Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Innicone kup sobie czopki glicerynowe,mi pomagały na wypróżnienie. Tez było ciężko i to cholerne uczucie jakby miało ci tam wszystko postrzelać.. 🤢 Znam to !
Db sposobem jest też urwanie kawałku papieru toaletowego i podtrzymanie się za piczkę 😆 w trakcie robienia kupy. Daje Ci psychiczny komfort,że w razie czego trzymasz wszystko 🙂 Po kilku razach zobaczysz,że minie to dziadowskie uczucie. Jedz lekkostrawne rzeczy i dużo pij.

My chyba zaszczepimy od tych pneumo i meningo,bo Młody powędruje zapewne do żłobka. Nie od razu,ale pewno jak będzie mieć ponad rok. Po macierzysnkim wracam do pracy i nie widzi mi sie żeby zbyt długo niania pochłaniała całe moje pobory 🤨 😠
A przedszkole? Obowiązkowo od 3 roku życia ! Sama pracuje w przedszkolu i widzę,że te dzieciaczki super się rozwijają i nie chciałabym żeby Alek gnił w domu z Nianią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie mamusie. 🙂 🙂 🙂
Martunia powodzenia. 😁 😁 😁 jak dzis urodzisz synek bedzie mial fajna date 29 luty. Bedzie obchodzil urodziny co 4 lata, bedzie wiecznie mlody. 🙂 🙂 🙂
Ania zmienila chyba imie dla synka i dlatego mnie to zmylilo. Gratulacje dla rozpakowanych.
Ja mam problem z oddaniem siusiu. Musze to robic pod bidetem, puszczam ciepla wode i tak sie moge dopiero zalatwic. Ponoc to minie, ale wolalam biegac w ciazy co 5 minut do wc niz teraz nie moc oddac normalnie moczu.
Mam duzo mleka, jak wy uzywacie te laktatory, ja mam taki reczny na pompke. Chcialam sobie odciagnac troche mleka. Ale przy nacisnieciu tej pompki to bol niesamowity jakby mi piersi mialo wyrwac. Moze wy macie jakis sposob. 🥴 🥴 🥴
pozdrawiam Was mamusie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no Dziewczyny, luty juz prawie za pasem 🙂 A Wioletka i Wiola się rozpakowały czy lutowe grono zasilą także marcówki?

U nas jest na razie jeszcze ok, chociaż Daniel daje czasami nieźle po uszach, jeszcze chłopcy mają taki donośny ten płacz. Natalia tak nie dzierała się 😁 jej płacz był bardziej subtelny 😁

Agnese, ściąganie nie powinno Cię boleć, chyba że masz bardzo twarde piersi i kamienie, czyli zatkane kanaliki. Jesli tak to potraktuj piersi jak najbardziej możliwie goracym prysznicem, a później rozmasuj na zmianę ściągając.

A mój Synio dzisiaj kończy 3 tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ufffff. Moge odetchnac....mialam normalna akcje porodowa do godziny 9 45 og 4 rano a jak juz parlam to okazalo sie ze maly jest duzy i zabrali mnie na cesarke .O 10 10 urodzil sie FAbianek ma 4550 i55cm. Jak bede w domku dodam zdjecia ..pozdrawiam dziewczyny:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje wam mamuski :-) czuje sie nawet dobrze nawet obkrecam sie na boki ...zaraz przyjdzie rodzinka to przyniosa mi maluszka... Tylko mam problem z lewym sutkiem. Maly nie ma za co zlapac a polozna mowi ze na kapturki juz za pozno . Macie jakas rade :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martunia, gratuluję, jak to się stało, że Ci się w brzuchu zmieściło ponad 4,5kg 🙂 ??

Może i jest za późno na kapturki...hmm 🤔
Rozumiem, że sutek masz wklęsły czy płaski? Jak dasz radę chwycić w dwa palce, wskazujący i kciuk to masuj i wyciągaj, między karmieniami, dodatkowo dobrze ciągnący laktator wyciagnie Ci sutka. Próbuj kochana. Mam dwie kolezanki, które z tego własnie powodu karmiły wyłącznie jedną piersią i nie było tragedii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MARTA GRATULACJE! ZYCZE ZDROWKA I WYTRWALOSCI W KARMIENIU PIERSIA!
A ja mam problem. moj Mlody wczoraj tak sie obzarl ze ulalo mu sie fest, normalnie chlustnela fontanna. w szoku bylam. moze to przez ten sciekajacy katar sie pozygal ? ale takiej ilosci nie widzialam nidy.no i oczywsiscie zaraz byl glodny, tyle ze go przeglodzilam troche.
i robi nam zielonkawe kupsztale. martwi mnie ten kolor 🤢 jak u was z kupkami?

