Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam dziewzynki 😉 snakerka ty to jestes szczesciara znow cos wygralas-gratuluje 😉 do mnie tez ze 2 dni temu przyszla czpeczka, niedrapki i lenor-probka lovela, gdzie kiedys polecalyscie sie zalogowac 😉i udalo sie 😉snakerka a tak wogóle, to ja pierwsze co to pisalam z porodowki do ciebie 2 smsy ok 2 w nocy, a do tej pory ne dotarly, nie wiem moze źle numer zapisalam;((( dopiero po 8 rano wyslalam smsm do konefki, bo zorientowalam sie,ze do ciebie nie dotarlo-myslalam,ze moze spisz i masz wylaczony te. ale do tej pory nie poszly 😉monisia nie mysl o mezu tylko azizku-on sprawi,ze pojawi sie usmiech na twarzy 😉 a brzydkie slowa jak najbardziej pisz, skoro to ci pomaga 🙂 monia ja tez pierwszy raz mam doczynienia z pielegnacja siusiaczka, ale poki co polozna mowi, ze w kapieli troszke poruszac skorka siusiaczka z gory na dol i tyle, a dopiero później trzeba bedzie dokladniej czyscic napletek, tez nie wiem jak to bede robic, ale siostra ma synka i przyjaciolka wiec pewnie mi pokazą 😉Zalogowalam sie juz na mamusie.pl i narazie czekamy na pozostale mamusie, nie piszemy 😉ale czytam sobie porady o rozwoju maluszka tydzien po tygodniu, zajrzyjcie tam-fajny portal 🙂
a moj bartus juz nie ma kikutka pepkowego-wczoraj odpadl 🙂
dziewczynki z brzuszkami trzymam za was kciuki, by jak najszybciej sie rozpakowac 😉buziaki
ps. dzis waga moja bez zmian;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aga max do niedzieli ma czas Wasz Synus Ricardo. tak mi sie wydaje i takie mam przeczucie. zobaczymy czy sie sprawdzi. Pamietasz jak sie martwilas ze wczesnirrj urodzisz? Synus grzecznie sie posluchal Mamusi i dzieki Bogu mija juz 40 tydzien u Ciebie.
Karina nie martw sie waga, bedzie dobrze! grunt ze zrzucilas to co teraz przybralas. ja nadal mam 9 na plusie i sie nie przejmuje :P .
zapisujecie sobie Mamusie karmienie, kupki tem itd? ja sobie zalozylam notesik i skrobie sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia mi położna mówiła,że mam właśnie trenować siusiaczka małemu i go przemwać więc tak robię...A ja zazwyczaj karmie na leżąco bo tak mi wygodniej ale zdarza się też,że karmię na siedząco....Na 11:40 mamy pierwsza wizytę u pani doktor z malusiem ciekawe co nam powie 🙂Trzymajcie kciuki....Karinko ja też już jestem na mamusie.net ale czekam na wszystkie aż się rozpakują i zaczną tam pisać....A ja nie wchodziłam na wagę i nie wiem ile mi poszło,wolę mieć niespodziankę 🙂Ale widzę,że brzuszek mniejszy się robi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
FAJNe te Mamusie.net, faktycznie Karina, juz sie tez zapisalam.
Ja mialam wczoraj kapac mojego Babla al tgo nie zrobilam, dzisiaj na wiczor go wykapie i poruszam siusiaczkiem. Mam nadzieje ze nie jest zapozno, nikt mi nie powiedzial o tym wczesniej.
Snakerka wczoraj zajrzalam na Twojego bloga, mialam Ci napisac ze bardzo fajny 😉 fajna pamiatka, szkoda ze ja nie prowadzilam pamietnika przez ciaze a mialam taki zamiar.
Moj maz zadzwonil do mnie i powiedzial ze chca go trzymac do poniedzialku. A on chce sie wypisac na wlasne zadanie. Zabronilam mu, powiedzialam ze nie po to tyle lezy zby sie teraz wypisac i potem znowu wrocic. Narazie sobie radze, nie jest zzle a w razie w szpital mamy 5 min drogi taxowka wiec jak trzeba bedzie to wskoczy w buty i przyjedzie. Mam nadzieje ze takiej potrzeby nie bedzie. Zobaczymy co zadecyduje.
Jestem podziebiona, moge calowac mojego Szkraba? bo slyszalam ze jak matka chora to dziecko w jej mleku dostaje przeciwciala. Nie wiem jak sie do tego odniesc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie 🙂
Od wczoraj wieczorem mam skurcze..ale nieregularne 😞 za to bolą i to czasem mocno..W nocy mąż chciał jechać do lekarza ale jak leżałam to jakoś skurczy nie miałam..
Snakerka moja mała też wczoraj bardzo mocno się wierciła i skakała że tylko sikać latałam.Dziś też od rana podskakuje co jakiś czas..Mąż to już chodzi i się cieszy że może urodzę szybciej..Też bym chciała,,
I moja każda wizyta kończy się szukaniem tego czopa hehe..chociaż wydaje mi się że może już go nie ma..hmm nie wiem..
A słuchajcie,powiedzcie mi czy samemu można zauważyć jakoś rozwarcie??Bo ja trochę tam zaglądam za pomocą lusterka i właśnie mam wrażenie że wcześniej miałam tam taką białą osłonkę a teraz to jej nie ma jakby .. nie wiem..hehe




