zmienia. Teraz szczytem słodkości jest dla mnie jabłko... a wszystkie soki typu karotka czy jabłkowe muszę sobie rozcieńczać ponad połową wody,bo takie słodkie 🙂 Ale to dobrze,nie potrzebuję dodatkowych kalorii.
Dzisiaj w ramach szaleństwa zrobię ryż zapiekany z jabłkami. Wklejam dobry przepis http://lubiesmakolyki.blogspot.com/2011/09/ryz-z-jabkami-zapiekany.html 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, ja spałam chyba od 3-6:30 potem od 8-10 i tyle... 😞
Wioletka co do piersi, sutki dalej bolą, z lewej piersi coraz częściej kropelki się pojawiają, biało przezroczyste takie ...
Innicone masakra z tym grzebaniem na żywca 🤨 Ja też jak poroniłam miałam czyszczenie pod narkozą, potem nic mnie nie bolało tylko psychicznie była masakra, ale Tobie strasznie współczuję, że tak Ci to zrobili 🤨
Natalla trzymam kciuki, żebyś na wizycie usłyszała że to już 😉
U nas dziś m. ma urodzinki a mały nie wychodzi.. ale to nic, obojętnie kiedy się zdecyduje i tak będzie cudownym prezentem dla tatusia 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
snakerka napisał( dla nas hehe (żeby nie przenosić )
"wywoływanie porodu naturalnymi metodam. Pomaga także: odbycie stosunku płciowego, schodzenie ze schodów, długi spacer lub ciepła kąpiel."

schodzenie po schodach -polecam!!!!! mi pomoglo a poza tym agnes cos czuje ze ty na weekend juz z maluszkiem bedziesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmm Tynka ale smaku narobiłaś na ten ryż z jabłkami 🙂
A ja Wam jeszcze powiem, że ostatnio staram się na wszelkie sposoby odsunąć od siebie porodowe obawy itp i skupiłam się na moim ciążowym blogu oraz... próbie nawiązania \"współpracy\" z różnymi firmami 😉 Na zasadzie otrzymania darmowych produktów (nie próbek!) w zamian za recenzję na blogu, baner reklamowy itp. I tak dostałam już pozytywne odpowiedzi od firmy JOHNSON&JOHNSON oraz NUK 🙂 czekam na paczuszki 🙂 No i jeszcze MAM ale o tym już pisałam i paczka przyszła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i u nas promocje na pampersy dwójeczki pakowane po 70 kosztuja 11,99 😁 rodzice przywiezli mi te z rossmana i powiem szczerze ze nie jsetem zadowolona,zreszta przy takiej promocji pampersa nie warto ganiac po tansze 🙂
moj "ksiaze"spi ,wczoraj poklocilismy sie z moim mezem,bylam jzu tak zmeczona ze szok!!!! a ten pajac do mnie ze zdrezemnie sie 10 min!!!! 😠 moja reakcja? rzut moja komorka -niestety chybilam ,dzieki bogu nokia robi dobre telefony 😁 😁 😁 😁 w nocy przylazl do nas walnal skruche i nosil "barona" z godz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem wam ze jestem wykonczona !!! 😞 nie wiem czy to wina wieku ale z natalia nie bylo tak ciezko,jesli przetrwam do 3 miesiaca to postawie sobie pomnik 🤢
konefka czyzby wplyw pogody?
martuniaa ty to kobietko masz zachcianki 😁 😁 oryginalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my po wizycie położnej...
Moje podwozie chyba ok,ta 3 dziurka się jednak sama zarosła no i myślę,że jest ok 🙂
Malutkiemu sprawdziła tą główke i powiedziała,że najprawdopodobniej to od tych cholernych kleszczy 🤨 🤨Ale w piątek idę z małym do lekarza i wtedy się dowiem czy to coś groźnego no a 20 lutego mamy szczepienie 😞
Agnese wiesz ja nic w tej herbatce nie czuję ale moim zdaniem jest dobra 🙂Kochana daję ci czas do weekendu i mały będzie z Wami 🙂
Natalla ja tak miałam w 29 tc że usiadłam i takie chlup było no ale to był taki śluz wodnisty a nie wody,ale oczywiście lepiej sprawdzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny,

Widzę, że nierozpakowane już mocno zniecierpliwione 🤨 Jeszcze trochę Dziewczyny i bedziecie tulić Maluchy 🙂

Ja na razie nie pije herbatek, Daniel je jak szalony, a moje piersi jeszcze bardziej szalenie produkują. Dzisiaj znowu ściagałam po południu, bo za dużo i jak tylko zaczyna pic to się leje strumień i nie nadąża łykać, a później sie nałyka za szybko i mu sie sto razy odbija. Jak odciagam odrobinę przed karmieniem to jest o niebo lepiej.
Z Natalią czasem piłam bawarkę, ale jak N. miała 8mcy, ale podobno nic nie pomaga na laktację.

Mąż wczoraj zrobił mi niespodziankę i zabrał mnie na kolację walentynkową 🙂 niestety musieliśmy szybko jeść, bo Mały wyczuł pismo nosem i choć nakarmiłam go przed wyjściem to cos marudził, przejadł się, bo dostał trzy razy w krótkich odstępach czasu.

Co do diety, to ja właśnie nadrabiam mój czas słodkiej abstynencji, mąż mi dogadza 🙂 Jem na razie wszystko, oczywiście poza ogromnymi ilościami wzdymaczy. Kilogramów z ciązy już nie mam, ale biodra jeszcze mi się nie zmniejszyły, więc miednica jeszcze nie wróciła do normy. Brzucha nie mam, pępek tylko jest jeszcze taki..... brzydki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia, u mnie jest na razie mama, więc gotowanie robimy razem, ale prasowanie robi mama. Jak pojedzie to u mnie też będzie sajgon 😁 N. jeszcze ma odpały od czasu do czasu 🤢
Mąż na razie się sprawuje całkiem ok. Czekam tylko kiedy będzie miał dosyć i też zapragnie się zdrzemnąć. Na razie w nocy nosi do odbicia.

U Was jest Baron, a u nas Hrabia lub Książe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...