mama w domu nast goscie w drodze 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Gratuluję Marta 🙂 🙂 Duży chłopczyk 🙂
Jeżeli chodzi o kolor kupki to gdzieś czytałam że zielona kupka może świadczyc o tym iż jakis składnik z diety mamy nie posłużył maleństwu.
Nasza mała ma problemy z wypróżnianiem robi raz na trzy dni, bywa że trochę postękuje. Niedługo mamy wizytę u lekarza może on coś poradzi 🙂
Pozdrawiam wszystkie mamuśki 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny uwierzyć nie mogę nakarmiłam Hanię o 22:40 i kochana spała spokojnie do 5:25 😉
Kochane bardzo proszę o opinię na temat termometrów do ucha i czoła. Muszę takowy zakupić ale chcę mieć pewność, że dobrze działa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa,dawałam linka kilka stron wczesniej z moim termometrem. Chyba jest ok,wygląda jak zabawka dla dziecka co prawda,ale porównywałam z innym temometrem i wyniki zbliżone.
My dalej męczymy się z cyckiem 🤢 Trochę dałam sobie psychiczny luz i własciwie odciagam tylko pokarm a Małego przystawiac z raz dziennie,bo czasem sie domaga.
Wczoraj nam taki Armageddon zafundował,że płakalm juz z bezsilnosci na wieczór.No ale dzieki temu spał 4 godziny ciągiem w nocy... 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maartuuniaa napisał(a):
Dziekuje wam mamuski :-) czuje sie nawet dobrze nawet obkrecam sie na boki ...zaraz przyjdzie rodzinka to przyniosa mi maluszka... Tylko mam problem z lewym sutkiem. Maly nie ma za co zlapac a polozna mowi ze na kapturki juz za pozno . Macie jakas rade :-)

przepraszam ze sie wstacam znowu w wasze forum 🙂) na kapturki nigdy nie jest za pozno... pod przegotowana wode na cyca i bedzie w koncu jadl.. moj tez mial problem z chwyceniem i ssaniem by ssac ladnie a nie sam sutek i gdybie nie kapturki to byla by butla... 🙂 wiec do dziela mamusia 🙂) i gratulacje....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
GRATULUJE KOLEJNYM MAMUSIOM !!!!!
troche was poczytalam i znowu spadam powiesze pranie a potem po natalie do szkoly i obowiazkowy spacerek
moj marcel tak daje nam popalic ze szok.pediatra mowila ze jest troszke 😮 pobudzony bo za szybko wyszedl moglam go troszke dluzej potrzymac dostal homeopatyczne globuli z rumianku d6 maja go uspakajac ,no napewno bo zaweiraja glukoze 😠 😠 jesli nie pomoga to bedziemy chodzic na terapie do niej ,oczywiscie odplatna 🥴 😞 kur**** zawsze cos ,jestem juz na maxa zmeczona chodze spac o 20 razem z marcelem,zero zycia rodzinnego 😞 😞 😞 poza tym jest zdrowy wazy 5050g i 59cm dlugi,
u nas szczepionki na rotawirusy sa w pakiecie wiec darmocha 🙂
milego dnia wam zycze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka moj karmiony mlekiem modyfikowanym i spi max 3-4 godz ,tak do 24 a potem to juz co 1,5 godz sie budzi 😞 😞 😞 😞
zapomnialam wam napisac ze moj maly zasypia przy suszarce do wlosowi odkurzaczu takze suszarka to nasz sypialniany gadżet 🙂 jak ja wylaczymy to on oczy jak 5zl!!!! 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane a ja mam jakiegoś doła 😞
Od 2 dni tak mnie bola piersi że szok...Lewa tak boli,że jak młody zaczyna ciagnać to mi się słabo robi no i oczywiście zaczyna automatycznie boleć mnie druga....
Ja słyszałam,że zielonkawe kupki sa od tego że dziecko mogło łyknąć powietrza i mu się nie odbiło...Akurat ja nie jem to co mały toleruje bo brzuszek go nie boli a zielone kupki robi.Więc nie wiem...
Dodatkowo mam zaparcia i niestety ale pęka mi przy załatwianiu się to co miałam szyte na pośladku 😞
Ciekawe czy na ponowne szycie nie bedę musiała iść 😞
Od wczoraj żyję na APAPACH bo inaczej nie dałabym rady funkcjonować,usiedzieć na tyłku i karmić małego...
Z reszta ostatnio jest tak beznadziejnie u mnie i u Bartka że nie chcę mi się pisać na forum i dołować innych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie.
Marta dziekuje za podpowiedz z ta woda goraca na piersi, pomoglo. Mam tyle pokarmu, ze piersi twarde jak kamienie. Maly nam dal dzis niezle do wiwatu budzi sie co 1,5 h i chce jesc, jeszcze jest taki cwaniak, ze pierw musze go przebrac a potem moge karmic. A jak go przebieram to tak sie drze jakby go ze skory odzierali. Maz do niedzieli jeszcze jest ze mna, az sie boje co to bedzie, gdy maz pojdzie do pracy.
Martunia gratulacje. Taki duzy synek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny! dochodze do siebie w miare szybko porod mialam ciezki i dlugi opisze innym razem. wazne ze moj synus wynagradza mi cale cierpienie i trudy. mam problem z karmieniem ale moze sie to unormuje oby. cycki bola jak nie wiem. jak maly chwyta mam gwiazdy w oczach 🥴.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja mam to samo, gorzej bo jak go nakarmie zasypia na mnie i tak moze spac godzinami, jak tylko poloze go do lozeczka to sie drze. Juz sama ne wiem co robic. 🥴 🥴 🥴
Maly terorysta, jak go przebieram to samo, niesamowity ryk. 🥴 🥴 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...