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej !
Wiola nie wiem czy można rozpoznać rozwarcie. Ja też miałam takie wrażenie,że jest tak szerzej a okazało się,że wogole rozwarcia nie miałam 😮
Do lekarza wybieram się dopiero na początku marca,bo okaząło się że jedyna( !) pani dr pediatra jest na zwolnieniu do końca lutego... 🤢 Ale z premedytacją wybralam tą przychodnię,bo spacerkiem mam do niej 10 minut wózkiem,nie chcę całej tej pielgrzymki z jazdą samochodem i fotelikiem.
Co raz to poważniej zastanawiam się nad całkowitym dokarmianiem butelką. Jestem tym wyczerpana i mam wrażenie,że Alek się nie najada i jest po prostu głodny. Wstałam o 9tej i dopiero spozywam śniadanie,bo wczesniej ciagle wisiał na cycku 🥴 Nie wytrzymałam i teraz dałam mu butlę to wypił 20 ml i śpi... Ja mam NAN 1 . Tylko czy można tak przejść całkiem na butlę bez konsultacji z lekarzem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Ja już myślałam w nocy że będę tulić dziś córeczkę po północy zaczęły się skurcze ale niestety znów puściły i nadal czekamy 🥴
Tynka jeśli chodzi o karmienie to ja myślę, że to indywidualna sprawa i konsultacje z lekarzem nie wiele pomogą. Chyba, że masz dostęp do doradcy od laktacji to może i coś mądrego Ci powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć,

No ja też miałam wrażenie, że było rozwarcie, a go wcale nie było. A jak sie zrobiło to nie zwróciłam uwagi 🙂

Ja karmię na siedząco, bo tak mi wygodnie na razie.

Tynka, nie wiem czy odstawienie trzeba konsultować z pediatrą...hmm.
Ale zastanów się dwa razy zanim zdecydujesz się to zrobić. Oczywiście decyzja nalezy do Ciebie.
Tak małe dziecko na pewno się najada i o to się nie martw. Być może przyzwyczaiłaś synka do wiszenia na cycku, a on jest jeszcze za mały, aby rozróżnić czy się najadł czy się nie najadł. Pamiętaj, że noworodek i niemowlę na każdy problem - ból brzuszka, kolkę, najedzenie czy przejedzenie - będzie żądało cycka, bo dziecko myśli, że mleko to jest lekarstwo na wszystko.
Spróbuj go brać trochę na przetrzymanie, niech zje intensywnie przynajmniej 10-15min, jak zauwazysz, że te intensywne jedzenie to tylko 10min to odstaw go, nie daj mu wisieć na cycku, bo nawet do toalety nie pójdziesz, a im starszy tym będzie gorzej. Jak zje, ponoś trochę i połóż, na leżaczku, albo połóż się obok, pogłaskaj plecki, wymasuj stopki, niech wie że jesteś blisko i że Twoja obecnośc to nie tylko cycek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hallo drogie Panie 🙂
Wracam z wycieczki ze szpitala, miałam podejrzenie sączenia się wód, bo ogólnie to jakoś mało się ich zrobiło, lekarz mówi, że w normie, ale że jednak mało... ta woda to niby wodne upławy 🤔 dziwne bo codziennie rano je mam... eeeh to tyle z wielkiego finałału 🤨
jeszcze załamałam, się bo dowiedziałam się, że znajoma która była w 36 tyg urodziła dzisiaj 🤨
Ile można jeszcze z brzuchem chodzić noooo 🤨
Snakera: mój brzusio wygląda na gorszy, Ty masz te rozstępy w miarę cieńkie a moje takie szerokie brrr, dziewczyny jak wygląda ten czop?
Ja mam od wczoraj taką galaretkę na wkładce, ale zazwyczaj rano po tych wodnych upławach... jest tego dość sporo, bo po siisainu nie mogę tego wytrzeć papierem 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martaer dobrze gadasz,będę tak robić.
W zasadzie butelkę traktuję jako ostateczność. Jak narazie posłusznie służę cyckiem 😉 Jutro jadę na egzamin,więc butka pójdzie w ruch.. Wczoraj Małemu włączyłam MTV i sluchajcie,było 20 minut spokoju ! Na nic się zdało słuchanie w ciąży lepszej gatunkowo muzyki... Alkowi spodobała się wczoraj Kate Perry i Bruno Mars 😁 😠 później przełączyłam na VIVĘ i o zgrozo ! uśmiechał się przy Dodzie 🤔 🤢 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka szkoda by bylo jakbys zrezygnowala z cycucha jak masz pokarm. Mam nadzieje ze sie unormuje u was
mi sie wydaje ze wygodniejsze jest dawanie cycucha. W nocy nie trzeba gnac do kuchni tylko bierze sie Babla wywala cycka i jest kolacja podana 😉 idzie sie do ludzi to nie trzeba brac tobolow ze soba (butelki, mleka) i podgrzewac tego tylko masz gotowe cieple papu na wycigniecie reki. A moj Maly zauwazylam ze odkad go nie dokarmiam to ma lepsze kupsztale i baczki i nie wije mi sie tak jak po tym sztucznym.
No le co Mamusia to inna opinia. Kazdy woli co innego.
Jak w szpitalu odciagalam sobie znikome ilosci mleka to piguly zbieraly te öchlapy"do mini strzykawki (doslownie kilka kropel) i dawaly w pierwszej kolejnosci jak przychodzily na dokarmianie. Mowily ze kazda kropelka cenna, samo zdrowie. Zaraz wyszp[eram i wrzuce zdjecia jak wyglada tutaj dokarmianie.
Konefka a to Ci Hania psikusa zrobila 😉 zycze Ci zeby nast alarm nie byl falszywy.
Wioolagral I Natala Wam rowniez zycze rychlego rozpakowania. Natala mi czop dopiero odchodzil jak mi sie wody saczyly. Faktycznie przezroczysta galaretka z domieszka krwi u mnie byla.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pani sie chyba nie obrazi 😉
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/337/sam0797x.jpg/][IMG]http://img337.imageshack.us/img337/9979/sam0797x.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

a tak to wygladalo w domu ta strzykawa z zaokraglonym szpikulcem jest
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/18/sam0841h.jpg/][IMG]http://img18.imageshack.us/img18/3573/sam0841h.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natala u mnie czop wyglądał jak biały robak na ryby,miał z 2,5 cm i był biały,reszta dopiero wyleciała z wodami jak mi pęcherz przebili...
Byłam z młodym u lekarza...Wściekła jestem na położną która do mnie przychodzi bo szczepienie powinnam mieć w marcu a ona mi napisała na 20 lutego ;/
No więc jak wychodziliśmy ze szpitala młody ważył 3240 a teraz po 2 tygodniach waży 3620 🙂Jestem mega zadowolona,no i tym guzem nie mam co sie przejmowac bo to wynik kleszczowego porodu,no i jestem spokojniejsza 🙂
Oczywiście mały kupę zrobił jak tylko zdążyłam z nim wejść do przychodni,a no i cyca też zjeść musiał....Wszyscy oglądali go i się nim zachwycali bo był najmniejszy z dzieci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwina 3620 moja Hanka ważyła na poniedziałkowym USG 😆
Właśnie mnie mąż uświadomił, że dziś piątek i zaraz będzie w domu hehe 😆 No to jak się córcia namyśli wyjść na ostatki to może być wesoło 😆
Postanowiłam poprawić sobie humor kupując chustę http://allegro.pl/pentelka-chusta-elastyczna-zielona-zabka-50cm-i2099769140.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksander na ostatnim usg wazył 3500 a urodził się 3190 😆 Więc tzreba brać "poprawkę" na te wszelkie pomiary.Ciekawe ile teraz waży,widać ze przybiera bo pyza się taka na buzi zrobiła 🙂 Konefka,też sie zastanawiałam nad taką chustą. Fajna sprawa.

http://allegro.pl/pentelka-zimowa-kurtka-dla-dwojga-m-przesylka-0zl-i2099769278.html

Czego to ludzie nie wymyślą 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wagi moja malutka miała w 36 tyg 2500
mam nadzieję że u nas się pomylił w dół i że wazy troszkę więcej
miałam dzisiaj do południa skurcze może nietak bardzo bolene ale liczyłam ze sie zacznie a tu lipagdzieś od 12 spokój i ani jednego skurcza.

Już myślałam że moje dziewczyny się zamienia terminami

Z lalą miałam termin na 17lutego a urodziłam 25
teraz mam na 24-25 luty to mogłabym urodzić 17 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie.
My po wizycie. Zrobili mi KTG, skurczy zero. Jeszcze zrobili badanie moczu na poczekaniu, USG i obliczali ilosc wod plodowych. Wszystko jest ok. To juz moje 7 USG. Jak nie urodze to mam juz wizyte zaplanowa na na 27 lutego. Przed wejsciem do gabinetu poszlam siku, patrze a na wkladce troche krwi. Wystraszylam sie. Lekarka powiedziala, ze to normalne bo szyjka sie skraca. W poczekalni poznalam babeczke, ktora jest 8 dni po terminie, dali jej skierowanie na 21 na porodowke. No to my dalej czekamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny,które leżaczki bujaczki kupowałyście?

http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-fotelik-3w1-0-18-kg-i2098866750.html

czy

http://allegro.pl/fisher-price-lezaczek-bujaczek-wibracje-3w1-0-18kg-i2104165748.html ??

Kurcze chyba musze sie w to zaopatrzec,nauczyłam (wiem,głupia jestem...) Alka zasypiać na rękach bujany i teraz mam babo placek 🤢 Może przy tej wibracji będzie zasypiać? Ten pierwszy wydaje mi się fajniejszy i solidniejszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurczę, mam do nadrobienia 4strony.
Tynka my mamy ten pierwszy - nam też wydał się solidniejszy.
Ta wibracja nie jest jakoś mocno wyczuwalna, więc trudno powiedzieć czy będzie usypiała 🙂 Ale podoba mi się też w nim to, że pałąk z zabawkami można albo całkiem ściągnąć, abo np. przesunąć na bok 🙂
Olcia pisała zaraz Wam przekażę co...
Karina doczytałam, że wysyłałaś mi eski ze szpitala, nic nie doszło, więc pewnie nr źle wpisałaś 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wróciłam ze spaceru po Kauflandzie 😆 u nas dziś tak mocno pada śnieg, że spacerować trzeba w sklepie 😆
Tynka ja też mam 1 leżaczek tylko w innym kolorze http://allegro.pl/lezaczek-bujaczek-fisher-price-i2113742037.html
Monia fajnie, że juz rodzinka w komplecie.
Agnes ja też miewam takie upławy i tez mi lekarz powiedział, że to norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...